poster

Nádherná Zelená

 • Francie

  La belle verte

 • anglický

  The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kacounek
  **

  Filmařsky pěkné, přesto nebýt Lindona, tak to vypnu už v první třetině :-). Nemám ráda, když mě někdo do něčeho tlačí, ať už v životě, knize nebo filmu. Už to slunce s odkazem na jakousi sektu na začátku mě mělo varovat......Úkolem snímku je vytvořit názor načatým a utvrdit ho všem těm pokrytcům, kteří sice souhlasí, ale využívají vymoženosti tohodle světa plnou náručí. Máte doma televizi ne a počítač, nebo ne? člověka jako jsem já, to jen popudí. Ideu samotnou neodsuzuji, jen formu, jakým je vnucována. Nicméně z ekonomického a filozofického hlediska je to prostě nesmysl. To, co táhne tenhle svět dopředu, jsou i naše negativní vlastnosti, které máme ať chceme nebo nebo. Mezi ně patří i lennost. Umíte si představit, jak by tento svět vypadal bez peněz nebo alespoň jakési formy výměnného obchodu?(7.11.2012)

 • charlosina
  ***

  La Belle verte/Zelená krása je docela propaganda, ale i přes tu agitku zůstává dobrou komedií. Btw. konečně fotbal, který se mi líbí. // Satirický "new age" pohled na naší společnost není nijak naléhavý ani útočný, ale v první řadě úsměvný film, který si svým jasným vyzněním sice určitě nadělá hodně odpůrců, ale přes všechny ty odlišné názory a postoje k danému tématu nezapomínejme, že Coline Serreau chtěla natočit k_o_m_e_d_i_i. A to se jí povedlo.(8.3.2012)

 • Slapi15
  ****

  Ve snímku je cítit určitá propaganda zeleného života, ale není to nijak extra vyhrocené. Naopak spousta skvělých narážek na naši průmyslovou a hedonistickou společnost. Skvělá oddychovka s možností se trošku zamyslet nad naším směřováním, jestli třeba aspoň lehce neuhnout. Ale ze mě nikdy (dobrovolně) vegetarián nebude:-)(6.1.2014)

 • honajz
  **

  Začátek se mi ještě docela líbil, ale s postupem času mi přišlo, že autoři netuší, jak film vést dál - zhruba od první scény v porodnici. Navíc vážné téma zkoušeli podat vtipně (to volání domů s prsty v uších a nohama v umyvadle), ale časem už to prostě vtipné nebylo, spíše uječené a hysterické. Koncert vážné hudby ještě dejme tomu, ale co ti fotbalisté? Proč tančili operu a proč se líbali dva chlapi? Co to mělo společného s alternativním způsobem života? Zkrátka - myšlenka dobrá a ta různá porovnání v začátku jsou skvělá, ale postupně naprostý zmatek a příběh značně nelogický. Až to dokonce chvílemi ani alternativní nebylo, pokud tedy neschvalujeme krádeže a ničení cizího majetku.(16.6.2013)

 • kyrtab
  *****

  (s titulky na youtube aka "Nádherná zelená") Zajímavou chvilku si zde najde věřím každý. Minimálně v humorné lince, třeba pár minut s orchestrem pobaví. Jinak film k ničemu nenutí, závěry si dělejte sami ve své mysli. Dílko je jen další nápovědou pro ty, kteří už jsou schopni ji vnímat. Je-li někdo po shlédnutí nechápající či snad i hrdý, že mu film nic neřekl, nic se (u vás zatím) neděje.(19.9.2011)

 • - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

 • - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

 • - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace