Nelly a pan Arnaud

Nelly e Monsieur Arnaud

• Německo

Nelly & Monsieur Arnaud

Francie / Itálie / Německo, 1995, 106 min

Není to ta typická francouzká nudná, televizní a bezbřehá romance, u které by jste trpěli. Hlavním a nejlepším aspektem jsou sympatičtí, charismatičtí a propracované postavy, nakterých vše stoj, a tudíž když režisér upřel svou pozornost jinam, film ztrácel ,,tempo'' a svůj punc krásy. Občas taky na mne film působil trochu uměle a nepřirozeně. Jsou to sice slabší čtyři hvězdy, ale přesto jsou oprávněné, ale nemyslím si, že se v brzké době budu chtít na to podívat znova... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zdá se mi to nebo jsem před pár měsíci vidiny, když jsem viděl, že má Nelly a pan Arnaud kolem 90%?!(25.4.2014)

Veškerá síla tohoto filmu tkví ve dvojce Serrault a Béart. Ten jejich vztah neměl obdoby a celé se to točilo ohledně toho, jak šarmantně se oba k sobě chovají. Od toho se odvíjí i veškeré pozitivní nálady a pocity, který tento film přináší. Hra očima je tady dost zřejmá. Poctivá Francie, u mě ale s problémem, že jsem se nedokázal přenést přes tu filmově až moc poklidnou atmosféru.(13.4.2014)

Prekvapujúco sympatický film s jednoduchým dejom, uveriteľnými obyčajnými dialógmi a dobre obsadenou Emmanuelle Béart v hlavnej úlohe. Uvedomujem si, že nejde o žiadne prelomové dielo, ale rovnako si uvedomujem, že filmov, ktoré ma neohromia, "iba" mi poskytnú poldruhej hodiny príjemného zážitku nie je nadbytok.(29.11.2014)

Tohle je velmi zajímavej kousek, jehož největší síla spočívá v pocitech, který vzníkají s dobrých dialagů,ale především ve vynikajících hereckých výkonech madam Beart a pana Serraulta. Jejich společný scény jsou typickou ukázkou perfektní francouzský herecký školy, kdy vzájemný pohledy dokážou mít v sobě větší obsažnost než tuny keců. Filmařská lahůdka pro fajnšmekry a filmový frankofily současně.(12.4.2014)

Emanuelle Beart v niektorých filmoch pôsobí ako jedna z 10 najkrajších žien sveta, ale Sautetovi maskéri sa rozhodli, že pre jeho film o hodnotách duše a priateľstva z nej urobia klasickú šedú myš. S jej tvárou to tak úplne nejde, takže sa vybláznili na nevkusných svetríkoch. Vo filme sa síce prekvapivo mnoho rozpráva, avšak to podstatné je vyjadrené pohľadmi a mimikou tvárí. Nechcem tvrdiť, že Nelly a pán Arnaud je priemerný film, mne ale v závere chýbal pocit katarzie, alebo aspoň pocit spriaznenosti s postavami a ich rozhodnutiami, ktoré tento pocit mali vyvolať. Tým nechcem povedať, že sa režisér mal ubrať sentimentálnou cestou a doslovnosťou, vyžaduje však od diváka maximálnu empatiu s postavami.(12.4.2014)