Nádherná Zelená

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

• Kacounek

Filmařsky pěkné, přesto nebýt Lindona, tak to vypnu už v první třetině :-). Nemám ráda, když mě někdo do něčeho tlačí, ať už v životě, knize nebo filmu. Už to slunce s odkazem na jakousi sektu na začátku mě mělo varovat......Úkolem snímku je vytvořit názor načatým a utvrdit ho všem těm pokrytcům, kteří sice souhlasí, ale využívají vymoženosti tohodle světa plnou náručí. Máte doma televizi ne a počítač, nebo ne? člověka jako jsem já, to jen popudí. Ideu samotnou neodsuzuji, jen formu, jakým je vnucována. Nicméně z ekonomického a filozofického hlediska je to prostě nesmysl. To, co táhne tenhle svět dopředu, jsou i naše negativní vlastnosti, které máme ať chceme nebo nebo. Mezi ně patří i lennost. Umíte si představit, jak by tento svět vypadal bez peněz nebo alespoň jakési formy výměnného obchodu?(7.11.2012)

(s titulky na youtube aka "Nádherná zelená") Zajímavou chvilku si zde najde věřím každý. Minimálně v humorné lince, třeba pár minut s orchestrem pobaví. Jinak film k ničemu nenutí, závěry si dělejte sami ve své mysli. Dílko je jen další nápovědou pro ty, kteří už jsou schopni ji vnímat. Je-li někdo po shlédnutí nechápající či snad i hrdý, že mu film nic neřekl, nic se (u vás zatím) neděje.(19.9.2011)

• togaf

Sice dávám jen dvě hvězdičky, ale Nádherná Zelená je dobrý film. Jen mi prostě byla prosti srsti ta eko-agitka. Pozemšťané i mimozemšťané jsou vesměs sympaťáci, snad jen Milini synové jsou trochu moc střelení. Ale zase je tu nejlepší fotbalový zápas, jaký jsem kdy viděla (a že jsem viděla asi dva....s tíhmle záznamem dva).(29.11.2012)

Objímači stromů, obdivovatelé lásky, květinoví lidé. Jaká pohroma pro mou cynickou duši. I když film vesele páchne sektou, fanatismem a militantní ekologií něco roztomilého na něm je. Něco pozitivního, co v člověku zanechá deset minut po závěrečných titulcích pocit viny, že i on je ten škůdce, ten bezcitný a všemu zajímavému uzavřený barbar obklopený nesmyslnými technickými vymoženostmi. Vždyť sbírat kořínky a živit se v souladu s přírodou je tak přirozené. Tak krásné. Ano, je, ale v ledničce se mi válí flák hovězího a já neodolám. Nedokážu odolávat déle než krásných deset minut lásky, kterou jsem prostoupen. Cynismus vítězí nad zdravým rozumem. Mlask a dobrou chuť. Online s titulky tady.(22.11.2009)

Vynikajuca francuzska natierka , kde vyhral obsah nad formou. Skromne zlozenie nevadí, vie rozpravat dusou a ide si za svojim. Pokrm otvarajuci oci, nevtieravo a nenasilne zvyraznuje velku problematiku tohto zvrateneho sveta. Vraj bol zakazany, sikovny pochopi preco... Beriem do adopcie, je to velky kus. Milujem zelenu. S.S: Sceny z ihriska ma dostali do kľaku a zacervenali branicu.(13.3.2016)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)