Nádherná Zelená

La belle verte

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Zvláštní film. Dneska nám to učitelka češtiny přinesla na hodinu a když nám řekla název filmu, říkal jsem si, jaká to bude strašná blbost. Potom jsem zjistil, že jde o francouzský film a můj názor byl takový, že by to nemuselo být špatné, protože francouzské věci jsou dobré... V prvních minutách to vypadalo jako sci-fi, pak zase jako komedie, občas to pokulhávalo, ale asi tak po pěti minutách mě to chytlo... a velice, skutečně velice překvapilo. Zajímavá zápletka, stále aktuální ekologické poselství, dobré obsazení a spoustu humorných situací. Někdy to teda na mě bylo moc, ale jinak jsem se fakt nehorázně bavil (fotbal, hledání vody atp., orchestr) a mejvíc mě dostali synáčci, kteří přistáli na poušti a divili se, jak jejich matce hrabe...:D. Ne, ne, tak jsem to nemyslel... Docela chápu, že z nádherné čisté planety na Zemi nikdo nechce, ale jinak bychom přišli o fakt dost příjemný a vtipný film. Nemám slov, je to prostě geniální dílo, které se opravdu, ale opravdu dost povedlo. Vtip vede, poselství taky. Ale ona je to nakonec všechno přeci jen pravda... 80%.(7.6.2013)

Spoilery! Snímek s velmi pěkným ekologickým podtextem kritizujícím současný stav společnosti a zejména věci, které drtivá většina společnosti považuje za zcela běžné a normální. Tvůrci se evidentně zhlédli v éře hippies. Jen se pokoušely jejich myšlenky a názory hlásat bez použití povzbuzujících látek. Zejména zpočátku, kdy mimozemšťanka navštívila naši krásnou planetu, byl snímek neskutečně zajímavý a nabízel několik moc pěkných myšlenek hodných delšímu pozastavení se a docela fungoval i humor. Strašná škoda, že se to celé záhy zvrhlo v dost šílenou záležitost. Film se stal pouze prezentací toho, jak by se člověk choval, kdyby jste mu v hlavě deaktivovali jeho vlastního hlídače, kterého si tam za celý svůj život vypěstoval. Místy to bylo fajn. Člověk se třeba dověděl, proč se Realu Madrid přezdívá Bílý balet. Těch "odpojených" lidí se tam bohužel nahromadilo za velmi krátkou dobu hrozně moc. Taktéž mě malinko zarmoutila absence nějakého hlubšího poselství. Dva oškliví hegešáci se dotřepali na naši planetu za účelem sexu (přičemž doma zanechali na pospas osudu tři mladší sourozence) a odvezli si domů dvě krásné hegešačky. Obzvlášť Marion Cotillard byla ve svých 21 letech skutečná kočka. Trošku jsem nepochopil význam té strašné spousty teploušských náznaků. Čeho tím chtěli tvůrci dosáhnout? Co chtěli říct? Chtěli vůbec něco říct? Strašná škoda. Kvalitní úvod vystřídal cirkus. Proto dávám "jen" 3 hvězdy.(14.3.2017)

• *Elfík*

Jak bylo řečeno v titulcích (myslím tím těch českých), tak asi nemám dobré srdce. Nebo nemám žádné. Protože dívat se na stadion plný přiteplených fotbalistů, ženu, která zvrací, protože jí nechutnalo maso (jak někomu může být špatně po masu?? Po tom dobroučkém masíčku??) a když je jí smutno, dá si ruce k tvářím, rozevře dlaně a ''volá''! Pokud tento film nese poslání (a já tedy uznávám, že nějaké ano), pak by ho tedy měli vidět všichni a začít s tím naším světem něco dělat! Víte co by bylo nejlepší? Vymazat všechny scény a nechat tam jen ty akrobatické. Vznikl by tak velmi dobrý snímek s názvem např. ''Nádherné skoky''. Na to bych se nedívala tak odpudivě. Au revoir!(25.7.2012)

La Belle verte/Zelená krása je docela propaganda, ale i přes tu agitku zůstává dobrou komedií. Btw. konečně fotbal, který se mi líbí. // Satirický "new age" pohled na naší společnost není nijak naléhavý ani útočný, ale v první řadě úsměvný film, který si svým jasným vyzněním sice určitě nadělá hodně odpůrců, ale přes všechny ty odlišné názory a postoje k danému tématu nezapomínejme, že Coline Serreau chtěla natočit k_o_m_e_d_i_i. A to se jí povedlo.(8.3.2012)

Velmi příjemná hipísácká komedie. Nebyl jsem si vůbec jistý, co mě čeká... film mě ale nakonec potěšil svojí úžasnou vtipností a tím, že se dokázal vyhnout většině kýčů, které mohlo být s tímto tématem vnějšího pohledu na nesmyslnost lidského konání spojeno. A musím uznat, že přestože jsou občas trochu naivní, myšlenky a hlavní smysl filmu jsou prostě nádherné...(5.7.2014)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)