poster

Svéráz národního lovu

 • Rusko

  Osobennosti natsionalnoy okhoty

 • Rusko

  Osobennosti nacionaľnoj ochoty

 • Rusko

  Особенности национальной охоты

 • anglický

  Peculiarities of the National Hunt

Komedie

Rusko, 1995, 93 min

 • fantomas19
  ****

  * vodka, lov medveďa * vodka, polícia & pohoda * vodka, Fín, sauna, krava a ekológia * vodka* Ruská komédia je z roku 1995 (úvodný film z loveckej trilógie), režíroval ju Alexandr Rogožkin. Mladý Fín Raivo (Ville Haapasalo) sa chce zúčastniť tradičného ruského lovu. V spoločnosti generála (Alexej Buldakov), Kuzmiča (Viktor Byčkov), Sergeja Olegoviča (Sergej Ruskin) a ďalších, si mladík vychutná tradíciu lovu do poslednej kvapky vodky. Každý lov, či už ruskej šlachty v minulosti alebo moderný dnešný lov je jedinečný a poskytne veľa možností uspokojiť túžbu po dobrodružstve či vodke.(24.8.2011)

 • piranha
  *

  Fascinace vodkou jakožto nezbytnou položkou denního režimu mě skutečně nepřesvědčila. Zdá se, že se Rusové přece o něco snažili, ale vůbec se to nepovedlo. Místy jsem ani nechápala dialogy, které měly být vtipné. No, zřejmě nějaký svéráz národního humoru. A kde schrastili takovou bandu pseudofešáků, to by mě taky zajímalo.(27.7.2013)

 • provitamin
  ****

  Svéráz národního lovu nie je až taký dobrý a vtípkami našlapaný ako rybolov, ale aj tu nájdeme dostatok absurdných scén, nechýba všadeprítomný alkohol a vodka, bezchybné originálne prípitky generála Michaliča a aj ďalší parťáci z rybolovu Serjóža, Kuzmič, Ljovo, ... (píšem ako (ne)počujem) a znovu je dej nejako prepojený s Fínskom. Občas som mal pocit, že scenárista pri vymýšľaní niektorých scénok nemohol byť triezvy a nebudete ďaleko od pravdy ak si myslíte že k lovu takmer ani nedojde. Už sa teším na ďalšie voľné pokračovania s ruskou alkoholickou partičkou. Tí by už asi mohli natočiť čokoľvek a nedal by som menej ako 3.(18.12.2017)

 • blueskin
  **

  Tohle bylo pro mně opravdu velké zklamání. Párkrát jsem se zasmál, většinu času jsem ale jenom čekal na vtip nebo (v horším případě) věděl, že to zrovna má být vtipné, ale vůbec mi to vtipné nepřišlo. U pokračování jsem se přitom bavil mnohem, ale mnohem víc! Svéráz národního lovu je prostě takový ruský Kameňák.(9.2.2005)

 • geklon
  ****

  Ruská groteska s teatrálními figurkami, puškami a samozřejmně vodkou. Kuzmič je kouzelný, jak svým vyvodkovaným ksichtem na každýho, minutu čučí a pak se zazubí jeho bezzubí. Opilé medvídě a pozování s ním je neodolatelně cool. Svéráz je neskutočně myly, poetycky snimek, u ktrego se spíš budete usmíjvat, něž rvát se smůchy. Charašo?(17.1.2015)

 • - Pokud film uvidíte v originálním znění, dočkáte se nemilého překvapení v podobě přemluvení anglických rozhovorů do ruštiny, a to jediným ženským hlasem. (cubajz)

 • - Letoun stojící na letišti, do kterého nakládají Kuzmichovu (Viktor Bychkov) krávu, je modernější Tu-22 M3, zatímco v záběru na dráze následně pojíždí a startuje starší verze TU-22 M2. (Hydron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace