Hlavním hrdinou dobrodružné podívané pro celou rodinu je lední medvěd Norm. Lední medvědi jsou obávané šelmy, mají obrovskou sílu, uplavou až 100km v kuse a mohou při své mohutnosti běžet až rychlostí 40 km v hodině. Na běžné medvědí normy ale Norm kašle, tuleně má rád jako kámoše a ke štěstí mu stačí hlavně dost zábavy a žádní otravní turisté na Arktidě. Teď se ale bláznivý projektant rozhodne postavit luxusní obchoďák a výletní apartmány přímo na jeho ledovém dvorku. Norm musí začít jednat na vlastní tlapu. Se třemi legračními parťáky, nezničitelnými lumíky, vyrazí do New Yorku, kde se musí pokusit šílenému nápadu za každou cenu zabránit. Najednou jsou z nich taky turisté. Betonová džungle je totiž úplně něco jiného než stará dobrá Arktida. Norm se stává maskotem velké společnosti, jenže brzy zjišťuje, že to není jen tak. Právě tato korporace má v rukou budoucí osud jeho zasněženého domova. Pro úspěch téhle ledové výpravy bude třeba získat nějaké lidské spojence a ve světlech velkoměsta rozjet konečně pořádnou show. Naštěstí i naneštěstí jsou s ním jeho tři kamarádi lumíci. Co se nepokazí samo, to si můžou klidně pokazit sami. Ledová sezóna je velkolepým a zábavným dobrodružstvím živelného medvěda, který se dostal mimo svůj živel. Ten velký slavný New York se na něj a jeho parťáky tváří zpočátku s nedůvěrou, ale brzo se ukáže, že tahle partička umí prolomit ledy. (Bontonfilm)

Trailer 2

silentname odpad!

Okey... ďakujeme ti Hollywood za to, že si nám priniesol oficiálne najhorší animovaný film, ktorý sme kedy mali možnosť vidieť v kine. Možno by som mal prehodnotiť svoje F hodnotenia pre animované filmy, ktoré som za čas čo ich sledujem udelil. Tento film je proste hrúza. Vyzerá to otrasne, výkony spoza mikrofónov sú otrasné, príbeh je postavený úplne na hlavu a celé je to maximálne stupídne a hnusné. Podľa mňa ak na to rodičia zobrali svoje deti, tak si to tam odtrpeli všetci, lebo bez debaty, tu nie je ani čo povedať. Lebo ja neviem čo by som pochválil. Môžem len zopakovať, že toto je celé zle. Otrasné a lacné animácie s absolútne plytkými a nudnými pozadiami a tak neskutočne tupým príbehom s tupými momentkami, že človek len žasne. Jediné čo si tento film odo mňa zaslúži je vztýčený prostredník a odhodenie do odpadu! Nepozerajte to! Hodnotenie: F ()

honajz2

Tak jsem se konečně odvážil podívat na údajně jeden z nejhorších animáků všech dob - a to má dokonce 3 pokračování (!!!) a všechny mají mizerné hodnocení jak tady, tak na IMDB. Je pravda, že špatné to skutečně je, animace působí odfláknutě, příběh je stupidní a blbě napsaný, humor je cílený pouze na děcka a asi ani ty se u něho moc bavit nebudou, postavy jsou nezajímavé, celkově to dost nudí...Vlastně se mi na tom líbilo jen to, že je to protideveloperské (+ekologické, ale v tomhel případě je to blbě podané) a že to není muzikál, i když se zde teda dočkáme pár popových hudebních/tanečních vložek, ale naštěstí jich není tolik, aby mě to naštvalo. Ačkoli ta na konci je snad ta nejzbytečnější, jakou jsem kdy viděl. Je to špatné - ale když to srovnám třeba s Husity nebo s tolik opěvovanými Mimoni, které já osobně nemůžu vystát, zas taková katastrofa to nebyla. Jen je ten film naprosto zbytečný a lehce zapomenutelný. 1* ()

Jeoffrey

Ano, je to slabé, ale upřímně řečeno, viděl jsem i pár horších kousků (naposledy třeba Agen F.O.X.)... Přesto se ale k průměrnému hodnocení ani u mě Norm nedostává. Příběh je kombinací spousty klišé a nepříliš povedeně předvedeného ekologického poselství. Zvířata co se chovají jako lidé už také poslední dobu moc netáhnout a medvěd co se chová jako lidé mezi lidmi, to u mě nezabralo vůbec. Hlavní hrdina neměl ani dostatek roztomilosti ani charismatu, abych si ho dokázal nějak výrazně oblíbit, padouch na mě nepůsobil skoro vůbec děsivě ani zajímavě, spíš trapně a odpudivě, no a lumíci, ti jako vtipný element dosti selhávali, protože ať dělali co chtěli já se nesmál... Každopádně očekávání u mě nebyla nijak velká a tak nebylo ani nijak velké zklamání nebo znechucení. Jednou se na to podívat dalo, znovu bych to asi taky zvládl, ale rozhodně mě tahle představa neláká. Takže na závěr jen zopakuji to čím jsem začal, je to slabé, ale znám i horší... 3,4/10 ()

=woody=

Zdary! "Proč?" musí se ptát sám sebe každý, kdo tento film viděl. Tedy každý, kdo v uplynulé dekádě viděl jakýkoliv jiný animovaný film. Ledová sezóna totiž nepřichází s vůbec ničím novým. Naopak, modely, které fungovaly v předchozích animácích, cupuje jako nemotorné štěně. Jakoby sami tvůrci zamrzli v čase.. Fóry jsou tedy vykradené, krkolomné, nevhodné, nebo jednoduše nevtipné. Animace zaostává kupříkladu za opěvovaným Pixarem, který si drží laťku přísně vysoko. A stejná slova lze psát též o příběhu. Cílová skupina spokojených diváků se tedy úzce profiluje pouze na nejmladší publikum, které je dnes již klasickými šlágry zatím nepolíbené, a více než kvalitu, ocení prdící mončičáky. Co naplat, oni se včera v kině měli filmově.. ;-) Woo. ()

kaylin

Asi je v tom nějaká nutnost, že filmy, které se odehrávají za polárním kruhem, musejí mít ekologické poselství, které je divákům doslova otloukáno o hlavu. Tohle platí i v případě "Ledové sezóny", jejímž smyslem je, aby si lidé uvědomili, že vlastně není dobrý nápad stavět domy na ledu... Opravdu závratná myšlenka. Ale sem tam je to i trochu zábavné. ()