Príbeh z obdobia po skončení SNP. Odohráva sa v lekárskej ordinácii. Hlavná postava - lekár - bojuje jednak o život zraneného partizána, jednak so svojín vnútrom, v ktorom ho hryzie strach a neistota. V hre je dramatickou formou zdôraznená myšlienka, že ľudia sa nerodia hrdinami - tým ich robia ich činy a doba, v ktorej žijú. (STV)

mchnk

Čo mám urobiť, abyste bol rovnako statočný ako pred hodinou?. Vynikající psychologické drámo bez jakéhokoli ideologického tlaku (spíše naopak) s námětem i herectvím na světové úrovni, Soňa Valentová famózní, excelentní dialogy zde otevírají silná filozofická i etická témata, vše završuje silné vyústění s otevřeným koncem. Síla neznámých slovenských inscenací a nedoceněná, nadprůměrná kvalita jejich tvůrců, mě zřejmě již nikdy nepřestane udivovat. ()

Padme_Anakin

Výborně napsané a bravurně zahrané. Na malém prostoru dvou místností je rozehráno velké drama, atmosféra houstne minutu po minutě a nenechá nikoho na pochybách, že tady se hraje o vše. Hippokratova přísaha se v tomto případě stává Damoklovým mečem.. ()