Příběh neotřele a originálně vyprávěného filmu se odehrává v současném Německu a Česku, jeho hlavní část pak na pomezí – v malém městečku uprostřed lesů na hřebenech Krušných hor. S lehkým komediálním nadhledem nabízí mix napínavé detektivní zápletky s místy až dokumentárně realistickým pohledem na dnešní Sudety. Hlavní postavou je stárnoucí inženýr Julius Schmitke. A také Krušné hory, které byly, stejně jako Schmitke, už téměř úplně prázdné a zničené, ale v současnosti se dávají znovu dohromady a život se do nich pomalu ale jistě vrací. (Artcam Films)

vhatp

Na základě videospotů s autorem, ukázek a zvěstí o vynikajících ohlasech premiér...jsem si přivodil zklamání. Užil jsem si to (v maloměstském biografu s dalšími čtyřmi diváky), ale vlastně celou dobu jsem doufal, že teď už to začne... Rozjezd dokáže i nudit, v průběhu jsem trochu tápal, o co že tedy jde, v závěru se nosná myšlenka nabídla a potěšila, ale hledal jsem víc. Tedy, buď jsem nepochopil dost, nerozumím filmařům, nebo to prostě taková bomba není. Zpracování a herecké výkony jsou pěkné (hlavně Peter Kurth), ale místy mi pitoreskní figurky zavání spíš českými béčky typu Účastníci zájezdu, než Twin Peaks či "veristickým" počinem servítky si neberoucím. Pousmání nad oběma národy se koná, ale doufal jsem možná v hloubavější úroveň. Scénář a dialogy mají kam se vyvíjet, problematika česky-německé mluvy taky není dle mých představ na jedničku. Zvuk, kamera...príma. Neshodnu se tedy s některými soukomentátory, já v tom tu studenskost vidím. Nicméně, doporučuju. ()

Y2ORSI

Skvělý debut. Atmosférou a i hlavním protagonistou mi připomíná severskou kinematografii. Žánrově to moc není vyhraněné. Aspoň se konečně nezrodila další česká hořko-sladká dramedie s nádechem retra. Velkým bonusem jsou pro mě známé natáčecí lokace ()

Tempter

Typická festivalová kravina o ničem a o které se to "všichni bojí" říct. 1 hvězda za 1. třetinu, kdy jsem ještě mohl a chtěl doufat, že to taková kravina nebude... ()

stuj

Šlo to, ale od půlky to ztratilo dech. Líbilo se mi to tedy hlavně kvůli tomu, že jsem z Krušných hor ;) ()

Šíma2

Pro mě nejlepší český film za (hodně dlouhou) poslední dobu. Náramná kamera (prostředí pohraničních lesů), zajímavá práce se zvukem (konečně je zvuk zase součástí filmového vyprávění a ne jen jeho přívažkem) a parádní využití jazyka (většinu filmu mluví na hlavního hrdinu Češi příšernou němčinou). Skvělá práce. Snad to Štěpánovi Altrichterovi vydrží. ()

dati

videné 03/06/18 zo záznamu zo stanice cinemax.. vynikajúci film s úžasnou atmosférou a troma skvelými ženskými postavami.. chýbalo mi tam len ospravedlnenie sa čechov za benešove dekréty a následný masový odsun drvivej väčšiny pôvodných obyvateľov týchto magických hôr a dedín.. lenže to by potom hlavný hrdina nemohol prežívať permanentný šok z príchodu do stredoveku.. ()

Parisienne09

Na mladého autora mimořádně dobře vystižené pocity hlavního hrdiny padesátníka. Atmosféra celého snímku mě prostě pohltila a nepustila, včetně medvědího muže. Ovšem pazvuky rozbité vrtule větrné elektrárny mi dávaly zabrat! Čímž samozřejmě výborně podtrhovaly již zmíněnou atmosféru filmu. Hodně jsem se pobavila. ()

lineker

Světlu nepropustné hory, nepříjemný zvuk neopravitelné vrtule větrné elektrárny a německý výsadek do centra české části Krušných hor. Místy až mrazivě nepříjemná atmosféra, absurdnost a zároveň tajemnost příběhu, který vlastně v nic nevyústí. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky