Miranda (Rosamund Pike) má o svém životě jasnou představu. Živí se jako zdravotní sestra a ve volném čase se odreagovává u pečení dortů, kde se rovněž projevuje její perfekcionismus. Po silném traumatizujícím zážitku je ale její bezproblémový svět náhle roztříštěn a musí se nějakým způsobem vyrovnat s následky. Každý to ovšem děláme po svém... (Krouťák)

angloumene

Return to Sender má super potenciál, ale natočit film, v rámci kterého se do hlavního násilníka snadno dokáže vcítit kdejaký divák nejen ženského pohlaví, není jen tak. Teď už nevím, jestli to bylo tím, že jsem si přečetla nějaký spoiler, ale vlastně jsem celou dobu tušila, kam všechno tohle stavění verandy směřuje. Když už ale došlo k samotnému finále, všechno bylo tak nějak prázdné a bez pořádného náboje. Prostě slabota a to je škoda. Celkově 55 %. ()

lucijelucije

Tak tohle bude asi dost kontroverzní snímek. Myšlenka tohoto thrilleru není špatná. Určitě je vám cely obsah dost podezřelý, protože tenhle film probíhá hodně ve zvláštním duchu. Nevím jestli v tom příjemném, nebo spíš v tom zvráceném ať už mluvíme o havní hrdince, či o sexuálním chtíči násilníka. Každopádně pomsta je krutá, a konec moc nenapovídá, spíš chladí. Tak 50 na 50..Ale R. Pike je prostě skvělá. ()

Mikino00

Zbytečný film, který kromě krásné Rosamund Pike nemá co nabídnout. Děj je zoufale předvídatelný a šablonovitý, film ničím nepřekvapí a konec je vyloženě neuspokojivý. Ono prostě z mizerného scénáře a námětu nevyčarujete ani průměrnou režií snesitelnou podívanou. Nolte by už mohl jít do hereckého důchodu. ()

Mlle

Netradiční zápletka v tradičním snímku. Rosamund Pike je herečka, která nemůže být nikdy přeceněná, síla její hereckého talentu je ohromující, oba hlavní protagonisté děsí velmi přesvědčivě. ()

DavidWebb

Zveriť podobnú úlohu ženskej s mŕtvymi očami a.k.a Rosamund Pike bola od začiatku chyba, pretože sa celý film stane pre vás absolútne predvídateľným. Nechápte ma zle, verím že ju mnohí považujú za peknú a hrať vie celkom slušne, ale subjektívne - nemá dostatočný sexepíl a po Stratenom dievčati si ju producenti zaškatuľkovali, takže to skončí presne tak, ako predpokladáte. Vyvarený príbeh, žiadne napätie ani zvraty, to všetko sú veci, ktoré robia z tohto "thrilleru" nudnú zbytočnosť, kde za zmienku stojí iba Nick Nolte. PS: Čo chcela robiť s tým veľkým kladivom? Polámať si pastelky? ()

papadoce

Nepovedal by som, že thriller. Ono to bol skôr taký o čosi tvrdší televízny film. Pravda ale je, že vďaka v tomto filme veľmi sexy Rosamunde, vynikajúcemu Nikovi Noltymu a krátkej minutáži, to po celú dobu bavilo. Vlastne od začiatku filmu (minimálne kvôli prijebanému slovenskému prekladu názvu) viete, že mu proste babenka strašne ublíži, čo sa teda aj na koniec stane. Ak by šlo o pravý thriller, videli by sme z toho aj viac detailov, ale mne osobne nechýbali, aspoň nie tak veľmi. Slušná trojka. ()

lusa

Piková sa pre tento druh úloh asi narodila. Ale.. Pozerať sa ďalších 90 minút na jej frigidný výraz ma núti klásť si otázku, či vôbec vie zahrať niečo iné.. Úplne sterilný príbeh, bez jedinej emócie, ktorý nemá ani tušenie, načo sa vlastne hrá. Sklamanie a strata času. 1* ()

