Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

(více)

Recenze (501)

monolog 

všechny recenze uživatele

Je neuvěřitelný, že tehdy to u nás vůbec pustili, protože takový obrovský přirovnání totality jsem snad v tehdejších filmech nenašel. Zakazovalo se za mnohem míň, než bylo vidět tady (třeba hon na odlišující se rebely, kteří odmítají zřízení, nebo vůbec snaha o autoritativní změnu pohlaví hlavních hrdinů, nebo vůbec státní zřízení ženské společnosti s její excelencí atd). Některé vtipy jsou sice už za zenitemm, ale to nijak neubírá na zábavnosti, protože tenhle film je tak domácky humornej, že podobnej cizí jsem snad ještě neviděl. A je příjemný vidět celosvětově úspěšnou inteligentní SF komedii, která není založená na tricích, ale hlavně na postavách a ději. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Z Polska se nevozí jen špatné potraviny, ale také špatné filmy. Za bolševika nebylo v kinech z čeho vybírat a v socialistickém Polsku soudruzi natočili "provokativní" film, nikoliv o nerozbitných skleničkách, ale nedomrlé sci-fi o ryze naivním vědeckém experimentu, což je z mého pohledu filmového žrouta, mnohem horší. Nutno dodat, že nejprovokativnější je tenhle film ve svém názvu. Jenže tenkrát na adresu tohoto filmu letěly takové fámy a legendy, až se z toho podle řečí jevilo regulérní porno. Bylo to fajn držet si status filmu, který je nějakým způsobem výjimečný, ale jen do doby, než jsem ho zhlédl. Pak to všechno vzalo za své. Vyklubala se z toho slušná kravina, ze které si pamatuji Jerzyho Stuhra, pěknou blondýnku a na svoji dobu ucházející triky. Film paradoxně v kontextu s názvem působil téměř asexuálně. Děj sám byl prostý a naivní. 20% ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je veľmi príjemné sledovať námet, ktorý by sa na prvý pohľad viac hodil do hollywoodskej veľkovýroby v spracovaní našich susedov. Nielen geografických, ale v svojej dobe aj ideologistických. Sci-fi komédia, ktorá pripomína Allenovho Spáča, je približne rovnako vtipná a zábavná, ale predsa len v inom zmysle slova. Škoda, že sa vytratila z našich televíznych obrazoviek, rád by som ju po dlhých rokoch oprášil. VIDENÉ ZNOVA: Asi najlepšia alegória na emancipáciu druhej polovice 20. storočia, pokračujúca samozrejme dodnes. Doporučujem každej žene, nech sa zamyslia nad tým, kam ich prostriedok, ktorý mení túžbu po sexe za túžbu po kariére, v konečnom dôsledku zavedie. Pokiaľ súdruhovia ale videli vo filme iba toto posolstvo, asi boli značne prihoretí. Bohvie prečo mi kulisy tohoto filmu pripomínajú dnešné Hunger games. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Prozrazuji celý děj filmu a jsem hrdý na to, že si ho pamatuju! - Pan Albert z vědeckých důvodů a pan Max pro prachy se rozhodli podstoupit experiment se svým zmrazením. Experiment však přeruší válka (při které vymře mužské plémě) a samci jsou vykopáni až do podzemního světa žen, kde se na muže hledí jako na nepotřebný problém. Chlapi se seznamují se svým novým domovem (Max postříkaný hasičáky se smíří s tím, že se tady nesmí kouřit), nabízejí sexuální služby ("prachy až potom"), učí se rozšroubovat jídlo před konzumací ("To pečivo je čerstvé?" ptá se Max a ťuká umělým rohlíkem o stůl) a objevují novou verzi historie (Kopernik i Einstein byly ženy). Max s Albertem nadále "myslí pérem" na to, jak si budou užívat a netuší, že Liga žen hlasuje o tom, zda je nutné samce zabít nebo pouze přeměnit v ženy ("Podepište - Já níže podepsaná jsem se proti své vůli narodila jako muž"). Oba muži sice oceňují televizní výměny triček dívek po sportu, ale přesto se vydávají na únik za svobodou, při kterém si užívají ženskou nahotu, chlast, bigbít a rozkódují i umně zašifrované heslo pro vstup na zemský povrch. Teprve na čerstvém vzduchu po ukojení chtíče (jídlo a sex), po kterém si dvě vědecké pracovnice ve vaně se smíchem ukazují rukou něco o velikosti cca.15 cm, se oba cítí šťastni. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Docela vtipná polská sci-fi. Dnes už zřejmě klasika. Dva muži jsou v roce 1991 zmraženi a z hibernace jsou nedopatření probuzeni až o 53 let později. Ocitají ve světě plném žen, kde po velké válce už žádní muži nejsou a ženy žijí pouze pod zemí. I když se to na první pohled může zdát jako výhoda, vůbec to nemají jednoduché, protože jim ženy nedůvěřují. Snaží se proto zosnovat útěk a vypadnout z tohoto blázince. Konec mě docela překvapil. "Máte tu teda pěkný bordel!" :D ()

Galerie (21)

Zajímavosti (25)

  • Při probouzení hlavních hrdinů z hibernace Albert (Olgierd Lukaszewicz) prohodí: " Nic nevidím." A Lamia (Bozena Stryjkówna) mu odpoví: "To je po hibernaci normální." Stejný rozhovor proběhne mezi Hanem (Harrison Ford) a Leiou (Carrie Fisher), když ho vyprostí z karbonitu (z hibernace) ve snímku Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983). (KillHurt)
  • Partenogeneze, tedy samooplození bez „pomoci“ samce, se v přírodě objevuje především mezi bezobratlými, krom toho byla pozorována například u některých druhů žraloků, plazů (například Varana komodského nebo druhu ještěrky Aspidoscelis neomexicanus, u kterého existují pouze samice) a dokonce i u některých ptáků, například Krůty domácí, byť se většina takto vzniklých embryí nikdy nevyvine. U savců dosud nebyla partenogeneze přirozeně pozorována, nicméně v roce 2004 byla vydána studie, ve které se japonským vědcům podařilo vyvolat partenogenezi uměle u myší. Tato studie byla vydána v časopisu Nature pod názvem „Birth of parthenogenetic mice that can develop to adulthood“ a bylo při ní také zjištěno, že partenogeneze je u savců blokována geneticky, přičemž tento „blokační kód“ přenáší výhradně otec. (vojtaruzek)
  • Najziskovejší poľský film do októbra 2011. (Raccoon.city)

Související novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)

Reklama

Reklama