Kvílení

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gokseong (více)

Sledujeme příběh mizerného policisty, který stejně jako jeho kolegové bezmocně sleduje množící se případy vražd. Vrahem je vždy člen rodiny, který zabije všechny ostatní. V jindy poklidném malém městě jde o bezprecendentní události, pro které nelze najít jednoduché vysvětlení. Díky některým indiciím začne policista podezřívat někoho, kdo možná není člověk. Podezření pak spustí sled událostí, které zapříčiní, že se vše stane mnohem osobnější. Povede se policistovi včas rozklíčovat, kdo nebo co stojí za vraždami? (Martrix)

codyak

Jestli se chcete bavit, trošku zamyslet a nepatrně se bát, tak do toho běžte ..je to sice divný, ale neuvěřitelně zábavný. ()

90125

Chce to byť komédia, alebo je to len nechcene komické ? To je hlavná mystéria filmu. Lebo napríklad tí kórejskí policajti sú skutočne len na srandu. Žiaden rešpekt nebudia. Postupom času sa, aspoň čiastočne, z Gokseongu vykľuje zamotaný, exorcistický horor, lenže so slabým nepriateľom a neuspokojujúcim finále. Mnoho otázok ostáva aspoň pre mňa, nezodpovedaných. Napríklad by ma zaujmalo prečo bol mr. Evil medzi kórejcami jediný japonec. Tento mysteriózny guláš je hlúpymi dialógmi nasilu naťahovaný a tým pádom je o hodinu dlhší ako byť mal a mohol. Okrem toho, asi sa nikdy nestanem fanúšikom eastern herectva. 54 % ()

Lord.Filipus

Možná trochu spatlanina, možná pár nejasností, ale když se na film vydržím dívat 2,5 hodiny a pak o něm přemýšlím dlouho po zhlédnutí, tak se něco muselo povést. A poslední třetina filmu, kterou jsem sledoval se zatajeným dechem, byla bombastická. Kdo přistoupí na trochu jiný (korejský) styl, nebude zklamán (kdy jste naposledy po dvou hodinách hororu nevěděli, kdo je vlastně zlo a jak to dopadne ;) ). ()

marttul

Jihokorejskou tvorbu zbožňuji. Jedem z důvodů je to, že vždycky přilnu k postavám. Tady se mi to, bohužel, nepovedlo,  ale to je čistě můj problém. Na film se dívá dobře, nenudí ani přes dlouhou stopáž, je zajímavý. Nicméně pořád mi tam "něco málo" chybělo. Celou dobu jsem byla rozhodnutá o 3 hvězdách, ale za ten závěr přihazuji ještě jednu k dobru. Nemám totiž ráda klišoidní konce...;) ()

Miroslav.Zac

Popravdě mě to zase tak moc nenadchlo, jako ostatní. Bylo to moc dlouhé, i když hluchých míst tak moc nebylo, a jediné, co mi uvízlo v hlavě, byl ten divnej týpek s rudýma očima, kterého potkat v noci venku, tak si solidně naložím do trenek nejen hnědou čokoládu, ale i srdce... a střeva, plíce, játra atd. ()

Martin29

V žánru by mělo být připsáno ještě komedie takhle dlouho jsem se nezasmál nejlepší na tom je, že nechtěná (například chlápek řekne policajtům budu Vás žalovat ať do Vás udeří blesk a udeří do něj nebo cca 5 letá holka říká otci mluv ty hajzle a scéna vypadá asi tak přesvědčivě jako, když se členové Homo Direction pokoušejí zpívat a nemají u sebe playback úplně nejlepší je, ale šaman, který dělá rituál a vypadá to asi jak vystoupení na Jízdě Králů ve Vlčnově). O scénáři škoda mluvit chybí mě tam vysvětlení kdo proč a tak nemluvě o tom, že kdyby se některé situace řešily jinak bylo by to vyřešené hned (napadne Vás jakýsi nakažený chlápek co uděláte vytáhnu bouchačku a odstřelím ho tady je nejspíše ani nemají jelikož kdyby je občas vytáhly mají po problémech). Chybí i možnost komu fandit hlavní policajt, který zabíjí zvířata a vloupává se cizím lidem do baráku a ničí jim je moc sympatií nejspíše nevzbudí a celkově větší kretény než jsou tady ti policajti , aby člověk pohledal. 20 procent za ďábla na konci a 20 procent za scénu v nemocnici kde umře jakýsi chlápek a oni to ukážou více ani omylem. Český překlad Kvílení opět mimo realitu nikdo tam nekvílí. ()

LoneLion

Upřímně... BOMBA. Po počáteční skepsi se mi film zažral pod kůži a i při mém spánkovém deficitu jsem to musel dokoukat. Přitroublej vesnickej balík v uniformě se snaží rozluštit pár vražd, ale nedaří se. Až po zjištění, že jeho dcera je taky na pochodu do pekla se začíná vzpamatovávat a asi se mu rozsvítí :-) Jihokorejský filmy miluju, protože nevím, co od nich čekat a jsou o 100% lepší, než přitroublý kopírovaný béčka z júesej. Už při sledování Taegeugki - Pouta války, mi došlo, že to filmování myslej vážně a doufám, že budou v tomhle tempu pokračovat. Jen tak dál a u mě za 5* a 1/2 :-D ()

MrBellum

Jeden z nejlepších filmů co jsem letos viděl. Delší stopáž vůbec nebyla na škodu. Bavil jsem se celou dobu. Po slabším začátku, kdy jsem vůbec nevěděl co si mám o filmu myslet, se rozjela nevtíravá komedie, která mi v hororech už delší dobu chyběla. Druhá polovina přináší odklon od humoru a přechází se do hororu, který s sebou přináší i napětí. Třešničkou na dortu je úžasně vygradovaný konec, kde jsem se nechal nachytat a tvůrcům se ze mě podařilo udělat blbce. Hutnou atmosféru podtrhávájí výkony herců. Za mě 9/10. ()

tXtX

Silná vec. Emočne aj psychicky. Nikdy v živote som nevidel nič podobné.. Natočené je to excelentne.. lepšie než 90% hollywoodskej produkcie.. Zo záveru som mierne zmätený, ale to nevadí, asi to tak malo byť.. 100%! ()

d-nao

Začiatok dobrý, ale postupne prekombinovanosť, chovanie postáv primitívne a na konci som sa v tom celkom stratil. ()

Dalajlada

Po hodině a půl jsem si říkal, že už tam snad není ani co řešit. Jenže opak byl pravdou. Tolik zvratů bych v jednom filmu nečekal a závěr byl prostě skvělej. ()

abanek

Prvni tretina nuda, zbytek docela silna palba....Takovej The Exorcist by Korea...No a ta holka je na Oscara :-) Chci videt znovu... ()

lineker

Korejci nešetřili časem ani, jak již u nich bývá zvykem žánry. Naštěstí se časem ta nevtipná taškařice začíná z děje vytrácet a začne převládat slušné hororové dusno, okořeněné ne nezajímavými krajovými rituály. Mne jako člověka nevyžadujícího mít po všech filmech jasno potěšil i zcela nejednoznačný závěr. ()

lahvi

Dost dobrý! Do poslední chvíle nevíš, jak to dopadne. V první třetině jsem se dokonce dobře nasmál. Žádný opakující se americký klišé. Nevěřim, že Parazit je lepší, i když jsem ho ještě neviděl. ()

KarlN

Zařadit tento film do žánru horor bez zmínky o komedii je veliký omyl...tohle snad nikdo ani brát vážně nemůže. Ihned po začátku jsem nabyl dojmu, že se dívám na zcela jiný film, než zde všichni popisují a musel se doopravdy přesvědčit, že tomu tak není. Pobíhající a řvoucí "uhláci" s afektovanými výrazy, kterým všichni včetně ochránců zákona bůhvíproč uhýbají z cesty (strach z nich opravdu nešel)...a nejen to. Policajti chovající se jako kokoti a vystrašení z vlastního stínu...nechávajíc po sobě házet kameny a ukrývajíc se, když mají zakročit, několik z mnoha důvodů jež zcela pohřbily v mých očích tento film, s možná dobrým nápadem, ale nulovou atmosférou, kdy jsem se místo napětí a očekávaného strachu smál...tohle odpustit nedokážu. Navíc, ne výrazy ale škleby herců, jsou opravdovou třešničkou na vrcholku tohoto nedobrého dortu. Nikdy víc! ()