Docela nemůžu uvěřit vlastním očím při pohledu na zdejší hodnocení ... zvlášť, když jeden z hlavních důvodů je cenzura. Já žádnou cenzurovanou verzi neviděl, takže ta nízká hodnocení jsou těžce neobjektivní. Ale zpátky k hodnocení, Terraformars skutečně nejsou hodny inteligence raketových inženýrů, ale myslím si, že ani původní manga nebyla tvořena proto, že bude mít komplexní děj plný zvratů a twistů na každé druhé stránce. Jde spíš o kombinaci Starship Troopers a Attack on Titan, kdy zde postavy chcípají celkem nečekaně, a hlavně jsou úplně v prdeli, bo je to u většiny z nich jejich první mise, jen nevěděli, že jdou do maso-mlýnku. Animace sice není světoborná, ale pro tento typ anime naprosto dostačující a ze švábů sice budete mít těžkou prdel, bo mají výraz totálních idiotů, ale když po chvilce začnou hrdinům nemilosrdně trhat hlavy, asi změníte názor. Jak říkám, nebuďte hloupí a nekoukejte nadrženě na televizní vysílání a raději si pořiďte blučko. Tvůrci nemůžou za to, že televizní stanice jsou banda vyměklých moček a neodvysílají trochu té animované brutality.(15.10.2017)

Zrejme jedno z najrozporuplnejších anime letnej jesennej sezóny. Zatiaľ čo priame uchopenie sa takmer dokonalej predlohy, by bolo zrejme rozumnejším riešením, celkový stav vôbec vôbec nie je tragédiou, ako sa spočiatku môže zdať. Práve malý osobnostný rozvoj a značný nedostatok stotožnenia s postavami pôsobí, ako primárny kameň úrazu, pre ktorý pravdepodobne väčšina náročnejších divákov (viď. komentáre) skončila po troch dieloch. Nech už je tomu teda akokoľvek, informácie z prvých troch dielov sú pre tých, ktorí neovládajú predlohu priam nevyhnutnými. Práve štvrtým dielom začína neuveriteľná jazda plná zvratov, emócií a hlavne monštruóznych rozmerov násilia a brutality - voči ktorým budú prvé diely pôsobiť iba ako slabý odvar. Rôznymi situáciami, v ktorých sa postavy vyskytujú sa postupne prepracovávame k ich neľahkej minulosti, ktorá rovnako prispieva na prepracovanej a výnimočne vyváženej naratíve. Všetky udalosti sprevádza jeden z najnedocenejších hudobných soundtrackov, aký som mal tú možnosť spoznať - vrele odporúčam vypočuť. Napokon, pri celkovom zhrnutí ma tak trochu zaráža, prečo sa tvorcovia rozhodli vybrať práve takouto cestou a nepreferovali radšej detailnejšie a zároveň rozsiahlejšie spracovanie. Spôsob, akým seriál ukončili nedokážem označiť inak, než ako neúplný. Ešte drobný dodatok, seriál je samozrejme potrebné pozerať v necenzurovanej verzií, o cenzurovanej ani nepremýšľajte, bude pre vás stratou času.(15.2.2015)

Hodnotím necenzurovanou verzi, protože ta cenzurovaná je nesledovatelná. Rozporuplná hodnocení se dají očekávat, zápletka působí béčkově, postavy se špatně pamatují (hlavně proto že je jich příliš) a počáteční cenzura občas zakrývala polovinu obrazovky. Za třináct dílů se příběh téměř neposune, ale akce je dostatek. Způsob smrti některých postav je téměř až na Game of Thrones levelu. Manga, která je podstatně v předu, slibuje zajímavou druhou sezónu, ale pokud vyžadujete opodstatnění k masakrování přerostlých švábů, asi stejně nebudete nadšeni. Animace se mi zdála na snesitelné úrovni, ale mě se líbila i animace Shingeki no Kyojin a ta je objektivně příšerná. Doporučuji nic neočekávat a možná budete příjemně překvapeni.(22.12.2014)

• SonGokussj

Před pár lety jsem četl mangu. Nedočetl. Před pár týdny jsem koukal na pár dílů. Nedodíval. Naprostý fail je poměrně dobré přirovnání. "Hele, vezmeme lidi, nasadíme proti nim šváby. Ale co kdyby ti švábové byli krvelačné bestie, které se živí lidmi! A samozřejmě šváb musí být nesmrtelný. No jo, ale co ti lidi. Hmm. Co takhle z nich udělat další hmyzáky! Hele, jeden bude vosa (jen nebude lítat), druhej vlk (ale nebude mít chlupy), třetí motýl (ale nebude mít křídla), no to je naprosto úžasné! Jak takové schopnosti dostanou? No to je jednoduché... Kde se vzala, tu se vzala, injekční stříkačka! No jo, ale aby to lidi bavilo, musí to být opravdu maso. Fakt MASO. Jakože lítat maso, jíst maso, krájet maso, sekat maso a ... však mi rozumíte. Takhle bychom však našim konzumentům dali snad to nejlepší, co kdy měli, mám tedy nápad. Ať to není tak hype, tak 80 % scén CZENZURUJEME! Aby to MASO nebylo v žádném případě vidět. Jistě si koupí BlůRaj. . . . Asi tak... 10% ---- P.S. kdyby se do mě obul JackStrange či další zastánci: a) koukal jsem i na necenzurovanou verzi, b) smrt téměř na Game of Thrones levelu? A to je jako moc? :-D Tady hodně lidí určitě minula bravurní (na anime se vykašlejte) manga Gantz.(26.1.2015)

Měla bych dát 3*, ale mám jakousi škodolibou radost, že moje hodnocení to tu zvedlo o 1% :D Že bych dala 5*? Upřímně, Terra Formars není světoborný, revoluční, ani extra originální seriál, ale nechápu, jak ho může někdo naprosto odsoudit po pár cenzurovaných dílech (vlastně vyjadřuji údiv, jak někdo vydrží na tu cenzuru koukat). Akce se trošku táhne, na to, že akce je nejsilnější stránka celého seriálu. Ale oblíbila jsem si postavy, takže pro mě to funguje jako fajn upoutávka na mangu. Jdu hned do ní. (Koneckonců, podobný průměrně působící seriál, Gantz, mě přivedl k jedné z mých nejmilovanějších mang vůbec!) Jsem ráda, že tu neopakují oblíbený stereotyp „právě jsme rekapitulovali smutný příběh tohoto hrdiny, kterého teď uvidíte zemřít.“ Ne, neumře úplně každý : )(18.12.2015)