Zlý drak unese princeznu Miroslavu uprostřed svatby a uvězní ji na hradě, který stojí na opuštěném ostrově. Princezna přijde o všechno – svou rodinu, přátele i ženicha. Jediné, co jí zbylo, je život v kleci a pravidelné setkání se záhadným mladíkem jménem Arman... jenže co je Arman zač a jak se dostal na drakův opuštěný ostrov? Pravdu se Miroslava dozvídá až příliš pozdě. Láska k dračímu princi je hořká a strašidelná. (TV Prima)

vodkasesemte

That is where my story begins. In that land, where ppl know no happiness. They had tears where their eyes should have been. They had fear where their hearts should have been. Aha, to je obět. Už mi to došlo. U nás by museli obětovat nějakýho čokla. To by řvali trochu víc. Vlastně nedávno jsem toho zase byl svědkem. Hruza. No deal with the devil. Wow, to je krasava! Ruska, no. Rusky, Němky, Britky. Mně se líběj všechny holky. Snad jen kromě češek a tupejch američanek. Trochu tomu drakovi závidím. Má dobrej vkus! A asi taky i zkus. Několikrát si pouštím začátek. Nejen protože nestíhám. A to se málokdy vidí! Většinou se na film ani nepodívám. Nebo ho vidím z pulky a nedokoukám. Super soundtrack! Ale pochybuju, že si to udrží todle tempo. But one brave knights love was stronger than his fear (láska překoná všechno). Já už zabil draku. You will grow to love him, and he will grow to love you. When there is love, everything else will follow. Je to částečně vyprávěno retrospektivně. Předtím ti manásci. Další dobrej nápad. Co dál? You summoned him yourselves. Manžela potkala ve svatební den. Draci mají taky své potřeby. I know who you are. A coward. Dont you dare look at me again! Arman - a dream. Exotické, tajemné. Tak to bylo předvídatelný, ale v žádný jiný pohádce se to zatím neobjevilo. Kráska a zvíře. Please, dont burst into flames. Either we talk, or I will keep pestering you. And trust me, I can be really annoying. Now I see why my ancestors dealt away with you women quickly. To not give you a chance to talk. In a flash, the memories of his dragon ancestors flooded through him. The pit was not your prison, it was your sanctuary. A traveler can reach the island only if a loving girls heart awaits him here. It will show him the way like a beacon. Nestačilo by zapálit ohen? When a person receives a gift of flowers, they know they are loved. Dlouho jsem žádnou květinu nedostal. If you put flowers into the sea, your beloved, wherever he may be, will know that you think of him. I m used to being on my own (Jack Reacher). If you prefer to be on your own, I wouldnt have woken up under a warm blanket today. While we are waiting for Igors arrival, I will teach you to live like a human (lecture me). Living like humans sure is hard work. I envy you dragons. You do whatever you like. You fly whatever you like. Its kind of scary of course. So that flight was the first ever, for both of us. Ted se to změnilo ve Twilight ságu. Ja pokažu tebe veter. I remember being born. But I should rather forget (Job). But today a new man was born. A new man. I have got a present for you too, bcs I would like for you to remember this day forever. I call them celestial flowers. No to je krásnej dárek! A tady lidi nadávaj, když jim pod nohy hodím zápalnej kobereček. Neváží si jich. I bet they can be seen from the ends of the world. What are dreams usually about? Well, sometimes its something I m scared of, sometimes its something I long for. Good night - goodbye for night. Nechci nic řikat, ale myslím si, že se do sebe zamilovali. Což je blbý, protože Igor je na cestě. Ale jak sem ted trefí? Těm ženskejm se nedá věřit. Have you said your vows? We didnt have time. The dragon appeared. You call us dragons, but we call ourselves "those born from ashes". They burn them alive. They fill them with fire and hold them in their claws while they scream in agony as the consumes them from within. Until all thats left is smoldering ashes and a new dragon. I promised your father, when he was on his deathbed, to protect your family honor. I cant do it. To sis rozmyslela brzo. Ja ljublju dragona! Budeš ho muset zabít. So thats what your heart desires. Taky dobře ujetá. Napínavý až do konce! Let it be the way you want. She saved the dragon. () (méně) (více)

