Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Hapretor

Šalejman si zase vymyslel, že natočil super horor. Ten chlap je na palici. Jak může o sobě tvrdit, že umí natáčet skvěle atmosférické horory? Žádnej nářez se nekoná. Ze začátku ok. Dobrý. Ale od poloviny už to nudí a konec je zprzněnej happyend. Další dílo od Šáhlýho Mana, které mě nepřekvapilo, ani moc nebavilo, a zklamalo ze lživého nadhodnocování. ()

agassi68

Od začiatku viete, čo bude nasledovať, ale musíte pretrpieť dvoch premúdrelých súrodencov, z ktorých jeden rapuje a druhý sa zaoberá natáčaním toho prvého. Nebyť pár momentov po zotmení tak sa na to vy....m. Shyamalan sa zaradil medzi tých, čo idú od desiatich k piatim.. ()

Heroine odpad!

Co je pro Shyamalana velmi typické, snad s výjimkou šestého smyslu, že jsou jeho filmy založené na celkem zajímavém nápadu, který ale jako by ani nepromyslel, fláknul to na papír a točil. Je to tak strašně nelogické a nepreavděpodobné, že se tím zajímavé téma zcela zničí. Prokouknutelný po pár minutách, vhodný snad akorát pro přihlouplé děti. K tomu navíc nechápu obsazení tak šeredných dětí. ()

Rockerman

Brácha se ségrou jedou navštívit prarodiče, které v životě neviděli. Od počátku je jasné, že s babičkou a dědečkem není něco v pořádku. Atmosféra houstne velmi, velmi pomalu a když už zhoustne na požadovanou hustotu, tak v ní setrvá jen chvíli a je konec filmu s limonádovým závěrem. Je to jak když hráč ve vyložené šanci trefí jen tyč. ( to rappování mi lezlo na nervy!). ()

Eluin

Celkem solidní film fungující na principu tajemného domu s tajemnými obyvateli v kombinaci se subžánrem "found footage". Přiznám se, že jsem se při jeho sledování docela bavil a i konec mi přišel celkem fajn. Velmi potěšující byly vtipné momenty (scéna s plenou, trouba...). ()

strikeman

Poměrně solidní hororově laděný kousek s pomalu budovanou atmosférou je po čase vysvobozením M. Night Shyamalana z jeho tvůrčí krize ... 75% PS: Velmi kvalitní dětští herci ... ()

BOURQUE

Najväčší problém je to, že daný príbeh až príliš pomaly dostane k samotnému vyvrcholeniu. “Kamera štýl“ nevadí a určitým spôsobom aj dobre zapadne do koncepcie príbehu. Škoda, pretože pán Shyamaln už natočil aj oveľa lepšie snímky. Osobné hodnotenie: 60% (*) ()

Ivua

fúha.. FÚHA. Čo sa zo začiatku tvárilo ako veľmi zvláštna komédia na konci vyústilo do pomerne silného hororového zážitku.. záverečná scéna s plienkou ma doslova odrovnala, des. :D Decká boli inak fantastické, maximálne presvedčivé a strašne som im držala palce, aby s tými dvomi pomätenými starcami na konci nejak nechutne vybabrali. ()

Folky

Nejvíce potěšila pointa. Neubírá se očekávaným směrem, což na filmu můžu pochválit nejvíc. Co se týče strachu, určitě se dá mluvit o slušném napětí, ale velice film kazí rádoby vtipné scény (především poslední zabíjí výsledný dojem z filmu). Ale uznávám, že styl se hodí a nenudil jsem se ani minutu. ()

skeptic

Shyamalanovi treba (minimálne) uznať, že je odvážny tvorca. Nebojí sa točiť filmy podľa seba, ktoré v komerčných vodách nemusia byť každému pochuti. Shyamalan natočil found footage film (alebo film s prvkami found footage, lebo keď sa pozrieme na samotný význam, alebo skôr preklad slovného spojenia "found footage" tak vidíme, že to vo filme nie je, ale to je jedno... ), ktorý nám sprostredkúva skrze dve deti, ktoré točia "dokument" (pričom nám je naznačované že "Becca sa vyzná"). ___ Film je (aj) vtipný, myslím si, že väčšinou zámerne. Aj preto mi "The Visit" na jednej strane pripadá ako vtipná reflexia (nie vyslovene paródia) určitých typov hororov (práve zmieňovaných "found footage", a iných), a na druhej strane je to typická Shyamalanova hra na (ďalej doplniť úvodzovky podľa vlastnej potreby) nečakané pointy. Hlavne zo začiatku sa vtip ťaží aj z menej výrazného vedľajšieho motívu - kontrastu generačného, či technologického - vidiek vs mesto, mladý vs starý, s wifi vs bez wifi. ___ "The Visit" je samozrejme postavený aj na napätí a celkom dobrých ľakačkách, pričom sa zľaknete a zároveň možno aj zasmejete. Horory nemám napozerané skoro vôbec, asi preto som si všímol iný (možno) netradičný inšpiračný zdroj, a to Janka a Marienku :). ___ Hudbou sa vo filme šetrí, a ak sa už použije, tak určite v ten správny čas (dokonca aj ako kontrapunkt, o ktorom hovorí Becca, že ho použije vo svojom dokumente, čiže sa vo filme nájde aj určitá sebauvedomelosť). Veľmi pekná práca pán Shyamalan. 85% ()

