Den Trifidů

• Velká Británie The Day of the Triffids (více)

Dramatický příběh o nové "civilizaci", která přichází z vesmíru. Slavný román, známý film. Organická hmota se pojednou vzbouří a v podobě rostlin začne nejdříve omezovat a pak i likvidovat lidskou společnost. Původní snaha přežít a udržet se postupně přerůstá do agresivity. Ohrožené lidstvo nakonec nachází způsoby eliminace a zničí smrtelné nebezpečí. (BÄR)

Martin741

Den Triffidu je suverenne najslavnejsi roman spisovatela Johna Wyndhama z Velkej Britanie, a pozeram, ze talentovany, ale dost neznamy reziser Freddie Francis /Paranoiac 1963/ natocil o tom aj film, ktory sice behom desatroci brutalne zostarol, ale ma cosi do seba. Ide tu o triffidy, jedovate rastliny ktore utocia na ludi. Film zacina scenkou v nemocnici, potom sa rozbehol film. Trochu ma sralo, ze triffidy vedia hovorit, coz tento film dost zhodilo. Z uhla pohladu svojho vzniku maju triffidy dobre masky, takze vydalo na priemernu podivau . 55 % ()

BUD-SFIS

Vyborna predloha a hrozne zpracovani by se dalo vyjadrit ve srovnani. Reziserovi naservirovali caj, ktery vynika jsou chuti, vuni a barvou. Jenze on si do neho pridal mleko, cukr a citron. Tak vznikl tento film. ()

p6qwre

Film jsem si pustil ve stejný den, kdy jsem dočetl knížku. Jako zfilmování knížky je to opravdu strašné, jako béčkovému sci-fi tomu chybí kouzlo, které mají přibližně o deset let starší americká sci-fi. Nuda. ()

Braddy

Opravdu zprzněná, jinak vynikající, knižní předloha. Ten film má skutečně společné snad jen název a ty "kytky". Naštěstí čest filmařů zachránili po dvaceti letech britští "kolegové", kteří Wyndhamovu knihu natočili jako TV minisérii a s mnohem lepším výsledkem. ()

cyberhawk

Takova skoda! Takhle zprznit "postavu" trifida, udelat z nej horove monstrum, ktere bazi po lidske krvi... Kdo jste Wyndhamovu predlohu cetl, nekoukejte na to - budete zklamani. A kdo jste ji necetl, tak na to taky nekoukejte - jde jen o podprumerny sci-fi horor... ()

kenkaku

Tak jo... film není žádný zázrak, ale mě se líbil. Líbil se mi dokonce tak moc že jsem si kvůli němu sehnal knihu Johna Wyndhama - Den Triffidů a přečetl. Za to filmu děkuju asi nejvíc. Výborná kniha. Doporučuji všem (jen se potom už nesmíte na tento film podívat jinak přibude další "odpad" do hodnocení) . ()

HawkeyeSaw

Ve filmu se dá nalézt několik momentů, kde lze částečně vidět Wyndhamovu původní myšlenku. Naproti tomu je zde spousta nelogických situací, které podkopávají samotný film, tím spíše knižní předlohu. Lze očekávat, že ve filmového zpracování se neodehraje celý příběh, ale vyskytlo se tam mnoho zbytečností, na úkor alespoň základního smyslu původního příběhu. To, že Triffidi vznikly geneticky, vinnou člověka, je naprosto opomíjeno a mořská voda jako zbraň proti Trifidům v závěru filmu spolu se slovy ,,Mankind survive" snad musí totálně zklamat každého, kdo snad doufal v alespoň nějak normální konec. ()

Mikino00

Děs a hrůza, když pominu fakt, že to s knihou nemá absolutně nic společného, pouze si půjčili název a základní myšlenku, tak se jedná o extrémně levnou scenáristicky ostudnou slátaninu, která postrádá smysl i poutavost. ()

Denny

Román Johna Wyndhama je vynikající, ale TOHLE se vůbec nepovedlo.Nudná podívaná, která v sobě nemá nic z mistrovské knihy a hrůzné rostliny triffidi jsou nepovedenou karikaturou sebe sama. Raději třikrát číst, než jednou vidět. ()

Johny M.

Zhovadilost, která má s (moji nejoblíbenější) knihou pramálo společnýho. Ale je pravda, že pár přidanejch nápadů tam zajímavejch je (přistání letadla a lodi plný slepců). Snad jednou Den (i Noc) trifidů někdo zpracuje na úrovni a ty kytky nebudou vypadat tak děsně :( Pokusím se hodnotit jako nezaujatý čtenář... ()

dessa odpad!

Podejte mi kýbl a pořádně velkej. Chudák John Wyndham, obrací se asi v hrobě, takhle zavraždit jednu z nejúžasnějších sci-fi knížek. ()

mac000

Na dnešní dobu by neobstál, ale před 50 lety to bylo vcelku slušné. A s Wyndhamem to nelze srovnávat, ne každý má na to natočit druhou Vesmírnou odysseu podle Clarka... ()

v3s

Nemůžu říct, že bych se při sledovaní filmu několikrát od srdce nezasmál, ale bylo to spíš kvůli celkové hlouposti, kterou oplývají akční filmy té doby - mizerné triky, ještě mizernější herecké výkony atd. Bohužel mi pořád visela před očima výborná kniha a říkal jsem si jak by asi vypadalo zpracování teď. A taky by v současnosti uplně překroutili děj? ()