Tohle je náš svět

• Nizozemsko

• Belgie

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2016, 118 min

Originální počin, který dokáže již po chvilce vtáhnout do svého děje. Diváka způsob života hlavních postav zaujme, avšak jistě v něm vyvolá i celou řadu otázek, zejména ohledně budoucnosti dětí a jejich pozdější potřeby založit vlastní rodiny. Po celou dobu je film udržován v dobrém tempu, nenudí ani na okamžik a přináší celou řadu zajímavých střetů odchovanců divočiny s moderním světem. Herecké výkony jsou přesvědčivé, celkové zpracování napomáhá k výslednému dojmu a já tak nemám problém hodnotit nejvyšším počtem hvězdiček.(25.9.2018)

Tohle je svět, který podle mne rodiče v lese žijící rodiny příliš nedomysleli. Proč vychovávat supersilné, superodolné a superchytré děti tak, že své schopnosti nebudou mít nikdy šanci uplatnit? Ale když od toho odhlédnu, tak je samotný film výborný. Herecké výkony od Vigga Mortensena až po nejmenšího prcka nemají snad jedinou slabší chvilku, přitom každá postava má vlastní charakter a své místo ve vyprávění. Až ke konci film zařadí nějaká ta melodramatická klišé.(20.7.2016)

• mat.ilda

Rodinná adventura s leitmotivem KAM S NÍ... hm, tak to jo. Škoda jen, že mi moje ohraničenost nedovoluje porozumět srandě a užít si ji stejně, jako natureman Viggo a jeho polodivoká rukojmí s encyklopedickými znalostmi - a to jsem se domnívala, že všechny zvrácenosti velkým plátnem už prošly. Film o naprosté neúctě k čemukoli, především pak k životu - rodinné sounáležitosti, výchově, tradicím, morálce - chcete-li k civilizaci - v tom správném slova smyslu. To všechno spláchli do stoky spolu s úchylným přáním osoby, kterou omlouvá snížená příčetnost z přemíry rodinného štěstí na samotě u lesa, odkud je hippie-busem do KFC jen co by kamenem dohodil... Ovšem neopomněli se přitom pokusit o výsměch hodnotám, které se při veškeré námaze ještě nepodařilo zadupat do země, jako již obligátní snahou předvést nematrikové katolíky coby zkostnatělé, bigotní karikatury. Když už se zabývat alternativním způsobem života, což takhle dosadit do filmových postav jinší zálesáky, no ale to už jsem v docela v jiném světě, jakož i žánru...(7.12.2016)

Neočekával jsem, že by se mi to mohlo líbit, ale nakonec to bylo překvapivě zajímavé a udrželo to moji pozornost po celou stopáž. Jenže výtek mám přesto hodně. Vzhledem k námětu bych minimálně zvýšil počet komediálních scén, protože když se ve filmu střetly ty dva různé světy, vtipné to opravdu bylo (policajt, pití vína atd.). Osobně bych šel spíš tímto směrem, protože drama tam nefungovalo prakticky vůbec. Takové ty typické zápletky "co je vlastně správně" nebo "jsem vlastně dobrej táta" mě v tomhle poměrně nápaditém snímku celkem dost rušily. Pokud už drama, tak zde mohl být větší důraz například na kritiku konzumní společnosti. První půlce bych dal ještě možná slabší 4*, ovšem druhá půlka byla už byla znatelně slabší. Finále vyloženě nedostatečné. Podtrženo sečteno, nebylo to špatné, ale pro mě určitě nevyužitý potenciál.(23.8.2017)

Nechapu ten obcasny nekompromisni hate, ktereho se tomuto filmu dostava. Pravdou je, ze tolik tech indie filmu nakoukanejch nemam, ale tohle me prislo naprosto... jaky je to slovo... uz vim, fantasticky. Clovek s tim modelem vychovy nemusi souhlasit, ale film se ho ani nesnazi presvedcit. Prave naopak, chvilema scenar hodne silne kope za druhou stranu barikady. Me to sedlo jako dlouho zadnej film. Originalni, zabavny, sebejisty, podnetny, nezapomenutelny. 9/10(9.2.2017)

• - Kathryn Hahn se objevila již ve druhém filmu, kde rodina zpíva cover verzi Sweet Child of Mine skupiny Guns N' Roses. Prvním byl Bratři z donucení, (Hal_Moore)

• - Timeline: Viggo Mortensen byl obsazen v únoru 2014 do filmu, který je z velice malé části autobiografií Matta Rosse. Zbytek obsazení byl doobsazen do srpna téhož roku. Natáčení začalo v červenci 2014 v Západním Washingtonu. V červenci také společnost eOne zakoupila práva na mezinárodní distribuci. O měsíc později zakoupila společnost Bleecker Street práva na distribuci v USA. Film si odbyl premiéru 23. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Do kin se film podíval 8. července. (Hal_Moore)

• - Ben (Viggo Mortensen) nosí na krku Mjöllni neboli Thórovo kladivo, což je zbraň pocházejí ze severské mytologie. (Cheeter)