Find Me

• USA Hide or Seek

Manželia Tim (Cameron Bender) a Emily (Kathryn Lyn) kúpia krásny a veľký opustený dom v malom meste, prakticky na samote. Emily z tohto mesta pochádza a teraz sa po rokoch vrátila, pretože Tim si tu našiel zamestnanie učiteľa na miestnej škole. Zatiaľ čo Tim chodí do práce, Emily sa zamestnáva vybaľovaním vecí z krabíc, ked' tu ju z ničoho nič začnú vyrušovať podivné zvuky. Oveľa viac ju však desia strašidelné odrazy tajomnej osoby v zrkadle. Spočiatku si myslí, že to je stres a únava, čo si s ňou pohrávajú, ale po tom, ako znenazdajky nájde i záhadné odkazy v znení ''Nájdi ma'', ona aj Tim celú záležitosť s duchom prestávajú brať na ľahkú váhu a začnú sa zaujímať o to, kto v dome pred nimi býval... (sochoking)

Pítrs85

Hodně odbitej horor (teda horor... to je v tomto případě silný eufemismus), škoda, páč jinak má Ramirez pro duchy a duchny (zdravím kolegyni a ještě raz vďaka za osvětlení, jak se říká duchům něžného pohlaví ;-) velkou slabost. Jenže to to nesmí být taková otřepaná srajda, s herci, co vybrali asi někde před Wallmartem a s atmosférou... haha, prej s atmosférou. Normálka za 1*, ale prostě ti duchové... a Ramirez... takže dvě, s tím, že nedoporučuju ;-) ()

Fr

,,NAJDI MĚ!."... /// Vítej ve vlastním domě! Vokna, dveře, střecha … no a jako bonus STRAŠIDLO! (…spoiler… Uff, to sem se lek!) Netřeba vočekávat další div světa. Solidní jednohubka, který se daří (aspoň mě) napínat a nahánět husí kůži. Svině chodí i ve dne – navíc se neserou s žádným rozvleklým osvětlujícím úvodem, a tak vlastně nemá smysl nic řešit. Jestli vás bavěj duchařiny, spokojíte se s jedním strašákem a trochou červený barvy…třeba i přestanete hrát s parchantem na schovku! (a nebo ne!?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že kdo hledá najde. 2.) Kupujem levnej barák (výhodná koupě!). 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

LIVINGDEAD odpad!

Další film, ve kterém si zahráli herci z místního amatérského divadelního spolku. A o čem film je? O krávě, která má hledat v domě strašidlo. "SPOILER" - se strašidlem se vyspí její manžel, stačilo, aby si natáhlo růžový ručník - to už ale byl vrchol blbosti! ()

ricci.s

Jediné, čo tomuto snímku môžem vytknúť, je megalomanská otrepanosť, aj keď na druhej strane, čo sa už dá vymyslieť na duchárskom horore postavenom na premise, že v dome straší duch a snaží sa hlavným hrdinom odhaliť minulosť, že? Od "Stir of Echoes" tu boli desiatky podobných hororov, niektoré dobré, niektoré menej dobré, ale tento vyšiel. Režisér síce nevie pracovať s originalitou, ale s atmosférou určite áno. Nakrútené je to pekne, duch je dostatočne desivý, hlavní hrdinovia sympatickí, hudba pútavá, pár ľakačiek sa taktiež nájde, takže v rámci žánru jednoznačný nadpriemer. Sadlo mi to najskôr aj preto, lebo týmito snímkami nie som ešte natoľko presýtený, ako povedzme found footage, takže raz za čas si pozrieť duchárinku, aj keď omletú, ktorá však dokáže príjemne postrašiť, mi rozhodne nemôže uškodiť. Ja som veľmi spokojný, aj keď hororík pravdepodobne zapadne prachom behom pár dní. ()

EvilPhoEniX

Hrůza. Vůbec nelíbilo. Lacinný a televizní look, pomalé a nudné tempo, oškliví a nesympatičtí herci, nulové lekačky i napětí, zde nebylo fakt nic a ještě k tomu je to pořád dokola... ()

Dellamorte

Nevedela som sa zbaviť pocitu, že sledujem kamerové skúšky a za kameramanom sedeli za stolom režisér, scenárista a producent, ktorí až príliš často opúšťali miestnosť a nechali udalostiam pred kamerou voľný priebeh. Nehodnotiteľné ()

