Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

darthboal

Co se týče nějakého děje, bylo to celkem nedotažené a v mnoha případech jsem se úplně ztrácel. Na druhou stranu efekty a styl jakým je to natočeno mě bavil hodně a budu rád když filmaři v budoucnu zkusí něco dalšího v tomto duchu. ()

LuKiss

Když se z filmu začne dělat střílečka z dob dávno minulých. Dokonce sou tady i fujky rusáci a kladný anglickomluvící hrdinové. Docela dobrej nápad s kamerou, ale myslim, že zpracovat by se to dalo o dost líp. Ještě že má film jen něco kolem hoďky a půl a autoři to dlouhý předherní video víc nenatáhli. Verdikt: Kupte si hru, víc se zabavíte a nesmyslný postavy si zabijete sami. ()

kolly13

Divák se ocitne v první osobě akčního filmu a prochází jednotlivá "kola". Mě osobně se točila hlava hlavně z kamery a la Parkinson, neustálého pádání a také nesmyslně oživlého scénáře, který působí dost uměle. ()

Kalidor

Čistá akční extáze. Doufám, že tomuhle ruskýmu šikulovy dá v Hollywoodu někdo víc peněz a natočí druhý díl (nebo remake). On si zaslouží šanci dokázat, že může udělat zábavnější akční filmy než Michael Bay. ()

sibskyn

Nadupaná akčňárna v ruském stylu. Ono to možná není až na těch pět hvězd, ale upřimně tohle jsem nikde jinde neviděl. Takže tohle bych zařadil do seznamu MUST SEE BEFORE YOU DIE. ()

Tunheber

“That has got to be the gayest jacket I’ve ever seen” tohle byla epická jízda plná krve od začátku do dojebanýho finále a jakožto zasranej sociopat a sadista jsem prožíval během filmu několikanásobný orgasmus. Střílení, občasně kurva dobré vtipy a extrémně originální nápad s kamerou ať mi místní pseudokritici políbí prdel->5*. ()

Fender

Velmi skvělé a originální zpracování z pohledu první osoby. Avšak ke konci už je to jen takový akční mišmaš a překvapí pouze to, že si záporáka spletete s Kurtem Cobainem. ()

KolarikKing

Neskutečný nářez!!! Akce od začátku do konce. Brutální, vtipná a vizuálně skvělé provedená "first person" zábava. Prostě splněný sen většiny mužů a hlavně hráčů. 7/10 ()

Misterioso

Pro fanoušky videoher možná událost, pro fanoušky FILMŮ zas tak moc ne. V tom zběsilém tempu se po nějakém čase vkrade monotónnost, která zůstane až do konce. Střelba, krev, výbuch, urvaná končetina a tak stále dokola. Je to jako sledovat někoho hrát videohru bez možnosti sám si zahrát, což jak mi někteří dáte za pravdu, zas taková zábava není. ()

ReactLotus

Celý film vidíme z pohľadu hlavného hrdinu Henryho. Nepovie ani jedno slovo +kamera/ pohľad z 1. osoby asi nebude sedieť každému. Film vnímam ako taký odľahčený akčňák s prvkami komédie. Príbeh je jednoduchý, ale nikto tento film nepozerá kvôli príbehu Brutálny, ale zároveň zábavný film. Myslím, že finálny zážitok, aký divák z filmu má, by nikdy nezískal, ak by bol film natočený iným spôsobom... 7,5/10 ()

DenisR

Vlastně ani nevím, proč mi trvalo tak dlouho se na to podívat, když jsem se tehdy na to jako 11ti letý hrozně těšil. Akcí to srší ze všech stran od začátku do konce bez ubrání plynu, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že spíše než o plnohodnotný film se jedná o skvěle natočené video na YouTube. Každopádně... má to vše, co jsem očekával, je to start nového způsobu natáčení a slastně brutální. Jsem starej, nehumornej a náročnej. Před těmi sedmi lety bych nebyl tak kritickej a pravděpodobně sem s pěti hvězdami napsal něco ve stylu: "Jako nebyl to špatnej film" ()

exe.

