Útěk z vězení se změní v boj o život. Největším nebezpečím pro uprchlé trestankyně však nejsou policisté, ale žraloci... Vězeňkyně se zmocní vězeňské dodávky a zajmou dva dozorce, kteří je doprovázeli. Útěk zorganizovala jedna z vězeňkyň Anita se svou společnicí z civilu, Honey. Honey odveze vězeňkyně na opuštěnou chatu v lesích, kde se skryjí. Vězeňkyně však netuší, že se v okolí vyskytují prehistoričtí žraloci, kteří jsou schopni se prohrabávat i v půdě. Tyto bestie se ve zdejších lesích ocitly po té, co geologická firma odstřelila kus skály, a ony se do místních vod dostaly dírou v zemské kůře z podzemního oceánu. Žraloci už předtím roztrhali jakéhosi geologa. Jeho kolegu shodou náhod našli detektivové, kteří v tamních lesích pátrají právě po vězeňkyních. Vězeňkyně brzy zjistí, jaké jim hrozí nebezpečí. Jeden ze žraloků totiž napadne jednu z nich a ukousne jí na souši nohu. Žena vykrvácí a ostatní ji najdou před vchodem do chaty. V tu chvíli se na místě objeví jakýsi profesor geologie a jeho asistent. Ten ženy poučí, jaké jim od zemních žraloků hrozí nebezpečí. Velení se opět ujímá jeden ze strážců, Carl. Druhý strážce vězeňkyním už utekl, v lese ho ale sežral žralok.

Profesor vymyslí plán, jak se dostat do jeskyně, kam se za prchajícími kvůli kamenné struktuře jeskyně žraloci nebudou moci dostat. Skupinka najde způsob, jak žraloky odlákat a získat čas na útěk do jeskyně. Při realizaci plánu však dojde k sežrání profesorova asistenta. Profesor totiž při útěku upadl a jeho asistent se za něj obětoval. Skupinka se dostane do jeskyně a postupuje k únikovému východu na druhém konci jeskyně. Cestou však narazí na podzemní řeku. Když se skupinka snaží řeku přeplavit v gumovém člunu, který v jeskyni náhodou našla, z vody vyskočí žralok a profesora sežere. Carl, vězeňkyně Michelle a Shannon se přeplaví v pořádku na druhou stranu řeky. Vězeňkyně Anita se však rozhodne Carla a zbývající dvě vězeňkyně (Michelle a Shannon) zastřelit palbou přímo z člunu. Při palbě však spadne do řeky a žralok ji sežere. Její společnice Honey ve vodě zmizí také. Anita při palbě zabila Shannon a z jeskyně se dostává do bezpečí jen Carl a Michelle. Carl se nad Michelle slituje a nechá ji uprchnout. Přijíždějícím detektivům oznamuje, že ostatní byli sežráni zemními žraloky a že přežil jen on. Kdesi v jeskyni se však z podzemní řeky vynoří Honey. (TV Prima)

Wade

Budu hodný a dam filmu 3* nic jsem nečekal a dostal jsem sice špatný horor,ale solidní komedii která mě i když asi neúmyslně párkrát rozesmála a když k tomu přičtu taky pěknou Christine Nguyen nemám s filmem problém. 52% IMDb 5/10 ()

salfa72

Tak po tomhle výplachu mozku se nejvíce děsím toho, že by chtěl někdo časem natočit poračování této nudné hovadiny. Už od prvních minut mi bylo jasné, že když dokážu vydžet vzhůru do konce filmu, tak to bude obrovský úspěch. Už zhruba po cca 27 minutách mě začalo brát spaní (a to jsem to sledoval odpoledne), nakonec jsem tu krizi nějakým zázrakem přečkal a jakmile došlo na koupel v horké vodě, tak mě to naopak zase probralo z mé letargie a opět jsem začal sledovat, co se děje na obrazovce televize. Doteď nedokážu pochopit, proč vězenkyně na záčatku mají uklízet nějakou mýtinu v lese, navíc mi to připomínalo spíše opravu dálnice D1, kdy se dělníci pouze opírají o lopaty (v našem případě o rýče), aby nespadli. A to ani nemluvím o tom osvěžování, spíše to vypadalo, jako by točili nějaké medailony do Playboye. O nelogických chybách nemá ani cenu se zmiňovat, to je u těchto kravin zbytečné, naopak mě mile překvapilo, že se žraloci moc neukazovali, tím pádem odpadá ono tradiční lamentování nad visuální stránkou filmu. Nakonec dávám alespoň jednu hvězdu za to, že se bylo na co dívat (mohli to být klidně i vězni) a za starého bachaře a jeho problémy s prostatou, to mě pobavilo. ()

Adramelech odpad!

Představoval bych si, že film s názvem Běženky a kapři bude pojednávat o tom, jak se afghánské migrantky seznamují s českými vánočními zvyky. Už vícekrát jsem pozoroval, že předvánoční prodej kaprů (vylovení kapra keserem z kádě, klepnutí ryby paličkou, případně vykuchání) budí pozornost cizinců, kteří na to zírají jak Eskymáci na prvomájový průvod. Místo toho film pojednává o pravěkých žralocích, kteří jsou patrně zkřížení s krtky, protože se umějí prohrabat pod zemí. Navíc právě mají období rojení. Je to originální nápad, i když dost hloupý. Ženský element, který má zajistit, aby to člověk hned na začátku nevypnul, zastupují pohledné uprchlé vězeňkyně. Výsledkem je neuvěřitelná zpatlanina, která brutálně atakuje divákův intelekt i vkus. Doufám, že si filmoví tvůrci prostě jen dělali srandu. ()

mira007

Bizarní filmy Jima Wynorského jsou koukatelné jen asi pro skalní fanoušky. Běžný divák nechápe a přemýšlí při sledování jeho filmů o retardaci a ti chytřejší si položí otázku Qui bono? Já jako občasný sběratel kuriozit jsem mrkl na tohle ultrabéčko se skupinou sexy vězenkyň, žralokem, který se brodí nejen v blátě a pocitem, že bych taky mohl být reřisérem. Jim asi stárne, protože se divák nedočká ani samoúčelné nahoty. ()

Blueeyes

Pornoherečky s porno make-upem prchají před zákonem i před hejnem zdivočelých žraloků. Nejsou to ale jen tak nějací žraloci, je to velmi vzácně se vyskytující hybrid mezi žralokem a krtkem. Rejdí a ryje v zemi, prohrabe se lecjakým terénem a má-li rozvernou loveckou náladu, přeskakuje hromady rozryté hlíny, jako nějaký polní delfín. Holky si na útěku z basy sice zapomněly podprsenky, ale zato si vzaly latexové oblečky, korzety, kozačky a pro všechny případy plavky. Člověk nikdy neví kdy narazí na vířivku, že? Už jen kvůli tomu názvu jsem to chtěla vidět a vlastně jsem chybu neudělala. Na můj vkus tam bylo málo akce a dialogy byly pekelný, člověk by si chvílemi raději vypíchl uši. A to se tak nějak čekalo. ()

pend

Na začátku to vypadalo celkem slibně, pak se v titulcích objevilo jméno režiséra a bylo zle. V okamžiku, kdy se ze skupiny vězenkyň vyklubala parta bývalých pornohereček, jsem se těšil aspoň na výstavu hrudníků, ale ani na to nedošlo. Největší práci evidentně obstaraly digitální efekty žraloků - krtků, kteří zryli snad celý les. Bohužel už nezbylo na útoky, ani na krev. ()

Matli

Když to beru objektivně, tak hrozně natočené s příšernýma dialogama (jako kdybych koukal na porno bez sexu) se spoustou chyb. Tohle vlastně k tomuto typu filmů patří, takže je vše v pořádku, jako křoví prostě ideální. 2 hvězdičky musím dát za tu černovlásku a její ''plavky'', když vlezla do vířivky, to je nesmrtelný záběr :-) 29% ()

Móó odpad!

Já snad ani nemám slov. Párkrát jsem se dobře zasmála, protože žralok skákající po mělčině na modelky, které o herectví neslyšely ani z vlaku, byl skutečně k popukání, ale dokoukat to, to by byl fakt masochismus. ()

kluzo

Těmi 5* si dělám stejnou srandu jako si tvůrci tím filmem dělají srandu z diváků. Béčkové porno má lepší scénář, režii i herecké výkony... :-D Pokud někdo hledá nelogičnosti scénářů, tak tady je to jedna velká nelogičnost za druhou. Vážně jsem se u toho dost nasmál, ale je to i intelektuální film, protože mě donutil k zamyšlení. Celou dobu jsem si kladl otázky jako např. Jsme skutečně ty nejinteligentnější bytosti na této planetě? ()

ASPHALT odpad!

Tak toto byla zase šichta ! Pro mne "nejhrůznější" film co jsem tento rok shlédnul....ale ne co do strachu, ale co do obsahu žaludku,který zde Jim Wynorski a jeho parta vyvrhla.Dialogy jsou tak stupidní, jako by je psal absolvent pomocné školy a ještě ji nedokončil..."herečky" jsou snad posbírané z Arkansaských bordelů a co se týče dějové linky a "žraloků" brouzdících lesem,cestou necestou coby výkonné "frézo-bagry", no nad tím už člověku přestává rozum stát.Doporučuji producentům aby přestali hulit a raději peníze dali potřebnějším a režiséru ,aby si přelouskal znovu biologii či přírodopis a šel raději čistit Arkansaské lesy, protože bych se nedivil, kdyby jej odvezli bílou dodávkou s modrými pruhy tam,kde většinou lidé nedobrovolně zpytujou svědomí. 0% ()

RypavaDvojka

Kupodivu koukatelné. Sosnuto už jen při tom debilním názvu, který netuším kdo překládal. Hned na začátku mě sice praštila po hlavě tak špatná animace zbytků těla, že jsem to chtěl hned vypnout, ale nakonec to až tak strašné nebylo. "Žralok suchozemský" byl vcelku fajn a když si odmyslím některé dialogy, které byly opravdu tupé, možná se to zařadí do půlky lepších nature hororů. ()

beso74

Jim Wynorski dokáže niekedy poriadne prekvapiť a potešiť filmom z kategórie guilty pleasure, niečim, čo je podarene spackané a kvôli nadsádzke aj riadne zábavné. Bohužiaľ, tentokrát je to len nudné sharksploitation, ktoré tu tentokrát neurobilo v evolúcii filmových žralokov ani len ten povestný kurací krok dopredu. Že sa prehistorickí žraloci dostali kdesi z oddeleného prehistorického mora vinou nejakého zásahu človeka do nášho sveta, to sme už videli nespočetnekrát a to že im to ide aj na súši, to nám už predviedol Mark Atkins v Piesočných žralokoch. A tak sa tu takmer celý film pozeráme na postupne sa zmenšujúcu skupinku krások (ktoré musia mať vo väznici minimálne dvakrát týždenne naordinovaný pobyt v salóne krásy a do lesa si prišli len tak precvičiť na sucho s lopatou), ako nás chcú kecaním unudiť k smrti, k tomu sa sem tam preženie vodou či pieskom nejaká ta plutva, šplechne digitálna krv a to je asi tak všetko. ()

darthhokro

na tohle jsem byl hodně natěšený, ale jak už to bývá tak velké zklamákování to být. Na žraločí tornádo se to nechytá ani omlylem. Tož aspoň za mé oblíbené pornoherečky dám slabší dvě :) ()

walkingdead

Totální ujetost. Nulová logika. Mizerné herecké výkony vysloužilých pornohereček. Směšní "žraloci". Když myslíte, že už postavy nemohou být hloupější, v dalším záběru vás vyvedou z omylu. To vše z toho dělá hodně dobrou komedii. ()