Zúčtování

Účtovník

The Accountant

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

Pomalu, ale jistě si začínám zvykat, že Ben Affleck je záruka kvalitního snímku. Už několikrát ukázal, že zahrát umí a nejde jen o náhodu. Accountant je další snímek, který je kvalitou velmi vysoko. Ben navíc dostal nelehkou roli a zhostil se ji opět solidně. Akce není tolik, ale pokud se objeví, stojí za to. I hudbu můžeme brát jako klad. Temná stránka je dobrá, bohužel tempo místy únavné, ale to je malá vada na kráse. Na plný počet snímek nevidím, protože Benovi chybí koule, odehraje to svým perfektním způsobem, ale chybí tomu ten pořádný náboj, co diváka posadí na prdel.. 8/10 = 85%(31.12.2016)

• poz3n

Dlouho jsem neviděl film, který by mi přišel od samotného začátku tak směšný. Každá scéna jakoby byla sama o sobě nešikovným klišé a největším kýčem světa. Když trochu zavzpomínám, není tomu vlastně příliš jinak u Warriora. Ten ale alespoň dokázal pracovat trochu s emocemi a to jedno velké klišé změnit v jakýsi archetypální příběh. Zúčtování je jen nechtěná komedie. 4/10(8.1.2017)

O'Connor zklamal. Warrior byl nejlépe natočeným klišé v historii a úplně mě odrovnal, Zúčtování je chladné jak ženská při menstruaci a vyloženě urazí, když svůj tak chytře napsaný příběh s postupně zvýznamňovanými motivy nedokáže zakončit alespoň trochu zapamatování hodným způsobem (a místo toho vytahuje ten nejnevhodnější zvrat pro vyprávění tak vážné a vesměs inteligentní). Nikdo filmu neodpáře, že je výtečně obsazen (Affleck pro tuhle roli ideální), že má koule a představa brýlatého autistického úředního coby bad ass motherfucker terminátora je strašlivě cool (stejně jako některé z toho plynoucí vtípky: "To je zabil kalkulačkou?"), ale tuhle potenciální zábavu umí režisér prodat jen v několika akčních momentech, jinak si s překvapivou dramatickou povrchností bohužel poradit nedokáže. A to jsem se fakt upřímně těšil... 65%(8.12.2016)

Neuvěřitelné, někdo opravdu vymyslel koncept ,,Rain Man dělá pro mafii", napsal scénář a natočil to. Exemplární akční béčko, kde klišé střídá klišé a logika nemá šanci. Co se týče zvláštních schopností a umu hlavního hrdiny, vypadá to spíš jako nepřiznaná variace na klasický komiksový příběh Supermana - nenápadný účetní vypadající jakou ňouma sundá čas od času, když je potřeba zachránit svět nebo jeho vyvolenou, brýle, nasadí stylovou kapucu a za odříkávání říkankové mantry použije své superschopnosti a pošle na onen svět všechny záporňáky...jen supermanovský komiksový úbor nahradil civil...(28.12.2016)

No konečně!!! Už jsem málem zapomněl, jaké to je jít z kina naplněn absolutním potěšením a s tím hřejivým pocitem u šulínka, pulzujícím radostí, že jsou po všech těch supergejských pičózách, psychodeliktických smaženicích pro artové hnědopichy a trapných fekálních kokotmédiích stále ještě mezi námi fantastičtí scénáristé, skvělí režiséři a totálně prkenní neherci. Ale jebat! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „nevadí“. Sice by to třeba takový Éda Norton dotlačil až k extázi, ale zase bych se ztrapnil onanováním na veřejných místech, a tuhle globální dokonalost kupodivu nedokázal zprasit ani Nekrotický Ben, jenž poprvé za kariéru dostal roli, šitou Aspergerem téměř na míru jeho obrně. Tohle člověku připomene, proč vlastně čumí na pohyblivé obrázky a jaké ty dokáží být v povolaných rukou a s perfektním, mnohavrstevným, zajímavým a inteligentním příběhem v zádech dokonalou zábavou. Poprvé za celou mou virtuální existenci mě něco donutilo přehodnotit 10 vrcholných, což mě po vzoru mých největších funoušků kompulzivně ponouká vyhlásit obvyklý ultimativní čelynč: „Dej tomu míň než čtyři a jsi nevkusný velepičus, přechytřelý ufon, vyrachtaná kudlanka, maďarská lopata, esoterický bukanýr, hloupý nezletilý honibrk nebo jen prostě jinačí (čti totální kokot)“. Zařazení se do výše zmíněných kategorií už nechám plně na typu vaší invalidity, ale moc mě neserte, chci, aby to tu do měsíce zaslouženě ukazovalo prdel Forestu Žumpovi!(7.11.2016)

• - Ve filmu je možné zahlédnout i českou stopu - když si Christian (Ben Affleck) prohlíží účetní knihy, v jedné z nich je uvedena firma Siemens Elektropřístroje s.r.o. s adresou Komenského 821 (na této adrese v Trutnově firma skutečně sídlí). (Chevees)

• - Chris (Ben Affleck) vo filme používa poloautomatickú odstreľovaciu pušku Barrett M82A1M. (MikaelSVK)

• - Poezií, kterou Christian Wolff (Ben Affleck) ve filmu často v kritických situacích, přeříkává, je říkanka "Solomon Grundy". Jedná se o lidovou poezii, která popisuje krátký lidský život se všemi jeho útrapami. (Yoshitsune)