Personal Shopper

• Francie Personal Shopper (více)

Mladá Američanka Maureen (Kristen Stewartová) se živí jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě. Je Maureen opravdu schopná komunikovat s dušemi zemřelých? (Artcam Films)

sanikope

Môj druhý Assayas a s veľkou pravdepodobnosťou aj posledný. Vrcholom všetkého bola pre mňa SMS hra. V polovici má prestala baviť a bolo mi úplne jedno kam to celé smerovalo. Či sa jednalo o thriller alebo mysteriozný horor? Zdá sa mi že zámer nebol ani jeden z nich. Ani by mi to nevadilo. Čo mi najviac prekážalo? Ta nuda, nedokázal som sa stotožnit s hrdinkou a jej Lewisom. Bola to len taká bublina, ktorá mi nič nehovorila. Oveľa viac by ma bavilo sledovať Maureen v tej jej prázdnote bez Sms-iek a umelej mysteriozity. ()

E lan

Takový akurátní originální a ne zas tak strašidelný horor. Originální námět, docela. Slušné herecké výkony a vcelku dobré rozuzlení. Atmosféra pak dominuje. ()

Shitonit

Tak na tomhle se mi nejvíc líbilo...že mě to sralo hned od začátku a na nic si to nechtělo hrát. Dobře natočenej film, kterej mi dal snad jen zapařenou prdel od prosezený sedačky. Ne že bych to chtěl schazovat. Asi to dobrý je. Prostě mě to jen nechytlo za koule. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Miluju mysteriózní filmy...s "logickým" a kvalitním scénařem! Ale tohle? Psaní sms, jízda skůtrem a chození po bytech...prázdnota...ikdyž mě donutila přemýšlet. ()

Brooks

Racionálne som to úplne nepobral, ale filmársky je to bez pochýb výnimočná záležitosť. Ťažko opísateľná, uhrančivo atmosférická, myšlienkovo zneisťujúca. Bavila ma režijnou virtuozitou, s akou je nakrútená a hereckým výkonom Kristen Stewart, ktorá nikdy nebola lepšia. Ale zo scenára som v rozpakoch. ()

mac000

Opravdu dobrá pecka s výbornou mystickou atmosférou od samotného počátku. Kirsten Stewart v roly Maureen, znepokojené záhadnými zprávami a signály ze záhrobí, podává skvělý výkon. Co je to schopnost komunikovat se zemřelými? Dar nebo prokletí ? Nejsme schopni jednoznačně odpovědět a asi je lepší nic nevědět. Pokoj došu to rozhodně nepřinese. Každopádně rafinovaná hra s divákem až k nečekanému vyústění v závěru je po delší době něco originálního, co stojí za shlédnutí. Režisér Assayas získal na MFF v Cannes cenu za režii ()

Ikedar

Kirsten Steward je skvelá a to som si myslel, že nikdy nepoviem. Veľmi podmanivé drámo, ktoré ani na sekundu nenudí, a to najmä vďaka hlavnej protagonistke. ()

SAINTS

Film je roztliešteny a miestami plytky no hviezdi v nom Kristen Stewart,ktora podava solidny herecky vykon v hlavnej ulohe.Pesonal shopper je film ktory rozdeluje divakov -bud sa vam film velmi pačil alebo ho nenavidite pripadne ho ani nedopozerate do konca.Pribeh sa rozvija pozvolne a zaujimave zvraty sa začnu odohravat až na konci,Za zmienku stoji aj asi 15-minutovy sms dialog s anonymom.Film ma aj celkom dobru atmosferu len škoda že samotny film poskakuje z jedneho žanru k druhemu ,ale za videnie tento Assayasov film rozhodne stoji .68% ()

