Malý Pán

The Little Man

(festivalový název)

Loutkový

Česko / Slovensko, 2015, 83 min

Příjemná loutková pohádka s hezkou pointou (i když zcela zřejmou už od první části filmu) pro děti i dospělé. Skvělý dabing (zejména Rašilov a Liška) a výborná hudba Milana Caise (i perfektní hlavní píseň "Malý pán") jsou hlavní devízou filmu, samozřejmě nemůžeme opomenout loutky a jejich úžasné stavby! Možná jen škoda až zbytečně přímočarého scénáře, celkově za pěkné 4 hvězdy, loutky jsou věčné! PS: Znovu se ukázalo, že nejlépe Vám poradí v knihovně!:o))(17.9.2015)

Ze začátku jsem tomu příliš nedůvěřoval, ale nakonec se z toho, stejně jako z housenky motýl, vyklubalo něco obstojného. Kladně hodnotím především, protože je to v našich vodách něco méně vídaného a přes své loutkové zpracování to má jiné zaměření, než by člověk čekal. Mě se to líbilo, ale nedovedu si představit komu dalšímu je tento film určen... pro děti určitě ne. Má to zajímavou i tajemnou atmosféru a hezkou hudbu. LFŠ(31.7.2015)

Nádhera! V dnešní době se takové filmy už příliš nevidí a škoda je to veliká. Malý pán určitě není zábava pouze pro děti, které jistě bude bavit velmi... ale i dospělé, pro které je zde třeba několik narážek na jiné filmy. Loutky se pohybují v krásném lesním prostředí, jsou velice dobře namluvené, především pak zde již zmíněná postava Zmetka, kterou výborně namluvil Pavel Liška. Malý pán si po celou stopáž udržuje pěknou pohádkovou atmosféru, ale nechybí v něm i několik téměř hororových momentů. Navíc jsem se v něm několikrát docela našel. Takže za mě spokojenost a také musím poděkovat tvůrcům, že do toho v dnešní době šli. Lehké to jistě nebylo a nebude. 80%(19.5.2015)

Pro Františka Skálu a jeho pitvořící se loutky, roztomilé robůtky, pokřivené domečky a přírodní poetiku mám slabost. Potíž je v tom, že celému tomu přitažlivému vizuálu chybí adekvátní scénář. Nejvíce za uši tahají dialogy a občas to dokonce zní jakoby se ve studiu jen tak improvizovalo. Opakující se slova, zadrhávání, nesmyslné větné stavby, mám z toho velmi rozpačitý pocit. Dějová zápletka i poselství filmu jsou plně dostačující dětskému vkusu, ovšem ty jemné výkyvy do absurdna či dokonce brutálního teroru ze strany záporné postavy Zmetka (byť ve vtipném podání Pavla Lišky) dělají z Malého pána snímek pro neexistující cílové publikum. [Jonáš v kině / 4](30.7.2015)

V téměř prázdném kině jsem si podivnost jménem Malý pán užil ze všech nejvíc, byť můj šestiletý syn, který návštěvu kina spískal, se také bavil. Z Krobotova Datla jsem málem spadl ze židle. Film v podstatě není pro děti, resp. jen tím, že v něm hrají loutky, hlavní poselství filmu je podáno hodně polopatě a životnost a tupá zarputilost postavy Drzého zmetka přesahuje fyzikální hranice. Za mne velká spokojenost, jen mám pochybnosti, zda si tato až cimrmanovská pohádka najde publikum. Pár uchyláčků jako já to nezachrání.(1.6.2015)

• - Film se natáčel v lesích na Písecku. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)

• - Námět filmu vznikl na motivy knihy "Velká cesta Malého pána" z roku 2008 od Lenky Uhlířové, kterou k napsání inspirovaly fotografie Jiřího Stacha. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)