The Sea of Trees

USA, 2015, 110 min

Za mě někde mezi 4 a 5... Gus je minimalista a transcendentální empatik který přesně ví co chce říct a asi mu ani moc nevadí, že to většina lidí nesežvýká.... Watanabeho nepovažuju za moc dobrého herce, ale tentokrát nevadil. Naomi si dala takový svůj standard a McConaughey zase jednou svým civilním a soustředěným výkonem převálcoval všechny okolo.. Snad jen ten Les v hlavní roli byl ještě o kousek působivější :)(1.5.2017)

Zpočátku to bylo celkem jasné, proč se Arthur uchýlil až kamsi do Japonských lesů, ale postupem času jsem se začala ztrácet ve scénáři. Sice mně flashbacky pomáhaly jak se dalo, atmosféra výborná, ale ten závěr mě osobně vůbec nesednul. Matthew hrál jako obvykle výborně, Naomi také, takže problém bude někde ve mně. Asi si to budu muset pustit ještě jednou. Jejich nalezení stanu bylo už skoro hororové, ale stále se mi to zdá na vyšší hodnocení málo. Můj závěr z celého filmu by vyzněl asi tak, že každý z nás si potřebuje občas vyvětrat hlavu a les je jedna z výborných příležitostí, akorát mně by stačil úplně normální bez těch šílených překážek...........jednoduše cítím rozpaky, co s tím, tak volím zlatou střední.(2.9.2016)

• classic

Matthew McConaughey so svojim imaginárnym kamarátom Kenom Watanabeom, vstupujú do krásneho japonského lesa, nazývaného - Aokigahari, čo je veľmi obľúbeným miestom pre SAMOVRAHOV, ktorí z rôznych príčin dobrovoľne ukončujú svoje pozemské existencie, prvého pána sem zavedie zármutok zo smrti svojej atraktívnej ženy, ktorú vlastne podviedol, za čo sa ešte viac od seba odcudzili, druhý pánko tu je kvôli práci, ktorá ho pre jednu situáciu extrémne zničila... Film mi zároveň vysvetľuje pomocou retrospektívy spolunažívanie manželského páru, ktorý sa navzájom ponižuje, kde prestrihmi som už v známom lese, kde vidím jeden zásadný KIKS, prečo som potom filmom do konca záverečných tituliek poriadne - POHŔDAL. Totiž, hlavná postava Arthur Brennan, ktorého si zahral McConaughey, spadne z dosť veľkej výšky do priepasti, pričom sa doudiera, a on si len tak vstane, akoby sa ani nechumelilo, tvári sa, že ho bolí ruka, ale po takomto páde, by sa asi len ťažko človek postavil na vlastné nohy, keď sa počas pádu tresne o skalu !!! Jednoducho, pohár trpezlivosti načisto pretiekol ! Zbytočný film s hercom, ktorý si koleduje, s herečkou, ktorá sa často objavuje v blbých filmoch, s režisérom, ktorého nemusím, vzniká naprosto dementný film, ktorý som ledva dopozeral do konca bez ujmy na zdraví !!! PS : Arthur zadá do vyhľadávača : GOOGLE : uvediem v slovenčine - "Perfektné miesto na zomieranie" , vyhodilo mu to, toto miestečko pre pohodlných, radšej mal ísť bližšie, do San Francisca, na MOST - GOLDEN GATE, kde behom pár sekúnd by to mal za sebou, takto mi strpčoval neustále život... Som si istý, že mohol vzniknúť na túto tému, lepší film, bohužiaľ, nevznikol ! Matthew, pozor, niekoľko nasledujúcich takýchto nepodarkov, a je zle - nedobre, bola by toho škoda !(4.9.2016)

Iba nedávno, asi 2 mesiace dozadu som čítal v nejakom magazíne článok práve o tomto lese samovrahov v Japonsku. Pred sledovaním som nečítal obsah, nevedel som o čo ide. Stačilo mi jedno meno- M. McConaughey. Posledné roky hraje oscarovo úplne všade. N. Watts a Watanabe sú tiež silné mená schopné pritiahnuť diváka. Celá prvá hodina je super, McConaugheyho blúdenie lesom, prestrihy a flasbacky na manželské hádky to všetko má náboj a atmosféru. Problém prichádza s pointou, ktorou režisér film úplne zbytočne povyšoval na "umenie", ale malo to presne opačný efekt. V komentoch ostatných užívateľov v tomto vidieť vzácnu zhodu. Film mal vážne našliapnuté k veľmi silným štyrom hviezdam, možno i kultu, no G.Van Sant to v závere zasypal hromadou klišé a film tak poslal do priemeru a v očiach iných užívateľov ešte nižšie. Chápem priemerné hodnotenia, ale mne tá prvá hodina i výkon McConaugheyho sedeli natoľko, že sa prikláňam k slabším štyrom hviezdam. Veľká škoda tejto premárnenej šance. 70%.(18.9.2016)

Začína sa to strašne nudne a pri pohľade na hodinky a po zistení, že ma čaká ešte hodina a pol toho istého, mi nebolo všetko jedno. Ale s pribúdajúcimi minútami to bolo čoraz zaujímavejšie (až na obskúrne úmrtie istej postavy). Film roka to síce nie je a tým, že Matthew McConaughey prijal rolu v tak „neviditeľnom“ filme, naďalej „úspešne“ pokračuje v pochovávaní vlastnej kariéry (ktorú tak pracne znovuoživil s True Detective). No páčilo sa mi to, vďaka hudbe i výprave to malo zvláštnu poetiku a atmosféru, Ken Watanabe mi asi ešte nikdy v ničom nebol nesympatický a pozoruhodný je i samotný japonský les, ktorý skutočne existuje, hoci to môže znie šialene. Produkcia: F. Gary Gray.(28.11.2016)

• - Snímek byl v roce 2015 na filmovém festivalu v Cannes přijat velmi negativně, po jeho projekci se dokonce bučelo. Matthew McConaughey, který hraje ve filmu Arthura Brennana, se k tomu vyjádřil: "Každý má právo bučet stejně jako tleskat." (Gypaetus)

• - Film sa natáčal v americkom štáte Massachusetts. (ambron)