Kvílení

(festivalový název)
  • Jižní Korea Gokseong (více)

Sledujeme příběh mizerného policisty, který stejně jako jeho kolegové bezmocně sleduje množící se případy vražd. Vrahem je vždy člen rodiny, který zabije všechny ostatní. V jindy poklidném malém městě jde o bezprecendentní události, pro které nelze najít jednoduché vysvětlení. Díky některým indiciím začne policista podezřívat někoho, kdo možná není člověk. Podezření pak spustí sled událostí, které zapříčiní, že se vše stane mnohem osobnější. Povede se policistovi včas rozklíčovat, kdo nebo co stojí za vraždami? (Martrix)

herr_carter

BUBUBUBU - áááááá, kurva a posral sem se !! Tak tohle rozvité souvětí plné různých květnatých slov přesně teď vystihuje můj stav, hergot to byla jízda ! Já mám velice v oblibě ty korejské věci - první část všichni žvatlají, tvrdí, že vrah je Chon-Ji a že si neměl Chu-Son brát, ale to by v tom nemohla mít prsty teta Ju-Jin-Son. Přitom všichni ve vesnici jsou skálopevně přesvědčeni že pěstitel konopí Su-Jing-ho pěstuje jenom vládou schválená afrodiziaka, nicméně policisté Heung-Ju a jeho nadřízený seržant Hon-cosi jsou opačného názoru...chápete mě? Typické pro korejskou kinematografii je většinou to, že filmový fanoušek, nepocházející z Asie se první část filmu vůbec nechytá a netuší, jestli má pravdu Chon-Ji, nebo Su-Jing-ho - filmový fanoušek ani netuší,jak Son-chu vypadá, jelikož ty jména všechna kurva splývají do sebe a po 15 minutách, když sestřička v nemocnici vykřikne: "ááááá, teď mi to cvaklo, viděla jsem tam Kvaj-don-bo !!" Zatímco v jihokorejských kinech všichni řvou údivem nad tou skvělou dedukcí a vymakaným scénářem, já si jenom v duchu říkám, kdo je doprdele Kvaj-don-bo,nebo co?!?!?!". Naštěstí mi to ale v tomhle filmu vůbec nevadilo, jelikož tak, jak zde graduje atmosféra a člověk si furt říká hergot tak co, budou to zombie,nebo něco úplně jinýho, jsem zase nějaký ten pátek u psychologického kousku nezažil. V jednu chvíli jsem se dokonce přistihl, že už asi minutu nedýchám..Postavy, které ze začátku splývají, se nakonec lehce vyslektují, takže už v tom máte guláš menšího kalibru a dokonce začnete obdivovat herecké výkony několika hlavních postav, jež Vám ze začátku přišly naprosto dementní a pro další vývoj filmu bezvýznamné. Ten konec, to bylo peklo na zemi ! A je to tady - už hledám v korejských žebříčcích podobnou záležitost, tohle to mi teda (aspoň minimálně dneska), rozhodně nedá spát - za ty posraný slipy nemůžu jinak než 5* !!......................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Reanimated

Napínačka až do konce! Pro našince je téměř nemožné pochopit všechny reference, docela se tedy hodí vyhledat na YT super vysvětlovací video, které spoustu věcí převrací do jiné roviny. ()

DavidS.

Idioti versus prokletí...Ano, snad v každém korejském filmu není nouze o obecního blbečka, ale Gokseong jich má příliš a v hlavních rolích... ()

borec999

Nie zlé, ale stopážou prestrelené a príliš dlhé. A taktiež ako píše aj JASM preplácané: vo filme sa toho deje strašne veľa a ako celok to nedrží úplne pokope. Pár solídnych a zapamätateľných výjavov Cudzinec ponúkne, ale znova sa k tomu vracať nepotrebujem a ani nebudem. 55% ()

Corpsegrinder

Málokdy se člověku dostane pod ruku dvě a půl hodiny dlouhej film kterej nenudí a je vlastně dost povedenej. Tahle korejská směs kriminálky a zaklínačskýho hororu z malý vesničky je ale přesně taková. Film je hezky nasnímanej, hlavní hrdina je hodně sympatickej a vyšetřování značně creepy neboť se zde přemítaj různě strašidelný teorie o tom co se vlastně děje. Občas mě zarazilo chování postav ale hádám že v korejský kultuře prostě některý věci fungujou jinak. Dobrý a půl. ()

Hanys_

Rozhodně zajímavé. Chvilku jsem přemýšlel i o čtyřech, protože ten závěr..to je fakt síla. Jenže mi zároveň asi tak půl filmu trvalo, než jsem se vůbec naladil na tu korejskou strunu podivných postaviček a zvláštního humoru. ()

XdanteX

Spoilerovitý komentář..Nečti před díváním; Může se to zdát jako slátanina. Ale po shlédnutí interview s režisérem mi hodně věcí došlo. Většinou jsou věci tak jak se zdají být na první pohled. A zbytek je už jen boj o důvěru/víru. Kterou bílá=dobrá prohrála. A i mě se povedlo záporakům otočit proti ní. V tom je síla filmu. Pár nápověd: 1. Kdo je bez viny, háže symbolicky kamenem. 2. Všechny záporáky prozradí japonské spodní prádlo. 3. Ve starých asijských pověrách se říká, že fotoaparát je 'zloděj duší' ... ()

