poster

Zúčtování

 • USA

  The Accountant

 • Slovensko

  Účtovník

 • Velká Británie

  The Accountant

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Emocionálna thrillerová pecka s perfektnou akciou a možno až zbytočne prekombinovanou story s množstvom detailov, ktoré dostanú zmysel v neskorších scénach a vnesú do príbehu nemalé prekvapenie ("Máte rada skladačky?"). Aspoň pri prvom zhliadnutí. Pri druhom, ktoré som si dal kvôli ťažkému rozhodovaniu medzi plnou paľbou a previnilo podhodnotenými štyrmi hviezdami, sa nadšenie zo superchytrého scenára zmenilo iba v pôžitok z chytro vykonštruovanej žánrovej jednohubky. Ale emócie zostali.(30.11.2016)

 • Chrustyn
  ****

  Rain Man potkává Jasona Bournea v zajímavém thrilleru o geniálním (autismem trpícím) účetním, kterému nedělá problém najít "ztracené" peníze ani zabíjet lidi. Děj je možná trochu překombinovaný, ale film má slušné tempo a dokáže pobavit diváky, kteří si libují v inteligentních thrillerech. Akce však moc nečekejte.(12.2.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Sofistikované béčko, které pod zdánlivě seriózním závojem schovává film o týpkovi, který v sobě snoubí Willa Huntinga/Jasona Bournea/Johna Nashe/Franka Castlea/Raymonda Babbitta/Johna Wicka, no prostě Chuck Norris hadr. Takže se tu prohání matematický autistický übergéniální účetní s kvérem v ruce a mezi nesčetnými headshoty řeší záležitosti srdce a nekompromisní otcovské lásky. Prostě béčko, prostě úlet, prostě zábava. Čistě papírově by to nemělo fungovat a měl by to být směšný materiál na letošní Zlaté maliny. Jenže... Jenže ono to oproti všem předpokladům funguje. A to tak že hodně (především pak v první polovině). Je to své způsobem, jakým bývaly staré dobré evropské sedmdesátkové kriminálky. Vytknout by se dala snad jen úsměvná snaha o finální twist, stavící na totožnosti jedné z postav. Přitom až v polovině filmu mi došlo, že postavy/divák to dle tvůrců jakože asi nemají vědět již od samého počátku.(4.11.2016)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Já jsem neměl žádný problém akceptovat postupně se rodící bizarnost celé situace, takže jsem ve výsledku nadmíru spokojený. Výprava je účelově chaotická a tajnůstkářská, ale já to mám vlastně rád, takže mě zamrzel pouze lacinější final fight na konec, jehož pointu jsem odhalil už v půlce filmu, což je ale z velké části jen a jen můj problém. Natočený je to super, jako top áčkové "akce" letos to lze doporučit. 90%(29.12.2016)

 • Le_Chuck
  ****

  Miesto slabej päťky dávam silnú štvorku. Druhá polovica trochu stráca na tempe a pár menších vecí sa mi žiadalo dovysvetliť. Ani nie z pohľadu príbehu, len chcel som byť ešte chvílu dlhšie s Wolffom a jeho vesmírom. Lebo funguje, rovnako ako postavy a pavučiny ich vzťahov. Accountant asi nebude film desaťročia, ale tento rok ho dávam k špičke, lebo je to kus podstivého filmového stejku. Z vonku chrumkavý z vnútra krvavý. 90%(2.11.2016)

 • - Poezií, kterou Christian Wolff (Ben Affleck) ve filmu často v kritických situacích přeříkává, je říkanka „Solomon Grundy“. Jedná se o lidovou poezii, která popisuje krátký lidský život se všemi jeho útrapami. (Yoshitsune)

 • - V čase 00:36:54, kedy otvára Ben Affleck termosku, hrnček odkladá vpravo. V ďalšom zábere je hrnček už vľavo. (ateista)

 • - Režisér Gavin O'Connor vybral pre film indonézsky bojový štýl Pencak Silat. Hlavný predstaviteľ Ben Affleck (Christian Wolff) trénoval tiež judo a jiu-jitsu. (kazatelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace