Nádherná Zelená

La belle verte

The Green Beautiful

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1996, 99 min

Zvláštní film. Dneska nám to učitelka češtiny přinesla na hodinu a když nám řekla název filmu, říkal jsem si, jaká to bude strašná blbost. Potom jsem zjistil, že jde o francouzský film a můj názor byl takový, že by to nemuselo být špatné, protože francouzské věci jsou dobré... V prvních minutách to vypadalo jako sci-fi, pak zase jako komedie, občas to pokulhávalo, ale asi tak po pěti minutách mě to chytlo... a velice, skutečně velice překvapilo. Zajímavá zápletka, stále aktuální ekologické poselství, dobré obsazení a spoustu humorných situací. Někdy to teda na mě bylo moc, ale jinak jsem se fakt nehorázně bavil (fotbal, hledání vody atp., orchestr) a mejvíc mě dostali synáčci, kteří přistáli na poušti a divili se, jak jejich matce hrabe...:D. Ne, ne, tak jsem to nemyslel... Docela chápu, že z nádherné čisté planety na Zemi nikdo nechce, ale jinak bychom přišli o fakt dost příjemný a vtipný film. Nemám slov, je to prostě geniální dílo, které se opravdu, ale opravdu dost povedlo. Vtip vede, poselství taky. Ale ona je to nakonec všechno přeci jen pravda... 80%.(7.6.2013)

Jeden z filmů, kde myšlenka přesahuje obsah, nicméně ani děj není úplně nezajímavý, přidejte trochu francouzského humoru a máte výsledek. Vzpomínám si, když jsem viděl Nádhernou Zelenou, zrovna v pro mě zajímavém období, jako bych při sledování pocítil takovou hlubokou pravdu a krásu. Chápu, že někomu tahle tématika moc neřekne a vypne jí po prvních pár minutách, nicméně já si to užil naplno :)(28.11.2013)

• Superpero

Strašlivě debilní film. Ukazuje to na problémy civilizovaného světa tak hloupým způsobem, že by se za to styděl i Tomáš Magnusek. Nemá to děj. Ufonka jen chodí po Francii a vždycky někoho "odpojí ze sytému" tím že se na něj debilně zašklebí, načež postižený třeba obejme strom, vyhodí televizi, nebo místo fotbalu tančí balet. Nakonec odletí zpátky na hipísáckou planetu, kde navštíví koncert ticha. Bohužel to není ani nijak dobře natočené a veškerý humor spočívá v tom, že se někdo šklebí jak mentál. Fakt je to na úrovni té nejlacinější estrádní sračky.(24.12.2013)

Tak tohle mi po dlouhé době sedlo. Neskutečná komedie s desítkami božích hlášek. Rozporuplnému hodnocení tady na ČSFD se nedivím, film určitě neosloví každého a jak bylo řečeno ve filmu, "lidi jsou naprogramovaní bránit vlastní systém zuby nehty". Ono i to zpracování není zrovna nejlepší a určitě by se z daného tématu dalo vytřískat více, každopádně nápad je naprosto úžasný. I když je zde plno černo-bílého vidění. A vše co děláme je špatně a vše co dělají oni je dobře, ale i tak, satira, s jakou tento film poukazuje na problémy dnešní doby, je naprosto úžasná.Co kdyby napadlo pár tisíc lidí přestat kupovat zboží, které nepotřebujeme ? "Ani policie nic nezmohla, když jsme odmítali dál konzumovat v rámci systému" Naprosto úžasná věta. Nápad 5*, Vtip 5*, Zpracování 3* 85%(6.10.2014)

Vynikajuca francuzska natierka , kde vyhral obsah nad formou. Skromne zlozenie nevadí, vie rozpravat dusou a ide si za svojim. Pokrm otvarajuci oci, nevtieravo a nenasilne zvyraznuje velku problematiku tohto zvrateneho sveta. Vraj bol zakazany, sikovny pochopi preco... Beriem do adopcie, je to velky kus. Milujem zelenu. S.S: Sceny z ihriska ma dostali do kľaku a zacervenali branicu.(13.3.2016)

• - Natáčelo se ve Francii a v Austrálii. (Cheeker)

• - Film byl neoficiálně v celé Evropské Unii zakázán. (Cheeker)

• - Na konci závěrečných titulků je věnování všem lidem s dobrým srdcem, kterým není osud tohoto světa lhostejný. (Terva)