Ledová sezóna

Norm of the North

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Indie, 2016, 90 min

• Martin29

No na odpad to není, když to porovnám s tímto německým výtvorem http://www.csfd.cz/film/407411-uuups-noe-zdrhnul/prehled/ nebo třeba s Loveckou Sezonou 2 a 3 tak je to dokonce lepší. Animace je příšerná nejvíce to jde vidět ve městě všechny auta vypadají jak kdyby je kreslilo 5 leté dítě a to ještě by to možná nakreslilo lépe ani postavy lidí nevypadají o nic lépe (nemusím tam mít dokonalost jako třeba v Pixaru nebo Dreamworksu, ale panebože je rok 2016) . Čekal jsem aspoň, že to bude vtipné, ale většinu vtipů obstarávají ti lumíci a ty vtipy jsou na jedno brdo navíc věčné prdění brkání a močení si myslím není dobrý nápad dávat do animáku na který chodí převážně děti. 40 procent za jeden vtip s lumíky co pobavil (parodie na Titanic) a 2 hudební čísla. Animák na jedno podívání a pak zapomenutí(19.5.2016)

• Krastom

Při sledování, jsem si okamžitě vzpomněl na sérii Doby ledové a začal automaticky porovnávat. Jenže pak jsem si uvědomil, že to nejde a nemohu porovnávat. Tento animák je úplně o něčem jiném. Vskutku nebyl úplně špatný, ale čekal jsem trochu víc. Překvapilo mě, že se hlavní hrdina honil za popularitou veřejnosti. Dnes se již každý člověk může medializovat a měnit věci. Líbí se mi, že se o ovlivnňování veřejnosti dozví mladší diváci touto formou. To je asi jediná věc, která stojí za zmínku a která se mi ve filmu líbila.(7.6.2016)

• LencaN

Ach ta animace. Jako by Ledová sezóna vznikla tak před deseti lety. Jednoduché a nepřirozeně barevné. Světlým momentem byli lumíci... to jsou takové srandovní chlupaté kuličky. Trochu mi připomínali Mimoně. Bohužel s odstupem času uznávám, že i scénář je zvláštní, takový jednodušší a cílený na děti kolem 8 let (jen tipuji). Což ale není problém filmu, prostě cílovou skupinou jsou děti a dospělí by to měli sledovat jen kvůli svým ratolestem, jinak na to do kina rozhodně nechoďte.(17.8.2016)

• Jeoffrey

Ano, je to slabé, ale upřímně řečeno, viděl jsem i pár horších kousků (naposledy třeba Agen F.O.X.)... Přesto se ale k průměrnému hodnocení ani u mě Norm nedostává. Příběh je kombinací spousty klišé a nepříliš povedeně předvedeného ekologického poselství. Zvířata co se chovají jako lidé už také poslední dobu moc netáhnout a medvěd co se chová jako lidé mezi lidmi, to u mě nezabralo vůbec. Hlavní hrdina neměl ani dostatek roztomilosti ani charismatu, abych si ho dokázal nějak výrazně oblíbit, padouch na mě nepůsobil skoro vůbec děsivě ani zajímavě, spíš trapně a odpudivě, no a lumíci, ti jako vtipný element dosti selhávali, protože ať dělali co chtěli já se nesmál... Každopádně očekávání u mě nebyla nijak velká a tak nebylo ani nijak velké zklamání nebo znechucení. Jednou se na to podívat dalo, znovu bych to asi taky zvládl, ale rozhodně mě tahle představa neláká. Takže na závěr jen zopakuji to čím jsem začal, je to slabé, ale znám i horší... 3,4/10(9.2.2016)

• Rian_witcher

Vezmi chlupatého hloupatého pandu ( v tomto případě ledního medvěda), přidej k němu malé "roztomilé" mimoně (v tomto případě lumíky), naočkuj to celé padouchem bez skrupulí a v tomto případě i bez charisma a čekej, co to udělá s diváky. No doufám, že v tomhle případě z toho nikdy žádná dvojka nebude.(16.1.2016)