Reklama

Reklama

Video Games: The Movie

Trailer

Obsahy(1)

Od výkonného producenta Zacha Braffa a režiséra Jeremyho Sneada prichádza epický celovečerný dokumentárny film zaznamenávajúci raketový vzostup videohier z nerdovskej záľuby na multimiliardový priemysel. Rozprávač Sean Astin predstaví hĺbkové rozhovory s praotcami tohto priemyslu, ktorí to všetko začali, ikonami herného dizajnu a geekovskými guru, ktorí nás vedú do budúcnosti. Video Games: The Movie je oslavou hier od Atari až po Xbox a ponúka poučný pohľad na to, čo leží v tejto oblasti pred nami. (figliar)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (28)

Bachy 

všechny recenze uživatele

Hodně mizerný dokument. Nepřinesl mi v podstatě nic nového a vlastně si ani nedovedu představit tu osobu, které přinese. Všeobjímající název sice dává najevo, že tvůrci chtějí obsáhnout vše, ale výsledkem je patvar, který nepřinese nic jiného než samochválu, další samochávlu a kopec záběrů z her. Mimo hry mám taky hodně rád film a tohle jako dokumentární film nefunguje, tohle se na herním boomu jen svezlo. Znovu raději doporučím Indie Game: The Movie. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Parádní dokument, který mapuje videoherní průmysl od jeho počátků přes současné trendy ve tvorbě her až po výhled do budoucna. Jsem z generace, která pamatuje období zhruba od prvního PlayStationu, ale i starší hry, které se z konzolí dostaly na obrazovky monitorů klasických stolních počítačů. Víc než nostalgická jízda přes různé herní tituly mě potěšily především názory a komentáře všech zúžastněných s nimiž jsem se mohl téměř ze sta procent ztotožnit. A to včetně propírané problematiky násílí ve hrách až po smysl samotných videoher. Jediným negativem celého dokumentu je opomenutí PC scény, jejíž zásadnější tituly se občas v dokumentu objeví, ale obsáhlejších informací se divák nedočká. Video Games: The Movie oslavuje herní scénu, kultovní herní tituly a vypichuje fakta, která stála za zrodem této kultury. A já jsem rád, že mohu být už zhruba dvě desetiletí její aktivní součástí. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Chtělo to trošku lépe uspořádat a mohlo to být dokonalé. Jsou tam spousty obrovských skoků odněkud někam. Nejdříve se hrozně rychle prolétne historie od prvopočátku až do současnosti a poté se na základě nešťastně zvolených témat, jako například "kultura", či "kreativita" začne skákat napříč časem. Záběry z her jsou úžasné a vášnivý hráč si zaručeně s chutí připomene všechny legendární tituly, se kterými trávil nezanedbatelnou část dětství. Dodnes se to se mnou táhne. Volného času razantně ubylo, takže musím volit mnohem obezřetněji a nemohu už hrát každou blbinu, na kterou náhodou narazím. Dokument nemá rozhodně nějaký silný informační charakter. Pár zajímavostí se určitě dovíte, ale spíše na mě působil jako obrovská pocta celému hernímu průmyslu a velmi příjemná oslava veškerých videoher. Příjemný doprovodný komentář a moc pěkné rozhovory s lidmi, kteří se hrám nějakým způsobem na vývoji her podílí. Já si tenhle počin užil a snad celou dobu jsem si udržoval přihlouplý úsměv na rtech. Nic pro odpůrce videoher. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tohle je prostě ... "MAGIC!" Náádhernej film o videohrách všeho druhu (i když PC hry a handhaldy jsou docela opomíjené). Celý se nese v duchu zobrazování jedné videohry za druhou, nechá vzpomínat na naše dětství (některých ...) a při tom se nechá poslouchat docela vypovýdající komentář. Je to taková obrovská krasojízda světem videoher od jejich vzniku po dnešek. Fak nádhernej dokument ... ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že většinu dojmů z tohohle kousku dělá nostalgie diváka, ale herdek, kdyť já tak 70% her tady vyobrazenejch hrála a o zbytku mám minimálně drobátko povědomí, takže za mě naprostej nářez, povinnej pro každýho milovníka herního světa. Je tu od všeho kousek, od počátků, přes moje nejpropařenější léta až po současnost a letmo načrtnutou budoucnost. Moje srdíčko plesalo celou stopáž a klidně by i sneslo nálož na její délce. ()

Reklama

Reklama