John Crenshaw (Paul Logan) sprevádza svoju priateľku a partiu jej študentiek a študentov na víkendovú expedíciu do prírody hlboko do lesa. Čo malo byť príjemným vzdelávacím a zábavným výletom s cieľom nafotiť nádherné zábery, sa zvrhne na desivý boj o život. Skupinu totiž napadne horda zdeformovaných, zmutovaných bytostí s neukojiteľnou túžbou po krvi. Situácia sa vyvíja v ich neprospech a jediný, kto ich môže dostať z lesa nažive, je sám Crenshaw. (Incantator)

PavelVanekArt

Ten film je tak neskutečně blbej až je dobrej. Pořád jsem se u toho tlemil, hlavně když u systematického vyvražďování dementů hrál epickej rockovej soundtrack. Jinak to byla celkem oddechovka, spíš akční než horor. Kanibalistické gore scény by potřebovaly doladit, stejně tak efekty celkově, ale suma sumárum je to žánrovej nadprůměr. Nečekal jsem, že se budu tak bavit. Hlavní postava správně badass sympoš. 4* ()

*CARNIFEX*

Dá sa vôbec od podpriemerného režiséra akým Jared Cohn bez pochýb je, očakávať snímok, ktorý by nebodaj potešil oko hororového fanúšika? Áno, sem tam sa stane, že motyka vystrelí, no bohužiaľ toto nie je ten prípad. Keď už je niekto tak zúfalý, že kopíruje počiny akým boli donekonečna z popola vstávajúce pokračovania "Wrong Turn", musí na tom byť fakt kurva zle. Na "Horde" je od prvej minúty cítiť amatérčinu. Zaujímalo by ma kedy konečne pochopia, že tá hmla jak z diskotéky je asi tak reálna ako chuť rajčín v rajčinovej z automatu. Ale aby som len nekritizoval, vďaka gore, ktoré je pre hixploitation základom, sa nato dalo pozerať. Costas Mandylor, ktorého väčšina pozná z úspešnej série "Saw" už zrejme nemá do čoho pichnúť, keď sa objavil v takejto zbytočnej zmrdačine - 40% ()

kaylin

Mám rád béčkové filmy a snímek „The Horde“ mi ukazuje proč. Jsou jednoduché, jsou zábavné, mohou jít za hranice, které mainstream probádat moc nechce, především pak v násilí, a nedělají si hlavu z toho, jestli jsou pitomé. Někdy prostě jsou, no a co? Hlavně pokud bude dění a provedení zábavné a divák se nebude nudit. Já se v případě tohoto filmu nenudil. ()

darkrobyk

Variace na Ramba? Proč ne. Mix akčního žánru s buranským hororem, kde hrdinný John všechny vykydlí. U Stallona či van Damma by to prošlo, u Logana se zdá, že ne. Přitom je snímek na úplně stejném principu. Většina studentů zařve, klišé s blondýnou bylo dodrženo, odsekávání údů (tedy z té visící nohy vytekly alespoň tři litry), jazyk pryč, sekera v břichu, nůž v hlavě, rambovská kláda s ostny a jako třešinka několik digitálních výbuchů. A k tomu pěkná hudba s osmdesátkovou hrdinskou vložkou v momentě, kdy jde John do akce. Nejen Křišťálové jezero, ale i Safírové nabízí řadu adrenalinových zážitků... ()

Morholt

Blbý to bylo až běda, ale občas tu bylo i něco jako solidní gore a hlavně se tu člověk zasměje. O to se stará zejména neuvěřitelně nehrající Paul Logan, v jehož případě jsem prskal smíchy pokaždý, když se dostal do záběru. A v tom byl skoro furt. Vidět to v 80. či na začátku 90.let, tak bych u toho nejspíš uslintával, ale dneska je maximum 30%. ()

Časové pásmo bylo změněno