Belgica

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je majitelem baru zvaného Belgica. Stanou se obchodními partnery a rychle promění Belgicu v místo plné skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy – dokud nezjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali, a jejich vztahy a osobní život tím začnou trpět. Belgica nabízí pohlcující zkušenost euforie z nejžhavějšího nočního klubu ve městě. Zasazen do eklektického zvuku uznávané belgické kapely Soulwax, film ukazuje opojnou cestu obou bratrů vzhůru k úspěchu – a pád, který následuje. Belgica je film o tom, jaké je to žít přítomnou chvílí, a o tom uvědomit si, že pohyb kupředu je nejen nevyhnutelný, ale i nutný. (Artcam Films)

Disease

Film je zvláštní opravdu jen tou muzikou a částečně i vhledem do pozadí hudebního klubu. Ale jinak nic převratného. ()

Thomas_xxxxx

Totálne bezduchý film. Od začiatku do konca. Celý čas len otravná hudba z barov a diskoték dopĺňaná užívaním drog a iných omamných preparátov. Slabšie 2*. ()

Saur.us

Belgica aneb rodinný podnik škodí Vám i Vašemu příbuzenstvu. Obrazově a hudebně na výši, příběhově průměr. ()

Chilly00

Belgický snímek, v jehož hlavní roli je bar. I tak by se dal charakterizovat skvělou hudbou našlápnutý poslední film, který jsem ve Varech tento rok viděla. Unavená a vykoukaná jsem se v sobotu večer bála, že v kinosále zaspím, ale Belgica mi to nedovolila. Dějová linka hudebního dramatu připomíná tu nejlepší party, jakou jste kdy zažily, po které však následuje velmi bolestivá kocovina. Publikum si při projekci podupávalo do rytmu a nejen já jsem asi dostala chuť do podobného klubu vyrazit. Soundtrack od formace Soulwax je nedílnou součástí celkového skvělého zážitku. ()

Saintcrux

Jazda na pozadí eklektickej a elektronickej hudby za cestou poznania seba samých a hľadania šťastia. Film o tom, čo sa stáva, keď už človek prekročí určitú hranu...a život sa začne točiť už len okolo hudby, prachov, sexu a drog. Nemyslím si, že film ma dlhú minutáž... je presne načasovaný aby zvýraznil celú atmosféru klubu a aby divák mal pocit, že naozaj v klube bol. Čo sa podarilo minutážov filmu, strihom a kamerou. Za výbornu hudbu dávam piatu hviezdičku. ()

vladivostok

Film mi pripomenul klubovu atmosferu belgickych podnikov. Hudobna mlsanica a parenica od zaciatku po titulky. Soulwax. Dejovost neutrpela a vsetko do seba pekna zapada. Brachovia (mladsi slusnejsi sympatak a starsi otec a partymilovnik) riesia svoje problemy kde podnik Belgica predstavuje akesi Medium. Groeningen pokracuje v tematike. Podobne aj ked troche tazivejsie a socialnejsie je to v Broken Social Breakdown. Film jednoznacne stoji za zhliadnutie. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Zajímavý pohled na vznik a vedení klubu, ale 2 hodiny koukat na lidi jak chlastají a tančí? Natahované. Hvězdu přidávám jednoznačně za hudbu. ()

vitac.

Pořád mám dojem, že Belgica je především reklamou na současnou/lehce minulou belgickou klubovou scénu... ale možná se pletu. Určitě je příjemná na pohled i na poslech, drama v ní občas vázne (na druhou stranu občas se i skutečně podaří). Hodně mi ve spojitosti s ní přicházel na mysl Human Traffic, takovou nějakou společnou klipovitostí (jinak jsou to ale samosebou hodně odlišné filmy). Ovšem musím říct, že nejokouzlujícím (to je slovo:)) momentem pro mě byla scéna, kdy Frank smetal ze země na lopatku střepy z talířů, které chvíli předtím vzteky rozmlátila jeho žena, a poté ji, jen tak smířlivě a lehce, zametl i po zadku:) To je prostě ze života a takhle upřímných momentů tam bylo víc, takže proto nakonec ta půl hvězda navíc - tři a půl. ()

