Tohle je náš svět

• Belgie

• Nizozemsko

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2016, 118 min

Chvíli jsem měl pocit, že se koukám na film od Wese Andersona, ve slabší formě. Příjemná tragikomedie ve stylu americké nezávislé produkce. Vše je přehnané do extrému (zabití jelena nožem, 10 letý se učí kvantovku u ohně), ale film nabízí dost témat k zamyšlení. Minimálně styl výchovy s nezatajováním, nepřikrášlováním a hlavně snahou donutit dítě myslet je fajn. Život v lese s odloučením od všech mezilidských vztahů byl snad jen prostředek jak zveličit konfrontaci obou světů/stylů ve filmu a ne snaha o návod, jak to dělat.(24.2.2017)

• xxmartinxx

Velmi podivná agitka naprosto pohřbená posledním aktem, kterým se pro mě tenhle film svou filosofií postavil někam na úroveň scientologie. Ani ne tak samotným smyslem, ok, ať si to klidně tvůrcí myslí, ale spíš zahozením dosavadní snahy argumentovat ve jménu hopsání na louce. Oslava magorství. Nebrat!(19.6.2016)

Tohle je svět, který podle mne rodiče v lese žijící rodiny příliš nedomysleli. Proč vychovávat supersilné, superodolné a superchytré děti tak, že své schopnosti nebudou mít nikdy šanci uplatnit? Ale když od toho odhlédnu, tak je samotný film výborný. Herecké výkony od Vigga Mortensena až po nejmenšího prcka nemají snad jedinou slabší chvilku, přitom každá postava má vlastní charakter a své místo ve vyprávění. Až ke konci film zařadí nějaká ta melodramatická klišé.(20.7.2016)

Jedním slovem paráda. Milý, lidský a na konci maličko zmoudřující. Asi nemusím stát na žádné straně barikády, stačí vzít jen rozum do hrsti a žít, podle svých pravidel, které já osobně považuju za nejlepší. A dostat rozum, nebo třeba ustoupit v padesáti letech? Chyby se dělají a nejlepší je jí uznat a zkusit začít trošku jinak. Když máte kolem sebe kupu dětí, nesmírně chytrých a fyzicky vyspělých, ale neví, co jsou to třeba adidasky, půjde to skoro samo.(16.10.2016)

Původně jsme chtěli jít na Suicide Squad, ale nakonec padla volba na kino Aero a novej Mortensenův snímek a jsem za to rád. Dlouho se mi žádnej film tolik nedostal pod kůži jako tenhle, emoce se střídaly jako na horský dráze a při sledování jsem měl pocit, že sleduju opravdu něco výjimečnýho. První půlka se nese spíš v pozitivním duchu, pak to Mortensen začne kupovat a bylo mi ho občas fakt líto. Spolu s Everybody Wants Some se jedná o film, co se mi v posledních pár letech nejvíc zavrtal pod kůži. 100%(7.8.2016)

• - Natočeno v Albuquerque a Las Cruces, New Mexico, a Lake Stevens, Washington. (eMeMko)

• - Ben (Viggo Mortensen) nosí na krku Mjöllni neboli Thórovo kladivo, což je zbraň pocházejí ze severské mytologie. (Cheeter)

• - Spoiler: Během scény, kdy Ben (Viggo Mortensen) se svými dětmi vykrádá obchod, hraje v pozadí hlavní znělka z filmu Titanic (1997) „My Heart Will Go On“. (Nefrox)