Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (10)

Trailer 3

Recenze (828)

Eliott 

všechny recenze uživatele

Bena Afflecka jsem nikdy nepovažoval za dobrého herce. Možná proto mne však tady velice překvapil a myslím, že se jeho autistická role doopravdy povedla. Nepůsobí nijak křečovitě a občas je to i trochu humorné. Dále je skvělá akce i zápletka a tak hodnotím velice kladně. 75%. Uprava po opětovném shlédnutí: Jde o jeden z nejlépe provedených filmů na podobné téma a jasných pět hvězd! PS: Interakce Afflecka s Kendrick roztomilé a finální bratrské shledání naprosto legendární! ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Ex Navy Seals borci dostali nařezáno od Denzela v Equalizerovi, tak si střihli reparát v Accountantovi a dostali nařezáno znovu, tentokrát od Afflecka. Není to zdaleka tak efektní a vizuálně podmanivé jako v prvním případě, ale díky zajímavému kriminálnímu podhoubí a skvělým hercům je to neménně zábavné, leč na trochu jiné notě. Akce syrová, chlapská, přehledná. Scénář vzhledem k pojetí filmu atyp, s několika zajímavými odbočkami, které obvykle dělají ty nejlepší herecké články (Bernthal - bratrské pouto, Simmons - pochybování o sobě, Lithgow - praktiky korporátní politiky), takže dojem z toho ve finále je více než příjemný. Jeden z nejkompaktnějších malých velkých akčních thrillerů poslední doby. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Určite jeden z najlepších filmov s Benom Affleckom. Super to tu odsýpalo, dejová linka tiež potešila a akčné scény boli po dlhej dobe niečo, čo som si vyslovene užíval. Autizmus je hrozná vec, ale keď sa zoberie za správny koniec, tak to nemusí byť až tak zlé. Samozrejme nemyslím to, ako s chorobou naložil tento sympatický pán účtovník. Ešteže mu zostalo srdce a nejaký ten zmysel pre spravodlivosť. 85/100 ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Daredevil vs. Punisher round 2. Není to moc chytrý a k realitě to má asi taky daleko, ale k čertu s tím. Ben je s kvérem sympaťák, Anna Kendrick jako roztomilej veverčí sidekick bude fungovat vždycky a vůbec, takhle dobře obsazený středněrozpočtový béčka, co ovšem nemají daleko k něčemu víc, mám zkrátka rád. 8/10 ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Bohužel tuhle postavu jsem Benu Affleckovi ani na chvíli nevěřil (no dobrá, v akčních scénách dejme tomu ano, ale o nich to nejspíš být nemělo). Příběh navíc patří k těm, které diváka sice dovedou překvapit, ovšem překvapí ho takovými neuvěřitelnými volovinami, že nad nimi nezbývá než kroutit hlavou. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (21)

  • Soud ve španělské Valencii řešil případ původem marockého obchodníka, který zažaloval studio Warner Bros. za to, že byla ve filmu použita jeho fotografie ve spojitosti se skutečnými mafiány z newyorské rodiny Gambinů. Mužova tvář je ve zhruba 128 minut dlouhém filmu vidět jednu sekundu. Fotografie byla ovšem použita bez mužova svolení a mohla tak poškodit jeho jméno. Studio mu proto nakonec muselo zaplatit 25 tisíc euro. (ČSFD)
  • Anna Kendrick (Dana) má ve filmu postavu napsanou podle vlastní matky - skutečné účetní, která i spolupracovala na scénáři, aby zaměstnání působilo autentičtěji. (Melcoiro)
  • Ve filmu je možné zahlédnout i českou stopu - když si Christian (Ben Affleck) prohlíží účetní knihy, v jedné z nich je uvedena firma Siemens Elektropřístroje s.r.o. s adresou Komenského 821 (na této adrese v Trutnově firma skutečně sídlí). (Chevees)

Související novinky

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (více)

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (více)

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Loňská comicsovka Sebevražedný oddíl sice moc lidí nenadchla, 745 vydělaných milionů nicméně znamená dvojku. Té se ujal Gavin O'Connor, režisér Warriora nebo Zúčtování, a měla by se začít točit v… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)

Reklama

Reklama