Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

Rimland 

všechny recenze uživatele

Ruští veteráni se vydávají na ryby. Kulturní rekreace se (ne)kontrolovatelně mění v nezřízenou pitku a když je po zběsilém úprku z ciziny ponechána na místě většina alkoholových zásob, ruské námořnictvo nezná jiných priorit. Svérázný rybolov je nádherný film. V opojném prostředí severské přírody nabízí jednoduchý, vodkou nasáklý příběh postavený na svéráznostech ruské kultury, jehož přednostmi jsou inteligentní humor a úžasně vykreslené charaktery, jaké od dob Švejka svět filmu neviděl: ať už je to věčně pokuřující generál, jenž nejde pro moudro či vznešený přípitek daleko, nebo bodrý zemědělec a lovec Kuzmič, muž přírody, ducha a lihu. Ještě lepší než Lov. Tenhle film můžu vidět stokrát a pořád se u něj řežu smíchy čím dál víc a víc. ()

JakeBlues 

všechny recenze uživatele

Nejlepší ruský film který jsem kdy viděl. Ano, přiznávám se, nebylo jich mnoho .. ;) Velmi vtipné, velmi autentické - rusové si dělají srandu sami ze sebe, z jejich armády, nátury, z ruské široké duše i z problémů současné ruské společnosti - především chlastu (ne, nedá se to nazvat jemněji). Vše je umocněno nechtěným výletem hlavních protagonistů do Finska - koukni ty silnice, konečně je umíme stavět.. Viděl jsem několikrát, po každém shlédnutí lepší! ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Tuhle vskutku svéráznou chuťovku nelze hodnotit na základě jejích filmařských kvalit - ty zde totiž opravdu nejsou důležité, přítomné a koneckonců ani kýžené. Kouzlo tkví jednoduše v nekonečné absurdnosti podávané skrze vodku, ožralou filozofii a další vodku tak přesvědčivě a neodolatelně, až podezírám tvůrce, že netočili ironickou komedii, ale seriózní sociologickou studii vypité severské nátury. Rozhodně tomu napovídají herecké výkony, které mi připadaly jakékoli, jenom se střízlivé, hodně šílených, ale suše podávaných vtipů, a konečně míra sebezesměšňování tak objemná, až chvílemi těžko uvěřit, že v realitě to na ruském rybolovu chodí nějak jinak. Hlavně je to ale hodně vtipné a navzdory stagnujícímu příběhu i celkem nápadité, plus naprosto bravurní český dabing... ()

DooFooS 

všechny recenze uživatele

Svéráz národního lovu byl jak blesk z čistého nebe, kdežto na Svéráz národního rybolovu jsem již koukal s jistám očekáváním, které se mi naplnilo, ale přesto už to nebyl tak překvapivý humor. Ještě jen musím poznamenat, že koukat na tenhle film s českým dabingem, tak ho snad nedokoukám. Jak na český dabing nedám dopustit, tento film je v původním znění zárukou dvojnásobného smíchu. ()

koubekson 

všechny recenze uživatele

Ruské filmy mám rád, ale tenhle mě nezaujal. Občas jsem se usmál, ale žádný výbuch a prskání se nekonalo. Vodka teče proudem, hrdinové dělají různé blbinky a střídavě upadají a probouzejí se z deliria. Lov jsem ještě neviděl, ale po tom co i tady slyším, že rybolov je lepší nevím jestli ho nutně musím vidět... ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama