Nádherná Zelená

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

• tidwell

Trochu nudná groteska karikující náš současný neekologický způsob života, a to v kontrastu k utopické hippie komuně na jiné planetě. Film Corine Serreau (která v hlavní roli trochu oživuje film) záměrně hrotí protiklady, ale možná nechtíc tak paroduje i onen ideál v podobě planety, kde lidé spí v hnízdech z trávy a v klidu si sklízí papriky a hroznové víno (za povšimnutí stojí, že Serreau nikde neukazuje práci na poli, jen sklizeň a následnou konzumaci...). Výsledný efekt je tak poněkud rozpačitý, protože nevíme, která strana je tady parodována víc - a proč. Asi jsem měl raději zajít na nějaký ten "koncert ticha", než sledovat tento film....(2.9.2012)

Zvláštní film. Dneska nám to učitelka češtiny přinesla na hodinu a když nám řekla název filmu, říkal jsem si, jaká to bude strašná blbost. Potom jsem zjistil, že jde o francouzský film a můj názor byl takový, že by to nemuselo být špatné, protože francouzské věci jsou dobré... V prvních minutách to vypadalo jako sci-fi, pak zase jako komedie, občas to pokulhávalo, ale asi tak po pěti minutách mě to chytlo... a velice, skutečně velice překvapilo. Zajímavá zápletka, stále aktuální ekologické poselství, dobré obsazení a spoustu humorných situací. Někdy to teda na mě bylo moc, ale jinak jsem se fakt nehorázně bavil (fotbal, hledání vody atp., orchestr) a mejvíc mě dostali synáčci, kteří přistáli na poušti a divili se, jak jejich matce hrabe...:D. Ne, ne, tak jsem to nemyslel... Docela chápu, že z nádherné čisté planety na Zemi nikdo nechce, ale jinak bychom přišli o fakt dost příjemný a vtipný film. Nemám slov, je to prostě geniální dílo, které se opravdu, ale opravdu dost povedlo. Vtip vede, poselství taky. Ale ona je to nakonec všechno přeci jen pravda... 80%.(7.6.2013)

Roztomile naivní hipísácký filmeček, oblíbený zejména mezi příznivci Anastasie v Rusku, kde je znám pod názvem Prekrasnaya Zelenaya. Nehodnotím kvalitu filmařské produkce, snímek je dobrý především k tomu, že nutí člověka zamyslet se nad mnoha věcmi kolem sebe a v sobě. A dělá to mnohem lépe a vědoměji než podobné filmy, které se o to snaží, jako například "What do BLEEP do we know". A za to mu patří dík a obdiv.(2.6.2008)

• Big Bear

,, Co to je?'' - To je rtěnka. ,,A na co to je ?'' . To si dávám na pusu abych byla krásná. ,,A když si to nedáš na pusu, tak krásná nebudeš? '' ------------ Tenhle film mi trochu připomněl film Captain Fantastic a také slavnou francouzskou komedii Návštěvníky. Tohle je vlastně dost podobné, jen jsou role obrácené. Vyspělá civilizace (na mentální úrovni) - mimozemšťané - sestoupí na primitivní zemi kde pak dochází ke ,,vtipným scénkám'' při vzájemných střetech. Oni žijí v souladu s přírodou, nejí maso a spí na holé zemi v trávě, takže asfalt nechápou, smog je dusí a z řeznictví jsou na mrtvici... Chvilku mně to dokonce bavilo (mimozemský děs z aut byl stejný jako měl rytíř Godefroy :-) - a člověk si občas i říkal, že něco na tom je a jak dnes žijeme, že to asi není to pravé ořechové. Ale pak to začlo tvrdě hrát na komediální notu (s příchodem synů) což shodilo film nejen po stránce logiky, ale i vtipnosti. Závěr už byl na mně moc Kelly Family a ke konci už to nebavilo. Kromě toho, já jsem masožravec. Mám rád na ohni opečenou flákotu a žádné fazolky s pohankou mi ji nenahradí :-). Fazolky si dám maximálně tak k té flákotě. Dávám za dvě papriky a víc ode mně nechtějte ! * *(16.3.2017)

Celkem dobrej nápad, chvílema mě to fakt donutilo zamyslet se nad chováním lidstva k přírodě a nad způsobem, jakým spolu lidi komunikujou. Nicméně, takovejch momentů nebylo příliš. Mnohem víc tam bylo momentů, kdy film působil jako parodie, bohužel mi to dost připomínalo Rrr, film, ke kterýmu mám fakt averzi. Takže pokus dobrej, ale chtělo by to trošku přesvědčivěji.(30.7.2012)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)