Montse navonok pôsobí ako skromná, tichá žena v domácnosti, ktorá sa vo svojom príbytku venuje šitiu dámskych šiat na zákazku. Po smrti matky, ktorá umrela pri pôrode, sa s ňou osud nejedenkrát nemilo zahral. Okrem toho, že trpí závažnou fóbiou, kvôli ktorej nikdy neopúšťa priestory bytu, celú svoju mladosť obetovala výchove mladšej sestry El Niňi. Napriek tomu, že sú jej spôsoby prísne, obe sestry spolu vychádzajú pomerne dobre. Teda až do okamihu, kedy sa predo dvermi neobjaví elegantný muž v núdzi, ktorý sa pre Montse nečakane stáva osobnou prioritou. (*CARNIFEX*)

KUFI

Misery je tu zminena asi stokrat a je to opravdu tak. Jinak ale zadna pecka teda. I kdyz to zaverecny odhaleni me docela rozesmalo :) ()

Miagy

Atmosférou silno pozerateľné, dejovo slabšie. Musaranas je samozrejme vynikajúcim počinom zo Španielska, ktorý nepatrí k bežným hororom na aké je väčšina ľudí zvyknutá. Žiadne primitívne ľakačky, žiadne zvyšovanie hlasitosti, film stavia na pomaly budovanej, nepríjemnej atmosfére, ktorá vyvrcholí pár minút pred koncom. Oplatí sa vidieť istotne v pôvodnom znení. Macarena Gomez je obrovský talent. ()

chlebo

Po hroznom zážitku s názvom (v preklade) Bezmocní si u mňa Španieli okamžite opravili jemne pošramotenú reputáciu, dokonca mi pripomenuli, že k dokonalej zábave ani netreba presýtiť dej tisíckami postáv, ale stačí, keď je jedna dokonalý psychopatagorafób. Ostatné už ide samo, hlavne, keď mladšia sestra je upejpavka a kompetentných odmieta zavolať napriek nie celkom normálnemu správaniu tej staršej (ale díky bohu za to, aspoň je chvílku zas na čo pozerať). A keď sa k tomu pridá nesympatický slizký cigošský kurvičkár uviaznutý v byte falošnej záchrankyne, je z toho takmer nová, mladšia Misery. ()

Shanen29

Španělé opět nezklamali,ale cítím v tomhle filmu takovou tu bezduchost samotného příběhu,kdy vznikají hluché místa a připadá mi to,že si v ten moment neví režisér rady jak dál.Měl jsem vyšší mínění. ()

Mamlas

Taková spíše inscenace, velmi velmi nudná. Tak hodinu zcela k nekoukání. Ke konci aspoň nějaká zápletka a náznak zajímavosti. Škoda času na to koukat. Většinu času jsem jen přetáčel dopředu a to skoro pořád. ()

XXXXXXXX

Co když úhlavní psychotička filmu, nebyla psychotičkou hned od začátku, ale může za to vliv jiného narušeného jedince? Co se sestrou, která má nejprve (zcela) přehnané ochranářské pudy mladšího (sourozence)? Co se stalo s otcem obou hrdinek, který údajně odešel do války (a kterého bravurně ztvárnil stejný psychouš, který už například tady ukázal, že hrát narušence mu jde jedna báseň)? Tahle povedená rodinka, má ve skříních pěknou řádku kostlivců. Podaří se elegantnímu muži z horního patra uniknout, ze zdánlivě nezištně nabídnuté pomoci? A na jakém čísle se zastaví počet mrtvol? Španělé prostě stále dokazují, že tvorbu originálních psychothrillerů a hororů mají prostě v krvi. No a dvojka Gomezová a Tosar v jednom filmu se ukazuje být volbou vskutku ďábelskou... Ale jakákoliv další slova jsou už prostě zbytečná, tohle prostě musíte vidět. ()

AlexUnited

To bol ale skvelý horor. Bez nadprirodzených prvkov, bez ľakačiek, odohrávajúci sa takmer stále na jednom mieste, v jednom byte. Ja nepotrebujem ku šťastiu vysokorozpočtové blockbustery s veľkolepými efektami alebo akčnými scénami. Takýto minimalizmus s bravúrnymi hereckými výkonmi a perfektne stvárnenými a uveriteľnými postavami si cením oveľa viac. Ani chvíľku som sa nenudil, dychberúci príbeh s výbornou zápletkou. A jasný dôkaz, že aj so záporákmi/záporáčkami sa dá sympatizovať. ()

kacir

Dobré. Aj som celkom spokojný. Hlavne z výkonu Macareny, zožral som jej to všetko aj s podnosom. No mám z toho taký zvláštny pocit. Už si to asi nepozriem. ()

Jurcekk

Jasne Misery... Ale na úrovni, bez potreby barličiek. Plnohodný komorný hororový triler s krvou ako sa patrí. Doporučujem. Ale dosť sa tam vraždí... ()

jarmil8

Příběh se bohužel zvrhne v absurdní samoúčelnou krvavou lázeň, kde se postavy chovají neuvěřitelně. Závěr už je spíše k smíchu. ()

Africanus1

Smutná, drásavá a tragická sonda do hlubin nemocné duše. Útěchu a pomoc se zmučená Montse snaží najít ve víře i v lahvičce morfia, jenže úleva nepřichází, city nejsou opětovány a tak se veškerá bolest a příkoří promítnou do krvavého finále. Konec je moc násilný, dvě vraždy zbytečné a samoúčelné (stačilo neotevřít), ale celkově se jedná o hodně silnej a skoro až emocionálně zničující zážitek. "Nezabíjej mě". Trefa na solar. ()

Axxym

Výborná komorní psychologická záležitost ze španělské hororové školy. Taková španělská variace na Osvícení, jenže je tam zvrat! Macarena Goméz je naprosto úchvatná a když ne z jiného důvodu, tak už kvůli jejímu výkonu byste se jako fanoušci hororu na tenhle kousek určitě měli podívat. ()

cica

Tak som sa potešila, že je tu znova niečo zo Španielska. Výborný film, mrazivý. Montse je skvelá sestra. Obetavá, pracovitá, veriaca a totálne vyšinutá. Úplne súhlasím, že ju musíte ľutovať - veď zakúsila toľko zlého, a vždy všetkému čelila len a len sama, bez pomoci. Tak nie je ani divné, že sa upína na ľudí, ktorí nejako zasiahli do jej ponurého života, aj keď vzťahy podľa jej predstáv nadobúdajú šokujúcu podobu. Herecký výkon Macareny Gómez je skvelý, vťahuje do deja a dáva pocítiť silu postavy. Škoda len, že občas som myšlienkami zabehla k Misery. ()

maxi_tom

Podarený španiesky horor s výbornou Macarenou Gomez. Zápletka zaujimavá a pointa aj keď nie veľmi originálna, no v konečnom dôsledku úderná. 4* (7-7,5/10) ()

lineker

Ano, přesně takto to může dopadnout, pokud sdílíte domácnost s časovanou bombou v podobě agorafobní vyšinuté sestry. Thriller, který se v úvodu staví jako silné sociální drama na závěr překvapí syrovou explicitou. ()