helloween93

Z hororů poslední doby určitě jeden z těch povedenějších. Pokud bychom ho měli zařadit v rámci FF hororů, určitě bude The Visit jeden z těch nejlepších. Shyamalan divákovi servíruje ukázky znepokojivého, až wtf chování prarodičů, které se stupňuje a místy je i strašidelné. Twist jsem neodhadl, každopádně to finále mohlo být děsivější a věrohodnější. 3* ()

septic

ty lekačky si všichni mohou strčit do prdele, ale hluboký neklid, který jsem u sledování pociťoval je hvězdný! Celý film je sice skrz na skrz úplně průhledný, ale na klidu mi to nepřidalo. Závěrečné titulky s Tchaikovskeho Berceuse na theremin a piano mi způsobilo dlouhodobé mrazení na šíji. Solidní kus ()

Rathalos

Z tohto hororu mam velmi zmiesane pocity,na jednej strane to ma pomaly a nudny rozjazd,ktory ma ubijal a chcel som,aby uz to skoncilo,no vydrzal som a na druhej strane ta cca zaverecna pol hodina bola fakt strasidelna,take psycho,z tich dvoch starcov siel fakt strach a este to prekvapenie,to som necakal,cize dam tri hviezdicky...:-) ()

SpeedyCZ

Bože to byla hovadina. Opět jsme se s Šajmalánem úplně minuli. Závěr a pointa je wtf, ale zlepšilo mi to hodnocení, původně jsem chtěl dát 1*. ()

domirovec

Jo jo, tohle si rozhodně nechám líbit!.. The Visit je po poměrně dlouhé době konečně film, který ve mně vyvolal doopravdy nepříjemné pocity. Film se totiž rychle dostane ze stádia 'pěkné a veselé' do stádia 'zvláštní, děsivé a zvrhlé'. No a v tom The Visit úplně exceluje. Ta celá hodina a půl je totiž naplněna neustálým pocitem, že se stane něco co se vlastně nakonec nestane. Celkově to prostě působí velmi pěkně a ten samotný found-footage styl se mi velice líbil. Shyamalan to znovu dokázal. 5/5 ()

Olík

Tak tohle byla vážně podivná návštěva u prarodičů, podivný horor, podivný Shyamalan, podivné všechno. Máme tady (nechci spoilerovat) dejme tomu klasický žánrový konec a před tím…..no, necítil jsem se vůbec dobře. Podivná směsice, zmatení, znechucení, nepochopení. Těžko se to popisuje, ale jestli bylo záměrem vyvolání nějakých emocí, tak tenhle Shyamalanův návrat ke kořenům vlastně (ač jsem s ním měl problémy) splnit své poslání. ()

figliar

Shyamalanovsky napínavé a zároveň ujeté. S minimálnym rozpočtom dokázal natočiť celkom napínavý thriller s lakačkami a jeho typickým „mindfuck“ zvratom. ()

S.U.E.S.

Jsem rád, že se Shyamalan konečně vykašlal na filmy typu Poslední vládce větru apod. a vrátil se k tomu, co mu jde očividně nejlépe. Tedy k "minimalistickým" hororům, kde se klade důraz především na atmosféru spíše než na lekačky, i když i ty se tady objeví a nejsou vůbec špatné. Jako celek to sice není na plnou palbu, to by musel Manoj v závěru ještě trochu přitvrdit, ale osobně mám z tohoto filmu radost. Nejedná se o žádný trhák, ale jako jednohubka to funguje naprosto skvěle. A co se týče pointy, myslím že je nejlepší nevědět dopředu skoro nic. Found footage styl naprosto v pohodě. Závěrem bych to tedy taky shrnul větou, která tady zazněla už od uživatele S.Quentin QUALE, a to takovou, že: "Toho týdne, byli prarodiče poněkud neklidní..." ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback