Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

SidneyP

Zdárný příklad toho, jak se někdy mohou sociální sítě zvrhnout ve stránku, která vám během pár minut může zničit život. Malé poučení pro všechny, že? Co se týče samotného filmu, děj hezky odsejpá a některé (sebe)vraždy opravdu nejsou provedeny normálně. Jo, proč ne, na klasickou letní jednohubku jak dělané. 65%. ()

MikeeTheory

Čekal jsem stupiditu na entou, ale překvapivě to nebylo zase až tak zlé. Upřímně řečeno, ten nápad je dost laciný a zavání extrémní leností, něco do sebe ale nakonec asi měl. Tvůrci třeba šikovně naplánovali gradaci celého "příběhu" a v jistých momentech zabodovali i na divákovu psychiku. I tak je to na regulérní film podle mě málo. Jako vsuvka něbo krátkometrážní smímek budiž, ale takhle? To raději, ať se horory ubírají v klasických (a klidně i "klišovitých") kolejí, než sledovat obrazovku pc s tisíce vyskakovanými okny. Za určitou odvahu si však "Unfriended" trocha respektu zaslouží. A to jsem byl přesvědčený, že dostane jasný odpad. ()

MickeyStuma

Teenagerovský slasher se tímto snímkem dostává do zcela nové roviny. Po různých počinech ve stylu Found footage tu máme kybernetický svět a všechny jeho přednosti i nástrahy. A Found footage je to vlastně velice podobné. Rozdíl je pouze v nepřetržitém sledování displeje notebooku jedné z postav příběhu v reálném čase a tím všechny aktivity a činnosti s tím spojené. Divák se tak vlastně stává takovým voyeurem a nestačí se divit co všechno se může odehrát. Zdvižený prst nad tím vším a jisté moralizování s tím spojené není na škodu. Nebezpečí u všech internetových aktivit prostě je ať si to umíme připustit nebo ne. Neznámé tváře dodávají na větší věrohodnosti a vrcholem všeho jsou naprosto dokonalé herecké výkony. To, že jsou poněkud nesympatičtí je zcela přirozené a z jejich typického mladistvého chování naprosto pochopitelné. Hovory přes Skype a psaní přes Facebook. Nejpopulárnější dvě aktivity na internetu takřka v hlavní roli, které vlivem mladých nerozvážných lidí dokáží udržet napětí a vnitřní strach. Zkrátka alternativní svět ve své plné ryzosti. Je snímek pro každého? Rozhodně ne. Nejsou tu potoky krve, není tu žádné giallo. Celé je to převážně o psychice a zoufalství. V jistém smyslu komické, v jistém smyslu vážné. Záleží tedy na úhlu pohledu, ale na lehkou váhu bych to přesto nebral. Kyberšikana prostě existuje. ()

BOURQUE

„Horror“ odohrávajúci sa v „cybersapce“. Scenár je jednoduchý (základ príbehu je v podstate zo života) a bez väčších prekvapení. Keď na nič iné, tak film aspoň na to bol dobrý, aby poukázal na temnú stránku sociálnych sietí a bezhlavého „postovania“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Ombak▼Penari

Ty tři tomu dávám za nápad a zpracování, ale příběh samotný netáhl tak, jak by si tvůrci asi rádi představovali. Nicméně právě díky inovativnímu technickému zpracování mě to nakonec vůbec nenudilo a vlastně bych si to klidně někdy vpálil i podruhé. ()

helloween93

Že Unfriended bude bolet jsem věděl, ale že až takhle? Tenhle film byl horor hlavně dokoukat, úplně mi to psychicky tiltnulo. ()

Rathalos

Myslim,ze horor je silne slovo na tento kusok,skor je to thriller,ale so skvelym napadom i prevedenim,ktoremu nechyba napatie i atmosferu to ma taku neprijemnu az desivu,ked si to clovek predstavi,az ma zimomriavky po celom tele,vydarena zalezitost,ktora ma urcite pobavila...:-) ()

domirovec odpad!

Odebrat z přátel je přesně ten typ filmu u kterého jsem přeskakoval skoro každých pár minut. No a abych v rychlosti upřesnil proč tak nikdy ve svém životě bych nevěřil tomu, že budu koukat na pár usmrkaných, nezletilých, úchylných a sprostých ubrečenců, kteří na sebe furt vztekle, sprostě, hystericky, možná až pomateně řvou přes šuntovské, v počítači zabudované kamery z toho čínského maloobchůdku poblíž popelnic, kvůli nějaké šílené sebevražedkyni, který si z nich celou dobu stejně jenom dělá srandu, přičemž posílá do různých skupin na ''oBliČejOvÉ kNiZe'' a dalších sociálních sítích jejich ehm ehm fotky a snaží se při tom aby se z toho co nejvíc zdeptali a postupně všichni povraždili. Omlouvám se, ale mohl bych svojí hodinu a 22 minut zpátky? ()

Kadas97

Odebrat z přátel mohol byť luxusný horor natočený na spôsob mne neznámy keby... keby bol Skype schopný ostrého obrazu... keby postavy nekričali jedna cez druhú... keby bolo viac scén ako bola tá s mixérom... keby sa neriešili len tie najpovrchnejšie sračky... a keby dostala Laura Barns viac priestoru. 2 z 10 ()

Johny M.

Unfriended neni tak originální, jak se prezentuje v traileru (Cyberbully a Open Windows byly dřív a asi i lepší), ale je to celkem zajímavá a napínavá jednohubka s ideální stopáží... ()

darkreider

V podstate veľmi sympatická bubákovina. K postavám sto percentne nezískate žiadny vzťah a tak ich situovanie do role nesympatických puberťákov zafunguje keď začne ich postupná likvidácia. Moderný háb pre mladé publikum je svieži a to je fajn. Páči sa mi, že zlo je predstavené hneď, ale len formou virtuálnych správ, takže nestráca na atmosfére neznámeho. 83 minút nie je nad čím premýšľať, len čakať akú ďalšiu metódu psycho-nátlaku bubák vymyslí a odrátavať koľko uvrieskaných deciek ešte ostáva. ()

michald99

Ačkoliv zprvu skeptický, dočkal jsem se příjemného překvapení, když jsem zjistil, že se nejednalo o kýčovitou nudnou břečku, kterou jsem vydedukoval z traileru. Horor to sice není, ale přestože nevím jestli scénář opravdu vypadal jako: "...pak rozklikla fejsbuk a se strachem v očích napsala: 'Co po nás chceš?'", neotřelá forma mi docela seděla. ||70%|| ()

gazogazo

+ ma to napeti, pracuje to s degeneratorem xichtu (fb). - vsechmo ostatni, scenar herci , nejasnost , blbecstvi atd. Ale co jebto horror tak visjak . jo ale The den je lepsi ()

KUFI

Dobre a originalne zpracovany found footage. Do pulky docela koukatelny, ke konci pri vyvrazdovacce slabsi. Ani by me nenapadlo ze to dokoukam, ale zazraky se dejou. Asi to bylo komercne docela uspesny, protoze uz se pripravuje sequel. Z podobne zpracovanych filmu me napada akorat The Collingswood Story a The Den. ()

Stíba

Online platforma je tu pak ve skutečnosti jen pro zacílení na mladší publikum protože vyobrazené archetypy lidského chování jsou staré jak lidstvo samo. Dějově nenudivé a směrem k závěru čím dál tím nápaditější a vygradovanější podívaná, za mě palec nahoru. ()