666Carnage

Korejská zombie zběsilost co má dvě a půl hodiny a není zas takový zázrak i když občas ta atmosféra byla dosti hutná. Já tyhle jejich filmy asi moc nedávám protože mě nikterak neoslní ale celkově to nemá špatný hodnocení takže i když mě to nesedlo tak někomu to klidně může přijít jako parádní snímek. 40% ()

Adramelech

Mysteriózní krimi-horor s občasnými prvky komedie. Hodně zajímavý a hodně silný koktejl. Asijská kinematografie opět zabodovala. Nebýt příliš natažené stopáže, které vděčíme za občasná hluchá místa, bylo by to za plný počet hvězd. – Pro zajímavost poznamenávám, že výkon šamana celkem věrně odpovídal autentickým postupům. Už před lety jsem viděl dokumentární film o šamanismu v Nepálu. Ten ale nebyl hraný, točily se tam skutečné rituály. S profesionálním zájmem jsem sledoval, jak šamani provádějí obětování větších zvířat, zatímco slečna, která seděla v kině vedle mě, odvracela zrak od plátna a občas trochu neklidně mrkla po mně v obavě, jestli si náhodou nesedla vedle sadistického úchyla. ()

Wiluna

Horor oplývajúci ohromnou, hutnou atmosférou, ktorý je bezpodmienečne jedným z najlepších filmov tohto žánru za posledné roky. Za seba môžem s nadšením povedať, že Gokseong, (aj keď s dlhšou stopážou a nudných, úvodných 30 minutách) ma opantal pocitom kvalitného, nefalšovaného strachu a asi aj hrôzy z pútavej prehliadky démonov, či strašidelne vyzerajúcich detí (to ma dokáže vystrašiť asi najviac), skvele zakomponovaných do 156 minút pútavého deja, ktorý plynie dostatočne rýchlo. Nenechajte sa na začiatku odradiť pocitom, že pozeráte na výkony našich verejných zložiek z ktorých je vám do smiechu, pretože vás skutočne čaká napokon kvalitná dedinská jazda v juhokorejských horách, kde vypukne záhadná infekcia a spôsobí, že dedinčania zídu z rozumu a násilne ........atď. Pokiaľ holdujete démonom, šamanizmu a kvalitnej ducharine...ste na správnej adrese. Režisérovi Na Hong-jin, ktorý film napísal a natočil, tlieskam. ()

Magika82

Bloody, Marceloo, kluci mí milovaní, s vašimi názory se sama také ztotožňuji... Jen ten Korejský humor a závěr snímku, mě osobně poněkud nesedli. To je také důvod, proč nemohu dát 80%, ale "pouze" 70% a tím lepší 3 hvězdy... ()

LBsmoke

super a ani chvíli nenudí.. navíc ty komediální momenty jsou skvěle dotažené, nenarušují děs tím jak jsou chytře lidské (například nevíte když křičí zda chce jen vyděsit kolegu, který mu předtím říká strašidelné pověry) btw postavy se chovají nadmíru logicky (natož v žánru hororu). hodnocené místních volů je pochopitelné, neznají korejské filmy / napohled hektičtější vyjadřování a chování tamních lidí.. ()

evil_ryu

Film tonálne tak nekonzistentný, že dokázal toto negatívum premeniť na dôvod, prečo sa ho vôbec oplatí vidieť. Má totižto vďaka tomu veľmi unikátnu atmosféru a je absolútne nepredvídateľný. Nečakajte ale čistokrvný horror, pretože napriek tomu, že the Wailing horrorové prvky má, je skôr fantasy detektívkou, silno inšpirovanou kórejským folklórom. ()

Furmi

Kórejci ma v poslednej dobe odrovnali už druhým filmom a tak isto hororom. Vedia vystaviať jedinečnú atmosféru a ich štýl miešania napätia, akcie, strachu a dokonca vtipu v jednom je jedinčný. Tématika ktorú môžem, strhujúca atmosféra, perfektná réžia. Odpúšťam i miestami nelogické chvíľky. 87% ()

Standic1

Celek kazí naprosto směšné chování postav nebo jsou to snad směšné herecké výkony? Těžko říct, ale jedno vím určitě, chlapi ve filmu ječí častěji než ženský a kdykoliv se tváří zatraceně nebojácně, tak po prvním střetu upadnou, sedí na zadku a řvou jako pominutý - tohle je opravdu děsný a děje se to strašně často. Na druhou stranu tématika šamanů a démonů byla zajímavá a musím říct, že jsem byl z finále dost překvapený, takže to dojem a celkové hodnocení vylepšilo. ()

Flopik

Riadne zaujímavý kúsok, kde sa stretlo viacero hororových žánrov. Od posadnutia , démonov až po zombie. Nakrútené je to krásne, herci výborní a tak isto aj masky. Páčila sa mi aj atmosféra a postupné gradovanie deja až k výbornému koncu kde ste nevedeli komu máte veriť.Tá stopáž je však príliš dlhá, za mňa to trebalo skrátiť, nakoľko takto sa to nevyhlo nudným miestam. Za mňa však výborný horor ktorý ak máte čas rozhodne doporučujem. ()

gonga

Nechápu, proč policajti v korejských filmech takřka vždy vypadají a chovají se jako parta dementů z pomocné školy. I přesto a nejen přesto, film je také plný scén, které nedávají smysl, mě hodně bavil. ()