Spectral

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 107 min

Velký film v malém kabátě. Naprostou náhodou jsem na Spectral narazil na Netflixu a výsledek mě vcelku rozdupal. Akční scífko, které rozmetá velké popularizované Áčka na padrť! Efektní slast a akční náhul opřený o velmi sympatické obsazení, dynamický děj, který do toho šlape vcelku bez zastávky a v neposlední řadě velmi dobrý a "velký" sci-fi příběh. Položení toho všeho do válečné zóny pak jen zvedá mé nadšení. Vizál můžu jen chválit a chválit, protože to vypadá skvěle. Díry to má, ale fu*k that, protože je to podané na výbornou! Našel jsem to náhodou a sežral i s talířem! Z překvapení musím pálit plnou přátelé. PS: Takhle má vypadat filmové Call of Duty mdfkrs!(29.7.2017)

Videobéčko po vizuálním upgrade. Nic Mathieu natočil sci-fi akčňák jak z pultu videopůjčoven, který se ovšem u současné žánrové konkurence vůbec nemusí stydět za svoji audiovizuální stránku. Silné využití praktických efektů vyloženě potěší, stejně jako slušná atmosféra a originální záporáci s ještě zajímavější a správně přehnanou genezí. Pokud vám tedy naivnější, jednoduší a přímočařejší žánrovky něco říkají, pak směle do toho. [70%](14.12.2016)

Boj s tajemnými silami, ve kterém mírně otřepaný děj nahrazovala úžasná vizuální stránka. První půlka takhle dokázala fungovat téměř dokonale, ale pak to začíná lítat nahoru dolů, z hlavního hrdiny je kutil Tim Taylor a věty jako "tak chlapi, jdeme na ně" působí úsměvně. Kdyby se druhá půlka nerozsypala, mohl tenhle scifi thriller s hororovými prvky mířit hodně vysoko, takle jsou to hodně silné tři pecky.(14.12.2016)

• humanbeing

Mělo by se mi to líbit už jen kvůli námětu a ono to navíc vypadá fakt dobře, jenže výsledek je takové prázdné něco, které se sice blýská, ale postrádá všechno ostatní důležité, aby bylo zábavné se na to dívat. Působí to děsně sterilně. Nevěřím, že na scénáři pracovali jen čtyři lidé - spíš tak dvojnásobek. Režisér zřejmě teprve vyšel filmovou školu, ten nedostatek zkušeností je vidět. Pokud by mi někdo ze Spectral pustil pět minut ze začátku, z prostředka, z konce, asi bych se zaradoval - samotné scény rozhodně nejsou špatné -, jen v kontextu celého filmu působí jako kousky z jiných filmů, některé i z těch, které jsem už viděl.(13.12.2016)

|52%| Béčková akční sci-fi jednohubka. Je škoda, že to takto nazývám, poněvadž potenciál byl hodně velký. V poslední třetině se ale vše jaksi pokazilo. Ne, že by se dostavila vlna nelogičnosti a tak, ale už mě to moc nezajímalo, i akce měla takový fantasy look. To je prostě to, co mi vadilo a utopilo to tenhle béčkový snímek do pouhého průměru. Přitom první 2/3 filmu byly hodně dobré. Akce dobře natočena, i solidní atmosféra, příjemní herci. PG-13 rating mi také nevadil. Říkal jsem si, že to bude velká nízkorozpočtová pecka. No, to se občas stává, že závěr tomu nasadí korunu. Někdy pozitivní a nebo naopak (bohužel v tomto případě) negativní.(30.12.2016)

• - Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)

• - Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)

• - Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady, a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)