SAINTS

Pribeh dvoch bratov je zobrazeny drsne priam naturalistyckym sposobom.Po velkom vzostupe nasleduje tvrdy pad na zem sposobeny hlavne nezodpovednym spravanim jedneho z bratov Frankom,u ktoreho sa čoraz viac začne prejavovat nasilnicka povaha zdedena po otcovi.Bratia JO a Frank su protiklady ,Jo je viac zodpovedny a rozumny ako Frank ktory už ma rodinu ale sprava sa nezodpovedne manželku podvadza,berie drogy a opija sa ,o rodinu nejavi zaujem a roby len problemi ktore zapričinia takmer krach hudobneho klubu.Belgica je vyrazne europske filmove dielo ktore stoji za pozornost aaj vdaka skvelej hudbe od Soulwax 80 %. ()

Zed70

Na konci filmu jsem měl pocit že jsem to celé prožil. Skvělá hudba, až po filmu jsem zjistil že všechna pochází od Soulwax. Ve filmu zní mnohlem lépe než na soundtracku. Film je vždycky lepší v kině než v televizi nebo na monitoru, ale tady to platí úplně nejvíc. ()

blondboss

Belgičania ukázali svetu celkom slušne vystavané dramatické dielo, v ktorom dokázali vcelku presvedčivo zobraziť súrodenecké vzťahy na hrane bizarnosti a vcucnuté do businessu. Niektoré scény surovo reálne, niektoré zas trošku od veci, ale to už s takými filmami býva. Nie všetko vás môže nadchnúť. U mňa je toto ale lepší nadpriemer. Soundtrack fajn a do štvrtej hviezdičky chýbalo možno ešte o kúsok viac dejovej celistvosti. 65 % ()

luciasce

Zajímavý snímek a jak řekl i režisér při úvodu, ano, je tam sex, drogy a rock'n'roll, ale jde i o rodinné vztahy, pouta, přátelství, důvěru a byznys. Co se stane, když jeden bratr je mozkem a druhý je beznadějným bohémem, když jeden umí vydělat peníze, aby je hned ten druhý rozházel a co se stane, když jeden umí odpouštět, zatímco druhý žije v minulosti. Výborná hudba, člověk se občas chytil, že se houpe v rytmu, nebo si v tom kině chtěl stoupnout a začit tam pařit na plný pecky, nebo že má chuť po vystoupení zatleskat. Skvělá kamera i scénář. Stef se v roli velice vyšvihnul a od jeho počinu v Ademu ušel zase kus cesty dopředu. ()

Tribe

Film o chlastání, prcání, rvačkách a drogách v zaplivnym Belgickym pajzlu. Hudba je asi to jediný, co bylo celkem OK. Jinak to bylo prostě o ničem, a navíc dlouhý jako kráva... ()

NSN odpad!

Chlast, pařby, špína. Jednoooký, bezzubý a podobný individua. A to mi to tu běželo jenom dvacet minut. ()

woody.birch

Na film mě trochu neočekávaně vytáhla kamarádka a pak... jsem jen němě seděl. A ještě o něco později jsem ani nebyl schopný se s ní pořádně bavit. Ne skutečně nemám rád vnitřně rozervané hrdiny. Jenže tohle je něco jiného. Odpustím si kecy o hereckých výkonech, režii, či kameře. Je to dneska devět dní a den co den na tenhle film vzpomínám. Možná i proto, že člověk snadno (a rád) propadne šťastnému sebeuspokojení a potom bývá dopad do reality o to tvrdší. Na pět hvězdiček to asi není, ale na čtyři určitě. PS: Proč při čtení "oficiálních" obsahů od distributorů mám často pocit, že jsem viděl nějaký trochu jiný film??? ()