Zúčtování

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

"I AIN'T EATING NO DONUTS!" --------- Rain Man sa po rokoch vrátil, ale v obleku a s plným zásobníkom. Scenár je na poriadnu zabíjačku relatívne uspokojivý. Taký alternatívny John Wick. Dve hodinky ubehnú rýchlo, film neunaví ani v závere. Hudobná zložka výborná, Affleckov výkon nadpriemerný. The Accountant je podareným ukončením roku 2016.(25.2.2017)

První půlka 3/5, ta druhá 5/5. Překvapivě velice pomalý rozjezd, který se prolne do celého filmu a až do samotného konce vyvolává mnoho otázek, na které záměrně neodpovídá. Sám budu potřebovat druhé shlédnutí. Faktem zůstává, že Affleck je zde jako vždy výborný a vůbec nejlepší jsou akční scény, ve kterých "Warrior" Gavin O'Connor naprosto válí. Sice to občas drhne a možná jsem čekal malinko více, ale nekompromisní účetní rozhodně nezklamal. A ten závěr? Bman v Punisher first round. Tedy skoro. PS : Vůbec těch příměrů k Batmanovi je tady více než dost. Wolff si čte Detective comics, zpívá si onu známou říkanku Solomona Grundyho, narážky k Alence v říši divů, setkává se s detektivem Gordonem a spolupracuje s Robinem...8/10(8.11.2016)

Gavin O’Connor mě ještě nikdy úplně nezasáhl. Rodinná dramata řešil i v Hrdosti a slávě nebo mnohými opěvovaném Warriorovi. Také tady mísí v docela komplikovaném balení žánry a poměrně se mu to daří. Nenápadný účetní žije sám, je odměřený k lidem, emocionálně strohý. Je autista. Otrokem svých poruch. Ale ve své jiné poloze je také nezávislý účetní pro velké ilegální ryby, díky čemuž má doma originály děl proslulých malířů a zlaté cihličky. Do života mu ale vstoupí jiná účetní v podání znovu roztomilé Anny Kendrick, které půjde o krk, protože přišla na to, na co on (ač on za pouhou jednu noc). Řada flashbacků (drsná armádní výchova), řada odboček. Ambice docela velké, ale O’Connor (troufám si tvrdit) nestíhá. Tempo vyprávění je rozvleklejší, měl by volit kratší stopáže, odtažitosti je na mě až příliš. Koženého Bena Afflecka budu mít vždycky rád, a protože má jeho postava ráda řád a pořádek, jeho protivníci to vždycky efektně koupí. Nakonec poměrně kompaktní kus. 75%(19.11.2016)

Pomalu, ale jistě si začínám zvykat, že Ben Affleck je záruka kvalitního snímku. Už několikrát ukázal, že zahrát umí a nejde jen o náhodu. Accountant je další snímek, který je kvalitou velmi vysoko. Ben navíc dostal nelehkou roli a zhostil se ji opět solidně. Akce není tolik, ale pokud se objeví, stojí za to. I hudbu můžeme brát jako klad. Temná stránka je dobrá, bohužel tempo místy únavné, ale to je malá vada na kráse. Na plný počet snímek nevidím, protože Benovi chybí koule, odehraje to svým perfektním způsobem, ale chybí tomu ten pořádný náboj, co diváka posadí na prdel.. 8/10 = 85%(31.12.2016)

Rozpočet $44miliónovTržby USA $86,260,045Tržby Celosvetovo $153,055,291Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,199,672Tržby za predaj DVD v USA $8,582,372║ Affleck sa akosi moc rozbehol a fušuje do remesla Johna Wicka /70%/(28.1.2017)

• - Obraz Jacksona Pollocka, jež se ve filmu objeví, se jmenuje „Free Form“ a vytvořen byl v roce 1946. (DaUr)

• - Poezií, kterou Christian Wolff (Ben Affleck) ve filmu často v kritických situacích přeříkává, je říkanka „Solomon Grundy“. Jedná se o lidovou poezii, která popisuje krátký lidský život se všemi jeho útrapami. (Yoshitsune)

• - Španělský soud řešil ve Valencii případ původem marockého obchodníka, který zažaloval studio Warner Bros za to, že byla ve filmu použita jeho fotografie ve spojitosti se skutečnými mafiány z newyorské rodiny Gambino. Mužova tvář je v jinak zhruba 128 minut dlouhém filmu vidět jednu sekundu. Fotografie byla použita bez mužova svolení a mohla tak poškodit jeho jméno. Studio proto muselo muži zaplatit 25 tisíc euro. (fanda124)