Spectral

Akční / Sci-Fi

USA, 2016, 107 min

Spectral se pohybuje na hranici áčkové a béčkové produkce a nabízí zajímavou nadpřirozenou premisu zpracovanou lehce brakovým způsobem, ale zato s kvalitním vizuálem. Akce je přiměřeně a dokáže solidně pobavit a díky lehkým sci-fi prvkům nabízí několik netradičních a hravých momentů. Tvůrci nám připravili solidní a nenáročný akční film na jedno shlédnutí, který splní účel na rychlé pobavení, ale nejde o žádnou trvalku o které by se za pár let, nebo dokonce i měsíců ještě mluvilo.(16.3.2018)

US Army vs. moldavští bubáci a i když to tak nezní, tak je to celkem neotřelý námět. Jinak se jedná o béčko se vším všudy, takže i přes dobrý nápad je tu samozřejmě pár úsměvných záseků a všechno vrcholí macgyverovskou vložkou, která celkový dojem trochu sráží. Ale i tak jsem se bavil výborně, protože film je celkem našlápnutý, akce je dostatek, vizualizace strašidel (?) je také na úrovni a navrch vyšel casting se sympatickým hlavním hrdinou a spolehlivou Emily Mortimer. A překvapivě nevadí ani zdánlivě přetažená stopáž. Milé překvapení. 75%(17.12.2016)

• Isherwood

Klausovská „ne-výhra“. K plnému uspokojení by chtěla údernější dohled a schopnějšího realizátora, který dovede vidět dál, než za minutový horizont televizní reklamy. Že pak ale Netflix nevypustí z klece rázného dramaturga a agilního střihače, je už na pováženou. Je mi trochu líto nedat aspoň 60%, ale čím víc stopáž roste ke dvěma hodinám, tím víc jsem nudou okusoval ovladač.(16.12.2016)

Příjemný mix Terminátora, Vetřelců a Matrixu. Nejsem odborník a fyzika nebyla mým koníčkem, tudíž po technické stránce nemohu soudit. Ale napínavý snímek s příjemným vizuálem, slušnými triky, zajímavým nápadem a střílečkami mi utekl jako voda v horské bystřině. Vědec Clyne je poslán vládou a armádou USA do Moldavska, kde se americké jednotky dostávají do střetu s neviditelným nepřítelem. Jelikož vyvinul speciální brýle (a kromě toho ještě půl výbavy bojových jednotek včetně vylepšení pancéřových bojových vozidel), které umožňují vidět i okem neviditelné, má se pokusit přijít záhadě na kloub. Přiměřeně a neokázale vlastenecké (kéž by Češi dokázali býti alespoň polovičními vlastenci, jako jsou Američané). A samozřejmě antimilitaristické, anžto válka je svinstvo a generálové se vždy snaží udržovat války při životě bez ohledu na příslušnost k národu. Podařené béčko!(17.12.2016)

Reign of Fire, Edge of Tomorrow, Battle Los Angeles a Behind Enemy Lines (a všechno se stejnym scenáristickym vzorcem) zamícháno do obrovský oddechovky, která si na nic nehraje a přesto sází na diváka poměrně štědrý esa v podobě slušných efektů, vůbec ne špatný akce, několika parádních záběrů a zajímavých nepřátel. Že to třeba z vědeckýho hlediska postrádá logiku (byť zajímavý to je), že podobnej příběh tu byl nesčetněkrát, to lze aplikovat i na výše zmíněný Edge of Tomorrov, kterej jsem si osobně sice užil v kině, ale doma mě dost sral. Nuže Béčko jako řemen, ale baví!(10.12.2016)

• - Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)

• - Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)

• - Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady, a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)