poster

Video Games: The Movie

Dokumentární / Animovaný / Historický

USA, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maddy
  ***

  Po minuloročnom dokumente Indie Game som sa na Video Games celkom tešil, ale ono je to tak trocha generický dokument. V podstate nič nové, čo by už rokmi nebolo každému kto sa o videohry zaujíma známe. Tie najzákladnejšie fakty, že Playstation funguje na diskoch, čo je Stream išlo bez problémov vynechať a histórii videohier sa povenovať o niečo viac. Dokument tak väčšinu populárnych konzol, ktoré uzreli svetlo sveta odprezentuje počas prvých pätnástich minút, pri každej spomenie maximálne dve hry a pokračuje sa ďalej. Bez akéhokoľvek ozvláštnenia, fan-factu alebo čohokoľvek iného. V druhej polovici sa už venuje konkrétnejším problém ako napríklad násiliu vo videohrách, s ktorým názorom sa síce plne stotožňujem (páčil sa mi hlavne názor jednej dievčiny, že pokiaľ videohry majú vplyv na nárast násilia v Amerike, ako je možné, že ostatné krajiny vo svete, ktoré tieto hry taktiež hrajú nemajú takú vysokú kriminalitu, resp. incidenty so zbraňami ako Amerika?!), ale opäť to je len do sveta hlásajúci fakt, ktorý je rokmi známi. „Hráč“ sa tu tak prakticky nedozvie absolútne nič nové a „nehráča“ takéto niečo vôbec nezaujíma. Preto mi tak trochu uniká podstata toho pre koho je tento dokument vlastne určený? Zábery z pár hier síce potešia a môžete hádať koľko ich spoznáte, ale to je tak všetko. Rozumiem, že sa nedajú v jednom 90-minútovom dokumente zachytiť všetky významné hry, ale nespomenúť také série s miliónmi fanúšikmi ako Final Fantasy, Metal Gear a mnohé iné mi príde takmer neodpustiteľné :) Vo výsledku tak priemerná jednohubka pre gamerov, ktorý keď si ju pozrú tak im rozhodne nijako neuškodí, ale keď ju vynechajú tak o vôbec nič neprídu, keďže sa tu s najväčšou pravdepodobnosťou nedozvedia ani jeden nový fakt. CELKOVO: 3* (6/10)(25.7.2014)

 • Frajer42
  ****

  Chtělo to trošku lépe uspořádat a mohlo to být dokonalé. Jsou tam spousty obrovských skoků odněkud někam. Nejdříve se hrozně rychle prolétne historie od prvopočátku až do současnosti a poté se na základě nešťastně zvolených témat, jako například "kultura", či "kreativita" začne skákat napříč časem. Záběry z her jsou úžasné a vášnivý hráč si zaručeně s chutí připomene všechny legendární tituly, se kterými trávil nezanedbatelnou část dětství. Dodnes se to se mnou táhne. Volného času razantně ubylo, takže musím volit mnohem obezřetněji a nemohu už hrát každou blbinu, na kterou náhodou narazím. Dokument nemá rozhodně nějaký silný informační charakter. Pár zajímavostí se určitě dovíte, ale spíše na mě působil jako obrovská pocta celému hernímu průmyslu a velmi příjemná oslava veškerých videoher. Příjemný doprovodný komentář a moc pěkné rozhovory s lidmi, kteří se hrám nějakým způsobem na vývoji her podílí. Já si tenhle počin užil a snad celou dobu jsem si udržoval přihlouplý úsměv na rtech. Nic pro odpůrce videoher.(10.9.2014)

 • kaylin
  *****

  Nejsem hardcore player a nikdy jsem jím nebyl, ale tenhle dokument, který je informativní a navíc má v některých ohledech pravdu v tom, jaký je dopad her na společnost a naopak dopad společnosti na hry, mi stejně přišel krásně nostalgický a silný. A co si budeme povídat, známé obličeje jako komentátoři a hráči prostě fungují. Prostě dejte hrám šanci, než do nich budete kopat.(5.10.2014)

 • Flipnic
  *****

  Tohle je prostě ... "MAGIC!" Náádhernej film o videohrách všeho druhu (i když PC hry a handhaldy jsou docela opomíjené). Celý se nese v duchu zobrazování jedné videohry za druhou, nechá vzpomínat na naše dětství (některých ...) a při tom se nechá poslouchat docela vypovýdající komentář. Je to taková obrovská krasojízda světem videoher od jejich vzniku po dnešek. Fak nádhernej dokument ...(28.7.2014)

 • sskrblik
  ****

  Vzhledem k tomu, že jsem s počítačovými hrami vyrůstal, tak jsem si tenhle dokument nemohl nechat ujít. Ani po dospívání mě hraní her neopustilo na delší dobu a pokud na krátkou, tak jen kvůli scházejícímu hardwaru. Velmi příjemně natočený dokument, který svou svižnou formou nenudil ani na moment. Už jenom úvodní znělka Don´t Stop Me Now je krásným nostalgickým průřezem her od počátků po současnost. Oproti Indie Game: The Movie je Video Games rozsahem daleko větší a přístupnější. Sice se skáče z budoucnosti do minulosti, ovšem jistá tématická utříděnost tu funguje. Oceňuji motivaci, kterou film přináší, proto * * * * ... A teď mě omluvte jdu zapnout PS4...(21.10.2014)