Spectral

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 107 min

No, po stránce základní logiky a smysluplnosti je ten film (i na poměry béčkoidního braku) sice naprostá zhovadilost, ale protože se jinak vytasil se vcelku originálním motivem, akce odsejpá, postavy jsou sympatické a film o sobě ví, že je jen tuctovkou která za pár týdnů zapadne -budu vůči němu smířlivý a ocením ho i tou třetí rudou stár.....(15.12.2016)

Dalsi prispevok do raritneho zanru vojaci vs. nejake prisery. Tentokrat bojuju proti zlym duchom aj ked mozno, ze to duchovia ani nie su. V prvej polovici mi film svojou atmosferou dost pripominal druhych Votrelcov. Zoznamime sa s vojakmi, ktori su dobre typovo vybrany a postupne zistujeme, co sa v nejakej zaprdenej Moldavii deje za zahada. Nepacilo sa mi, ze prilis dlho vojaci nemaju ziadnu sancu voci duchom, kedze ziadna ich zbran na nich nefunguje. Takze len chcipal jeden vojak za druhym a ani spôsoby úmrti nie su rôznorode. Postupne film zacne dost nudit az do finale v ktorom konecne vymyslia nejaky zmysluplny plan na zlikvidovanie duchov a tak je znova na co pozerat. Technicka stranka je spickova. CGI kvalitne a akcia prehladna. PG-13 rating tentoraz nebije do oci, kedze duchovia zabijaju ludi tak, ze prejdu cez cloveka a on padne na zem. Vysledkom je film s originalnym napadom a zrucnou reziou ale scenaristicky to mohlo byt prepracovanejsie a vygradovanejsie. 6/10.(12.12.2016)

Spectral je zajímavým filmem s neokoukaným nápadem, svižným úvodem, ale vskutku špatným závěrem. Začátek mě navnadil na příběh s dobrou akcí, zažíval jsem pocit nejistoty, neboť jsem opravdu nevěděl, co jsou ti tzv. Duchové zač atd. I herecké tváře byly pro mě známé a věděl jsem, že tady nějaká kvalita bude zaručená. Jak jsem již řekl, tak nápad zabíjení pomocí zmražení vnitřních orgánů je velmi dobrý, ale z takového projektu se myslím dalo vyždímat více a tvrdím, že to je promrhaný potenciál. Postupem času, co se film schyloval ke konci, tak ztrácel na kvalitě a také na momentu překvapení, který se úplně vytratil. Někdy je dobré udělat závěr, kde se hodně střílí, ale tady to snímku moc neprospělo. A hlavně ty vynalezené zbraně proti Duchům mi přišly dosti stupidní. Jinak vizuální stránka skvělá a prostředí by stálo také za pochvalu. Kdo má rád akční jednohubky, tak si zde přijde na své. Za mě dávám solidních 65 %(23.12.2016)

Moc pěkný vizuál a počítačové triky, které nebijí do očí. Povedená práce. Akční scifárna, ve které jako zbraně vystupují přízraky napájené z lidských ještě nemrtvých těl a proti kterým bojuje skupina amerických vojáků. Celkově dobrá akce i děj, ale něco tomu scházelo. Možná více temnější a hororovější zpracování. Ale jinak ok.(7.1.2017)

,,ALE TA VĚC ZACHYCENÁ KAMEROU, JE NĚCO ÚPLNĚ NOVÝHO…“ /// V Moldavsku kromě povstalců a americký armády řádí neznámá entita. Servírujou mně (jakoby) autentický záběry z terénu i akce, a zpracováním to místy připomíná sekvence počítačovejch her. Akční (válečná) duchařina, toť zajímavej nápad. Sice žádný veledílo, většina prachů (zřejmě) padla na efekty, ale rozumnej scénář (přiměřeně dávkující vatu a děj), snaživej rejža (držící opratě u vykecávajících scén) a solidní obsazení, dělaj z tohodle bezemočního béčka koukatelnou záležitost /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám vedlejší válečný produkty. 2.) Po vesnici nám běhá kondenzát. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(23.12.2016)

• - Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)

• - Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)

• - Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)