Nádherná Zelená

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

• aLPaC

Tendenční, propagandistické, hlavní herečka trhlá kráva (postupem času přeci jen snesitelnější). První půlku jsem chtěl dát jasnej odpad, pak se přeci jen pár podařených fórků našlo (u fotbalu jsem se fakt zasmál a to mám fotbal rád a balet ne). Když však ekologickou agitku, tak něco ve stylu Avatara, tohle už po druhé nedám.(21.10.2016)

Zdegeneroval jsem a ani nevím kdy. Já bych prostě hodně chtěl spát pod širým nebem, ale nesmělo by pršet a teplota by nesměla klesnout pod 20 stupňů Celsia. Taky bych se chtěl živit pouze rostlinnými bioprodukty, ale musel by k tomu být pořádný kus masa. Koncert ticha bych si určitě taky užil, ale bez pojmů hard, heavy či punk by můj život ztratil smysl. A kdybych viděl fotbalisty baletit na hřišti, tak bych se šel ekologicky zrecyklovat do nejbližšího vodovodu. Pro mne je již pozdě, ale přeji budoucím generacím, aby napravily naše chyby. Nádherná Zelená mi zkrátka dala hodně podnětů, ale to naivní provedení zabilo spoustu zajímavých myšlenek.(29.10.2014)

Tak tohle mi po dlouhé době sedlo. Neskutečná komedie s desítkami božích hlášek. Rozporuplnému hodnocení tady na ČSFD se nedivím, film určitě neosloví každého a jak bylo řečeno ve filmu, "lidi jsou naprogramovaní bránit vlastní systém zuby nehty". Ono i to zpracování není zrovna nejlepší a určitě by se z daného tématu dalo vytřískat více, každopádně nápad je naprosto úžasný. I když je zde plno černo-bílého vidění. A vše co děláme je špatně a vše co dělají oni je dobře, ale i tak, satira, s jakou tento film poukazuje na problémy dnešní doby, je naprosto úžasná.Co kdyby napadlo pár tisíc lidí přestat kupovat zboží, které nepotřebujeme ? "Ani policie nic nezmohla, když jsme odmítali dál konzumovat v rámci systému" Naprosto úžasná věta. Nápad 5*, Vtip 5*, Zpracování 3* 85%(6.10.2014)

Roztomile utopických filmů, které nepůsobí jako naprosté klišé je pomálu, tento nad nimi vyčnívá, protože myšlenky podává pomocí odlehčeného humoru a svěží absurdity. Téměř banální příběh o mimozemšťance, která se planetě Zemi ocitá před řadou zbytečností, rozporuplností a především před lidskou arogancí a povýšeností v plné kráse, se rozplétá do jemně sociálně-kritického snímku, který navzdory zpochybňování zbytečných hodnot pobaví a připomene doby květinových dětí. A pozor, za celou dobu se objeví jen jeden velký filmový kýč!(6.7.2014)

Poriadne uletené. Naozaj som sa bavil. Akonáhle bol človek odpojený od systému, naozaj sa pár minút tváril ako mentál. Ale ide hlavne o eko-komédiu poukazujúcu na uponáhľané, egoistické a často nelogické konanie, či rovno životný štýl. Trefné a zábavné. Na mňa to platilo. Teda až na zlatý klinček na konci futbalu...(5.1.2014)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)