Futo je poklidné město, které si zakládá na ekologii. Tedy bylo do té doby, dokud rodina Sonozaki nezačala prodávat zařízení podobné USB disku (tzv. Gaia Memories), které ze svých uživatelů dělá monstra (Dopanty), na jejichž zločiny je místní policie krátká. Jediný, kdo se jim tak může postavit, je Kamen Rider W, pod jehož maskou se ukrývají soukromý detektiv Hidari Shotaro a tajemný Philip, který vlastní pravou Gaia Memory. (Lex.San)

Lex.San

Pamatujete na Strážce vesmíru a jejich morfujeme? Tak to byla první věc, která mi v prvních minutách Kamen Ridera vytanula na mysli. A upřímně, zprvu jsem myslel, že to nedám. Dopantí kostýmy byly silným šálkem kávy. Ale na doramu mě natáhlo video z youtubu a já byl zvědavý na ústřední dvojici. A tak jsem pokračoval ve sledování. A chytlo mě to. Philip a Shotaro měli mezi sebou tu správnou chemii a jejich šéfka byla tou třetí do party. Později se k nim přidal ještě Terui Ryu a i ten mezi ně perfektně zapadl. Příběh mi tak rychle ubíhal, že jsem si ani neuvědomil, že už mi ani ti Dopanti tak nevadí, a že i ty souboje dávám bez újmy na zdraví. Nikdy by mě nenapadlo, že dokážu zhlédnout 49 dílů (byť krátkých) za týden. A musím říct, že mi bude Kamen Rider W chybět. Ještě se chystám na rozšiřující filmy, abych si ještě trochu užil tu atmosféru. Kamen Rider W tak ode mě dostává nečekané 4*. Opravdu mě to bavilo ;) (9/10) ()