• LiVentura
  ****

  Tuhý politický thriller s velice závažným tématem, v titulní roli uvidíme bravurního Mistra Gabina.(9.8.2009)

 • Snorlax
  ****

  Gabin a Blier byli vždy zárukou vysoké kvality, v tomto případě tomu není jinak. Ale nutno podotknout, že Prezident není film pro každého, skutečně celý se věnuje politice a točí se kolem ní.(5.5.2011)

 • mortak
  ****

  Politická fikce vycházející z událostí roku 1934, kdy E. Daladier, tehdejší president de conseil, napadl deux cents familles ovládajících francouzskou ekonomiku i politiku. Ač je film zakončen klasickým titulkem "Veškerá podobnost s událostmi a osobami je čistě náhodná", scéna, kdy Gabin ve shromáždění odkrývá jednotlivé střety zájmů, přímo odkazuje k Daladierovi. Téma filmu je tedy stále aktuální, ovšem hlavním tahákem a zároveň zásadním problémem je Gabin sám. Jeho herecký výkon je obdivuhodný - bez problémů zvládá zahrát a pohybově i hlasově odstínit obě časové roviny, mezi nimiž leží dvacet let, ale jeho postava je plochá idealizace, kterou my Češi dobře známe, protože se velmi podobá propagandistickému zobrazení tatíčka Masaryka.(16.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace