U moře

• USA By the Sea (více)

Do malebného francouzského přímořského letoviska přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland (Brad Pitt) tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa (Angelina Jolie) vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým, Vanessa na lehátku na terase jejich letního bytu, Roland v baru s místními štamgasty. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který vztah Rolanda a Vanessy buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit. (CinemArt)

Lukoboss

Brad a Angelina jsou sympaťáci, ona je kočka, on je frajer, ale k čemu to je, když hrajou v něčem takovým. Angelina má za sebou určitě lepší herecký i režisérský počiny, o Bradovi ani nemluvím. A přesto, že oba svoje pocity na plátně představujou opravdu věrohodně, nejedná se o žádnou filmovou pecku. Angelina má celou dobu útrpnej výraz a slzy v očích (úsměv za tu dobu přijde asi jen jeden), Brad aspoň trochu hne mimikou. On je vyhořelej spisovatel/alkoholik, ona je nevyrovnaná, paranoidní a v určitým směru psychicky narušená osoba. Nefunguje jim to spolu, ale ani když jsou zvlášť. Jen doufám, že to takhle nemají i doma v reálu, protože to by byl asi děs. A přitom je to prostředí tak krásný, tam by se líbilo kde komu. Jo a taky je to silný téma, ale určitě ne na dvě nekonečný hodiny. Je tam spousta pomalých záběrů (chápu záměr Angeliny, ale po chvilce vás to začne ubíjet a trvá to až do konce), kde se nemluví, jsou tam erotický scény, který vlastně vůbec erotický nejsou, a k tomu velkej kus šatníku Angeliny (skoro v každým záběru má na sobě něco jinýho :D). No a na konci se sice dozvíme, proč se tak oba chovají, ale je to nějak bez emocí, přitom si myslím, že by to mělo s divákem zalomcovat. ()

kolemjdouc odpad!

vsadit na tandem Brad a Angelina jakože značka kvality tady teda nezafungovalo.A podle mě - na co Jolie sáhne jako režisérka tak to jde kvalitou ke dnu.Tady sama přehrává až běda.V tomto snímku to nechala spadnout totálně do béčka.Asi by se měla už jen věnovat domácím pracím,kuchyni apod. ()

Hanys_

Krachující manželský pár si hraje na krachující manželský pár. Jolie, Pitt a jejich Eyes Wide Shut (s nadsázkou samozřejmě) mi sedli jak už dlouho nic. Zároveň to ale určitě není film, který by se někomu dal doporučit. Prostě takové to "o ničem a zároveň o všem". 8.5/10 ()

aquiver

Artové drama o manželství po letech, které poznamenala jedna událost, o které se dovíme až v závěru snímku. Angelina mi sympatie nepřináší, a ani režii v sobě spíš nemá. Kamera je v pořádku, ale nezkušený divák se bude pravděpodobně nudit, ten zkušenější také nebude nadšen, o hloubku se snímek jen pokouší. Výborné Odnikud někam se zde nekoná. 60 % ()

Emo-haunter

Přesně tak jak se píše v popisku. Dvě legendy, které sice hrají kvalitně, ale film je tak nějak úplně o ničem, nudný, vyčpělý, bez momentu překvapení.. Koukáno jen tak večer v TV, a celou dobu koukáte na to samé úplně dokola - opalování, četba, šmírování, chlastání, žvatlání a nic víc. Velmi málo, šlo to udělat o x tříd lépe. 40% za respekt k ústřední dvojici a zachycení francouzského venkova. ()

Hepy13

Že by reálný obraz rozpadu BrAngeliny? Kdo ví. Faktem zůstává, že film je dost nudný, a k tomu má jako "bonus" dvě hodiny. No, možná by nepomohla ani hodina dvacet protože opravdu není moc na co se dívat. To druhý pár, mi byl stejně ukradenej jako ten hlavní. Na druhou stranu odpad se nedá udělit, protože Angelina sem tam něco ukáže, ale nějaký to kilčo navíc by jí rozhodně neuškodilo. ()

adriane9

A já se za tohle postavím! Proč? protože miluju Angie, miluju ty krásný zažloutlý záběry na ni to především. Film rozhodně není pro každého, možná téměř pro nikoho, ale což, já jsem ta vyvolená, které to sedlo vším, co se tam dělo. Krajinou, hudbou, příběhem, herci. Ten jejich toxický vztah a malý rozpad měl důvod, důvod jeden z nejtěžších, a labilita Vanessy je pro mě absolutně všeříkající ( Angie ji zahrála skvěle, o to víc že sama má kopu dětí :)). Tady prostě musíte umět hledat detaily v záběrech i v gestech herců a chápat to druhou stranou duše. A proč to tak vychvaluji a dávám jen čtyři hvězdy? Protože to pro mě není ten pravý zásah, ale chci přesně popsat jak na mě snímek působil a že to rozhodně nebyla taková slátanina jako jiná současná ubohá dramata, která tu bůhví proč bodují na celé čáře. ()

Chundys

Fakticky jako nuda! Jediný plus, ale fakt jediný plus byl Brad, prsa Angeliny a Mélanie a u ní navíc ještě boží zadek. Jinak Angelina na to, že jí je přes 40 fakticky neni hezká už, teda takhle, hezká jako ještě je, ale sakra strašně hubená :-(. Samozřejmě teda film jako takový má ještě hezkou lokaci a pár Brangelina mají hezký auto, potom už prostě ukrutná nuda no. ()

