Svéráz národního lovu

Особенности национальной охоты

Peculiarities of the National Hunt

Komedie

Rusko, 1995, 93 min

Co je účelem ruského lovu? - Nakrmit a napojit zvířata. - Jak humální... :-) Celkem průměrná komedie o vypitých rusácích a jednom finovi, které chybí ucelenější příběh a možná kratší stopáž by neuškodila. Řekl bych tak na tři *, ale za medvídě závislého na vodce, vodku samotnou, která teče opravdu proudem a krávu místo bomby musím *přidat...(9.8.2008)

Docela zklamání. Čekal jsem něco, u čeho se od srdce zasměju; salvy smíchu se však nekonaly. U některých absurdních scén jsem se zasmál, ale jinak se spíš nudil a čekal, kdy se to rozjede. Možná to bylo tím, že jsem při prvním zhlédnutí dostatečně nepřivykl stylu humoru (řekl bych hodně specifickému), takže tomu dám ještě časem šanci. Teď momentálně je to však jen za 3*.(15.11.2008)

Ruší bohatýři, oděni v sobolích kožích a posilněni čajem, vyrážejí za jasného dne na saních do zasněžené tundry na tradiční lov. Teda, aspoň tak si to jeden finský chalan představuje, načež se probouzí do deštěm a vodkou nasáklé reality postsovětského Ruska. Místní domorodci ho při příležitostných přestávkách mezi jednotlivými pitkami zasvěcují do tajů ruských lovných praktik, přičemž se ještě stíhají družit s místními zemědělkami, fotit se s ožralými medvíďaty a za pomoci bombardovacího letectva transportovat dobytek. V Rusku je prostě možný všechno :-)(20.7.2013)

• blueskin

Tohle bylo pro mně opravdu velké zklamání. Párkrát jsem se zasmál, většinu času jsem ale jenom čekal na vtip nebo (v horším případě) věděl, že to zrovna má být vtipné, ale vůbec mi to vtipné nepřišlo. U pokračování jsem se přitom bavil mnohem, ale mnohem víc! Svéráz národního lovu je prostě takový ruský Kameňák.(9.2.2005)

Tradično-netradičná ruská poľovačka, hektolitre vodky, veľká porcia absurdných parodických hlášok a zábava ako sa patrí. Pod veľkou srandou sa však schováva aj akási krutá realistická pravda, ktorá tuzemským divákom určite nie je vzdialená. Proste naozaj jedinečný film, ktorý stojí za zhliadnutie. 80%.(18.12.2009)

• - Letoun stojící na letišti, do kterého nakládají Kuzmichovu (Viktor Bychkov) krávu, je modernější Tu-22 M3, zatímco v záběru na dráze následně pojíždí a startuje starší verze TU-22 M2. (Hydron)

• - Pokud film uvidíte v originálním znění, dočkáte se nemilého překvapení v podobě přemluvení anglických rozhovorů do ruštiny, a to jediným ženským hlasem. (cubajz)