poster

Ostrov dinosaurů

 • Austrálie

  Dinosaur Island

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

Austrálie, 2014, 90 min

Režie:

Matt Drummond

Scénář:

Matt Drummond

Hudba:

Chris Wright
 • MartinezZ
  **

  Amatérské, ale ne úplně špatnými efekty napěchovaný film. Děcka hrát neumí, ale snaží se. Vypadá to tedy celkem dobře, klasická dětská béčková dobrodružňárna. Plus za ztvárněnou faunu dle jakýchsi posledních vědátorských poznatků a indícií ála "Tyranosaurus byl barevný a opeřený". Dějem a vyzněním mi to tedy nepřišlo o moc pitomější jak velkorozpočtový Jurassic World - ten na tom je možná stále ještě hůř.(6.9.2015)

 • char_t
  odpad!

  Béčkový trikař Matt Drummond si za deset let práce pro TV našetřil pár šušní, tak se rozhodl vyprodukovat, napsat, zrežírovat, natočit, nastříhat a natrikovat celovečerák. Beze srandy, jeden člověk na všechno od kamery po produkci. Přičtěte si herce, kteří předtím nikdy nehráli (a nejspíš už ani nebudou) a výsledek je celkem jasný. Snažil jsem se zamhouřit obě oči, ale nemůžu si pomoct, DInosaur Island je tak blbej až to bolí. Jakžtakž obstojné triky se daly očekávat, celý zbytek je pak čistý odpad, s příběhem v čele. Nefunguje kontinuita, logika, střih... generická hudba nesmyslně graduje uprostřed nejnudnějších míst... Zůstaň radši u triků, Matte.(2.7.2015)

 • kaylin
  ***

  Klasický rodinný film, který má fantasy prvky. Má to něco z Julese Verna, asi celkem dost, má to hodně CGI efektů, které v tomhle balení celkem fungují, a všechno je zde krásné a dobře dopadne. Ale tak to se čeká a to vlastně od takového filmu chcete. Vede to pak k tomu, že se možná budete i trochu bavit, hlavně pak vizuálním provedení a těmi krásnými dinosaury. Nejsou dokonalí, ale jsou prostě nádherně obrovští.(6.10.2014)

 • Pan.Antonin
  ***

  "Co to děláš?" "Nemůže nás vidět, když se nehýbeme" "Jak jsi na takovou hloupost přišel? Vidí tě v pohodě. Jdeme!" - - - Musím poznamenat, že zatím marně hledám dinosauří film, který se alespoň trošku blíží filmové sérii Jurský park (kam počítám i Jurský svět) a většina těchto filmů, které jsem viděl, jsou spíše nízkorozpočtové Sci-fi bijáky s příšernými triky (např. Raptor Island), a když už má film lepší efekty, tak jej pohřbilo něco jiného (Země ztracených). Ostrov dinosaurů se tak ani nemusel moc snažit a posunul se na druhou příčku. Za prvé beru při hodnocení v potaz, že je určený pro trochu mladší publikum než jsem já. To vysvětluje dlouhé "dětinské" záběry na některé dinosaury (Mimos, malý Pteranodon), dvě děcka v hlavních rolích, a styl scénáře. Za druhé jsem už asi z ostatních dinosauřích snímků tak "trikově otrlý", že se mi tady ty efekty i líbily, byť k hollywoodské špičce mají hodně daleko. Za třetí se mi dokonce líbila zápletka. Nedávno jsem viděl Zapomenutý ostrov, kde byla téměř identická, a protože ten byl zfilmován na motivy předlohy, předpokládám (ač jsem jí nečetl), že si z ní dost vzali i tvůrci tohoto snímku (a upravili ji do podoby rodinného filmu, což byl celkem dobrý nápad). Bylo tam dost chyb a nelogických momentů v chování lidí i dinosaurů, hlavní hrdina není dvakrát sympatický, Tyranosaurus vypadal jak přerostlá slepice, ale i přesto všechno jsem byl se snímkem spokojený a tři hvězdy si podle mě zaslouží. Jako malý bych z toho pravděpodobně byl nadšený.(31.10.2020)

 • Acrobat
  odpad!

  K súloženiu teda nedošlo v modrej lagúne medzi rasami. Vo väzení pred sprchou vymýšľajú autori sci-fi a dávajú prechod predstavám ako z tohto vonku. Obnovujem univerzitu tretieho veku na odbor fyzika, aby som nezostal tupo sedieť pred monitorom. Dinosaury prinášajú vrchol napätia v strehu, či ste normálny alebo sa ocitáte v zlom sne. Ako snový experiment veľmi dobre, ako „film“ desivý zážitok a varovanie pre všetkých. (videné 30.07.2015, BDrip)(30.7.2015)