Zúčtování

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

|77%| Solidní a zajímavý snímek. Nemůžu si pomoct, ale Ben Affleck mě baví víc a víc. Ten chlap to má prostě v sobě. Furt tvrdím, že Affleck je flegmouš jak vyšitej (v dobrém slova smyslu). Ve Zmizelé se ta jeho flegmatická povaha projevila na stopro – role mu padla jak ulitá. Dokonce i v tomto filmu se dokázal vžít do role. Najde se tu i pár akčních sekvencí. Asi v cca polovině snímku tu máme dvě části akčních sekvencí. Jedná se především o profesionální střílení. Finále je ještě akčnější. Ale pozor, o akci tato záležitost rozhodně není. Hudba je solidní. Jako celek je to super, jen tu cítím trochu nevyužitý potenciál. Zejména by to chtělo obohatit scénář. Ale to je pouze detail. Bylo natočeno a ještě bude spousty filmů, co mají také tvůrci furt točit, že? Já jsem nadmíru spokojený. Těším se na další Afleckovi filmy. Samozřejmě to bude série filmů o Batmanovi, ale spíš se těším na chystaný a pod Affleckovou režií snímek, Pod rouškou noci.(12.11.2016)

"Od kdy je těžké zabít účetního?" Vždycky to bylo těžké, jsou to totiž potvory hemživé, chvilku nepostojí a neustále kličkují mezi paragrafy. Jenže když k tomu ještě přidají kolovrátkovou básničku, střelecký výcvik a schopnost urazit cizí hlavou umývadlo, tak je to zase o kousek těžší. Pana Wolffa je zkrátka těžké zabít, ale je velmi snadné se s ním bavit při počítání, mizení i dokončování zakázky. Mě tedy nejvíc dostala jeho geniální spojka po telefonu a schopnost vybírat si hotel podle tlaku vody. Na druhou stranu mi však připadá, že mi bylo umožněno pochopit kouzlo Pollockových obrazů a tohoto okamžiku jsem se vždycky trochu bál.(5.2.2017)

Neuvěřitelné, někdo opravdu vymyslel koncept ,,Rain Man dělá pro mafii", napsal scénář a natočil to. Exemplární akční béčko, kde klišé střídá klišé a logika nemá šanci. Co se týče zvláštních schopností a umu hlavního hrdiny, vypadá to spíš jako nepřiznaná variace na klasický komiksový příběh Supermana - nenápadný účetní vypadající jakou ňouma sundá čas od času, když je potřeba zachránit svět nebo jeho vyvolenou, brýle, nasadí stylovou kapucu a za odříkávání říkankové mantry použije své superschopnosti a pošle na onen svět všechny záporňáky...jen supermanovský komiksový úbor nahradil civil...(28.12.2016)

Solomon Grundy, Born on a Monday, Christened on Tuesday, Married on Wednesday, Took ill on Thursday, Grew worse on Friday, Died on Saturday, Buried on Sunday, That was the end, Of Solomon Grundy. Solomon Grundy, Born on a Monday... Už dost, Chrisi, podívejme se na O´Connorovu účetní závěrku, konkrétně výsledovku. Na straně zisků figurují perfektně ozvučená, dostatečně surová akce a především akt stvoření neobvyklého superhrdiny, s kterým by se mohly ztotožnit osoby s poruchami autistického spektra (samozřejmě tím nemyslím přejít z rychlosoučtů rozsypaných párátek na headshoty). Mezi ztráty řadím zbytečnou komplikovanost a narušení dynamiky při flashbacích a zdlouhavém vysvětlování minulých událostí. Obrovským pasivem je pak twist, ke kterému jsem se celou dobu modlil, aby nenastal. Kterýkoliv účetní by si spočítal, že jeho statistická pravděpodobnost je asi taková, jako že J.K.Simmons bude ještě někdy mít vlasy až na ramena. Temný rytíř z účtárny sice skončil v černých číslech, ale jeho zisk se po zdanění žánrovými konkurenty jeví jako zanedbatelný. Ohledně Afflecka nesdílím všeobecné nadšení. Jeho standardní herectví připomínající člověka, co má v zadku vražený mražený asparagus, bylo pro ztvárnění postavy s Aspergerovým syndromem naprosto ideální, stejně jako třeba když Arnie představoval kybernetický organismus s rakouským přízvukem..(11.11.2016)

Určite jeden z najlepších filmov s Benom Affleckom. Super to tu odsýpalo, dejová linka tiež potešila a akčné scény boli po dlhej dobe niečo, čo som si vyslovene užíval. Autizmus je hrozná vec, ale keď sa zoberie za správny koniec, tak to nemusí byť až tak zlé. Samozrejme nemyslím to, ako s chorobou naložil tento sympatický pán účtovník. Ešteže mu zostalo srdce a nejaký ten zmysel pre spravodlivosť. 85/100(8.1.2017)

• - "Ravenight social club" bol skutočným sídlom bývalej mafiánskej skupiny Gambinovcov ktorej bossom bol John Gotti. (zajo91)

• - "Where fun goes to die" (Kde zábava zomrie), je skutočne neoficiálne motto Univerzity v Chicagu. (zajo91)

• - V čase 00:36:54, kedy otvára Ben Affleck termosku, hrnček odkladá vpravo. V ďalšom zábere je hrnček už vľavo. (ateista)