Motocyklové deníky

• Irsko

• Kanada

Drama / Dobrodružný / Životopisný / Road movie

Argentina / Německo / Velká Británie / USA, 2004, 128 min

Taková latinsko-americká sociálně-politicko kritická road movie. Užijme si krásy latinské Ameriky s Ernestem a Albertem (vždyť kolik z nás se tam kdy dostane, že)! A co na tom, že jeden z těch chlápků na motorce je budoucí revolucionář Che Guevara? Film nebyl tak špatný, ani těžkopádný. Jednostranný a povrchní snad, ke konci dosti útočil na city, ale co? Na Gaela Garciu Bernala bych se vydržela němě dívat, i kdyby tam celé 2 hodiny jenom stál a čučel do zdi...;)(17.3.2006)

(23) Film popisující jednu epizodu z života Ernesta Guevary, která ale není zas tak moc zajímavá a pochybuju, že byla pro jeho život tak zlomová, jak se nám to snaží vylíčit hrdinův monolog v poslední minutě. Spíše prostě důležitá a nepochybuju, že ho ovlivnila, ale koho by taky neovlivnila. Navíc bych neřekl, že to byl apolitický film, jak se nám snaží tvrdit "oficiální text distributora". Jak tady napsal Tetsuo, film skutečně mýtizuje, na druhou stranu taky to mohlo bejt ještě tak milionkrát horší:) Alespoň je tu ta krásná příroda Jižní Ameriky, jenže to nestačí, co..(29.1.2009)

Myslim si, ze tento film by sa mohol pacit hlavne tym, ktorim sa pacila aj dobrodruzna vyprava do neznama s Emilom Hirschom UTEK DO DIVOCINY (2007). V tomto pripade sa zaciatkom 50-tych rokov vybrali na priblizne 10 tisic km dlhu vypravu na motorke dvaja kamarati, avsak ani nechcem ratat kolko padov na tej motorke zazili :-) Z mojho pohladu to bola cesta a vsetko, co po nej zazili celkom zaujimava, ale v druhej polovici filmu ma ta ich vyprava zacala trosku unavovat a zacal som sa akosi castejsie divat na hodinky, tak aj to je dovod, preco 3 hviezdicky. Napinave bolo plavanie na druhy breh rieky, kedze Ernesto, ktory sa to pokusil preplavat trpel astmou, ale inac je to taky pohodovy dobrodruzny pribeh podla skutocnosti, ktory uz viac nemusim vidiet. _______ Gael Garcia Bernal - (Ernesto Guevera de la Serna) +++ Rodrigo de la Serna - (Alberto Granado) +++ Mercedes Morán - (Celia de la Serna) +++ Jean Pierre Noher - (Ernesto Guevera Lynch) +++ Lucas Oro - (Roberto Guevara) +++ Marina Glezer - (Celita Guevara) +++ Produkcia: Robert Redford +++(7.6.2010)

Výborný film na kontroverzní téma. Pravdou je, vypovídající hodnota této road-movie je mnohem větší, když vezmeme v potaz, že má reální základ a že ta cesta stvořila relativně důležitou historickou postavu. Fuser samozřejmě nebyl první člověk, který vyrůstal ve zlaté kleci a kontakt s realitou ho naladil na sociální notu. Na rozdíl třeba od Siddhárthy Gautamy ovšem jde na to s flintou a to byla ta chyba... s čím kdo zachází, že ano. To naštěstí není téma tohoto filmu, takže největší hodnota je to odhodlání kapající z první půlky snímku, neuvěřitelný obraz reálné latinské ameriky poloviny minulého století a... ta příroda. Rozhodně stojí za shlédnutí a zamyšlení.(7.10.2015)

Kdo tenhle film nevidel a muze si ho sehnat tak at nevaha. Nevim co bych k tomu dodal jen bych vychvaloval. Zacne to nevinne, ze si dva mladici chteji splnit svuj detsky sen a pret pres Jizni ameriku na motorce ale okolnosti se meli jinak a z jednoho z nich se stane nejslavnejsi revolucionar na Kube.(27.5.2005)

• - Ve scéně s Ernestem a Albertem v chilském měděném dole Chuquicamata předák křičí, že důl není žádná turistická atrakce. V dnešní době však ano. (džanik)

• - Skutečný pár jezdil na britských motocyklech Norton International, jednoválcových “pětistovkách“. Ve filmu skutečně použili restaurované Nortony s výjimkou “nehod“, kdy se jezdilo na upravených maskovaných Suzuki. Nortony se jinak přestaly vyrábět v roce 1977. (džanik)

• - Ve filmu si Alberto stěžuje, že v deníku "El Diario Austral" popletli jeho příjmení, když místo Granado uvedli Granados. Když se točil film, tak o tom tentýž deník přinesl článek a příjmení uvedl po 50 letech opět špatně (tentokrát ale záměrně). (džanik)