1001 gramů

• slovenský

1001 gramov

1001 Grams

Norsko / Německo / Francie, 2014, 91 min

Milujem tieto pomalé a tak trochu podivínske filmy. A špeciálne, ked' mi vychádzajú načasované na Vianoce!(24.12.2016)

Příběh křehké ženy vyprávěný skoro se zatajeným dechem. Velmi osobitý humor, který mě nadchnul už u Povídek z kuchyně. Film, který mi přesně padl do nálady.(5.12.2016)

Výborný film, který se může směle měřit s nejlepšími snímky Krzysztofa Zanussiho. To srovnání není náhodné, Zanussi se ve svém díle systematicky věnuje zkoumání filozofických a etických otázek skrze hledání analogií a užívání metafor z nejrůznějších oborů exaktních věd. Dokonce jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale v absolutním hodnocení mi nakonec zabránil občasný výskyt problematických míst - za všechna např. dialog v závěrečné scéně, o kterém se sice nedá říct, že by nebyl vtipný, ale vzhledem ke všemu, co se odehrálo předtím, tzn. k celkovému stylu filmu, působí jako z jiného světa.(13.12.2016)

• Dzeyna

Nevím, jestli jsem schopná tohle okomentovat. Nejspíš ne.(8.12.2016)

• Marigold

Z kdysi pronikavého a nezaměnitelného ironika, který uměl bez patosu vystihnout bizarní krásu existence a nepravděpodobného sblížení se zřejmě definitivně stal konvenční kýčař. Prvních deset minut je skvělých, pak film upadává do doslovné a dojivé rozbředlosti, v níž už není ani památka po sžíravosti geniálních Vajec a málomluvné vřelosti Povídek z kuchyně. A za ten vybarvičkovaný závěr by Hamer zasloužil kilem po hlavě.(27.4.2015)