Hardcore Henry je presne tým filmom, kde nájdete všetko, čo akčný fanúšik potrebuje, adrenalínovú jazdu, kopec perfektnej a premakanej akcie s jemnou štipkou brutality a navyše dostanete toto všetko z pohľadu prvej osoby, čo sa len tak často nestáva. Niečoho podobného skúsili aj v Kórei, ale nebolo to až také dobré, jak Hardcore Henry. Ilja Najšuler si prvý krát sadol na režisérsku stoličku a dokázal, že má režisérske gény, ktoré vedia zabaviť diváka na dlhú dobu, plus prišiel s niečím, čo sa vidí len u málo filmov a dokázal to spracovať do perfektného filmu, kde sa neustále niečo deje a necháva to diváka v napätí, pretože tí, ktorí ho chcú zabiť, sa môžu objaviť kedykoľvek a kdekoľvek, samozrejme dali záležať aj na akcií, ktorej tam je dostatok a celý čas si to drží ten vibe, škoda len toho konca, tam to už išlo do sci fi, čo tam nutne byť nemuselo, keďže celý film si držal akčnú rovinu bez sci fi prvkov, ale nedávam to HH za zlé, práve naopak, ja som sa bavil a to je hlavné, Hardcore Henry je vlastne taký potetovaný John Wick (keby bol John Wick točený z pohľadu prvej osoby, nepoznáte rozdiel), choreografia, čo sa týka súbojov, jak zo zbraňami, tak aj hand to hand súbojov je skvelá, tam nemôžem nič namietať. Keď sa chcete odreagovať po ťažkom dni, otvorte si chladené pivo, ľahnite na  gauč a pustite si Hardcore Henry na veľkoplošnej obrazovke, pretože tento film je na to ako stvorený. ()

Zlty_Dodo

Pre milovníkov PC hier, ku ktorým vedie nejaké to nutkanie zmasakrovať minimálne menšie mesto alebo pluk nepriateľských postavičiek, je tento film určite orgazmický. Mňa (i keď som takú hru nikdy nehral) to bavilo hodne do polovice, potom (práve preto, že som takú hru nikdy nehral) to už bola nuda nad nudu. Určite ale prvý polčas vtipný, pohyblivý, neobyčajný :) veľké plus za absenciu LGBT a BLM. ()

michal1279

Tak nějak furt nevim jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Je to fakt jízda a za celých 90 minut jsem se ani jednou nenudil. Ač je to film spíše o tom jak hlavní hrdina (potažmo vy) likviduje neschopné protivníky po stovkách ve snaze zachránit jeho manželku (nebo ne?), díky super vtipům, skvěle vybrané hudbě (palec nahoru za 7 statečných) a dobře provedenému záporákovi si tuhle pecku opravdu užijete. (Jo a nedivte se kdybyste chvílemi zatínali nohy zatímco Henry skáče/padá z mnohametrové výšky :D) ()

bigmatko

Henryho si pravdepodobne užijú hlavne tí, ktorých bavia PC hry a ktorí sú otupení voči takémuto pohľadu na priebeh deja. ak nepatríte do takejto kategórie tak Vám spôsob akým je film natočený bude dosť prekážať, priam dokonca vadiť. je to rozlietané a často krát neprehľadné. Samotný príbeh je dobrý a má aj spád a jedna akcia strieda druhú. je to dosť násilné, krvavé ale na moje počudovanie sa ľudia v kine na tom smiali. ale to boli asi práve tí ktorí sú na to zvyknutí z hier. mňa osobne Henry bavil iba ako akčný film. keby to natočili normálnym spôsobom tak by to tiež bolo dobré. ()

GranTorino

naozaj odvazny počin s prekvapivo solidnym pribehom, malo to aj par zabavnych prvkov, co sa mi nepacilo tak to poslednych 10 minut, uz toho tam bolo moc, nuda ()

nikabela odpad!

Největší sračka v životě. Obraz se klepe takže ani nezaostříte. Bolí vás z toho očí. Než film začne mate načos snemdený a při filmu nemáte co žrat. Příběh o hovně. I moje sraní je záživnějšil. Zbytečných 119kč se slevama bez slevy 169,- Hodnotim -100000 hvězdiček. ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)