poster

Nádherná Zelená

 • Francie

  La belle verte

 • anglický

  The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  *****

  Tenhle film, že byl zakázán v celé EU? No, to je vážně vtipné. EU už zakazuje nádherné pohádky. Vždyť tam na prdeli sedí jeden velký pohádkář vedle druhého. Nad tím se musím opravdu smát. Na druhou stranu je to velmi dobrý marketingový tah, který se mnohonásobně vyplatil. Čekala jsem totiž něco šokujícího, co mě srazí na kolena, ale nic takového nepřišlo. Byla to příjemná sci-fi pohádka se zajímavými, bohužel nerealizovatelnými, myšlenkami. Ono je moc hezké snít o lepší společnosti, kde by nebyly žádné válečné konflikty a lidé se měli dobře. Jestlipak si Mila uvědomila, že se také změnila? Zvláštní, že se na schůzích planety neobjevili černoši, arabové, asiati nebo latinoameričani, když ta společnosti byla tak dokonalá a ideální?(20.4.2015)

 • Necron
  odpad!

  WTF?! tomuhle zverstvu se radeji vyhnete velkym obloukem. tak nechutnou, jednostrannou, omezenou, ekologickou, vegetarianskou a anarchistickou agitku jsem dlouho nevidel. rozhodne nenuti divaka k zamysleni, naopak vnucuje svou jedinou, dokonalou "pravdu". ...ten zoufaly film rika, ze vsechno, ale uplne vsechno, na zemi je totalne spatne (jidlo, televize, technika, moda, politika, fotbal, hudba, umeni, penize, prace ...) jednim smahem odsoudil cely historicky vyvoj populace. rika, ze jedina dobra hudba je klasicka (bach a opera), coz pak ale popira koncert, kdy zmanipuluji par lidi z orchestru k anarchistickemu vzpriceni se dirigentovi a tim celou tu krasu znici. nasilne obraceni lidi proti sve vuli na svou stranu pomoci telepatie mi vadilo asi nejvic (probiha pravidelne behem celeho filmu). idealni svet je podle autoru navrat do praveku: zrani ovoce, zeleniny a obilovin (zadne maso!), vymezeni se vuci veskere technice (jednou za rok pouzit ohen na vyrobu nozu), hromadne spani v hnizdech z travy, porodnost rizena urodou, cviceni gymnastiky atd a diky tomu vsemu se lide mohou snadno dozivat 200 - 300 let :-)(6.2.2010)

 • siloalampa
  ****

  Po dlhej dobe vcelku divný film, ktorý má bezkonkurenčne skvelý námet, za ktorý prikladám minimálne hviezdu navyše. Po formálnej stránke trošku nedotiahnuté a rozporuplné, ako komédia priemerné a ako celok odvážny počin s veľkolepými momentami. Scéna s huslistami dosť dobrá, sem tam by sa zišlo v istých momentoch "odpojiť" pár géniov i v dnešnej dobe.(17.5.2013)

 • honajz
  **

  Začátek se mi ještě docela líbil, ale s postupem času mi přišlo, že autoři netuší, jak film vést dál - zhruba od první scény v porodnici. Navíc vážné téma zkoušeli podat vtipně (to volání domů s prsty v uších a nohama v umyvadle), ale časem už to prostě vtipné nebylo, spíše uječené a hysterické. Koncert vážné hudby ještě dejme tomu, ale co ti fotbalisté? Proč tančili operu a proč se líbali dva chlapi? Co to mělo společného s alternativním způsobem života? Zkrátka - myšlenka dobrá a ta různá porovnání v začátku jsou skvělá, ale postupně naprostý zmatek a příběh značně nelogický. Až to dokonce chvílemi ani alternativní nebylo, pokud tedy neschvalujeme krádeže a ničení cizího majetku.(16.6.2013)

 • annihilation
  ****

  Roztomile utopických filmů, které nepůsobí jako naprosté klišé je pomálu, tento nad nimi vyčnívá, protože myšlenky podává pomocí odlehčeného humoru a svěží absurdity. Téměř banální příběh o mimozemšťance, která se planetě Zemi ocitá před řadou zbytečností, rozporuplností a především před lidskou arogancí a povýšeností v plné kráse, se rozplétá do jemně sociálně-kritického snímku, který navzdory zpochybňování zbytečných hodnot pobaví a připomene doby květinových dětí. A pozor, za celou dobu se objeví jen jeden velký filmový kýč!(6.7.2014)

 • - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)

 • - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

 • - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace