poster

Svéráz národního lovu

 • Rusko

  Osobennosti natsionalnoy okhoty

 • Rusko

  Osobennosti nacionaľnoj ochoty

 • Rusko

  Особенности национальной охоты

 • anglický

  Peculiarities of the National Hunt

Komedie

Rusko, 1995, 93 min

 • fantomas19
  ****

  * vodka, lov medveďa * vodka, polícia & pohoda * vodka, Fín, sauna, krava a ekológia * vodka* Ruská komédia je z roku 1995 (úvodný film z loveckej trilógie), režíroval ju Alexandr Rogožkin. Mladý Fín Raivo (Ville Haapasalo) sa chce zúčastniť tradičného ruského lovu. V spoločnosti generála (Alexej Buldakov), Kuzmiča (Viktor Byčkov), Sergeja Olegoviča (Sergej Ruskin) a ďalších, si mladík vychutná tradíciu lovu do poslednej kvapky vodky. Každý lov, či už ruskej šlachty v minulosti alebo moderný dnešný lov je jedinečný a poskytne veľa možností uspokojiť túžbu po dobrodružstve či vodke.(24.8.2011)

 • Ainy
  *****

  Pro mě je to zahraniční komedie všech dob! Bavila jsem se od začátku do konce, kdy jsem se nesmířila pouze s jedním zhlédnutím, ale několikerým v našem Minikině kavárna. Určitě doporučuji, ale jedině v původním znění s titulky. Český dabing je hrozný, víc si to užiju právě v ruštině. Kultovní hlášky jsou prostě nesmrtelné jako je generálův přípitek: "přípitek musí být krátký jako výstřel, jinak nezbude čas na rekreaci" nebo scénka s krávou v úložném prostoru pro bombu v bombardéru s hláškou "no co, taky by ses zapřel, kdyby Ti šlo o život" mě v kině napoprvé doslova smíchem složila pod sedadlo! Dávám deset hvězdiček z pěti! ;-)(4.8.2011)

 • lonewolf
  *

  Narozdíl od rybolovu jsem zde nenašel cokoliv vtipného. Pociťuji absenci sebemenší scénky typu: "ti rusáci jsou drzí, jezdí si tu ožralí jako doma...", zapomenuté zásoby vodky, pro které bylo třeba se vypravit tajnou vojenskou ponorkou, přivázání krávy místo auta a spousta dalších. Možná je to tím, že jsem rybolov viděl před lovem, ale názor to bohužel nezmění.(19.3.2012)

 • genetique
  ****

  Tradično-netradičná ruská poľovačka, hektolitre vodky, veľká porcia absurdných parodických hlášok a zábava ako sa patrí. Pod veľkou srandou sa však schováva aj akási krutá realistická pravda, ktorá tuzemským divákom určite nie je vzdialená. Proste naozaj jedinečný film, ktorý stojí za zhliadnutie. 80%.(18.12.2009)

 • cubajz
  ***

  komedie s příchutí vodky, při jejímž natáčení si tohoto ruského jedu nejspíš hojně užíval celý štáb - včetně režiséra. Ve filmu se sem tam objevily scény, které asi pochopí a naplno ocení jen ruské publikum, ale i tak se jedná o povedenou komedii tak trochu z jiného soudku (v tomto případě spíš z jiné flašky:) než jsme zvyklí.(12.7.2008)

 • - Pokud film uvidíte v originálním znění, dočkáte se nemilého překvapení v podobě přemluvení anglických rozhovorů do ruštiny, a to jediným ženským hlasem. (cubajz)

 • - Letoun stojící na letišti, do kterého nakládají Kuzmichovu (Viktor Bychkov) krávu, je modernější Tu-22 M3, zatímco v záběru na dráze následně pojíždí a startuje starší verze TU-22 M2. (Hydron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace