Kvílení

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gokseong (více)

Sledujeme příběh mizerného policisty, který stejně jako jeho kolegové bezmocně sleduje množící se případy vražd. Vrahem je vždy člen rodiny, který zabije všechny ostatní. V jindy poklidném malém městě jde o bezprecendentní události, pro které nelze najít jednoduché vysvětlení. Díky některým indiciím začne policista podezřívat někoho, kdo možná není člověk. Podezření pak spustí sled událostí, které zapříčiní, že se vše stane mnohem osobnější. Povede se policistovi včas rozklíčovat, kdo nebo co stojí za vraždami? (Martrix)

Meteorista

Čert vem přehrávání v dramatickejch scénách, to je pro Korejce a jejich tvorbu typický. Ale ta překombinovanost mi ve výsledku vadila. A že sem nepochopil plně smysl toho filmu, to mě mrzí asi nejvíc. Asijskou tvorbu miluju právě díky její netradičnosti, zvláštnosti a tim pádem výjimečnosti. Pro Evropana, jakym sem, to je lahůdka. Ale tady je ta netradičnost a zvláštnost až moc velká, a to i na mě. Bohužel. Moc sem se těšil na film z kvalitativního ranku Viděl jsem ďábla, Muž odnikud, Vlak do Pusanu, či Gangster, policajt a ďábel. Dostal sem ale rozporuplnou multižánrovku, která mnou zůstane bohužel nepochopena. Bohužel. ()

hakon

Pokud mávanu rukou nad první půlkou filmu, tak jde o opravdu zdařilý žánrový horor. Ale to jde dost těžko, když jsou postavy doslova na zabití a vy se těšíte, že je někdo rozkuchá. Bohužel se tak nestane nebo alespoň ne zpočátku. Takže si musíte počkat, až se z otravných postav začnou pomalu klubat hrdinové. Přitom scénář si výslovně říká o dramatické pojetí a pod Raimim nebo někým takhle šikovným by to jistě byla pecka. To se však neděje a film střídá parodii sebe sama, kriminálku, horor a já nevím co ještě dohromady a jak pejsek a kočička jej pořádně zamíchá. Ale pokud tohle všechno nějak zvládnete a odprostíte se od toho, tak vás ve finále čeká zajímavý příběh s fajn koncem. Bohužel ta cesta k tomu je fakt trnitá. 6/10 ()

Ben Nevis

Zase jsem se nechala nalákat na vysoké hodnocení a zase dostala facku za troufalost porozumět asijskému umění. Nemíním sledovat jihokorejskou tvorbu natolik, abych rozlišila, co je normální chování a co je neherecké přehrávání. Film je plný křiku, slz a kvílení, který mi přivodil záchvaty smíchu. Bohužel je to ale dlouhé, bez napětí a s trapnými postavami policajtů jak z českého vtipu. ()

AngelG

Nejdřív jsem to viděla na 4 hvězdy, ovšem po tom brilantním závěru, prostě musim dát plnou palbu. Tenhle film se pro mě stal rozhodně největším překvapením pravděpodobně za celý tento rok. Má to v sobě strašně moc prvků, dokonce i ty komediální, ale celé to prostě skvěle pracuje dohromady. Nabírá to na atmosféře každou minutou a tak z téměř černé komedie se to ladně přehoupne do drama/hororu. Postavy ze začátku můžou působit zvláštně, než si člověk zvykne na známe asijské "přehrávání", co se týče jejich herecké metody. Ovšem postupně jsem to začala přijímat a začala mít k postavám bližší vztah a začala s nimi víc prožívat. Hodně lidí si tady stěžuje na délku tohoto filmu, což mě docela odrazovalo si to vůbec pustit, ovšem za sebe můžu říct, že mi to absolutně nevadilo, možná i naopak. Jelikož film má pěkné tempo, zbytečně se netáhne a nenudí, hlavně má tak úžasnou atmosféru, že to člověka k té obrazovce prostě musí přikovat a že mě to teda přikovalo. Co se příběhu týče, tak nemám absolutně co vytknout, režisér si vybral milionkrát zpracovaná témata (démoni, duchové apod.) a přesto si v nich dokázal najít originalitu. Není to přeplácané, není tam zbytečně moc gore, umí to skvěle vyvolat napětí a hutnou atmosféru, ale dokonce i strach a do toho si ještě geniálně pohrávat s divákem, až do toho za mě perfektního závěru. P.S. u jedné ze závěrečných scén jsem byla tak paralizovaná strachem, že mi i několik slziček ukáplo. A to se mi snad nikdy nestalo a že mám za sebou pořádnou řadu hororů, takže asi tak.. :D ()

CharlieSs

Výborný. Od všeho trochu. Myslím tím, vyskytovalo se tam více hororových podžánrů a musím uznat, že dohromady to bylo strašně skvělý. Film byl dlouhý, ale ani náhodou nenudil, ani minutu. Dokonce jsem si přála, aby byl klidně ještě delší. Napětí taky nechybělo, empatie taky ne, pro mě byl film sám o sobě i emočně dost náročný. Možná by si zasloužil i 5* hvězdiček, ale vy už mě tady znáte - umřel tam pes. ()

KUFI

Pekna kravovina. Ten konec to bylo co. Vubec sem nepochopil kdo, co, jak. Na korejskych filmech ma nejvic irituje to prapodivny vyjadrovani emoci postav. V momente kdy by meli neco rict, nebo udelat, tak jenom cumi a mlci a naopak v momente kdy o nic nejde je chyta psotnik, jsou az smesne hystericky a brutalne prehravaji. ()

Krysap

Málem jsem se po..., a to je snad u hororu to hlavní. Žádný lekací scény, zato pořádná hutná děsivá atmosféra, výborná hudba a ten vymítací rituál, uf... Síla. ()

cheonsacz

V Jižní Koreji je to kasovní trhák. Já jen počítala minuty do konce, ptající se sama sebe proč je kolem toho takový hambuk a kdy to konečně skončí. Moji přátelé v Jižní Koreji jsou z filmu unešení, dokonce i populární show 무한도전 udělali komický speciál na tento film, já jsem pouze ráda, že se mi podařilo neusnout. ()

Knor

Dlouhé, dlouhé a předlouhé. Nějak jsem se v tomhle nevyznal a kvůli loudavýmu tempu a spoustě nezajímavostí mi bylo nakonec všechno těžce u prdele. Atmosféru to má i několik výbornejch momentů, ale z větší části jsem se spíš nudil. ()

majesty

jednoducho ked postavy nedokazu povedat suvislu vetu (podobny problem ma aj Midsommar-Slunovrat) alebo proste normalne chodit ci behat, je to po case tak iritujuce ze sa to takmer neda pozerat. ()

Megynka

Asi nejděsivější horor, jaký jsem viděla. A že mě jen tak něco nevyděsí - tady máte neustále pocit, že je to všude kolem vás... ()

Pharlap

Tak tohle vážně ne! Postava tlustého a jistě retardovaného policisty, hlavního hrdiny mne začla iritovat již po málo minutách filmu. Rádoby vtipné vsuvky se bohužel nekonaly, asi nemám prostě asijský pochopení pro humor. Dvě hvězdy dávám jen proto, že atmosféra za půlkou filmu až 3/4 byla hutná a notně utahovala a pro potenciál, který zůstal nevyužit. Jaké pak bylo zklamání z nelogického a neděsivého konce?!! Značné. Bohužel vznikla slátanina, která má svoje děsivé části, celkově však působí jako studentský experiment s hollywoodským rozpočtem. Režisérovi bych po tomto počinu nesvěřil ani další epizodu večerníčku Pat a Mat. Zmrvil by to.. ()

Solverino

Super! Sice se některé postavy chovají občas nelogicky, ale to v životě taky. Asijská mentalita je někde jinde než ta naše. Ale jinak naprostá špica, super horor - žádný stupidní americký vyvražďovačky. Informace pro teenagery: ve filmu se ani jednou neobjeví Facebook, žádný vystajlovaný američanky ve věku kolem 20 a svět nakonec není zachráněn! ()

XXXXXXXX odpad!

Kriste Ježíši Nazaretský co bylo tohle za blábolovitou sračku. Člověk aby si všechny ty žluťáky nejdříve vybarvil nějakou odlišující barvou, neustále odlišoval co je fantasmagorická sračka a co je rádoby současnost. A možná, možná že přijde i pán s červenýma očima. Nevím jak vy, ale když 156 min přemítám nad tím, kdo že je zrovna tenhle šikmoočko a jestli by místo plýtvání časem, na tento paskvil, nebylo lepší podniknout nějakou smysluplnější činnost, přičemž na prvních místech se třpytí skvosty typu čumění do zdi, zkouška či jste ještě schopni strčit si palec od nohy do úst a uzavírá to chuť, provést debilnímu střetu funkcí režisér/scénárista lobotomii pružinou z propisky, myslím, že výsledné hodnocení je tak nějak zřejmé. ()

Olafsson

Mazec, filmový šperk, strčí do kapsy všechny americký horory... Jediný co mě sralo bylo to že jsem nepochopil ten konec a že ti chlápci pořád brečeli a byly to strašný připosraný bábovky... ()

murkl

Velice zajímavě natočený horor s děsivou atmosférou. Nejlepší výkon podala malá holčina, ze které opravdu šel strach. Ďábelský Japonec byl též dokonalý. Co mě zklamalo byl hlavní hrdina a celá ta policejní parta. To musela být nejhorší policejní jednotka v celém Koreji. A akční scény působily komicky. Scéna kde dostal mladý kněz kousanec byla skvělá, ale to co následovalo bylo jako z nějaké parodie. Závěr byl dobrý vyvrcholení a nabízel docela uspokojivé odpovědi. ()