Joy je rozvedená matka dvou dětí, která pracuje pro Easter Airlines. Žije se svými dvěma malými dětmi, matkou Terry, babičkou Mimi a svým bývalým manželem Tonym. Její rodiče jsou rozvedení a její matka a otec se hádají kdykoliv se jen spatří. Joy má i nevlastní sestru Peggy, s kterou ovšem nemá dobrý vztah a která ji neustále ponižuje před zbytkem rodiny a hlavně před jejími dětmi. Terry neustále jen polehává v posteli a sleduje telenovely, aby unikla okolnímu světu a chod domácnosti i obživu nechává na Joy. Pouze babička Mimi a Joyina nejlepší kamarádka Jackie v ni věří a podporují ji v jejích snech. Joy je totiž už od mala velmi vynalézavá a ráda by vymyslela produkt, který by udělal na trhu díru. Poté, co se otec Joy rozvede s již třetí ženou, začne se stýkat s Trudy, bohatou italskou vdovou, která má s byznysem pár zkušeností. Jednoho dne na Trudyině lodi někdo upustí sklenici s červeným vínem. Joy se to snaží mopem vytřít a pořeže si přitom ruce. To ji vnukne nápad. Když přijde domů, navrhne samoždímací mop s odnímatelnou hlavicí, která se dá vyprat v pračce. Za pomoci zaměstnanců v dílně svého otce vyrobí prototyp a přesvědčí Trudy, aby do jejího vynálezu investovala. Společně uzavřou smlouvu s jednou společností v Kalifornii, kterou vlastní muž z Dallasu a která jim bude mopy vyrábět za nízkou cenu. Aby se Joy vyhnula potencionálním problémům, musí také zaplatit 50 000 dolarů muži z Hongkongu, který měl stejný nápad, jako ona. Když chce ale společnost několikrát po sobě po Joy peníze za vadné kusy, které vyrobila, Joy odmítne a řekne svému otci, Trudy a Peggy, aby jim již žádné peníze nevypláceli. Joy potřebuje najít cestu, jak dostat svůj produkt do podvědomí zákazníků. Díky Tonymu má možnost sejít se s ředitelem jednoho televizního kanálu, Neilem Walkerem. Neil je mopem okouzlen a ukáže Joy zákulisí televizního prodeje, kde celebrity živě vystupují a prezentují produkty, které si zákazníci kupují přes telefon. Řekne jí, aby vyrobila 50 000 mopů, které dá do prodeje. Joy si tedy vezme další půjčku a mopy vyrobí. Při jejich prezentaci však moderátor absolutně netuší, jak mop používat, a tak Joy neprodá jediný. S tím se ovšem nechce smířit a hned druhý den se vydá za Neilem. Přesvědčí ho, aby jí dal druhou šanci a aby mohla v televizi svůj mop lidem představit sama. To se povede a její mop se stane hitem, který trhá rekordy prodeje. Věci se pro rodinu začnou obracet k dobrému... (TV Prima)

Trailer 2

Lima

Trnitá cesta mopu do amerických domácností. Přiznám se, ža tahle synopse mi přišla tak fádní a nezajímavá, že mě to předem nelákalo ke shlédnutí. Od začátku filmu to bylo "celkem zajímavé, ale ničím zvláštní", někdy celkem bizarní, kdy se postavy chovají divně (klasický to neduh Russellových filmů), ale od setkání Joy s postavou Bradleho Coopera v polovině filmu jsem byl pevně zaháčkován až k výslednému dojmu "výborné". Samotná scéna představení mopu její stvořitelkou v TV reklamě byla pětihvězdičková, stejně jako bylo ponoření se do role ze strany Jennifer, která to tam emocionálně hrnula jak sněhový pluh. A propós zima byl dobrý tah, poletující vločky tomu vyprávění dodávaly přitažlivou atmosféru, společně s hudbou, kterou Russell vždycky uměl ve filmu správně použít. ()

Malarkey

V průběhu filmu jsem si uvědomil, že jsme ten mop doma měli taky. Po shlédnutí filmu jsme pak jeli ke známým, kde jsem zjistil, že mají úplně stejný mop. Předtím bych si toho vlastně ani nevšiml. Tímto tedy filmu děkuji za to, že mi odvyprávěl příběh věci, u které bych si jinak horko těžko uvědomil, jak se dostala na svět a přitom samotná tvůrkyně s ní měla tolik trápení, že kde kdo z nás by se z těch sraček už nikdy nevyhrabal. Joy to ale zvládla a proto o ní vznikl tento film, který mě ze začátku hrozně uspával. Jakmile ale Joy byla už v tak velkých sračkách, že v teleshoppingu začala prodávat sama sebe (nejlepší scéna filmu, mimochodem), začal celej film bejt docela zajímavej. Škoda ale Jennifer Lawrence, kterou mám jinak docela rád. A přitom vlastně nevím ani proč. Její herectví je hrozně bez emocí a je z něj cítit dost arogance. Přitom to ani nemusí být pravda. Ve výsledku jsem jí celou tu dobu roli Joy tak nějak trpěl, ale závěrem mě totálně uzemnila. Škoda. U životopisných filmů je potřeba soucitu u diváků. A ten mi tady po odvyprávění tohoto příběhu trošku chyběl. ()

Fr

„TOTO JE PŘÍBĚH JOY…“ /// Příběh holky, která nejdřív prožije „Americkej sen“, pak zjistí, že byznys (občas) není fér a nakonec (jako v každý správný pohádce) povstane z popela (jako ten bájnej Fénix). Příběh, za kterým vidím skutečnýho člověka. Rozhodně díky Jenifer. Její trhlá rodina má zase zásluhu na tom, že to není v tý dýlce nuda. Navíc jsou tady sympatický emoce, páč tý holce přeju… a pak doufám… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zajímám se o historii. Čehokoliv. Třeba mopu. 3.) Thx za titule „Kateřina Hámová“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $56,451,232Tržby Celosvetovo $101,134,059Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ prvá pol hodinka takmer smerujúca do prázdna, až som váhal či to má zmysel ďalej sledovať, úplne dejovo pasívne až otravné, potom sa to pomaličky rozkukáva a až keď príde na pľac Bradley Cooper to začne mať čosi do seba a príde aj na zaujímavé scény, ktoré to dosť osviežia, pre zmenu zas každý nástup postavy Roberta De Nira tu je akýsi ničotný pre dej, takže aspoň priemer /60%/ ()

POMO

Výborná Jennifer Lawrence v nevýraznej trpkej komédii o malomeštiačke, ktorá sa s patentom na vlastnovymyslený mop o úspech pokúša. Dopredu to poháňa predovšetkým vedomie diváka, že je ten mop dnes už súčasťou skoro každej domácnosti. Bláznivé rodinné vzťahy, popové šlágre, príjemná poetická zimná atmosféra a málo (a zvláštne) využitý Bradley Cooper. Na Davida O. Russella scenáristicky prekvapivo nevybrúsené. ()

• Původní verzi scénáře napsala Annie Mumolo. V jejím podání se mělo jednat o striktně životopisný snímek vyprávějící o Joy Mangano a jejím vynálezu tzv. zázračného mopu. Jakmile se k látce dostal David O. Russell, přidal do filmu řadu nových postav a stávající si do značné míry upravil. V konečném výsledku je tedy film Joyiným životním příběhem pouze inspirovaný. (IlMagnifico)