poster

Malý Pán

 • Slovensko

  Malý Pán

 • Slovensko

  Malý pán - Veľká cesta Malého pána

 • anglický

  The Little Man

  (festivalový název)

Loutkový

Česko / Slovensko, 2015, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Neor
  *****

  Nečekaně zábavný dobrodružný loutkový film, ve kterém si svoje najdou jak děti, tak dospělí. Je důkazem, že v moderní době všudypřítomné elektroniky má i tento formát své místo. Malý pán totiž strčí svou atmosférou do kapsy kdejakou tuzemskou pohádku posledních dekád. Klobouk dolu před tvůrci, že do takového projektu šli.(13.5.2015)

 • Olík
  ***

  Loutková tvorba má u nás tradici stejně dlouho asi jako je dlouhé moje ignoranství k této disciplíně....vždyť i toho Hurvínka mnou na LP deskách tak milovaného jsem v jeho televizní podobě zrovna dvakrát nemusel. Možná je to dáno tím, že už jsem mentálně trochu někde jinde, ale Malý je pán je u mne docela "pán". Baví. Příběh je v pointě jednoduchý, ale má nenásilné kouzlo. Tučkovy s Beranem se podařilo najít správnou vlnu, nepodbízí se, neklesá k prvoplánovosti, ač s posláním násilně nemoralizuje. Bohužel jsem se dostal pouze ke slovenskému dabingu a tak nemohu svůj komentář doplnit o reakce mých malých dcer, které jsem nechtěl pro ně již zcela odlišným jazykem zatěžovat, ale za sebe mohu říci: "Tohle je cesta jak se dá rozvířit stojatá voda tuzemské animované tvorby pro děti".(22.2.2017)

 • maoc
  ****

  V téměř prázdném kině jsem si podivnost jménem Malý pán užil ze všech nejvíc, byť můj šestiletý syn, který návštěvu kina spískal, se také bavil. Z Krobotova Datla jsem málem spadl ze židle. Film v podstatě není pro děti, resp. jen tím, že v něm hrají loutky, hlavní poselství filmu je podáno hodně polopatě a životnost a tupá zarputilost postavy Drzého zmetka přesahuje fyzikální hranice. Za mne velká spokojenost, jen mám pochybnosti, zda si tato až cimrmanovská pohádka najde publikum. Pár uchyláčků jako já to nezachrání.(1.6.2015)

 • Renfield
  ****

  Nádhera! V dnešní době se takové filmy už příliš nevidí a škoda je to veliká. Malý pán určitě není zábava pouze pro děti, které jistě bude bavit velmi... ale i dospělé, pro které je zde třeba několik narážek na jiné filmy. Loutky se pohybují v krásném lesním prostředí, jsou velice dobře namluvené, především pak zde již zmíněná postava Zmetka, kterou výborně namluvil Pavel Liška. Malý pán si po celou stopáž udržuje pěknou pohádkovou atmosféru, ale nechybí v něm i několik téměř hororových momentů. Navíc jsem se v něm několikrát docela našel. Takže za mě spokojenost a také musím poděkovat tvůrcům, že do toho v dnešní době šli. Lehké to jistě nebylo a nebude. 80%(19.5.2015)

 • piskoteka
  ***

  Nevěděla jsem, co od tohoto loutkového filmu čekat, ale docela mile překvapil. Pro děti je super, pro dospělé... ne každý má rád loutky a tohle zpracování zkousne. Pěkné zpracování, vymakané detaily, tvůrci mají můj obdiv, že se do něčeho takového vůbec pustili. Pár mínusů bych našla, ale pozitiva převažují. A hudba se Milanu Caisovi povedla.(10.5.2015)

 • - Námět filmu vznikl na motivy knihy "Velká cesta Malého pána" z roku 2008 od Lenky Uhlířové, kterou k napsání inspirovaly fotografie Jiřího Stacha. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)

 • - Film se natáčel v lesích na Písecku. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace