Slečna Marplová - Série 4 (2009) (série)

Proč nepožádali Evanse? (S04E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Why Didn't They Ask Evans? (více)

Syn přítelkyně slečny Marplové, Bobby, při golfu náhodou nalezne muže, který spadnul ze skalního útesu. Ten ještě před smrtí stačí vyslovit větu: Proč nepožádali Evanse? Mrtvý muž je identifikován jako Alex Pritchard, jenž se nedávno vrátil z ciziny. Bobbymu nedá záhadná věta spát a začne spolu se svojí kamarádkou Frankie pátrat po minulosti mrtvého muže. Zjistí, že jeho život byl plný záhadných událostí. Pritchard dostal před smrtí dopis, v němž byl požádán o účast na vyšetřování. Jak se však ukáže, tato žádost měla pouze odvést pozornost od jiné akce. Jako amatérští detektivové se Bobby a Frankie dostanou na zámek Merroway Court, kde sídlí zámožná rodina. Nedávno zesnulý Jack Savage měl s Pritchardem patrně něco společného. Podezření vyvolává soused dr. Nicholson, který vede venkovskou kliniku pro drogově závislé. Kdo je záhadný Evans? A oč jej měli požádat? Odpovědi na tyto otázky budou úkolem pro slečnu Marplovou a její mladé pomocníky. (Česká televize)

kolacky

Strašně mě zlobí, že se knížky paní Christie tak zhůvěřile přepisujou. Kdyby se zachoval původní děj, bylo by to mnohem, mnohem lepší. A to se netýká jenom tohohle příběhu, bohužel. Někde je dokonce i vrah někdo jiný (Mrtvá v knihovně, například) a to už je do nebe volající. My agathofilové můžeme jen hořce plakat. ()

hany83

Tak hezky to začalo, hůř pokračovalo (od chvíle, co přišla Frankie na Sedgwick jsem zavětřila:) že tady nebude něco v pořádku) a úplně idiotsky skončilo! Dvě hvězdičky místo jedné dávám jen kvůli sympaťákovi Bobbymu. Vzkaz pro scénáristu? Ať si jde dát studenou sprchu a do Agathiných "adaptaci" se radši nepouští. ()

cici24

Tento díl byl nějak divně vysvětlený. Julie McKenzie se na sl. Marplovou vůbec nehodí, není taková zvídavá a klasická starší paní jako Geraldine McEwan. Herecké obsazení bylo ale v pořádku, velmi se mi líbila Georgia Moffett.Nejen, že je velmi krásná, ale taky dost dobře zahrála svou postavu a její mimiky byly dokonalé. No, snad si na ty nové díly nějak zvyknu:-))) ()

dogrose

Nevadí mi, že je do filmu implantovaná slečna Marplová. I když v původním románu není, její zapojení do příběhu je zdařilé. Ale celé je to blbost, která s předlohou nemá skoro nic společného, rozhodně ne zápletku, vraha a tu příšerně kašírovanou dramatičnost/hororovost. Ještěže to nevidí AC, tohle si nezasloužila. Rozhodně doporučuju přečíst si předlohu, ačkoli i zde se čtenáři nedostane plné satisfakce... Jediné, co je na filmu zajímavé, je hvězdné herecké obsazení. ()

Korra

Tak tady opravdu z příběhu Agathy Christie mnoho nezbylo. Snad jen věta "Proč nepožádali Evanse?". Jinak celý příběh, motivy, postavy, řešení - všechno jinak. Že tam byla oproti předloze vložena slečna Marplová by zase tolik nevadilo, ale když nezůstal kámen na kameni... ()