Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (10)

Trailer 9

Recenze (829)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nebavia ma akčné filmy. 90% z nich je z pohľadu akcie viac nereálnych ako polka hororov (čomu sa samozrejme nevyhli ani v tomto snímku), no keď sa v hlavnej úlohe objaví polo-retard s mozgom génia, prejavom bez emócií, že by sa zato nehanbila ani Margaret Tchatcherová, navyše s tak pútavo, inteligentne podanou story, že človek ozaj musí používať rozum aby pochopil, to skutočne poteší aj moje oko diváka. Veľmi spokojný ... ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

|77%| Solidní a zajímavý snímek. Nemůžu si pomoct, ale Ben Affleck mě baví víc a víc. Ten chlap to má prostě v sobě. Furt tvrdím, že Affleck je flegmouš jak vyšitej (v dobrém slova smyslu). Ve Zmizelé se ta jeho flegmatická povaha projevila na stopro – role mu padla jak ulitá. Dokonce i v tomto filmu se dokázal vžít do role. Najde se tu i pár akčních sekvencí. Asi v cca polovině snímku tu máme dvě části akčních sekvencí. Jedná se především o profesionální střílení. Finále je ještě akčnější. Ale pozor, o akci tato záležitost rozhodně není. Hudba je solidní. Jako celek je to super, jen tu cítím trochu nevyužitý potenciál. Zejména by to chtělo obohatit scénář. Ale to je pouze detail. Bylo natočeno a ještě bude spousty filmů, co mají také tvůrci furt točit, že? Já jsem nadmíru spokojený. Těším se na další Afleckovi filmy. Samozřejmě to bude série filmů o Batmanovi, ale spíš se těším na chystaný a pod Affleckovou režií snímek, Pod rouškou noci. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Zdejší nadšení nemůžu sdílet. Ona totiž v jednoduchosti je krása, nemusí být všechno komplikované jako žena nebo daňové přiznání. Nebojím se přiznat, že z kina jsem si odtáhl jeden velký a těžký otazník. Dalších zhruba šedesát šlo za mnou naštěstí samo... Asi ještě nikdy jsem na plátně neviděl film, ve kterém by se tak moc tloukla zmatená překombinovanost na jedné straně s až pitomě okatou průhledností na straně druhé. Teď jen doufám, že se mě nějaký kamarád dobračisko nezeptá, o čem to vlastně bylo, protože zatím jsem si vymyslel akorát "o účetnictví nové doby." No a k tématu Ben Affleck - když se někdo ve všech rolích tváří stejně, tak je jako dobrý herec, jo? ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JSI JINÝ. A LIDÉ SE BOJÍ TOHO, CO JE JINÉ…“ /// Má to hodně zajímavý tempo, atmosféru i příběh. Rejpavci při několika téměř náhodnejch hrátkách vohrnou pysk, sluníčka zas budou řešit morální dilema, ale nakonec všichni uznaj, že Affleckovi chybí Batman. Proto díky svýmu hereckýmu projevu, připomínajícímu vývojové mentální postižení, vzal zavděk rolí účetního a natočil milej film plnej zabíjení, kterýmu schází jen věnování autistickejm parchantům. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět Bena Afflecka s českým pasem. 2.) Nevím, jak zocelit svý syny. 3.) Thx za titule „.Bac.“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Dobrý film, dobre napísaný, dobre zahraný, dobre obsadený, ale predovšetkým ešte lepšie zostrihaný. Gavin O'Connor opäť potvrdil, že mu drsné filmy sedia a dokáže im dať ten správny náboj a atmosféru. Príbeh a postavy majú čím zaujať a majú čo hrať. Predovšetkým poteší, že hlavná postava pomaly odhaľuje svoju minulosť. K tomu vynikajúce akcie na čele s Benom Affleckom, ktorému to neskutočne sedí. 85% - 4* ()

Galerie (43)

Zajímavosti (22)

  • V čase 00:36:54, kedy Christian (Ben Affleck) otvára termosku, odkladá hrnček. V ďalšom zábere je hrnček už vľavo. (ČSFD)
  • Scénář filmu byl roku 2011 uveden na tzv. Blacklistu - seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů. (filmsim)
  • Jedno z pseudonymov používaných Christianom Wolffom (Ben Affleck) je meno Gauss. Carl Friedrich Gauss bol jeden z najväčších matematikov a fyzikov všetkých čias. Zaoberal sa teóriou čísel, matematickou analýzou, geometriou, geodéziou, magnetizmom, astronómiou a optikou. Vynašiel mimo iného tzv. Gaussovu krivku. (ČSFD)

Související novinky

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (více)

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (více)

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)

Reklama

Reklama