George Stobbart

Mladí manželia sa presťahujú do ženinho rodného mestečka, kde sa im však v dome začnú diať zvláštne veci. Vyzerá to, že v ňom nie sú sami a tajomné odkazy „Find Me“, ktoré žena nachádza sa môžu týkať jej samej. Vlastne skoro obyčajná, nezávislácka duchárčina, ktorá ma prekvapivo bavila, hoci tento hororový subžáner v posledných rokoch nemám až tak v obľube. Ale toto na mňa pôsobilo vcelku vkusne, mrazivo a príjemne, až nemám potrebu nejako riešiť negatíva (otrepanosť, vykrádanie...). Pomalý a nenápadný príbeh je prekladaný častým napätím, hlavní hrdinovia nie sú otravní, atmosféra hustne a napriek plíživému tempu sa pripletie aj pár tuhších hororových úkazov. U mňa v pohode; takéto malé, nenápadné horory mi občas pekne zapasujú na dobrú noc. ()

kingik

Natočím si s partou nadšených kamarádů film, rozbijeme prasátko a zafinancujeme si ho ze svého. Co na tom, že náš horor nikdo NENAJDE, respektive neuvidí. Upřímně řečeno, ani moc není o co stát, ačkoliv vám bude z hlavní herečky stát. I přes svoji ultralacinost má film své divácky vděčné momenty a příznivci (levných) duchařských filmů se nemusí cítit ochuzeni. I přes chybějící rozpočet, totiž dobrá nálada strašit nechybí. Ovšem jde o to, jestli se necháte poděsit, když make-up artist nakoupil narychlo Garnier krém, do toho namíchal vodovky a do rána to nechal za oknem ustát, aby ten sajrajt napatlal na obličej jedné z hereček, co představovala ducha. Kečupy Špak pak dodaly nezbytnou krevní plazmu (barva přesně odpovídá) a mobily Samsung ze zastavárny se postaraly o vizuál. Triky obstarala nová triková společnost Made On Koleno, jejichž triky snesou, při hodně velké divácké představivosti, srovnání s nákladnými produkcemi. Určitá část hororů začíná zpravidla koupí domu. Tentokrát si posvítíme na mladé manžele, Emily a Tima, kteří si jedno takové hnízdečko lásky také pořídili. Spolu s nimi se však do domu nastěhoval nepokojný duch. Ten bude po domě zanechávat tajemný nápis "Najdi mě". Manželé z toho budou pochopitelně stresovaní, jejich kamarádka se při seanci pokusí, za pomoci rad z Google, s duchem navázat spojení, což se nepovede (jedna z osvěžujících a tak trochu humornějších scén filmu), v podlaze bude objevena sada fotografií nezletilých dívek a do toho vyjde na povrch jedno dávné tajemství z minulosti. Kdo čeká nějakou extra pointu na závěr, bude docela zklamán. Film s ničím takovým nepřijde. Scénář rozbalí hned několik motivů a možných verzí příběhu, ale už se neobtěžuje zdárně a uspokojivě dotáhnout je do konce. Když už jsme u toho scénáře, jeho autory jsou Cathryn Lyn a Cameron Bender, kteří ve filmu hrají manžele. Jako třetí se na něm podílel debutující Andy Palmer, jenž film režíruje. Ten scénář není úplně na hovno, ale je dost amatérsky vyhotoven, což jen sráží určité nápady, kterými si blýskne. To samé platí o nedostatečném technickém zázemí filmu, o němž už byla řeč, sluší se dodat, že amatérsky vedený střih, jehož autorem je sám režisér, nebo nedostatečně nasvícená scéna, dobrý dojem rozhodně neudělají. Herecká sestava už nic nemohla pokazit. V podstatě je to film o třech hercích. Nejvíce prostoru dostala pohledná Cathryn Lyn, která by se s klidem uchytila v porno branži, sekundovali jí již zmíněný Cameron Bender a Rachelle Dimaria jako jejich věrná kamarádka Claire. Jednalo se vesměs o sympatické herecké výkony, které korespondovaly s lacině odvedeným filmem. Kdo má rád laciné hororové produkce, přijde si jistě na své. Pár nápadů je skutečně nadějných, občas se dokonce objeví i určitý náznak tajemně mrazivé atmosféry, ale v globálu to není natočené ani trochu dobře. Výsledkem je amatérsky spíchlá strašidlárna, kdy se v podstatě chodí po domě sem a tam, a občas jsou protagonisté vyděšeni víc, než je nezbytně nutné. Nezávislá produkce Petri Entertainment nezabodovala s dostatečně strašidelnou silou. 40% () (méně) (více)

