Spectral

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 107 min

Myslím, že tady opravdu někdo přemýšlel, jak udělat inteligentní zápletku a jak ztvárnit zlo stvořené člověkem. Myslím si, že taková zbraň, jak byla ukázána v tomto počinu, je výborný nápad. Ono do sebe všechno hezky zapadá a sympatický vědec, ústřední postava ve filmu, vám to i hezky vysvětlí. U mě velmi dobrý. I triky super a vizuál také. Po dlouhé době tupých debilit viz Rychle a zběsile je toto opravdu osvěžení. Velmi mě to potěšilo a pobavilo. Je tam i napětí. Bravo ! Zajímalo by mě, co by tento tým tvůrců zvládl vytvořit kdyby měli rozpočet jako při filmu Batman vs. Superman (taková tupá zkurvená blbost). To by bylo jistě gargantuovské !!!(30.12.2016)

Videobéčko po vizuálním upgrade. Nic Mathieu natočil sci-fi akčňák jak z pultu videopůjčoven, který se ovšem u současné žánrové konkurence vůbec nemusí stydět za svoji audiovizuální stránku. Silné využití praktických efektů vyloženě potěší, stejně jako slušná atmosféra a originální záporáci s ještě zajímavější a správně přehnanou genezí. Pokud vám tedy naivnější, jednoduší a přímočařejší žánrovky něco říkají, pak směle do toho. [70%](14.12.2016)

Je na tom vidět,že původně v tom měl prsty Universal.Taky je na tom vidět,že je to filmek,kterej by asi se svym spíš vizuálem z konce dvacátýho století v kinech moc penízků neposbíral.Přitom je to v první půlce výborný mysterium,v druhý akční blbůstka.Navíc to má i slušný obsazení.Početl jsem si v komentářích s odpadem,a vážně je nutný,aby sem psali lidi,kterejm mánie a láska k filmu nic neříká.Bavil sem se fakt hodně.80%.(19.6.2017)

Příběh je děravý jak řešeto a tak předvídatelný, až to občas vážně bolí. Avšak občas se v záplavě všech filmů najde nějaký, u něhož o příběhovou linii vážně nejde. Spectral je právě jedním z nich. Je to totiž sympatické a oddechové "béčko", které nabízí slušně dávkovanou akci, která je rámována solidní nosnou myšlenkou. Co víc byste od nenáročného filmu ještě chtěli?(13.12.2016)

Vetřelci, Předátor, i trochu toho Terminátora jsem tam našel a těch inspiračních zdrojů bude více. Kupodivu je tahle směska celkem koukatelná, i když supertajný výzkumný komplex postavený přímo uprostřed města (jakož i další veselé nápady, např. energetické zbraně snadno a rychle) vzbuzuje úsměv. Největší chybou pak je přílišná anonymita vojenského týmu, což atmosféře neprospívá. Ale na jedno podívání to docela ujde.(28.12.2016)

• - Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)

• - Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)

• - Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady, a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)