Mr. Church

Scénografie:

Joseph T. Garrity

Kostýmy:

Karyn Wagner

Pěkný a milý film, ale čekal jsem od Eddieho trochu víc. Příběh pana Churche nebyl zas tak zajímavý na to, aby potahal celý film. Hlavně když se o něm ani na konci téměř nic nedovíme. Čekal jsem na pořádné vyvrcholení a odhalení jeho tajemství a nic. Umím si představit, že takový Denzel Washington nebo Forest Whitaker by ho dokázali zahrát podobně a možná i lépe. Né že by Eddie Murphy na tu roli neseděl, ale sotva se ve filmu nějak projevil. Je to škoda, protože potenciál měl. Celkově tomu chybělo trošku víc. Líp zpracované postavy a lepší vyprávění příběhu. Ke konci jsem začal už trochu nudit.(12.12.2016)

Poněkud netradičně byl Eddie MÁRFY obsazen do seriózní role a nedařilo se mu vůbec zle. Film se pomalu vleče ke vkusnému konci a současně neinvazivně divákovi vsugeruje, že lidská dobrota je prostě nad všechno zlato světa. Jediným otravným aspektem snímku je dcera, jejíž vtíravost nezná mezí. Té holce říci, ať na ta rozpálená kamna nešahá, tak na ně jistojistě šáhne a následně propukne v pláč. 73%(12.1.2017)

Znáte to. Jednou za čas Vám prostě něco naprosto sedne do nálady a pak je o to lehčí nechat se tím filmem unést. Přesně tohle se mi stalo s Mr. Church. Dokonalý feel-good film s Eddiem Murphym v hlavní roli, kterého sice moc nemusím, ale tady perfektně spojuje všechny období ve filmu do komplexního díla. Taková menší sága rodu Brooksových, kde sledujeme několik různých etap v životě jedné ''rodiny''. Co bych na filmu nejvíce vychválil je asi to, že přes svůj silný a smutný příběh Vás tento film vyloženě citově nevydírá a nekonfrontuje, takže zbytek už je více méně na Vás. Nejvyšší hodnocení dávám především díky osobním sympatiím.(18.1.2017)

Henry Joseph Church je kuchárom, ktorého by chcel mať každý vo svojej domácnosti. On totiž nie je len tak nejakým obyčajným človekom, ale osobou, ktorá napriek tomu, že po dodržaní sľubu môže zavrieť dvere za jednou životnou etapou, urobí omnoho viac, ako sa zaviazala. Keď je "Mr. Church" jedným zo svojich známych požiadaný, aby sa po dobu šiestich mesiacov postaral o jeho ťažko chorú, umierajúcu ženu Marie, a dospievajúcu dcéru Charlie, pričom následne po dodržaní svojej úlohy bude dostávať doživotnú rentu, všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o "beh na krátku trať". Lenže život je niekedy napriek ťažkým životným skúsenostiam natoľko krásne komplikovaný, že cesta ku šťastiu môže byť v mnohým prípadoch omnoho kľukatejšia, ako by si jeden myslel. Tak neuveriteľne obyčajný film, až mi neostáva nič iné ako skonštatovať, že v sebe nosí tie najväčšie posolstvo. Kto by to bol povedal, že raz uvidím snímok s Eddie Murphym, ktorý ma dojme.(1.11.2016)

Vlastně klasický sterilní feel good/sad snímek, který jede přesně nalajnovaný podle mustru, ovšem tak svižně natočený, že to uteče jako voda. A to více jsem se na film těšil kvůli zapadlému Eddiemu Murphymu, který rozhodně něco takového ve své uvadající kariéře potřeboval. Ne, že by ho snad vyzvidla opět někam výše, ale je radost ho opět vidět si herectví užívat, jelikož je opravdu fenomenální. A půvabná Britt Robertson? Zprvu jsem nechápal, proč byla obsazena do role 15 leté, ale v průběhu to dává naprostý smysl a těším se na ní i nadále. Podobné menší filmy mám setsakra rád a jsem rád, že mi neutekl..9/10(18.11.2016)

• - Britt Robertson hrá 15 ročnú Charlotte, už v dobe natáčania bola herečka o 11 rokov staršia. (belinko)