poster

Terra Formars (TV seriál)

 • Japonsko

  テラフォーマーズ

 • anglický

  Terraformars

 • Austrálie

  Terra Formars

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2014, 13x24 min

 • DaeGurth
  *****

  Zajímavé kolik odpadů a průměrů to má.... Pro mě osobně je to stejně výborný kus jako Hagure yuusha no Estetica a stejně jako u něj doufám v další sérii. Postavy se pomalu představí, svět získá své obrysy a celá série pro jistotu ještě v pozdější fázi zamíchá balíček rozdaných karet, takže už to vůbec nepřipomíná hororové Bčko, ke kterému tuto sérii kdosi přirovnával. Chvíli to vypadalo jako průměr a časem (3-4 díl) se to rozjelo. A ano, pokud se vám dostane do ruky cenzurovaná verze tak je zle:). Anglické titulky jsou tentokrát povedené a až na přidané vulgarismy přesné. (Viděl jsem druhou sezónu.... Bože! Za co?!)(17.2.2015)

 • HDeer
  ****

  Zrejme jedno z najrozporuplnejších anime letnej jesennej sezóny. Zatiaľ čo priame uchopenie sa takmer dokonalej predlohy, by bolo zrejme rozumnejším riešením, celkový stav vôbec vôbec nie je tragédiou, ako sa spočiatku môže zdať. Práve malý osobnostný rozvoj a značný nedostatok stotožnenia s postavami pôsobí, ako primárny kameň úrazu, pre ktorý pravdepodobne väčšina náročnejších divákov (viď. komentáre) skončila po troch dieloch. Nech už je tomu teda akokoľvek, informácie z prvých troch dielov sú pre tých, ktorí neovládajú predlohu priam nevyhnutnými. Práve štvrtým dielom začína neuveriteľná jazda plná zvratov, emócií a hlavne monštruóznych rozmerov násilia a brutality - voči ktorým budú prvé diely pôsobiť iba ako slabý odvar. Rôznymi situáciami, v ktorých sa postavy vyskytujú sa postupne prepracovávame k ich neľahkej minulosti, ktorá rovnako prispieva na prepracovanej a výnimočne vyváženej naratíve. Všetky udalosti sprevádza jeden z najnedocenejších hudobných soundtrackov, aký som mal tú možnosť spoznať - vrele odporúčam vypočuť. Napokon, pri celkovom zhrnutí ma tak trochu zaráža, prečo sa tvorcovia rozhodli vybrať práve takouto cestou a nepreferovali radšej detailnejšie a zároveň rozsiahlejšie spracovanie. Spôsob, akým seriál ukončili nedokážem označiť inak, než ako neúplný. Ešte drobný dodatok, seriál je samozrejme potrebné pozerať v necenzurovanej verzií, o cenzurovanej ani nepremýšľajte, bude pre vás stratou času.(15.2.2015)

 • JackStrange
  ****

  Hodnotím necenzurovanou verzi, protože ta cenzurovaná je nesledovatelná. Rozporuplná hodnocení se dají očekávat, zápletka působí béčkově, postavy se špatně pamatují (hlavně proto že je jich příliš) a počáteční cenzura občas zakrývala polovinu obrazovky. Za třináct dílů se příběh téměř neposune, ale akce je dostatek. Způsob smrti některých postav je téměř až na Game of Thrones levelu. Manga, která je podstatně v předu, slibuje zajímavou druhou sezónu, ale pokud vyžadujete opodstatnění k masakrování přerostlých švábů, asi stejně nebudete nadšeni. Animace se mi zdála na snesitelné úrovni, ale mě se líbila i animace Shingeki no Kyojin a ta je objektivně příšerná. Doporučuji nic neočekávat a možná budete příjemně překvapeni.(22.12.2014)

 • Kimkong
  **

  Vzhledem k hodnocení jsem od seriálu moc nečekal. Úvodní zápletka s plánem osídlit Mars je jednoduchá a na v anime popsaný způsob jsem narazil již dříve někde jinde. Nicméně téma boje proti zmutovaným obyvatelům Marsu a honbou za lék proti viru odsud pocházejícího za pomoci geneticky modifikovaných lidí mě přijde naprosto dostatečná pro jakýkoli sci-fi film, či seriál. Bohužel, alespoň pro mne se po nějaké třetí epizodě seriál zvrhne v jeden velký masakr s nekonečným popisem schopností modifikovaných lidí a jejich následnou a pak již méně nečekanou smrt. Kdyby měl seriál 100 epizod (100 postav), vůbec bych se nedivil a kvalita by byla asi stejná. Kdybych zde nenarazil na informaci, že existuje cenzurovaná verze, ani bych o ní nevěděl, ale po jejím dohledání a částečném shlédnutí musím říct, že je naprosto nekoukatelná. Nicméně toto anime má nudný děj, mizerný opening a hudbu. Násilí je dostatek, různých schopností hmizo-lidí také. Plusové body dávám také za docela zajímavou historii některých postav. Jsou zde většinou lidé, co za sebou mají dost těžké životní osudy a cestou na Mars nemají co ztratit. Celkově tedy 2* lepsí.(3.3.2017)

 • Jeoffrey
  **

  Nemám rád hmyz a tak praktický každý počin, který se zaměří na likvidaci tohoto druhu má u mě šanci na úspěch. Bohužel toto dílko s tématem pracuje dle mého dosti diletantsky a z brouků se nám tady předvádí spíš cosi, co mi připomíná přerostlého pana Hankeyho (vánoční ho..o ze South Parku), který strávil pár let v posilovně. Ono celkově ta animace je podle mě dosti špatná a tak se mi na to nekouká příliš dobře, navíc když příběh a místy jeho dosti zvláštní logika a také většina hlavních hrdinů nezaujme, pak to zkrátka nemá u mě šanci ani na průměrné hodnocení. Když se k tomu přidá šílená cenzurovaná verze, tak bychom dostali něco, co se plácá někde na hranici odpadu a jedné hvězdy, ale naštěstí tento problém autoři brzo uvedením necenzurované verze napravili a já mohl alespoň trošku zvednout své hodnocení, protože to alespoň nabízí celkem slušnou akci a nyní i dost té krve a násilí, přesto to pro mě nemá žádný jiný potenciál a tak končím po pěti dílech... Slabé 2*.(27.12.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace