Reklama

Reklama

VOD (1)

Student hodí všechno za hlavu a přestěhuje se do Hollywoodu, který ho doslova uhranul. Tam zjistí, že je filmová branže ještě podivnější, než si myslel. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Často u mnoha filmů píšu, že mě svým obsahem oproti očekávání značně překvapili, ovšem Zeroville se v tomto ohledu snad vymyká nejvíc, co jsem kdy zažil. Pokud totiž za filmem stojí jména jako James Franco, Seth Rogen, Will Ferrell, Danny McBride, Dave Franco, či Craig Robinson, tak bych očekával další totálně šílenou, ujetou komedii, s herci utrženými ze řetězu, vesměs s fekálním humorem, s hromadou vulgarit, nekorektností a překračování morálních hranic, jenže ničím takovým Zeroville nakonec rozhodně nedisponuje a popravdě řečeno, třeba zrovna žánrově si myslím, že se jedná o naprosto nezařaditelný filmový kousek. Ono je vlastně celkově dost obtížné nějak přiblížit, co v podstatě chtěl James Franco tímto svým počinem sdělit, co jím zamýšlel, nedokážu vůbec vstřebat jeho efekt, na mě je to prostě vážně až moc divný, zvláštní a atypický snímek, a jelikož jsem ho právě tak nepobral, přiznávám, že mé hodnocení je zcela subjektivní, a tak si myslím, že si James Franco ukrojil prostě jen až příliš velký krajíc, kdy si zkusil hrát na velkého a netuctového tvůrce, jenž se ve výsledku ovšem zamotal sám do svých kliček, smyček a především vizí, což se pak nejvíc projevilo v samotném závěru, který se vymkl kontrole úplně a vůbec mě nebavil, ostatně ale jako v podstatě celý film, postrádající smysl, spád, humor, napětí, emoce, respektive on vlastně nenabízí nic, co by mohlo snad kohokoliv nějak výrazně zaujmout. Takže tu jednu hvězdu dávám opravdu jen za casting, plný mých oblíbených komiků a samozřejmě za opět neskutečně sexy Megan Fox, jinak ale nemám cokoliv dál hodnotit jakkoliv pozitivně, protože nic takového jsem v Zeroville již zkrátka neobjevil. Prostě film zcela mimo mou ligu. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Popravdě ani teď pořádně nevím, jak tuhle podivnost uchopit. Asi jako dost zvláštní poctu zlatým časům Hollywoodu? Tak to totiž působí nejvíc, ale jinak se to celkem těžko popisuje, jelikož to neustále mění žánry a co chvílu se to tváří jinak. Chvíli jako normální komedie, chvíli jako satira na Hollywood, chvíli jako drama, chvíli je to dost mysteriózní, pak je to zase pro změnu romantické, pak je z toho pár minutek romantická komedie a ve finále je z toho totální mindfuck, na který jsem s nevěřícím výrazem zíral až do samotného konce, který naštěstí - stejně jako v jiném Francově filmu The Institute - dá nějaký smysl, oproti tomu všemu, co se dělo předtím. Nicméně i když to končí jako jedna epizoda Twilight Zone (a možná tak končí i jeden slavný film, kterým ta epizoda asi byla inspirovaná a který jsem dodnes neviděl (ačkoli už bych krucinál měl), ale radši ho tu kvůli možnému spoileru nebudu zmiňovat), ten mysteriózní námět v tom je skutečně dost zajímavý a hodně se mi líbilo, jak ho Franco zakomponoval do všelijakých slavných děl (včetně undergroundových - objeví se tu i ve scéně z Mazací hlavy nebo ze Svaté hory). A celkově se mi líbilo vykreslení postavy Vikara, které sice bylo zmatené a těžko pochopitelné, ale má to v tom svůj účel a to včetně závěru. Akorát by tomu prospěla mnohem silnější atmosféra po celou dobu a ne jen ve specifických scénách a taky větší ujasněnost v tom, co z toho chtěl Franco mít. Rozhodně tomu ale nemůžu upřít slušné herecké výkony a ještě povedenější filmařskou stránku, tam je to dost na výši. Jak se mi ten film ale rozležel v hlavě, tak ačkoli k němu mám řadu nemalých výhrad, i přesto mě (přes mé na první pohled nízké hodnocení) dokázal celkem dost zaujmout svojí zvláštností a zároveň mě dost nalákal na další filmy Jamese Franca, protože se zdá, že takové svérázné podivnosti mu rozhodně nejsou cizí... A bylo by to jen dobře, já takové režiséry rád. 3* ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

3/10 Smiešna sebestredná nuda s jedným z najlepších castingov za posledné roky. Nemá to dobovú atmosféru, kontinuita nedáva hlavu ani pätu (to Apocalypse Now nakrúcajú v 1969?), dialógy sú katastrofálne, no najmä všetko je tu nanajvýš samoúčelné a to najmä útredná postava, ktorá je prázdna pózerská figúra a James Franco mu v žiadnom prípade nepomáha. Strašný krok vedľa. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Vypadá to jako zdvižený malíček Hollywoodu a všem, kteří o něm mají dobré mínění. Film se snaží přepsat historii filmu a celkově je dosti domýšlivý a směšný. Vypadá to, že Franco odjel na natáčení a scénář zapomněl na nádraží. Výsledek má takové nedopečené části a měl jsem pocit improvizace a duté estetiky. Ani moc humoru zde není. Doporučuji vám radši se věnovat četbě. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Jak se okouzlení filmem nepříliš společenského podivína, ale talentovaného střihače (bezbarvý James Franco) mění do posedlosti svůdnou béčkovou herečkou (tuhá Megan Fox), propadá se Zeroville hlouběji do "lynchovského" bizárku, ve kterém ztrácí nit („Fuck continuity!“). Přes mnohé reference pak absolutně selhává v navození dobového dojmu 60.-70. let. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Jedná sa o prvý film, v ktorom si James Franco kvôli svojej role vo filme oholil hlavu. (ShortyIC)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Související novinky

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od… (více)

Reklama

Reklama