Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

Trailer

Happens

Vyskytují se zde komentáře nadávající na přehnanou ekologickou aktivitu. Naopak. Film byl natočen jako satira na to, jak náš systém nedává smysl. Mrzí mě, že nepopsali, jak fungují peníze, jak ztratily smysl zrušením Bretton Woods. Je to opravdu zrcadlo naší společnosti. Doporučuji všem trochu víc uvědomělým, co se umí zasmát i na vlastní účet. ()

Xeelee

Jo, žijem ve zvráceném světě, ale v Nádherné zelené je ideální svět líčen opravdu velmi alternativně a idealisticky. Vše tu je tak nějak černobílý, autoři poselství moc hrotí a technologie rozhodně nejsou v souladu s jejich viděním světa. I s technikou se dá žít v souladu s přírodou a postoj tvůrců se mi v tomhle dost příčil. Absenci technologií nahradila telepatie, kterou u nás stále ovládají tzv. primitivní národy. Hlavně nevolejte ze Země domů. Ruší to veškerou elektroniku. Ve spoustě věcí se snímkem souhlasím, ale vše je tak přehnaný... Každopádně díky tomu vzniká nádhernej kontrast a při střetu civilizací dochází ke vtipným i vážnějším momentům. Třeba scéna se rtěnkou ve mně hodně rezonovala. Přes všechny výtky je výsledkem příjemnej film. Je především neskutečně pozitivní, milej, optimistickej, naivní. Scénář a děj v podstatě stupidní. Děkuji Vesmírným lidem za titulky :-) | ► Nádherná zelená ()

Frajer42

Spoilery! Snímek s velmi pěkným ekologickým podtextem kritizujícím současný stav společnosti a zejména věci, které drtivá většina společnosti považuje za zcela běžné a normální. Tvůrci se evidentně zhlédli v éře hippies. Jen se pokoušely jejich myšlenky a názory hlásat bez použití povzbuzujících látek. Zejména zpočátku, kdy mimozemšťanka navštívila naši krásnou planetu, byl snímek neskutečně zajímavý a nabízel několik moc pěkných myšlenek hodných delšímu pozastavení se a docela fungoval i humor. Strašná škoda, že se to celé záhy zvrhlo v dost šílenou záležitost. Film se stal pouze prezentací toho, jak by se člověk choval, kdyby jste mu v hlavě deaktivovali jeho vlastního hlídače, kterého si tam za celý svůj život vypěstoval. Místy to bylo fajn. Člověk se třeba dověděl, proč se Realu Madrid přezdívá Bílý balet. Těch "odpojených" lidí se tam bohužel nahromadilo za velmi krátkou dobu hrozně moc. Taktéž mě malinko zarmoutila absence nějakého hlubšího poselství. Dva oškliví hegešáci se dotřepali na naši planetu za účelem sexu (přičemž doma zanechali na pospas osudu tři mladší sourozence) a odvezli si domů dvě krásné hegešačky. Obzvlášť Marion Cotillard byla ve svých 21 letech skutečná kočka. Trošku jsem nepochopil význam té strašné spousty teploušských náznaků. Čeho tím chtěli tvůrci dosáhnout? Co chtěli říct? Chtěli vůbec něco říct? Strašná škoda. Kvalitní úvod vystřídal cirkus. Proto dávám "jen" 3 hvězdy. ()

emma53

Po delší době film, který se velmi obtížně hodnotí. Tak jsem na to šla hlavně přes pocity a ty byly superiózní. Odpad to rozhodně není, průměr ani náhodou a na pětku to bylo fakt dost tendenční, ale proč vlastně ne? Proč házet za hlavu hned každou dobrou myšlenku, která se tam objevila. Možná mi tam něco úplně nesedlo, jak bych si představovala já, ale to ještě nemusí znamenat, že je to špatný film. Vtipný, šílený, krásný, strašný, zvláštní........................pro někoho odpaďák, pro druhého geniální, schválně to zkuste, co vy na to ?:-) ()

Kacounek

Filmařsky pěkné, přesto nebýt Lindona, tak to vypnu už v první třetině :-). Nemám ráda, když mě někdo do něčeho tlačí, ať už v životě, knize nebo filmu. Už to slunce s odkazem na jakousi sektu na začátku mě mělo varovat......Úkolem snímku je vytvořit názor načatým a utvrdit ho všem těm pokrytcům, kteří sice souhlasí, ale využívají vymoženosti tohodle světa plnou náručí. Máte doma televizi ne a počítač, nebo ne? člověka jako jsem já, to jen popudí. Ideu samotnou neodsuzuji, jen formu, jakým je vnucována. Nicméně z ekonomického a filozofického hlediska je to prostě nesmysl. To, co táhne tenhle svět dopředu, jsou i naše negativní vlastnosti, které máme ať chceme nebo nebo. Mezi ně patří i lennost. Umíte si představit, jak by tento svět vypadal bez peněz nebo alespoň jakési formy výměnného obchodu? ()

• Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)
  • Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)
  • Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)