Ike Jerome (James Franco), který je většinou přátel nazýván „Vikar“, přichází do Hollywoodu roku 1969. Je vášnivým filmovým fanouškem, svým chováním se blíží k autismu a obdivuje zejména herce Montgomeryho Clifta (Dave Franco) a Elizabeth Taylorovou ve filmu A Place in the Sun, které si vytetoval na oholenou hlavu. V Los Angeles chce Vikar konečně uskutečnit své sny a aktivně se zapojit do filmového průmyslu. V Hollywoodu se však v té době odehrává posun v mocenských strukturách: Zatímco velká studia zaznamenávají ztráty, začínají se prosazovat nezávislí režiséři jako Francis Ford Coppola (Horatio Sanz). Z počátku jako designérovi a poté jako střihači se Vikarovi daří pozvolna nastrčit nohu do otevírajících se dveří k filmovému byznysu. (mac000)

Trailer

Slasher

Mohla být skvělá meta-sranda na téma starý Hollywood, místo toho tonálně spíše podivný, lynchovský až na hraně tak, že pak ani nefunguje místy komedie. Sice poutá Francův mimoň s cool pilotkou a vizáží na GG Allina, řada referencí (Iggy & CBGB’s, Brando & Coppola, A Place In The Sun), jinak ale wtf jsem právě viděl + co se ten film vůbec snaží být a říct. ()

choze

Taxikář, ve kterém je ústředním podivínem filmový fanda-střihač. Plus mi to trochu připomnělo Berberian Sound studio nebo Cigarette Burns. Vizuálně to vypadá dobře, kamera háže zajímavé záběry, scény jsou ponořené do zelené nebo rudé, ale dějově je to řídké a Francova postava nečitelná, vlastně jsem jen čekal, jestli ve finále někoho kuchne nebo ne. Radši bych se podíval na film o Johnu Miliusovi, kterého tu hraje Rogen a který tomu dle očekávání dodává aspoň trochu humoru. ()

Dudelino

Verim,ze spousta lidi od tohodle filmu ceka vzhledem k obsazeni (Franco,Rogem,Farell,Robinson,McBride) neco uplne jinyho a pak je ceka zklamani. Tohle je fakt neco uplne jinyho. Davat tomuhle nalepku 'komedie' je dost mimo. Obycejne snimky o lasce k filmu zboznuju,ale tohle je prilis bizarni. Mimochodem dobrej soundtrack. ()

Marze

Vypadá to jako zdvižený malíček Hollywoodu a všem, kteří o něm mají dobré mínění. Film se snaží přepsat historii filmu a celkově je dosti domýšlivý a směšný. Vypadá to, že Franco odjel na natáčení a scénář zapomněl na nádraží. Výsledek má takové nedopečené části a měl jsem pocit improvizace a duté estetiky. Ani moc humoru zde není. Doporučuji vám radši se věnovat četbě. ()

Iggy

Já nevím, co všichni mají, mně se to líbilo! Oceňovaná knižní předloha Stevea Ericksona je absolutně výborná a její filmová adaptace za ní podle mě nijak nezaostává. Pro mě to jako pocta určité éře Hollywoodu funguje líp než Tarantinovo Tenkrát v Hollywoodu. Filmu jistě uškodila premiéra odložená o čtyři roky kvůli krachu distributora a následné dosti omezené uvedení a minimální kritická recepce, stejně jako obvinění Jamese Franca v rámci kampaně #MeToo. ()

• Jedná sa o prvý film, v ktorom si James Franco kvôli svojej role vo filme oholil hlavu. (ShortyIC)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)