sochoking

Snád' prvý duchársky film, v ktorom neboli hlavní hrdinovia posratí od strachu, ale naopak, vypadali dosť v pohode. Dokonca hlavná predstaviteľka Emily s tvárou lecnej pornoherečky mi bola sympatická svojimi správňackými hláškami! Ku koncu filmu som dokonca sral do gatí... ()

korbitch22

Naprosto neškodné žánrové cvičení, plné klišé a strašlivě předvídatelného děje.Andy Palmer je nadšenec s mírným talentem, který má velice nakoukáno.Pár působivých scén, ale jinak typický příklad levného filmu.Nulové kulisy, nový dům je pronajatý produkcí za pár peněz, takže téměř chybí vybavení, aby se ušetřil každej dolar, stěhováci jsou kluci z cateringu a nemaj ani monterky, ale svoje oblečení.Herci jsou amatéři z místního ochotnického divadla.Dám 3* protože mi Palmer připoměl mě a naše Liberationis.Já bych měl asi dost podobný styl, jednoduchý scénář, dva až pět herců, lehké dialogy a příběh složený ze zakladních rutinních klišé odkoukáných ze stovek hororů.Strašidlo pobledlá holčina v bílejch šatech a hotovo.Asi 3x sem sebou cuknul, jinak jsem si to celý odvyprávěl dopředu sám.Povedený amatérský film, který nadhodnotím kvůli sympatické podobě s mým filmařským stylem, který se asi nikdy nevyhrabe víc, než k mírnému průměru, či spíš lepšímu podprůměru.49%. ()

VenDulin85

Ono nejde ani tak o to, že by byl Find me špatný, ale je prostě.. nevýrazný. Pokud by byl natočený o dvacet, třicet let dříve, budiž, mělo by to šmrnc, ale v roce 2014 je to jen opakování té samé duchařské látky a nic, zhola nic nového. Krom toho, jak tu píší ostatní odvážlivci, kteří snímek zkoukli, jsou obě hlavní postavy krajně nesympatické, ženské 'hrdince' jsem dokonce přála happy-end v hororovém hávu, takže si umíte představit, jak moc mě zaujala. Největší horor nastal po odeznění titulků, kdy mi na jednom komunikačním kanálu naskočil text- "snad je nenapadne natočit druhý díl..." Za toto a za tu duchnu 2*. ()

Morholt

Pro mě milé překvápko. Manželský pár má v domě ducha a s pomocí kamarádky se rozhodnou to řešit. Neječí u toho, nepobíhají jak šílenci po baráku a ani si nezvou média, kněze či vědátory s ektoplazmickými přístroji. Prostě, dozajista poučeni ze všech možných hororů, na to jdou postaru se šalvějí a krucifixem. Ale strašidlo dál bubákuje a je mu jedno, jestli je den nebo noc. A nutno dodat, že se vyskytuje hojně a má to úroveň a moc mi nechyběly ani lekačky. Sympaticky na mě působilo i herectvo a závěrečná pointa mě také nijak neurazila. Vůbec nechápu, čím si tenhle malý a pohodvý horor zasloužil tak nízká čísla. 80% ()

6thSun

Nejstatečnější pár v dějinách duchařských hororů! Nebo nejdebilnější? Každopádně je nechávají v klidu věci, ze kterých by se strachy ze*ral i sentimentalitou stižený děda s akutní zácpou. Manžel se dokonce vychrápe s duchem, zjistí to, a místo toho, aby si okamžitě usekl vocas, se jenom ušklíbne a poví "Právě jsem viděl ducha!". Takže je to vlastně komedie. Ale mě to bavilo celkem, asi proto, že jsem v poslední době zřel desítky ještě daleko stupidnějších hororů. ()

