• paddy35

Bohužel, tohle se hrubě nepovedlo. Film, který se snaží divákům sdělit poselství o lásce, sklouznul k utopickému a naivnímu vývoji postav, který byl spíš k smíchu a vůbec nekorespondoval s obvyklými reakcemi lidí v daných situacích. Pominu otřesné a samoúčelné dialogy, o nich bych tu mohl psát do večera a stejně by to nestačilo. Stejně tak je vážně otravné přehrávání herců, kteří podávají bezkrevný výkon. Pokusy o psychologii a vztahy pak vyznívají do prázdna, protože si divák nedokáže představit, že by se v reálu mohli takhle vyvinout, spíše si je autor přikresluje tak, jak je potřebuje mít a naprosto ignoruje, že ve skutečnosti vypadají úplně jinak, což podporují i samotní herci svou nechutí předvést alespoň nějaký výkon.. Spíše bych to nazval pohádkou, než filmem, který se snaží o emocionální poselství. Co se týče děje, tak ten vyloženě přešlapuje na místě a za hodinu a třičvrtě se ani jedna z postav nikam neposune, chybí jakákoliv zápletka, jakékoliv napětí a vlastně se jedná jen o příšerně napsané dialogy bezejmených lidí, které nevyčnívají ničím, kvůli čemu by si je divák měl uchovat v paměti. Rušivým prvkem pro mě bylo rovněž to, že autor vůbec nedodržuje schéma města Zlína, ve kterém já sám žiju, a proto mě udivuje, že se postava v jednu chvíli pohybuje v jedné části, aby v následném střihu vykoukla z úplně opačné strany města, která na ni nijak nenavazuje. A poslední věc, dva fanoušci Bohemky vsázící se ve Zlíně (!!!) o permici na fotbal...to jako really?? To nemáte alespoň natolik snahy sehnat dresy zlínského mančaftu, aby to korespondovalo s místem natáčení? Jednu hvězdu však musím dát za občasné vtipné hlášky a charismatického Tomáše Kluse.(28.7.2018)

Obrovsky příjemné překvapení. Při letmém pohledu na filmografii Ivo Macharáčka bych nic takového nečekala. A ono světe div se, Intimity jsou tady a jsou báječné. Chytře vypolarizované povídky z intimních kapitol několika párů se prolínají v jednom takovém něžném baru a co je nejzásadnější, ono to do sebe zapadá, ono to dává smysl a herecké výkony odpovídají jednotlivým stylizacím. Ono to funguje. A báječně. #finaleplzen(14.5.2015)

Buď budeš spokojenej s tím, co máš, nebo můžeš bejt šťastnej s tím, co můžeš mít. Toho dne potkala jsem jen několik málo párů lidí, kteří jsou stejní jako my - vášniví, smutní, zklamaní a milující (se). (Ne)dokonalí. Jsou živými obrazy naší doby, našeho sobectví a naší sebestřednosti. Ne každý ten pár je sympatický. Není ale právě toto důkazem toho, že jsme skuteční, stejný vzduch dýchající tvorové? Chyby našich hrdinů, minulé, přítomné i budoucí, mísí se dohromady jako intimity dvou lidi po tmě hledající horká ústa toho druhého. Fascinace jeden druhým se nakonec přenese i na nás, a my poté jen hledáme a toužíme. Beznadějně. Zcela a napořád.(4.5.2019)

Děj je o sedmi párech, které se vzájemně prolínají, ale na mě ty přesuny z páru na pár byly docela matoucí... Někdy jsou příběhy vyprávěný i pozpátku, tak musíte celý film a děj bedlivě sledovat, jinak se v tom zcela ztratíte. Nejvíce se mi líbil pár s T.Klusem, který byl plný vtipných komentářů.... Hodně mi to připomínalo styl filmu Láska Nebeská.... Ve filmu se objeví hodně známých českých herců a hereček, někteří z nich příjemně překvapili a někteří zklamali. Ale líbila se mi velká účast štábu a herců na slavnostní předpremiéře v Hostivaři, to si cením :) Jinak celkový dojem dobrý :o)(10.10.2014)

První český film, který si hraje s posunem času (teda když pominu Ráno vstanu a opařím se čajem). Má mezery, má nelogická místa, ale funguje a většinu příběhových klišé přejdete s úsměvem. Herecké výkony některých protagonistů jsou mizivé, ale odpustíte jim to, protože střih je dosti rychlý na to, abyste se přepnuli do dalšího příběhu. Musím říct, že jsem se bavil u nového českého filmu jako už dlouho ne. Určitě se to nestane perlou české kinematografie, ale může to otevřít oči dalším scénáristům a režisérům k žánru, který je v naší kotlině zatím nevyčerpaný. Taky mě potěšila přítomnost velké části štábu a herců na předpremiéře, kteří tomu dodali punc :-) Za mě 80%(9.10.2014)