Hrozba

• Francie

Menace, La

Thriller / Krimi / Akční

Francie / Kanada, 1977, 117 min

Stará francouzská škola, konec sedmdesátých let, to samo o sobě by měla být záruka kvality. Alespoň pro fanoušky francouzské kinematografie a té doby. Pro mě osobně jeden z nejlepších snímků, které jsem poslední dobou viděl. Yves Montand skvělý, v roli, která na něj pasuje. Zápletka není nijak náročná...Henri Savan má partnerku, se kterou již nežije, ale vlastní spolu podnik. On má novou, navíc těhnotnou přítelkyni, nijak se tím netají a partnerku nijak netahá za nos...jenže. ona je psycho, nedává to, několikrát se pokusí o sebevraždu, plus psychické nátlaky....až se to jednoho dne dotáhne do konce......sebevražda...jenže, shodou okolností se to tak vůbec nejeví, začíná vyšetřování a skvělá "hra"...(6.2.2017)

Co by jeden neudělal pro druhého. Udělali ale chybu že nešli s pravdou ven. K tomu komisař bez zábran, který chce za každou cenu dokázat Montandovu vinu. Slušné, ale stačí vidět jednou.(5.10.2017)

Po předchozí spolupráci tria Boulanger, Corneau a Montand jsem byla natěšena na něco mnohem napínavějšího. Celkem fádní začátek se promění v nepříliš záživnou detektivku, jejímž středobodem je pátrání po vrahovi sebevražedkyně. Následuje ještě několik dalších logických lapsů, až se hlavní hrdina propracuje do Kanady a dojde k jeho osudovému setkání. Závěrečná akce je sice strhující, ale nedokáže zachránit nepříliš dobrý dojem z celého filmu.(5.7.2014)

Perfektní drama, které mě opravdu uchvátilo. Chvilky jakéhosi bezvětří střídály napjaté momenty a navíc se příběh stále více komplikoval. Tušil jsem, že inscenace vlastní smrti nebude tak snadná, ale jak už to tak bývá, do plánu zasahuje vždy jen to, s čím se ani ve skrytu nepočítá. Nicméně na začátku všeho stála jedna velká lež, která ovlivnila život dvou dospelých lidí. Výborný výkon podal Yves Montand.(9.7.2010)

• bravo1

Bohužel, tímto filmem jsem šlápl vedle. Nějaký náznak thrilleru, akce je až ke konci filmu, pokud u toho člověk neusne.(22.12.2012)