robfi

Tenhle film hodnotim o hvezdu vic, nez bych asi mel... *** Minusy - donebevolajici vykradacka na Modrou lagunu - donebevolajici vykradacka na vsecky fantasy, od Saphiry po Pana prstenu - hlavni zaporak je takova parodie na Haldira a Legolase all in one a jako zaporak moc nefunguje - vykradacka dokonce i na takove veci, kde byste to necekali, treba na animovanou Zvonilku, ve scenach, kde se kněžna Mirka zabydluje - blby hlavni herec, ktery je primarne mucinky muck panák z katalogu a hrat se teprve ucil až pred kamerou - poměrně nevýrazná hudba a nepřirozený zpěv hrdinky, když zpívá dračí rituál (je to ještě alt nebo rovnou kontraalt...) - přepálená kýčovitost exteriérových scén na ostrově *** Plusy + ma to pribeh + ma to hlavu patu, děj, pěknou vypravu a kameru , snesitelne CGI, na to ze to delali rusaci + po dlouhe dobe fantasy, kde z rozdrcenych skretu necaka cerna krev, kde herry potrat nezachranuje lidstvo a nesnazi se odhalit, jestli vyvitekdo ma vyviteco + dobre kostymy a úžasná práce vizážistů, propracovana psychika postav a presvedcive uveritelne rozuzleni pribehu +napeti do posledni chvile *** Hvězda navíc za to, že to je nejlepší filmová pohádka na východ od bývalé železné opony za poslední roky. ()

brasek

Vizuálne veľmi pekné, príbehom však neoslní. Na druhej strane už som z rozprávok pred desiatkami rokov vyrástol, tak možno... jeden nikdy nevie. ()

veverysiak

Celkom som sa tešil na túto rozprávku, lebo upútavky boli slušné, ale film ma úplne sklamal, príliš lyrické, skôr mi to pripomínalo sfilmovaný balet, príliš tam pobehovali, trepali rukami či krídlami, slzili, afektovane prehrávali výrazy a la mladý Werther, a vôbec, nemalo to myšlienkovo hlavu ani pätu, jedno dračie vajce z piatich za efekty a scénu, takže 20%. ()

Atten

,,Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses..." drakem? Zatraceně dobrý, vodkou křťený zoofilní porno. Nastěnka a ještěr s obřím... ehm... ocasem. ()

EddieIron

Po vizuální stránce nádhera, ale pořád jsem čekal, kdy se něco začne dít a najednou byl konec. Ovšem Češi si mohou nechat o tom, že by natočili podobný film, jen zdát.... ()

honeysuckle

Příjemná fantasy romance, která si bohužel po parádním rozjezdu nedokázala udržet svižné tempo a místo rozvíjení vztahu dvou lidí prostřednictvím dialogu nám připravila spoustu krásně nasnímaného pobíhání po pláži a rachtání v moři. Příliš jednoduchý příběh na to, aby se mohl řadit vedle epických fantasy formátu Pána Prstenů nebo dejme tomu dobrodružných pohádek jako je Bílý medvědí král (který je námětem Drakovi blízký). I tak se jedná o lehce nadprůměrnou podívanou s nádherným vizuálem a sympatickým ústředním párem. ()

Uqicex

Nebýt té telenovely kdesi uprostřed, kdy člověk uvažuje, zda film nevypnout a dát mu rovnou odpad, by to mohla být nádherně zpracovaná pohádka. Škoda. ()

ZeldaZ

No, paráda, že by taky české televize po čtvrtstoletí zjistily, že existují pěkné nové pohádky, filmy a seriály z Ruska? ()

