Hellions

• Velká Británie Hellions

Dora Vogelová (Chloe Rose) je průměrná teenagerka, která si chce na Halloween užít zábavu a dostat se dál se svým přítelem Jacem (Luke Bilyk). Je šokovaná, když jí její doktor (Rossif Sutherland) oznámí, že je čtyři týdny těhotná. Podle ní by to nemělo být možné. Jde domů rozrušená, aby počkala na Jace, zatímco její matka Kate (Rachel Wilson) bere jejího malého bráchu Remiho (Peter DaCunha) na „halloweenskou krádež". Doru navštíví několik dětí v podivných kostýmech. Jejich přítomnost je čím dál hrozivější a vrcholí, když jí v pytli přináší oddělenou hlavu Jace. Od tohoto okamžiku musí Dora bojovat proti zrůdným dětem. Čin se stává obtížnějším, když její těhotenství postupuje zrychlenou a nepřirozenou cestou. (noelcoward73)

maddy

Škoda toho márneho scenára, ktorý sa od polovice pokúša z Hellions spraviť akýsi mind-fuck, aj keď absolútne nefunkčný, nepotrebný a neodôvodnený. Zrežírované to totiž nie je vôbec zle. McDonald vie ponúknuť niekoľko zaujímavých scénok, aj vizuálne pútavé obrazy, akurát by úplne postačovalo pokiaľ by sa držal v mantineloch home invasion hororu, ktorý minimálne v prvej polovici slušne funguje. Bohužiaľ to sa nedeje a v druhej polovici na seba Hellions naberá čoraz viac surrealistických scén, ktorú sú však len sledom scénok bez väčšieho zmyslu. Dej sa odohráva v akejsi ružovým filtrom obalenej halucinácii, či snovej realite, či alternatívnej realite, či halucinácii v halucinácii alebo kde vlastne (vo výsledku to je totiž úplne jedno) a z tuctového námetu sa Hellions snaží zrazu vytvoriť akýsi pseudo-artový horor (?), asi. Vďaka krátkej stopáži si Hellions síce udrží pozornosť, ale tá druhá polovica už je iba čistá póza bez zmyslu. Hellions nemá po scenáristickej stránke totiž na nič viac než byť home invasion s tehotnou teenagerkou a nie takýmto surrealistickým pokusom o horor. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

TKKMR

Hellions je otravný nezmysel, snažiaci sa naoko snáď tváriť ako nejaké fajnové ružovkasté filmové umenie. Ňaňaňaňa, ňaňaňaňa... blood, blood!!! Ňaňaňaňa, ňaňaňaňa... blood, blood!!! Tak z tohto hrozného soundtracku ma bude ešte nejakú chvíľu bolieť hlava... ()

stitch7

Tahle pitomost snad ani neměla scénář. A jestli jo, tak by se dal shrnout jako "těhotnou holku budou v růžovym filtru honit děti v kostýmech, přičemž některý záběry použijeme třikrát, protože jsme za ně dali dost peněz." Ke konci mi to "taháníza nos" nebo jak to nazvat bylo úplně ukradený a dost jsem se nudil, což je fakt blbý na 90 minut. ()

Forsberg11

Za prvú, home invasion polovicu, dám kľudne zo tri hviezdy, škoda že sa potom Hellions dostali do nejakej bizarnej, ružovým filtrom nasnívamej, pseudo-artovej sračky. A pritom to nezačínalo vôbec zle. Aj tá kamera sa mi pozdávala, aj pekné prostredie, aj atmosféra Halloweenu. Mohlo to byť slušné béčko, ktoré pobaví. Takto z toho mám veľmi zmiešané pocity, ale väčšinou negatívne. Nový kúsok Brucea McDonalda, režiséra známeho Pontypoolu, je slabý film, ktorý ani netreba vidieť viackrát... 35 %!! ()

