Zúčtování

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

Když se člověk přenese přes to překombinované vyprávění, humorné pokusy o psychologickou hloubku a zvraty jako z Cimrmana, tak to celkem jde. Sošný Affleck je pro postavu autisty dobrá volba (bez ohledu na to, jestli tato filmové postava má s reálnými možnostmi autistů něco společného). Akce dobrá, řemeslně bez zaváhání, celkově tak na 7/10, nahoru zaokrouhlím za finální zúčtování s hlavním záporákem.(16.11.2016)

Určitě jedno z překvapení roku. Promyšlené psychologické drama o autismu tu O'Connor mísí s brutálním akčním nářezem ve stylu Johna Wicka. Affleck je skvěle obsazený. Příběh krásně odsýpá a pořád se něco děje. I účetní část je zajímavá. Není tu nouze o vtipné situace ala Ben kontra normální svět. Bernthal jako padouch super. Uvažte Barman vs Punisher, kdo by na tohle nešel?(4.11.2016)

• D.Moore

Bohužel tuhle postavu jsem Benu Affleckovi ani na chvíli nevěřil (no dobrá, v akčních scénách dejme tomu ano, ale o nich to nejspíš být nemělo). Příběh navíc patří k těm, které diváka sice dovedou překvapit, ovšem překvapí ho takovými neuvěřitelnými volovinami, že nad nimi nezbývá než kroutit hlavou.(1.5.2017)

V současný době v Praze probíhá jeden filmový festival za druhým a já samozřějmě chodím a ochutnávám, ale po čase mě prostě ten poctivej americkej blockbuster chybí jak praseti drbání a když je ten americkej biják tak dobrej jak tenhle, tak pak uctivá poklona pane O'Connor . Je to nejpoctivější možná filmařinas příběhem, který tě zajímá až do samýho konce a vyníkajícíma akčníma pasážema. Není moc co vytknout, vzpomínám si jak jsem Benovi před xx lety smál, že je to omyl Hollywoodu, no tak už teda rozhodně neříkám. Jasně vybírá si role který si na sebe dokáže posadit, ale i to je umění a navíc je prostě vidět že ten kluk na sobě pořád maká a to i fyzicky. Annička tam nemá až tak velkou roli, ale mě se ta holka líbí víc než devizovej učet.(7.11.2016)

Dobrý film, dobre napísaný, dobre zahraný, dobre obsadený, ale predovšetkým ešte lepšie zostrihaný. Gavin O'Connor opäť potvrdil, že mu drsné filmy sedia a dokáže im dať ten správny náboj a atmosféru. Príbeh a postavy majú čím zaujať a majú čo hrať. Predovšetkým poteší, že hlavná postava pomaly odhaľuje svoju minulosť. K tomu vynikajúce akcie na čele s Benom Affleckom, ktorému to neskutočne sedí. 85% - 4*(24.1.2017)

• - "Ravenight social club" bol skutočným sídlom bývalej mafiánskej skupiny Gambinovcov ktorej bossom bol John Gotti. (zajo91)

• - Režisér Gavin O'Connor vybral pre film indonézsky bojový štýl Pencak Silat. Hlavný predstaviteľ Ben Affleck (Christian Wolff) trénoval tiež judo a jiu-jitsu. (kazatelSVK)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)