poster

Nelly a pan Arnaud

 • Francie

  Nelly et Monsieur Arnaud

 • Itálie

  Nelly e Monsieur Arnaud

 • Německo

  Nelly & Monsieur Arnaud

Drama

Francie / Itálie / Německo, 1995, 106 min

 • joker.george
  ***

  Není to ta typická francouzká nudná, televizní a bezbřehá romance, u které by jste trpěli. Hlavním a nejlepším aspektem jsou sympatičtí, charismatičtí a propracované postavy, nakterých vše stoj, a tudíž když režisér upřel svou pozornost jinam, film ztrácel ,,tempo'' a svůj punc krásy. Občas taky na mne film působil trochu uměle a nepřirozeně. Jsou to sice slabší čtyři hvězdy, ale přesto jsou oprávněné, ale nemyslím si, že se v brzké době budu chtít na to podívat znova... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zdá se mi to nebo jsem před pár měsíci vidiny, když jsem viděl, že má Nelly a pan Arnaud kolem 90%?!(25.4.2014)

 • Malarkey
  ***

  Veškerá síla tohoto filmu tkví ve dvojce Serrault a Béart. Ten jejich vztah neměl obdoby a celé se to točilo ohledně toho, jak šarmantně se oba k sobě chovají. Od toho se odvíjí i veškeré pozitivní nálady a pocity, který tento film přináší. Hra očima je tady dost zřejmá. Poctivá Francie, u mě ale s problémem, že jsem se nedokázal přenést přes tu filmově až moc poklidnou atmosféru.(13.4.2014)

 • nascendi
  ***

  Prekvapujúco sympatický film s jednoduchým dejom, uveriteľnými obyčajnými dialógmi a dobre obsadenou Emmanuelle Béart v hlavnej úlohe. Uvedomujem si, že nejde o žiadne prelomové dielo, ale rovnako si uvedomujem, že filmov, ktoré ma neohromia, "iba" mi poskytnú poldruhej hodiny príjemného zážitku nie je nadbytok.(29.11.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Tohle je velmi zajímavej kousek, jehož největší síla spočívá v pocitech, který vzníkají s dobrých dialagů,ale především ve vynikajících hereckých výkonech madam Beart a pana Serraulta. Jejich společný scény jsou typickou ukázkou perfektní francouzský herecký školy, kdy vzájemný pohledy dokážou mít v sobě větší obsažnost než tuny keců. Filmařská lahůdka pro fajnšmekry a filmový frankofily současně.(12.4.2014)

 • Anderton
  ***

  Emanuelle Beart v niektorých filmoch pôsobí ako jedna z 10 najkrajších žien sveta, ale Sautetovi maskéri sa rozhodli, že pre jeho film o hodnotách duše a priateľstva z nej urobia klasickú šedú myš. S jej tvárou to tak úplne nejde, takže sa vybláznili na nevkusných svetríkoch. Vo filme sa síce prekvapivo mnoho rozpráva, avšak to podstatné je vyjadrené pohľadmi a mimikou tvárí. Nechcem tvrdiť, že Nelly a pán Arnaud je priemerný film, mne ale v závere chýbal pocit katarzie, alebo aspoň pocit spriaznenosti s postavami a ich rozhodnutiami, ktoré tento pocit mali vyvolať. Tým nechcem povedať, že sa režisér mal ubrať sentimentálnou cestou a doslovnosťou, vyžaduje však od diváka maximálnu empatiu s postavami.(12.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace