Soukromý detektiv Ukai Morio momentálně hledá nové prostory pro svou detektivní kancelář. Kupodivu najde velmi levný podnájem a jeho bytnou se stane vysokoškolačka Ninomija Akemi, která nade vše miluje detektivní příběhy. Na druhou stranu Ukai nade vše miluje peníze, čehož Akemi často využívá, aby mohla být součástí vyšetřování kriminálních případů. (Zíza)

Zíza

Tady nezůstane na detektivkách jediná nitka suchá. Neuvěřitelným způsobem tu parodují a odkazují na tolik detektivů, detektivních příběhů a zaběhlých klišé v tomto žánru, že je snad nemožné to všechno postřehnout. Pokud není krimi vaším žánrem a neznáte moc takových japonských seriálů (případně i knih), tak rovnou říkám, že nemá moc smysl, abyste na to koukali, protože vás to spíše nebude bavit. Ale pokud máte rádi krimi, znáte všechna zaběhlá klišé a sledujete takové japonské seriály, tak říkám - běžte do toho. Je to zábavné, Ajame je neuvěřitelně živelný člověk, takže se na ni člověk rád dívá. Navíc Tamaki není žádná bábovka a ti dva spolu vytvořili zajímavé detektivní duo. Určitě se mi to líbilo více než podobný seriál s Macudou Šótou Meitantei no okite. Bohužel sama nejsem ještě natolik zběhlá v japonských kriminálkách, takže prozatím hodnotím 3*, ale tak za dva tři roky se k tomu vrátím a uvidím, jestli to na hodnocení něco změní. ()