M.Myers

Tak nějak nevím, jak ten film uchopit. Určitě můžu říct, že mou pozornost udržel až do konce. Úvod celkem v pohodě, pak z ničeho nic celý obraz přeplácne růžová barva a já nějak nechápal, co to jako zase je. Stala se z toho pak už celkem podivná haluz. Horové scénky tam jsou hodně dobré, dojde i na brokovnici, pak tam jsou ale takové divné artové momenty, že jsem kroutil hlavou. Po skončení závěrečných titulků jsem nevěděl a vlastně ani teď nevím, co že se to tam té mladé slečně dělo, což někdy není na škodu, ale tady jsem si ten film mohl vyložit hned několika způsoby, ale k čemu to vlastně. Dám tři hvězdy, ale nevím, jestli si je vůbec Hellions zaslouží. ()

Hapretor odpad!

Velmi nudné a divné. Nedokoukal jsem to. Jen hlavní představitelka se snažila hrát co nejlépe. Sice jí to šlo, ale film to nezachránilo. ()

DavidWebb

Obrovským prekvapením je v tomto fliku pre mňa Chloe Rose, mladá kanaďanka, ktorá síce nie je žiadna miss a nikdy som ju v ničom nevidel, ale tá babenka má na hranie rozhodne talent. Bola veľmi prirodzená a vďaka scenáru "nemusela" robiť ťažké hujoviny, čo hlavnej postave vždy pridáva body, pretože v opačnom prípade mám dotyčného chuť zabiť cez obrazovku do hlavy. Ďalším prekvapením je pre mňa réžia. Režisér Bruce McDonald mi totiž navodil slušnú atmošku spolu s otázkou za milión, vo co go. Gýčovitý ružovo-biely filter si mohol odpustiť, ale v závere sa ukázalo, že mal svoj zmysel. Teda - tento príbeh je ťažký orech a ani neviem či som to správne rozlúštil: Oni (Dora a jej frajer) boli účastníkmi autonehody? Bicykel, horiace tekvicové pole, rozflákaný traktor... Dosť nejednoznačné, psychadelické a rád si to pustím znovu, pretože ak bola premisa iná, tak aj cesta je tu cieľom a vďaka dobrému soundtracku to na mňa spravilo slušný dojem. 90% ()

Shanen29

Těšil jsem se na tento film,ale uvedl mě do rozpaků tím svým zvláštním stylem ,jak je zmatečně natočený,dost věcí nefunguje jak má a jsem zklamaný,jelikož potenciál byl dobrý,ale totálně nevyužitý. ()

intro

Ani nějak nevím co k filmu Hellions vůbec napsat a ani co tímhle snímkem tvůrci vůbec mysleli. Vůbec to nedávalo smysl. Nevím ()

Charvy.666

Tak z tohoto snímku mám velmi smíšené pocity.Opravdu strašidelní haranti vs divně pseudo-snové prostředí.Když přičtu chování hlavní hrdinky(na pěst,stejně jako její stravovací těhotenské návyky) byl sem rád že to mám za sebou :) Ale i tak nemůžu dát méně než 55% ()

Ace.A.T.L.

Ty bláho, tak to jsem nečekal :) Rozjezd super, střed fakt bomba atmosféra, jen ten konec to pokazil. Dokud se v tom Dora plácá a kolem lezou démonický děti, tak jsem nejednou měl hodně hnusnej pocit. Ale jakmile to začne holka řešit a zvládat, ztratí to kouzlo. Celkově je to průměr, ale neurazí. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

tXtX

Pri tejto podivnosti som si neraz vybavil Argenta a jeho snové výlevy.. Hellions je niečo podobné. Kočka sa po dotyku s podivným koledníkom ocitá v alternatívnom, sureálnom svete, plnom divných deciek v prítulných maskách, ktoré priahnu po jej nenarodenom bábätku. Na prvý pohľad blbosť.. no na ten druhý, jednoznačne zaujímavý, originálny a po príbehovej stránke nie až tak jednoduchý počin. Odporúčam pozrieť a HLAVNE neriadiť sa tunajším hodnotením. ()

marco.uk odpad!

Ja som este nikdy v zivote nevidel nic hlupejsie... toto je prvy film v mojom zivote, ktory tu hodnotim ako "odpad!". ()