Čtyři sluhové a čtyři mušketýři

• Francie

Les quatre Charlots mousquetaires

Štyria sluhovia a štyria mušketieri

Komedie / Dobrodružný

Francie, 1974, 110 min

Nejsem a nikdy jsem nebyl velký fanda "Bažantů". Tento filmek jsem si dal kvůli tematice mušketýrů. A proč ne? Nebylo to zlé pojetí. Škoda, že se trochu více nezapracovalo na původním příběhu a i když byl na pozadí, více neseděl. Jinak hezký druhá dějová linie, která klidně mohla být čtenářům i diváků klasiky skryta. Stran komediální stránky průměrné. Semtam se člověk pousměje, ale na tento typ zábavy jsem asi už starý. Nemrzí, ale nenadchlo.(13.6.2012)

Pátý film s Les Charlots a první, který paroduje slavné Dumasovy mušketýry. Režie se ujal osvědčený francouzský režisér komedií (trilogie o Fantomasovi) a historických filmů (Hrbáč, Kapitán, Ve službách krále a Tří mušketýrů z roku 1953). Pod jeho taktovkou vniklo obrovské překvapení. Čtyři sluhové jsou příjemnou parodií s inteligentním situačním humorem. Především zparodovaná bitva čtyř mušketýrů s gardisty a následné honění sluhů po statcích v okolí na počátku filmu je podle mě vůbec nejlepší scénou ze všech filmů s Les Charlots. Vypíchnout se ještě musí podobně zahraná scéna v hospodě, kdy opět mušketýři se sluhy stojí proti přesile gardistů. [2247. hodnocení, 74. komentář, 67%](14.9.2019)

No tohle uz jsou slabsi Bazanti, ale porad to je v pohode koukatelna komedie. Problem je, ze je tu jednak min Bazantu a hlavne min foru. Respektive tech skutecne vtipnejch. Nejvtipnejsi jsou asi souboje a i kdyz tu jsou dost, tak to na skoro dvouhodinovej film fakt nestaci. Ale nektery sceny jsou fakt dost vtipny a hlavni ctyrka jsou porad ty spravny sympataci, takze lepsi 3*.(31.7.2007)

Kdysi dávno byl tohle jeden z mála Bažantích filmů, který jsem viděl. Připadalo mi to tehdy jako senzační legrace. Po letech v tom už vidím spoustu chyb, hlavně přepálenou délku, nulový příběh a i ti Bažanti nejsou tak crazy jako jindy. Na druhou stranu, je to solidní francouzská šermovačka, kdy zejména při těch bitkách to stojí za to. Mušketýři jsou pochopitelně hrdinové, ale Bažanti jim v bojích pomáhají a škodí nepřátelům zezadu a to se zkrátka musí vidět. Takový rak v rozkroku určitě nepotěší. No a jinak jsou tu super vedlejší postavy, hlavně perverzní otec Josef a pár nezapomenutelných scén - závěrečné kopání do zadku :-) Celkově je to pohodovka, která ani po letech neurazí.(7.9.2013)

• Pejpr

Stejně jako csfd rozdělila můj život na to, co bylo před csfd a po csfd, tak stejně tohle s mým životem udělala maturita. Tenhle film jsem si pustil jako poslední před důležitým mezníkem mého života. Chtěl pouze jednoduchou zábavu na odreagování.. Les Charlots mě hluboce zklamali, zatim nejhorší film, co jsem s nimi viděl...(25.5.2009)