Christian Wolf je matematický génius, který ale za svou vysokou inteligenci platí daň v podobě asociálního chování kvůli autismu, který mu diagnostikovali lékaři, když byl malý. Jeho otec, voják z povolání, odmítl syna nechat v ústavu, a protože měl obavy, že budou Chrise ve škole šikanovat, zavedl jemu i jeho bratrovi odmalička přísný režim sebeovládání a tvrdé lekce bojových umění. Jako dospělý pracuje Chris ve firmě v Illinois, která se zabývá forenzními audity nebo radí farmářům s odpisy daní. Skutečnost je ale jiná. Christian pracuje jako účetní pro drogové kartely, kšeftaře se zbraněmi, šejky a nájemné vrahy. Tato činnost neunikne pozornosti oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, které ho začne vyšetřovat. Aby zmírnil podezření, přijme zakázku u jedné legální firmy, vyrábějící robotické končetiny. Ovšem ani tato společnost není tak neškodná, jak se na první pohled zdálo. Chris se tak dostává do stále větších komplikací a mrtvých kolem něj přibývá. (TV Nova)

Trailer 1

J*A*S*M

Když se člověk přenese přes to překombinované vyprávění, humorné pokusy o psychologickou hloubku a zvraty jako z Cimrmana, tak to celkem jde. Sošný Affleck je pro postavu autisty dobrá volba (bez ohledu na to, jestli tato filmové postava má s reálnými možnostmi autistů něco společného). Akce dobrá, řemeslně bez zaváhání, celkově tak na 7/10, nahoru zaokrouhlím za finální zúčtování s hlavním záporákem. ()

Tosim

Docela bych si dokázal představit, že to je vyprávění o novém superhrdinovi, zvaném Účetní, jehož Achillovou patou je autismus. Pak by se dala natočit i minisérie, nebo seriál, ve kterém by všechny zvraty nepůsobili jako veletoč. Jinak ovšem všechno šlape, od akce, přes Afflecka, kterému tenhle typ role bez debat sedne, až třeba k Johnu Litgowovi, kterého jsme v pořádné roli neviděli snad od Dextera. 90%. ()

verbal

No konečně!!! Už jsem málem zapomněl, jaké to je jít z kina naplněn absolutním potěšením a s tím hřejivým pocitem u šulínka, pulzujícím radostí, že jsou po všech těch supergejských pičózách, psychodeliktických smaženicích pro artové hnědopichy a trapných fekálních kokotmédiích stále ještě mezi námi fantastičtí scénáristé, skvělí režiséři a totálně prkenní neherci. Ale jebat! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „nevadí“. Sice by to třeba takový Éda Norton dotlačil až k extázi, ale zase bych se ztrapnil onanováním na veřejných místech, a tuhle globální dokonalost kupodivu nedokázal zprasit ani Nekrotický Ben, jenž poprvé za kariéru dostal roli, šitou Aspergerem téměř na míru jeho obrně. Tohle člověku připomene, proč vlastně čumí na pohyblivé obrázky a jaké ty dokáží být v povolaných rukou a s perfektním, mnohavrstevným, zajímavým a inteligentním příběhem v zádech dokonalou zábavou. Poprvé za celou mou virtuální existenci mě něco donutilo přehodnotit 10 vrcholných, což mě po vzoru mých největších funoušků kompulzivně ponouká vyhlásit obvyklý ultimativní čelynč: „Dej tomu míň než čtyři a jsi nevkusný velepičus, přechytřelý ufon, vyrachtaná kudlanka, maďarská lopata, esoterický bukanýr, hloupý nezletilý honibrk nebo jen prostě jinačí (čti totální kokot)“. Zařazení se do výše zmíněných kategorií už nechám plně na typu vaší invalidity, ale moc mě neserte, chci, aby to tu do měsíce zaslouženě ukazovalo prdel Forestu Žumpovi! ()

Enšpígl

V současný době v Praze probíhá jeden filmový festival za druhým a já samozřějmě chodím a ochutnávám, ale po čase mě prostě ten poctivej americkej blockbuster chybí jak praseti drbání a když je ten americkej biják tak dobrej jak tenhle, tak pak uctivá poklona pane O'Connor . Je to nejpoctivější možná filmařinas příběhem, který tě zajímá až do samýho konce a vyníkajícíma akčníma pasážema. Není moc co vytknout, vzpomínám si jak jsem Benovi před xx lety smál, že je to omyl Hollywoodu, no tak už teda rozhodně neříkám. Jasně vybírá si role který si na sebe dokáže posadit, ale i to je umění a navíc je prostě vidět že ten kluk na sobě pořád maká a to i fyzicky. Annička tam nemá až tak velkou roli, ale mě se ta holka líbí víc než devizovej učet. ()

POMO

Emocionálna thrillerová pecka s perfektnou akciou a možno až zbytočne prekombinovanou story s množstvom detailov, ktoré dostanú zmysel v neskorších scénach a vnesú do príbehu nemalé prekvapenie ("Máte rada skladačky?"). Aspoň pri prvom zhliadnutí. Pri druhom, ktoré som si dal kvôli ťažkému rozhodovaniu medzi plnou paľbou a previnilo podhodnotenými štyrmi hviezdami, sa nadšenie zo superchytrého scenára zmenilo iba v pôžitok z chytro vykonštruovanej žánrovej jednohubky. Ale emócie zostali. ()

• Režisér Gavin O'Connor vybral pre film indonézsky bojový štýl Pencak Silat. Hlavný predstaviteľ Ben Affleck (Christian Wolff) trénoval tiež judo a jiu-jitsu. (kazatelSVK)
  • Když analytička Marybeth Medina (Cynthia Addai-Robinson) prochází fotky podezřelých Gambinovy rodiny (Suspected Gambino family associates), stejná fotka se tam nachází 2x - v 1. řadě první a čtvrtá. (Radiq)
  • Poezií, kterou Christian Wolff (Ben Affleck) ve filmu často v kritických situacích přeříkává, je říkanka „Solomon Grundy“. Jedná se o lidovou poezii, která popisuje krátký lidský život se všemi jeho útrapami. (Yoshitsune)