DePompon

Film hodnotím štyrmi hviezdičkami, nakoľko vo svete čsfd si tento originálny kúsok zrejme nezískal úplnú väčšinu divákov. Osobne však obdivujem originálne spracovanie ezoterickej tematiky, z ktorého chvíľami svojim realizmom citeľne mrazí. Príbeh je tak skutočný, že vám nadprirodzené scény neprídu nereálne. Ba naopak, Olivier Assayas poukazuje na duchovno ako na bežnú súčasť každodenného života, ktorú nie sme ochotní vidieť, vnímať, ani prežívať. A je to tak lepšie. Kirsten Stewart bola v hlavnej úlohe naozaj prirodzená a dôveryhodná. Kiež by som mala tú česť vidieť viac podobne odvážnych filmov, ktoré sú výsledkom antimarketingovej vízie "outside the box". Takisto, veľmi vkusný koniec. Napriek mnohým pochybnostiam ohľadom označenia dráma mi pomohol pochopiť, prečo to tak je. Myšlienku si zrejme každý vyloží po svojom, možno ju vnímať viacerými spôsobmi. Čo sa týka vizuálneho spracovania, niet čo vytknúť. Vyhli sme sa tu klišé zobrazovaniu predigitalizovaných duchov, čo býva v konečnom dôsledku kontraproduktívne. V tomto prípade to dopadlo veľmi dobre. ()

DonBraso

Co to vlastně bylo dámy a pánové?No vcelku toho bylo tolik,že z guláše se stala herecká artová stars Kristen Stewart,kde mohla ukázat né jen svoje prsa,ale i něco z umění filmařského.Můžu říct,že holka umí,ale v artové kultuře je těhle hereček po celém světě dost a zrovna v Německu jakbysmet.To mě vlastně i rozesmálo,když film je v koprodukci francouzsko-německé,tak musel zaznít nějaký německý song.To jsem jako nechápal.Ono toho bylo více co jsem jaksi nedokázal pochopit.Celé napětí a film udělá SMSkovaná.WTF.Z celého filmu si pamatuju jen to.Ostatní je spíše vata,kde Lewis hraje mysteriozní notu,pak to hraje kriminální thriller a pak jste v dramatu a jak tu někdo psal v tom se čert vyznat.Je pěkný,že si člověk může lámat hlavut,proč musela jet až do Ománu,aby hned zfleku musela někam jet a tam zjistit svůj stav.Tak hledání sebe sama nejspíš není ideální ve Francii,ale musíte až někam hodně daleko.Mno...Scéna ke konci z hotelu,kde si říkám celou dobu,že ten kdo píše,bude přesně ta jediná postava,která tam měla nejmenší vedlejší roli,ale řekla celý film,tak někoho střelí.Jako na druhou stranu si říkám,proč mě má vodit režisér po 30 minutém smskování přes mobil,abych pak odhodil simku a je konec.Já to nitro snímku asi nejspíš nepochopil či je možné až troufale říci,že to bylo médium.55% ()

srolyma

Duchařský horor? Psychologický thriller? Film o nakupování? Všechno dohromady a ve výsledku nic. Dvě scény s Kristen, které za něco stály. ()

blondboss

Očakával som nejakú kvalitná ducharinu, pri ktorej by človek aspoň trošku znervóznel a vychutnal si trošku strachu a zimomriavok, avšak dostal som len akúsi thrillerovo-hororovú zmiešaninu niečoho, čo podľa môjho názoru jednoducho nefungovalo. Kristen sa síce snažila, ale akosi sa ku mne nedostalo ani kúsok napätia a emočne to bolo ozaj chladné, ako som už u Kristen tak trochu aj zvyknutý. Škoda toho, 40 % ()

wick

Nebýt poslední upadající třetiny, tak to bylo hodně slušný thriller...propojený mírně s duchařinou. Režisér umí budovat napětí jen za použití mobilu a textových zpráv od vraha k oběti a zpět, i díky tomu je hodnocení asi větší, než si film zaslouží. ()

Saxos

Stovky SMS přerušené v práci nespokojenou Kristen, která se občas převlékne do cizích hadrů, ukáže prsa, přespí v cizí posteli, udělá si dobře a stále se nemůže vzpamatovat ze smrti dvojčete. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes