Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou dobrodružné podívané pro celou rodinu je lední medvěd Norm. Lední medvědi jsou obávané šelmy, mají obrovskou sílu, uplavou až 100km v kuse a mohou při své mohutnosti běžet až rychlostí 40 km v hodině. Na běžné medvědí normy ale Norm kašle, tuleně má rád jako kámoše a ke štěstí mu stačí hlavně dost zábavy a žádní otravní turisté na Arktidě. Teď se ale bláznivý projektant rozhodne postavit luxusní obchoďák a výletní apartmány přímo na jeho ledovém dvorku. Norm musí začít jednat na vlastní tlapu. Se třemi legračními parťáky, nezničitelnými lumíky, vyrazí do New Yorku, kde se musí pokusit šílenému nápadu za každou cenu zabránit. Najednou jsou z nich taky turisté. Betonová džungle je totiž úplně něco jiného než stará dobrá Arktida. Norm se stává maskotem velké společnosti, jenže brzy zjišťuje, že to není jen tak. Právě tato korporace má v rukou budoucí osud jeho zasněženého domova. Pro úspěch téhle ledové výpravy bude třeba získat nějaké lidské spojence a ve světlech velkoměsta rozjet konečně pořádnou show. Naštěstí i naneštěstí jsou s ním jeho tři kamarádi lumíci. Co se nepokazí samo, to si můžou klidně pokazit sami. Ledová sezóna je velkolepým a zábavným dobrodružstvím živelného medvěda, který se dostal mimo svůj živel. Ten velký slavný New York se na něj a jeho parťáky tváří zpočátku s nedůvěrou, ale brzo se ukáže, že tahle partička umí prolomit ledy. (Bontonfilm)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (46)

esmoke 

všechny recenze uživatele

Příběh o ledním medvědovi, který vyráží do Ameriky, aby zachránil Arktidu. Zápletka ničím nepřekvapí, všechno je srozumitelné a v rámci možností správně. Děti, kterým je jedno kolik film stál a kdo na něm dělal, budou asi spokojené. (2D dabing) Rozpočet: $ 18 miliónů, Tržby: $ 25,5 miliónů. ()

Swoser 

všechny recenze uživatele

Film s animací tak líně udělanou, že z toho dokonce bolí oči. Příběh nedával absolutně žádný smysl. Hodně lidí si jen řekne, že to je film pro děti, ale když i děti v kině se nudily. To už o něčem vypovídá. Tenhle film měl vyjít rovnou na DVD, ale rozhodli se na poslední chvíli, že film pustí do kin. Pokud chcete tenhle film vidět, tak očekávejte, že odejdete z kina o trochu blbější. Ani jednou jsem se nezasmál, a to je už něco říct. Snažil jsem sám sebe přesvědčit 86 minut, abych neodešel. A teď toho lituju. 1/10 ()

Reklama

ModryPlamen 

všechny recenze uživatele

Čakal som to horšie, no aj tak to nie je bohviečo. Animačne je to slabé aj v porovnaní s inými malými animačnými štúdiami. Zápletka je o výstavbe domov v Arktíde, v plávajúcom ľade, v 40 stupňových mrazoch, proste raj na zemi. A tomu chce Norm zabrániť. Čiže zápletka úplne padlá na hlavu, no prežijem ju. Humor je na tom ďaleko horšie, minimálne u mňa vôbec nefungoval. Normove tance ma vôbec nebavili/nezaujali. Ešte som čakal že to zachránia lumíci, lenže ich humor je tvorený len samým prdením, močením a placaním. A ostatne postavy vôbec nezaujali. Ďalej som nepochopil, čo je druhou ideou filmu okrem “Zachraň Arktídu!!!”.  Je to kritizovanie, keď niekto slávny manipuluje s davom, či je to obhajoba, aby slávny Norm takto zachránil svoj domov?. Na záver ma ešte prekvapilo to, že toto nebol prepadák ako hrom a že si to zarobilo na ďalšie tri pokračovania. ()

=woody= 

všechny recenze uživatele

Zdary! "Proč?" musí se ptát sám sebe každý, kdo tento film viděl. Tedy každý, kdo v uplynulé dekádě viděl jakýkoliv jiný animovaný film. Ledová sezóna totiž nepřichází s vůbec ničím novým. Naopak, modely, které fungovaly v předchozích animácích, cupuje jako nemotorné štěně. Jakoby sami tvůrci zamrzli v čase.. Fóry jsou tedy vykradené, krkolomné, nevhodné, nebo jednoduše nevtipné. Animace zaostává kupříkladu za opěvovaným Pixarem, který si drží laťku přísně vysoko. A stejná slova lze psát též o příběhu. Cílová skupina spokojených diváků se tedy úzce profiluje pouze na nejmladší publikum, které je dnes již klasickými šlágry zatím nepolíbené, a více než kvalitu, ocení prdící mončičáky. Co naplat, oni se včera v kině měli filmově.. ;-) Woo. ()

KukulienkaHO 

všechny recenze uživatele

Animácia nie je ani zďaleka najväčším problémom tohto filmu. Ľadová sezóna má strašne jednoduchý až stupídny dej, ktorý dopĺňajú ešte stupídnejšie vtípky (ani raz som sa nezasmial). Rovnako ako scenár, je hrozná aj réžia. Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu! je hudba, ktorá sa môže pokojne rovnať hudbám z omnoho kvalitnejších filmov ako je Ľadová sezóna. ()

Galerie (93)

Reklama

Reklama