Delirium

• USA Delirium (více)

Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina (Topher Grace). Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: „Věř rozumu, ne svým očím.“ Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné? (CinemArt)

G04T

Nedá se říct, že by se toto Iliadisovi nepovedlo, jenže se nedá ani říct opak. První půlka mě bavila, ale potom tam bylo tisíc výkřiků do tmy. Jak se tam objevil ten bratr myslel jsem že sleduju úplně jiný film. Pár lekacek tam je, o tom žádná, ale horor není jen o lekackach. Má působit i psychologicky, což tenhle působí, ale tak nějak matně. Pořád "Ty nejsi skutečný! Nejsi! To se mi zdá!". Ale líbila se mi věta na zamyšlení - Někdo nosí obojek, někdo nosí vodítko. Trailer ale vypadal hezky, bohužel teď hodnotím film. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Sám v tak velkém domě bych zcvoknul taky. Nebylo to zlé, ale tempo bylo uspávající a závěr zklouzl do trošku chaotického rodinného dramatu. ()

SAINTS

Divak tohto filmu podobne ako hlavny hrdina nevie čo je pravda a čo su len predstavy hlavnej postavy.Iliadis natočil nizkorozpočtovy horor ktory velmi neohury a v ničom sa nevymika z priemeru.Delirium sa ani nevyhne lacnym momentom,hlavne v zavere. ()

Mamlas

Magor chodí po baráku a magoří. Brutus nuda. Aspoň že na konci přibude další magor, tak se aspoň porvou. ()

regentor

Tento svět už stojí opravdu za hovno ani blázni už nejsou autentičtí.Pravda, několik magorů se najde kteří chějí být naprosto originální a tak stvoří vlastní delirium v příběhu o zdegenerované famílii kde není potřeba věřit vlastním očím ani rozumu ,poněvadž většina díváků není stále na psychofarmakách.Jednoduchá až stupidní story kde si divák má patrně ve vlastní vizi udělat úvod do děje a na to naroubovat příběh lehce zápletkový o čtyřech hercích , jednom velkém domě a něčem uvnitř.Horor , tedy hrůza a zděšení není průvodním ani nosným prvkem snímku ani omylem,spíš utrpením diváka nad ubohostí scénaře.Thriller ,tedy něco co má diváka otřást je spíš ve své podstatě v tomto snímku otřesné, kdy náctileté myšlení tvůrců se míjí s každodenní realitou nejen v léčebně pro pacienty po lobotomii.Pokus o napínavý snímek se míjí účinkem stejně jako podávání placeba místo léků.Výsledkem je nudný film jako ukázka co lze natočit a servírovat chovancům ústavu pro opožděně vyvinuté.Za prostředí a náznak atmosféry jedna ušmudlaná hvězda ,jinak obsahově shit. ()

adakraj

Vynikající psychologický horor, který ve mně vzbuzuje naději, že tento žánr neskomírá a dokáží, se ještě vytvořit, tak dobré horory. Zprvu jsem byl zmatený ohledně děje, ale posléze se vše začalo vyjasňovat a já koukal napnutě, jak to vše dopadne. Skvělá role Topher Grace, který do toho dal vše a byla radost na něho koukat. Nádherná G. Rodriguez zase dodala ve filmu chvilkový půvab. Kdo by odhadoval, že této herečce je 30 let? Ve filmu jsem jí typoval necelých dvacet. Ale opět k filmu. Všechno, co tam mělo být, tak tam bylo. Napětí, lekací scény, zamotávání děje, tělesné a duševní prožívání. Od tohoto filmu jsem mnoho nečekal, ale překvapil. ()

Pitryx

Na můj vkus to bylo příliš roztahané s větším počtem hluchých míst. Ne že by se na to nedalo dívat, to ne, ale prostě jsem se místy dost nudil. ()

jkpj22

Ze začátku to opravdu vypadá, že by se mohlo jednat o horor, sem tam i nějaká ta lekačka, pak se z toho ale stane něco jako rodinné drama a to mě moc nebavilo. ()

waltosin

Delirium se snaží nás zmást co je realita a co výplod mysli, ale to se daří jenom chvíli, pak jeto trošku předvítalné a ne moc zajímavé. Škoda myslím že námět byl dobrý ale jenom to provedení pokulhávalo. 50% ()

Cundroklepac

Sketa, zvíře, které saje krev přítel zlodějů a lehkých děv, odporný skon za kterým je démon RUM, alkohol pravým jménem delirium. ()

Fungore

Nechápu ten zdejší hate na tento snímek. Za mě film funguje velmi dobře. Daří se mu budovat nejistou atmosféru, na čemž má podíl i Topher Grace, kterému role dost sedí a jsem rád, že jsem ho znovu mohl vidět v nějakém filmu. Tohle je lehce psycho film, který mě ale upoutal a nutil sledovat každou vteřinu. Nemám tady tomu moc co vytknout. Je to takový oldschool snímek, což já dokážu ocenit v té záplavě moderních "hororů", nad kterými se tady ukájí každé malé děcko. 75% ()

djbarrel

Celkem dobrý, pár lekaček a tak ... ale ten konec to dost zazdil. Tedy upřímně atmosféra umřela když se objevil "bratr" od tý doby to šlo do pekel. Ale nakonec koukatelné to bylo, ale nemůžu se zbavit pocitu, že film měl podstatně vyšší možnosti. 58 % ()

Kushina

Správný psycho horor, u kterého nevíte, co je skutečnost a co výplody choré mysli. Ze začátku vám absolutně nic nedává smysl a myslíte si, že Thomasovi jen myškuje, ale nakonec se odhalí hrozivá pravda jak o jeho bratrovi, tak hlavně o jeho otci. Napětí tomuto filmu opravdu nechybí a zasloužených 60%. ()

v.indruchova

Celkem slušný psycho horor. Atmosféra byla opravdu slušná a můj parťák se díval strachy jen v odraze :-) Sice někoho už nudí známé lekání, i s nechutňárnama (co je to s tou skříňkou, kuk, jejda to je dobře naložený jazyk :-)). Ale konec tomu dá to pravé rozuzlení. Herci se na role hodili a postavy řekly divákovy, tak akorát. ()

Jenn

První část skvělá, ty lekačky doopravdy plnily účel, mrtvej fotr taky. Druhá část docela zklamání v tom, že sem si prostě přála, aby Alex (moc sexy zlej bráška) byl jen "jako" a všechno to bylo víc zamotaný...ale objev pod bazénem stál za to, takže to docela ušlo. ()

Monellito

Chvíli nevíte, co je pravda a co není a pořád nad tím přemýšlíte. Ze začátku troška nudy, ale po chvíli se to docela dobře rozjede. ()

vojacekr

Vystavět děj na lekačkách frčelo možná v devadesátkách. Na to, že film táhli 4 herci, měl rejža sáhnout po jiném komparzu. Scéna v suterénu na konci to celé poslala pod suterén. ()

Holly_Molly

Překvapivě dobrej ale zapadlej film! Napínavej žánrovej mix s postavama co kupodivu nejsou na facku jako to bývá u tohohle žánru zvykem. Příjemný překvápko :-) ()