elanista1

Ten filmový plagát sa tvári tak nádejne, že som tomu filmu dal šancu, ale všetko čo ma na ňom nakoniec bavilo bola len Rosamund Pike. V úvode filmu sa niečo stane a očividne to smeruje k jedinému možnému záveru...už od polovice času som presne vedel ako bude vyzerať posledných 10 minút. Ale aj tak som sa tešil, že konečne sa nejako pritvrdí, ale ono nič. Je to jemné, neodvážne, predvídateľné a nezaujímavé, ale nemuselo to také byť. Je to film o dvoch postavách /Nick Nolte tu je potrebný asi ako americké pivo v Nemecku/ medzi ktorými to veľmi neiskrí, a aj tie dve zaujímavé momenty ktoré majú na začiatku a na konci filmu, nie sú natočené dobre a pútavo. ()

maniacxl

Hodně film poznamenala nezkušenost režiséra.Chyběl větší zvrat,prostřední část mně málem unudila k smrti,protože dívat se na třesoucí ruku Rosamunde Pike se dá snést třeba minutu,ale né 24 minut.Na Rosamundě se dá dívat i na daleko hezčí části těla!Závěr sice předvídatelnej,ale snesitelnej.Vykastrovat se kvůli tomu nepůjdu.Nick Nolte forever jung....Na kino to není,v tv bych si to asi dokázal někdy představit.Mírnej nadprůměr,55%. ()

Bajislaw

Někteří přední uživatelé CSFD mají zjevně rádi filmy o znásilnění. Verbal a LIVINGDEAD kteří nejspíš onanují u filmů ze série I Spit on Your Grave, tuhle „rape revenge story“ tvrdě zkritizovali, což je doporučení samo o sobě. Aniž bych se chtěl Verbala a spol. zastávat, fakt je, že Return to Sender si špatné hodnocení zaslouží. Je to přehlídka scénáristické a režisérské neuváženosti a neumětelnosti. Na druhou stranu Rosamunda Pikeová je fascinující zjevení a libovolný film, ve kterém hraje, je lepší už jenom díky ní. U Return to Sender, kde jí zbytek ansámblu nesahá ani po kotníky, to obzvlášť vynikne. Nejlepší scény jsou ty, kde je nešťastná Miranda sama doma se svými podivnými neurózami. Zkrátka Pikeová je fantastická herečka a zaslouží si lepší filmy. Tenhle bledne vedle takových, jako je Hard Candy nebo Beguiled. ()

DonBraso

Prostě někam k průměru.Je to hodně pomalé,bez výrazných scén s hot Rosamundou, která prostě prodává filmu její tělo.Režisér bohužel točí až moc viditelný TV film, který se natahuje neúměrně k celku,kde nějakým zvláštním tempem si jednou luskneme prstem a zjistíme, že druhá strana je na tom ještě hůř.Bohužel suchej konec nevyzní důrazně a film končí jen štekem, že s ním už chodit nebudu.50% ()

wick

Průměr...není zase tak špatně natočené, Rosamund K. se snaží, ale scénář je opravdu nefunkční, první a poslední třetina ok, ale i tak to při 90 min vypadá hrozně dlouhé. Na jedno deštivé odpolední podívání k přežití. ()

ViolaK

Rosamund si zvykla na tu silenou psychopatku ve Zmizele, ze si to tu strihla znovu a podobne dobre, ale tim podobnost se Zmizelou konci. Nick Nolte Rosamund zdarne sekunduje, ale ani to tomuhle filmu moc nepomuze. Mozna to ma byt komorni drama, ale je to opravdu trochu utahane. Cekala jsem vic... ()

fafejt001

ROSAMUND tam ve všech směrech sedla . A Každému takovému šmejdovi , fíknout ruce až u koulí. Sice pomalý spád , ale závěr to dotáhnul na tři . Více takových sester , do všech špitálůůů . Sestra roku . ()

Mukade

v širšom strede sa to hrozne ťahalo, ledva som to vydržal :)). Ináč tak precitlivelý človek na čistotu by si asi ťažko zvolil prácu sestričky a keby aj zvolil, tak nevydržal..., nemožné ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata