Tohle je náš svět

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2016, 118 min

Neočekával jsem, že by se mi to mohlo líbit, ale nakonec to bylo překvapivě zajímavé a udrželo to moji pozornost po celou stopáž. Jenže výtek mám přesto hodně. Vzhledem k námětu bych minimálně zvýšil počet komediálních scén, protože když se ve filmu střetly ty dva různé světy, vtipné to opravdu bylo (policajt, pití vína atd.). Osobně bych šel spíš tímto směrem, protože drama tam nefungovalo prakticky vůbec. Takové ty typické zápletky "co je vlastně správně" nebo "jsem vlastně dobrej táta" mě v tomhle poměrně nápaditém snímku celkem dost rušily. Pokud už drama, tak zde mohl být větší důraz například na kritiku konzumní společnosti. První půlce bych dal ještě možná slabší 4*, ovšem druhá půlka byla už byla znatelně slabší. Finále vyloženě nedostatečné. Podtrženo sečteno, nebylo to špatné, ale pro mě určitě nevyužitý potenciál.(23.8.2017)

Tohle je náš svět je chytře natočený film, který ukazuje extrémní alternativu žití v konzumu. Asi každý člověk, kterého znám už je přežraný slevových akcí v supermarketech a pro méně a méně lidí není představa dokonalého víkendu zážitkové odpoledne v nákupním centru, tedy aspoň to tak cítím. Snímek je cenný tím, že neukazuje pouze onu extrémní alternativu jako bezchybné řešení všech problémů současnosti, ale naopak dává stejný prostor tomu, aby ukázal odvrácenou stránku odtrhnutí se od společnosti a na základě argumentů obou stran dojde děj k logickému rozuzlení.(24.9.2017)

Pro komiksové fandy obrovská zrada. Příležitostný řidič autobusu a rodič na plný úvazek Viggo totiž žádnými nadpřirozenými schopnostmi neoplývá, tedy snad kromě té, že absolutně kašle na dnešní konzumní společnost a po svém vychovává svých 6 dětí. Zda-li s jeho výchovou bude divák souhlasit či nikoliv, záleží čistě na úhlu pohledu každého z nás. Příjemný film k zamyšlení. 75%(21.11.2016)

Originální počin, který dokáže již po chvilce vtáhnout do svého děje. Diváka způsob života hlavních postav zaujme, avšak jistě v něm vyvolá i celou řadu otázek, zejména ohledně budoucnosti dětí a jejich pozdější potřeby založit vlastní rodiny. Po celou dobu je film udržován v dobrém tempu, nenudí ani na okamžik a přináší celou řadu zajímavých střetů odchovanců divočiny s moderním světem. Herecké výkony jsou přesvědčivé, celkové zpracování napomáhá k výslednému dojmu a já tak nemám problém hodnotit nejvyšším počtem hvězdiček.(25.9.2018)

Niečo na zamyslenie. Snímok, ktorý je nielenže výborne spracovaný a zahraný, ale je tu aj veľa podnetov na zamyslenie. Zároveň ma pri sledovaní prepadla neodbytná myšlienka toho, ako sa ľudská morálka v priebehu času, technického rozvoja a zmien spoločnosti mení. Čo bolo kedysi normálne, je teraz spoločnosťou perzekvované a opačne. Pred pár storočiami by bol ten otec (Viggo Mortensen) najlepším rodičom na svete, no v súčasnej dobe je už braný nanajvýš tak za blázna ak nie rovno za nebezpečného pošahanca. Čo je z toho dobré a čo nie, tak to už si musí každý posúdiť sám. 80/100(28.10.2016)