poster

Nádherná Zelená

 • Francie

  La belle verte

 • anglický

  The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aLPaC
  **

  Tendenční, propagandistické, hlavní herečka trhlá kráva (postupem času přeci jen snesitelnější). První půlku jsem chtěl dát jasnej odpad, pak se přeci jen pár podařených fórků našlo (u fotbalu jsem se fakt zasmál a to mám fotbal rád a balet ne). Když však ekologickou agitku, tak něco ve stylu Avatara, tohle už po druhé nedám.(21.10.2016)

 • whack
  *****

  Predstavte si svet, v ktorom sú všetci ľudia k sebe dobrí, láskaví, delia sa o všetko spoločne, nepotrebujú peniaze a žijú v súlade s prírodou. Nemožné? Film "Nádherná zelená" hovorí otvorene o našej spoločnosti. S humorom vykresľuje, aký nesprávny je dnešný pohľad na svet. Mnohí ľudia už dávno tušili, že niečo nie je v poriadku, ale tento film si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa povedať, že chorá je naša spoločnosť, naša veda a technika, naše stravovanie, politika a najmä to, že ešte stále používame peniaze. Hovorí sa, že dôvodom toho, že tento film je taký neznámy, nikde v televíziách sa nevysielal a takmer nikde sa o ňom nepíše, hoci v ňom vystupujú známi herci ako Vincent Lindon, Coline Serreau a Marion Cotillard, je to, že ho proste politici a iní mocipáni nemohli stráviť. Verte tejto konšpirácii alebo nie, táto jednoduchá eko-spiritualistická agitka ľuďom na chvíľu zloží ružové okuliare z hlavy.(11.9.2010)

 • RomanHyde
  *****

  Úžasná záležitost, která se zejména nyní stává velmi aktuální. Je zcela zjevné, proč byly filmařce házeny klacky pod nohy a proč byla cesta filmu k divákovi velmi těžká. Film totiž obsahuje hlubokou pravdu a nastavuje nám všem nemilosrdné zrcadlo, které se hlavně momentálně nehodí MOCnářům, kteří chtějí ovládat svět a své tupé nevědomé stádečko . Ano , žijeme zde na Zemi zcela "odpojeni" od samotné podstaty, žijeme pouze hmotnými statky, ničíme tu krásnou modrou, zelenou a živou Zemi, žijeme minulostí a budoucností ve stresu a negaci a míjíme zcela přítomný okamžik, jedině ve kterém můžeme vidět tu krásu kolem sebe a tvořit umění a lásku . Naštěstí přichází doba, o které se ve filmu mluvilo, kdy lidé se stanou vědomými, ne-MOCNÍ odejdou z tohoto světa a opět začnou, Ti co budou pokračovat, žít v souladu s vesmírnými zákony. To je jediná cesta ke štěstí a přežití lidského druhu. Ten, kdo si to neuvědomuje, koho tento film neosloví, ten by se měl nad sebou opravdu zamyslet.(31.7.2011)

 • Pirkaf
  *****

  Roztomile naivní hipísácký filmeček, oblíbený zejména mezi příznivci Anastasie v Rusku, kde je znám pod názvem Prekrasnaya Zelenaya. Nehodnotím kvalitu filmařské produkce, snímek je dobrý především k tomu, že nutí člověka zamyslet se nad mnoha věcmi kolem sebe a v sobě. A dělá to mnohem lépe a vědoměji než podobné filmy, které se o to snaží, jako například "What do BLEEP do we know". A za to mu patří dík a obdiv.(2.6.2008)

 • billinus
  odpad!

  jaký zákaz? cože? tohleto? (obzvláště když v kinech běželo třeba Saló, nebo Mazací Hlava).....lepší komentáře a infomasáž než samotný film. Paní hatlamatlapatla natočila blbost, kterou prostě nikdo nechtěl, tak se urazila a vymyslela storku o zákazu či čem. Zlatá -qatsi trilogie od Reggie, která řekně o dnešním světě mnohem více, než tohle. Pouze jako nedobrovolná lobotomie.(27.1.2012)

 • - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

 • - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

 • - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace