Malý Pán

• Slovensko Malý Pán (více)

Malý Pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Protože sám nemá pocit, že by mu něco scházelo, rozhodne se přijít té záhadě na kloub. Vydá se za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten záhadný dům najde. Prázdná hlava však potřebuje napít jiskřivé vody z jezerního ostrova, bez ní mu nedokáže poradit. A tady začíná dlouhá cesta Malého Pána, která je místy zábavná, místy nebezpečná a strašidelná a hlavně zdánlivě nekonečná. Potká na ní spoustu přátel a pomocníků, ale také nepřátel, kteří mu v dosažení cíle chtějí za každou cenu zabránit. Nakonec se mu podaří překonat i Velkou tíseň, která si zabrala pramen jiskřivé vody jen pro sebe. Pak už si Prázdná hlava vzpomene a poradí. Malý Pán s údivem zjistí, že to, co mu scházelo a co celou dobu hledal, měl od začátku skoro před nosem. A tak zbývá jen uspořádat závěrečnou oslavu, protože dobrá věc se podařila. (A-Company CZ)

Sarkastic

„Musíš sem dojít ve skutečnosti, ve snu to neplatí!“ Z těch 2 jazykových verzí jsem viděl českou. A jsem tomu tuze rád. Asi nejvíc mě bavil Liškův Zmetek, ale fajn byl i např. Krobotův samotářský Datel či Táborského Promodral, z dam to byla třeba Rybabice Bydžovské. Loutky byly jako živé, moc se mi líbilo prostředí lesa společně se všemi těmi různými nástroji a serepetičkami. Byla z toho cítit láska k řemeslu a také velká nápaditost. Bavila mě atmosféra filmu a sem tam i nějaká ta povedenější hláška či dialog, ačkoliv je nutné si přiznat, že některé trošku dřely. Co ovšem film malinko sráží je příběh. A tady je pak potíž i s cílovou skupinou. Pokud jí mají být děti, je ve filmu řada prvků, které mi pro ně moc nesedí a vybočují z žánru. Pro dospělé publikum, je příběh zase poněkud naivní, nepříliš fungující a v každém případě místy lehounce nudící. Ale i přes tyto drobné výtky jsem si film z jeho převážné části užil, tudíž končím s hodnocením na slušných 4*. „A jak se cítíš?“ - „No skvěle. Jenom…jenom se ze mě stal kluk, no.“ ()

Yardak

Příjemná loutková pohádka s hezkou pointou (i když zcela zřejmou už od první části filmu) pro děti i dospělé. Skvělý dabing (zejména Rašilov a Liška) a výborná hudba Milana Caise (i perfektní hlavní píseň "Malý pán") jsou hlavní devízou filmu, samozřejmě nemůžeme opomenout loutky a jejich úžasné stavby! Možná jen škoda až zbytečně přímočarého scénáře, celkově za pěkné 4 hvězdy, loutky jsou věčné! PS: Znovu se ukázalo, že nejlépe Vám poradí v knihovně!:o)) ()

Tom_Lachtan

Naprostý skvost, alespoň pro mě - v každé scéně je něco, co mě pobavilo, nebo minimálně zaujalo, od zajímavých loutek, přes dabing (Rašilov a Liška si nahrávání nejspíš dost užili) až po vypiplané dialogy, které jsou nádherně srozumitelné, ale přesto trochu mimozní. A když tam není nic z toho, tak je tam alespoň velmi roztomilá larva. Docela by mě zajímalo, jak film působí na děti, protože má vážně hrozně originální atmosféru (kdyby ta atmosféra byla zvíře, tak je to přítulná vesnická kočka). Jako lesní road movie pro mě funguje víc, než třebas loutkově spřízněné hledání Kukyho. PS: pokud si někdo stěžuje u pohádky na to, že je odhadnutelná pointa filmu, tak je to blb ()

Slarque

Dobrodružná loutková pohádka sice nemá nejsilnější scénář, ale jinak je to velmi povedená podívaná. Začnu loutkami Františka Antonína Skály, jejichž podoba se k poetice filmu hodí. Nenápadná, ale rozhodně povedená je také hudba Milana Caise. Populární čeští herci jsou obsazeni do rolí, které k nim sedí. Takže velmi dobrý zážitek i pro diváka Buchtami a loutkami nezasaženého (70%). ()

Tommassi3

"A proč si pro tu jiskřivou vodu nedojdeš sama, prázdná hlavo ??" - "No, vidím, že tobě cesta pro jiskřivou vodu jen prospěje.." ;) Famózní tuzemská poetická a až nečekaně vtipná jízda proti proudu, i proti proudu času.. Beran s haldou nápadů koukal Svěrákovi velmi pozorně přes rameno, aby mu nakonec Malým Pánem nakopal Kukyho do zadnice.. ()

• Film se natáčel v lesích na Písecku. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)
  • Námět filmu vznikl na motivy knihy "Velká cesta Malého pána" z roku 2008 od Lenky Uhlířové, kterou k napsání inspirovaly fotografie Jiřího Stacha. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)