Zeroville

Zeroville

Komedie / Drama

USA, 2019, 96 min

Já nevím, co všichni mají, mně se to líbilo! Oceňovaná knižní předloha Stevea Ericksona je absolutně výborná a její filmová adaptace za ní podle mě nijak nezaostává. Pro mě to jako pocta určité éře Hollywoodu funguje líp než Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu. Filmu jistě uškodila premiéra odložená o čtyři roky kvůli krachu distributora a následné dosti omezené uvedení a minimální kritická recepce, stejně jako obvinění Jamese Franca v rámci kampaně #MeToo.(22.3.2020)

• SeBig

Nemůžu uvěřit, že tohle zplodil Franco. To jako mělo být schválně takovej shit? Hrozný.(24.2.2020)

Taxikář, ve kterém je ústředním podivínem filmový fanda-střihač. Plus mi to trochu připomnělo Berberian Sound studio nebo Cigarette Burns. Vizuálně to vypadá dobře, kamera háže zajímavé záběry, scény jsou ponořené do zelené nebo rudé, ale dějově je to řídké a Francova postava nečitelná, vlastně jsem jen čekal, jestli ve finále někoho kuchne nebo ne. Radši bych se podíval na film o Johnu Miliusovi, kterého tu hraje Rogen a který tomu dle očekávání dodává aspoň trochu humoru.(13.2.2020)

Mohla být skvělá meta-sranda na téma starý Hollywood, místo toho tonálně spíše podivný, lynchovský až na hraně tak, že pak ani nefunguje místy komedie. Sice poutá Francův mimoň s cool pilotkou a vizáží na GG Allina, řada referencí (Iggy & CBGB’s, Brando & Coppola, A Place In The Sun), jinak ale wtf jsem právě viděl + co se ten film vůbec snaží být a říct.(19.11.2019)

Verim,ze spousta lidi od tohodle filmu ceka vzhledem k obsazeni (Franco,Rogem,Farell,Robinson,McBride) neco uplne jinyho a pak je ceka zklamani. Tohle je fakt neco uplne jinyho. Davat tomuhle nalepku 'komedie' je dost mimo. Obycejne snimky o lasce k filmu zboznuju,ale tohle je prilis bizarni. Mimochodem dobrej soundtrack.(25.6.2020)

• Megan Fox

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)