Good Kill

Andrew Niccol

Andrew Niccol

Amir M. Mokri
  • verbal

Mentálně nevyvážený Propan smaží přes hodinu a půl na iksboxu Volání dutých: Moderní Vrrfrr a čumí u toho na džihádistické péčko, až mu z toho kapku jebne, pročež pošle do piče, pardon, chtěl jsem říct "k mamince", svojí starou, co se mu to snaží výchovně zatrhnout. No a ta se sbalí a opravdu se tam vydá. Něco natolik strhujícího jsem fuckt vidět nechtěl.(24.4.2015)

Andrew Niccol patří mezi mé oblíbené tvůrce, jeho filmy jsou většinou strhující a hodně mě baví. Bohužel tentokrát se to nepotvrdilo a já jsem dostal vcelku nudný a neakční film, který by rozhodně místo označení thriller měl mít nálepku drama, těžké drama. Obsazení je fajn, ale od spojení Hawke s Niccolem jsem čekal něco podobně dobrého jako je Gattaca. Zajímavý námět se tomu určitě nedá upřít, ale mohli to udělat přeci jen zajímavěji a více pro diváka.(1.1.2016)

Slusny film o rozpade cloveka, ktory spochybnuje misiu, kladie si otazky o zmysle operacie a riesi podobne temy. Pre Niccola /Gattaca 1997, Obchodnik se smrti/ je toto len reziserska rutina. Zacina sa to dobre, potom ale nastupuje priserne nudny stred filmu. Skoda no, potencial to malo, takto je to utopene len v sedivom, sivom priemere : 68 %(18.11.2017)

• 666teen

Tak už jsem to pobral. NATO, abych si zabil svého velbloudomrda stačí, abych byl vykropenej pilot, kterému by nesvěřili ani práškovacího Čmeláka, nebo Mistr světa ve smažení libovolných válečných simulátorů. V CIA (Christians In Action) berou oba modely, nebo jejich kombinaci. Začnu tím, že si dám panáka a opráším Doom. Třeba se ozvou.(19.5.2015)

,,Položme si otázku..Když je přestaneme zabíjet, přestanou zabíjet oni nás? Nikoliv. Proto je zabíjeme a buzdeme zabíjet...'' ---- Další ze zajímavých pohledů na současnou válku proti terorismu. Syndrom vyhoření a poválečný stres se nutně nemusí týkat jen přímo nasazených vojáků v tom či onom konfliktu. Tom Egan každý den řídí bezpilotní drony, novou mocnou zbraň USAF. Vydrží ve vzduchu sakra dlouho a jsou těžce ozbrojené. Budova či Pickup s bubáky pro něj nejsou problém. Tommy má problém, ne vždy se podaří zasáhnou jen konkrétní cíl. Často dochází k civilním obětem. On je navíc bývalím pilotem, který byl uzemněn. Létání s dronem se F16 nevyrovná, je to jako přesednout z ferrari do fiesty. Práce ho pozvolna stále více deptá, je nekonečná. Ačkoliv každý den zabije nějakého bubáka s AK47, další den má nové úkoly a nové cíle... Chlastá, doma mu to neklape a do toho všeho v rámci spolupráce zařadí jeho jednotku pod velení CIA. Langley má dost často nevojenské cíle což u Egana vyvolává vztek a odpor k tomu co dělá. Rozkazy jsou rozkazy, ale co když jsou to rozkazy proti lidskosti? Opravdu velmi dobrá záležitost. Ethan Hawke to dal skvěle, ta depka s únavou z něj přímo čišela! 4 laserová navádění. * * * *(7.7.2015)

• Ethan Hawke