RyonMathrin

Konečně fantasy bez hloupého a nesmyslného zabíjení. A přitom napínavá do poslední chvíle. Je vidět zcela jiná filmová škola (film je ruský). Už mi z těch amerických drsňáren za každou cenu cuká v oku a mám na mysli jednak zbytečně brutální a ukrutné scény, jednak střihy, kdy záběr netrvá ani sekundu a následuje jich mnoho za sebou. Zde jsou krásné, dlouhé záběry i v momentě, kdy je situace napjatá, střih v tu pravou chvíli... úžasná práce. Romantika, prokletí, proroctví, napětí, láska – všechny tyto správné přísady tu najdete, namíchané ve výborném poměru. Hodnotím 90%. A už se těším, až se na film podívám zase za nějaký čas. ()

VeraF

Vydržela jem až do konce a nelitovala, i když vím, že podruhé si to fakt nedám. Prostě dvěma způsoby divnej film, přičemž ta jedna divnost člověka štve a klidně by ji označil za trapnost a výrazné pohulhávání všeho a ta druhá divnost (takovej závan severskosti či něčeho podobně nevšedního) člověka přiměje se dívat. Oba hlavní herci navíc trochu dřevění a hlavní herečka rozmazlenej ksichtík ala Reese Witherspoon, což moc nemusím. Ale přesto mne až do konce zajímalo, jak ta pohádka dopadne. ()

Scaevola

Jestli dostalo "Stmívání" tři hvězdy, tohle je musí získat také... Pohádková stylizace se více než povedla a úvod s rituály a prvním příletem bestie byl dramaturgicky i vizuálně ohromující, je proto jen škoda, že se zbytek děje zabýval neustálým zabíráním polonahých těl a jakýmsi cvrlikáním dívčiny a mladíka s patřičně ruskými tvrdými lícemi. Romantická linka prošla poněkud bez povšimnutí kolem mne, ale přiznám se, že onen malý zbyteček mne zaujal. ()

XI-XAO

Ruské podobenství toho, jak si kráska a zvíře užívali romanci v modré laguně. Celkově je to takový kočkopes, kde vizuální stránka bohatě převládá nad herectvím a příběhem. Některé pasáže jsou až přespříliš sladké a zpomalených záběrů je tu víc než v pobřežní hlídce, když běží Pamela po rozpálené pláži. Přes to všechno to ale nějak funguje a výsledek není propadák, ale celkem snadno stravitelná pohádka. ()

Merenre

Za velmi pěkný vizuál přidávám hvězdu. Začátek je parádní, perfektně našlápnutý - bohužel pak se to zvrhává v hollywoodskou lovestory pro náctileté. Střed je hrozná nuda. Konec už je špaténka. Od Rusů jsem čekal víc, zvlášť po takovém startu. ()

Ace.A.T.L.

Je to ndherná pohádka a v dnešní době hororů nebo filmů, co jsou přemrskaný efektem za efektem a tím i utlačujou celý příběh, je tohle prostě paráda. Na nic jinýho, než na pohádku si to nehraje a když jsou tam vizuální efetky, tak je to paráda a jen to skvěle podtrhuje celistvost filmu. Moje hodnocení je za pohádku. Kdybych to zkoušel brát jinak, asi by to bylo míň. Ale představa, že bych takovouhle pohádku viděl, jako malej, mě prostě jen utvrzue v tom, jak hodnotím. Za mě skvělých 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Radek273

Velká škoda, že tvůrci nevydrželi v počátečním rytmu, jelikož tak výborně vykreslené prostředí, původ legendy a průběh "svateb", dával snímku velký potenciál. Kontrast jednotlivých barev (sníh vs. červené jeřabiny,..) neměl chybu! Bohužel, pak se záhy sklouzlo k teenagerovskému ději, což posunulo (nebo spíše srazilo) celý snímek do zcela jiných kategorií. Opravdu velká škoda. ()