BOURQUE

Nehovorím, že A. Jolie je zlá režisérka. Radšej by som povedal, že na natočenie a režírovanie takéhoto príbehu ešte potrebuje čas. Jej film „By the Sea“ má viacero chýb a niekedy obsahuje zbytočné alebo nedokončené scény. Celý film je zbytočne statický, naopak, dynamických a dramatických scén je málo. Zároveň, určite by sa to dalo skrátiť o 30 minút. Ten film (a príbeh) mal v sebe viac. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

phoenixer

Je to jako kdyby si ti dva řekli, že vyrazí do Francie a když už tam budou něco natočí. Scénář by se dal označit za improvizaci, protože tohle je maximalně na krátkometrážák do dvou minut. "U moře" už vážně nikdy vidět nechci, díky. ()

pirulka

Komentár môže obsahovať SPOILERY. Na začiatku som si myslela, že ide o manželský pár, u ktorého jednoducho už vyprchala po rokoch láska, vášeň, dobrodružstvo..najviac teda zo strany Vanessy (Jolie). Neskôr však vyšlo najavo, že za všetkým bola jej nezmierenosť a depresia z toho, že je neplodná a nemôže mať deti.., že nemôže byť matkou..nemôže mať rodinu po akej túži, manželstvo aké si vysnila. Myslím, že je pochopiteľné, že Angelina nakrútila film práve s touto tematikou, keďže každý o nej vie ako deti miluje, pomáha im, a že sama ich má 6 z toho 3 adoptované. Pre niekoho sa môže zdať dej nie príliš atraktívny a dynamický no mňa naopak zaujal, podobné drámy z partnerských vzťahov mám veľmi rada, v niečom mi to pripomenulo Núdzový východ (2008) s Leonardom a Kate. Taktiež musím povedať,že ma prekvapila dĺžka jednotlivých scén, často boli kratšie, ako som predpokladala -strih a už bola iná, to mi dodávalo na dynamickosti. Celkovo film hodnotím ako jeden z lepších čo som videla v poslednej dobe, a ktorý vo mne niečo zanechal. Angelina hrala veľmi uveriteľne a profesionálne rolu mierne šialenej ženy a Brad za ňou vôbec nezaostával. Myslím, že to nie je film pre masy ale skutočný filmový nadšenec si v ňom nájde to svoje :) P.S. aj za perfektný propagačný plagát, hudbu, prostredie dávam plné hodnotenie. ()

mira.l odpad!

Dvouhodinové prázdné nic s mně nesympatickým Pittem a naprosto odporně znuděnou, navíc poněkud pošahanou Angelinou Jolie, které nezachránilo ani krásné prostředí a Mélanie Laurent. Co kdo vidí na šeredný Angelině, jejíž ksicht nemá prakticky žádnou mimiku, to teda nechápu. ()

Likan7

Těžko by jste hledali za poslední léta větší depku. Naštěstí má Jolie na place dva vynikající herce, kteří uhrají téměř cokoliv. Copak Pitt, ale Angelina mě překvapila. Jasně, režíruje sebe sama, ale její herecký projev byl vynikající, až se často stávalo, že strčila Brada do kapsy. Proto je škoda, že se dali dohromady zrovna v takovém rádoby uměleckém snímku. O to smutnější to pak je, když se dočtete o jejich rozvodu. Právě U moře měl být zachranný kruh jejich vztahu. Nepovedlo se. Tenhle fakt dělá film asi zajímavějším, než ve skutečnosti je. ()

Ceberus

Kdyby to byl nějaký no-name pár, asi bych to po půlhodině vypnul. Ale jelikož jde o Brangelinu, mělo to celé úplně jiný nádech a spíš jsem to vnímal jako sondu do jejich reálného vztahu. Jestli je pravda, že se filmem Angelina snažila zachránit vztah, tak se tomu vůbec nedivím, sám bych to tipoval na cíleně terapeutické natáčení. Mno na to, že romantickým filmům se vyhýbám téměř jako čert kříži, tak musím uznat, že jsem se nenudil a tudíž by jakékoli nižší hodnocení neodpovídalo zážitku. Vždycky říkám, že na filmy se koukám, abych viděl něco, co v běžném životě nezažiju - voyeurská zápletka tedy jistě spadá do něčeho, co se jen tak nevidí (no pun intended). ()

RAFT

Angelina natočila svůj již v pořadí třetí film.Zase po 10 letech hraje s Pittem.Jako, co je na filmu asi nejlepší tak,je ta příroda a moře. Jinak jinak film nic moc.Něco mi vtom filmu vadilo bud málo dramatické lepší scény nebo už fakt nevím,jedno zhlédnutí bohatě stačilo.Vícekrát už ne. 55% ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Ve finále je to nudný DVOUHODINOVÝ film "o ničem", ale když je ta správná nálada tak ta manželská krize dokáže i zaujmout. ()

TommyDiamond

Malebně vysluněné exteriéry a vyžité ošuntělé interiéry jsou výbornými kulisami zajímavého příběhu vysloužilého a apatického manželství, které může zachránit mladý a zamilovaný pár, jenž naši dvojici připomene co všechno už spolu zažili a co k sobě vlastně cítí.... Vztahové drama, které je silné v dialozích a svým způsobem je i poučné. Líbíla se mi propracovanost filmu i složitost hlavních postav. Z filmy, které Angelina vytváří nemám žádný problém, jen by měla být soudná a zůstat za kamerou.... ()

thomasnikrs odpad!

Něco neskutečně odporného, celé dvě hodiny filmu o naprostém hovně, ošklivka A.J. tam sice párkrát ukázala kozy, ale ani to nestačilo na to, abych tomu dal alespoň jednu*. Dvě hodiny života jsem dal tomuto propadáku. Kdo se na to ještě nepodíval a čte můj komentář, nedělej stejnou chybu a raději si pust zprávy v TV, jistě to bude větší podívaná.... ODPAD!!!! ()