Astaroth12

Mladí pár,sa presťahuje do noveho domu,sú plní nadšenia a očakávania ako sa im bude nažívať.Onedlho sa v dome začnú diať divné a zvláštne veci apani domu nevie či to má za nasledok stes,alebo v dome straší.Teší ma,že tento film nie je natočený trápnym Foond Fontage štýlom,lebo pomaly mi FF štýl lezie na nervy.Niekedy mi to pripadalo ako paródia na duchárske filmy.Hlavne potom,ako prefikol ducha.Tento film nie je ničím originálny,ani nič nové nerieši.Ide v zabehnutých šablónovitých šlapajach svojich starších kolegov.Ale tento film,je lepší od viacerých podobných filmov a to v sile príbehu.Lebo ten bol pekne spracovaný. Len filmu neodpustím,že to celé bolo prezentované nudnou a nezáživnou formou.Aj keď finále malo strašidelný podtón,ale nudný celkový dojem to nezachránilo. ()

FromHell

Film ma nedokázal zaujať ani natoľko,aby som pri ňom nezaspal dva krát...Je to naozaj nuda,otrasne spracovanie dnes už toho najväčšieho klišé,ktoré nemá čo ponúknuť(aspoň nie mne).Úplne sa stotožňujem s EvilPhoEniX. ()

kaylin

Snímek „Find Me“ je tak v konečném důsledku jen alibistickou a nenápaditou snahou natočit horor, kdy zde není ani jedna scéna, která by skutečně dokázala zasáhnout do černého. Ten potenciál, který se skrývá v nápisech, jež se hlavní hrdince objevují, je nakonec zabit, i když to pořád zůstává tím asi nejzajímavějším prvkem. I přesto si ale u filmu asi jen znuděně povzdechnete. ()

uiu

Manželé se nastěhují do nového domu do městečka, kde žena vyrůstala. Už od začátku nám je jasné, že z rodného města odešla kvůli něčemu a trochu nerada se vrací. Jak později zjistíme od souseda, v domě se vystřídala spousta lidí a nikdo dlouho nevydržel. A my víme proč. V domě starší nějaký bubák. A ne jen tak ledajaký bubák, ale má něco společného s minulostí hlavní hrdinky. Asi 3/4 filmu jsem plesala radostí, protože tu máme konečně uvěřitelný snímek, kde se postavy chovají logicky, manžel ženu ihned neoznačí za blázna, ale snaží se podivnostem přijít na kloub, dělají si srandu z exorcismu domu a strašení, jako normální lidi a když logické důvody dojdou, rozhodnou se ducha vyvolat. Konečné rozuzlení příběhu je super, ale celý film zabije finále, který ten fajn uvěřitelný děj hodí do koše. ()

zolo23

Palec hore, že tieto podpriemerné hororové "kúsky" majú vždy aspoň pekné plagáty. Vždy chcem pomôcť hororu nejakým tým bodíkom navyše, ale tu to jednoducho nejde. Sto krát videné? To by mi ani nevadilo, pretože aj v duchárine sa dá vždy urobiť nejaká originálna scéna pri ktorej by som si cvrkol do gatí. Lenže Find Me je totálny stereotyp o duchovi, ktorý sa väčšinou ukáže v odraze zrkadla (čo už mi fakt ide na nervy), alebo za hlavným hrdinom, vtedy keď to na 100% aj očakávate. Tak kedy sa mám potom zľaknúť?? Dobrých prvých 5 minút, potom manželia prídu do svojho vysnívaného domu - holobytu! (obyčajný "obdľžnikový" drevodom, kde bolo hneď jasné, že bude postrádať akúkoľvek atmosféru), kde sa to uberie do starých tuctových koľají. Ani neviem čo vlastne hodnotím...Chcem už konečne poriadny horor pri ktorom by som si od nervozity odkusol pol prsta a po filme vymenil trenky!!! ()

Silviaxx

Asi od prvej minúty som si k filmu vytvorila averziu. Nesympatický herci a nulové herecké výkony s dialógmi na bode mrazu. Ani nasledujúce minúty ma nepresvedčili a už som sa videla ako tomu trafím jasný "odpad". Neskutočne otrepané pokusy o ľakačky, ktoré vôbec nefungovali, otrasná kamera a celkovo neatraktívny, amatérsky vzhľad. Od tej 40-50 minúty ma to začalo zaujímať o niečo viac, príbeh bol hlbšie ako prvoplánová ducharina, čo sa asi v podstate tiež dalo očakávať, avšak samotná hĺbka toho príbehu ma zaujala. A teda ku koncu som to už tak blede s "Find Me" nevidela, ale to iba vďaka príbehu. Škoda, že nie vďaka hororovým prvkom. ()