Reklama

Reklama

Tohle je náš svět

  • USA Captain Fantastic (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. (Aerofilms)

(více)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (554)

bart_ 

všechny recenze uživatele

"When you have sex with a woman, be gentle and listen to her. Treat her with respect and dignity even if you don't love her." ____ Hluboce inspirativní a třeskutě zábavná kritika amerického konzervatismu a sociálního konformismu - přesto nejde o obyčejnou polemiku na téma konfliktu osobních idealistických zásad vůči normám většího celku, jmenovitě systému jako takového. S idylickou filozofií charakteru Vigga Mortensena jsem okamžitě sympatizoval, poněvadž se můžu prakticky považovat za hipstera, anebo hippíka současný generace - sám se totiž o tyhle metafyzicko-existenciální teze a podobný chujoviny zajímám - a jen fakt, že zde Viggo své děti učí i pomocí kultovní grafické novely MAUS, potěšil.... Perspektiva snímku je vůči subjektivní ideologii Mortensenovy rodiny zcela neutrální, jednoduše nestranná, tudíž názor na ona prezentovaná témata, která jsou jednoduše neskutečně poutavá a často i diskutabilní, si musí divák zformovat sám. Ačkoliv snímek svou tématikou a leitmotivy může připomínat neméně identický 'Útěk do divočiny', plus co se týká myšlenky a přesahu (a modrého autobusu!), tak narativ je akorát teoreticky obrácený o 180° (kdo viděl, pochopí).... I já musím sám přiznat, že někdy mě už nehorázně irituje tenhle konzumní svět, kterej je závislej na materialismu a stereotypech, a nejradši bych se taky vydal žít do lůna přírody, neznámo kam, daleko od společnosti - poněvadž jsem idealista a nestydím se za to - a ve skutečnosti bych stejnak nejradši žil s touhle ztřeštěnou rodinou! Vše je navíc parádně zakončené akustickou hippie verzí ikonickýho šlágru 'Sweet Child O'Mine'.... Verdikt: víc takových projektů! 8,8 kořínků mandragory z 10 ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Film nastoluje mnoho otázok okolo alternatívnej výchovy detí a som rád, že ide o počin objektívny. Nemal som pocit, žeby tvorcovia upredňostňovali akúkoľvek z foriem, hoci sa to sprvu možno zdá. Polemizovať by sa dalo okolo danej témy do rána, v každom prípade po filmárskej stránky ide o slušné nezávislé dielko hodné povšimnutia. Záverečná štvrťhodinka je však na smolu úplne, úplne zbytočná, hoci vzhľadom k úvodu filmu je technicky veľmi pekná. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Mortensen není takový nesympatický asociální magor jako třeba Ford v Mosquito Coast, on je... sympatický asociální magor. A proč mu vlastně říkám magor, když s jeho názory vesměs souhlasím? Protože mi vadí, když se někdo snaží svoje děti přizpůsobovat obrazu svému a nedává jim možnost volby. Na mě to totiž v dětství taky zkoušeli a dodnes jsem z toho celej traumatizovanej, deprivovanej a přecitlivělej - třeba nesnáším otce i matku a všechny lidi, kteří se jim byť jen trochu podobají... Ale jako komedie (no dobře, jako vážná komedie) film funguje spolehlivě. Jeho humor se nese na podobné vlně jako třeba v The Men Who Stare at Goats, co mě tak momentálně napadá. Některé scény a hlášky jsou fakt prvotřídně vtipné, hlavně hlášky malých dětí, a čím menší ty děti jsou, tím líp. Výborný je i model hippie-maoisticko-anarchisticko-divošské rodinky, která žije v lese a v nouzi nejvyšší "osvobozuje jídlo" ze sámošek. Ale k dokonalosti filmu chybí... vlastně přebývá příliš sentimentálního pathosu v druhé půli, čekal jsem, že závěr zazní v trochu temnější a těžkomyslnější tónině. // Masakr. 9.1.2022 jsem tenhle film zkouknul kvůli přítelce znovu a i když jsem věděl, že jsem ho už kdysi viděl, nezjišťoval jsem si, jestli jsem už k němu psal kdysi komentář a připravil si tenhle: "Tahle utopická, hollywoodskými scénáristy vyumělkovaná a zidealizovaná rodinná tlupa asociálních, prvobytně pospolných inteligentů, vedená asociálním anarchistickým intelektuálním sociopatem Mortensenem, mi živě připomněla jednu skutečnou takovou podobnou rodinu, pocházející z našich luhů a hájů, (https://www.csfd.cz/film/405965-stale-spolu/prehled/), jejíž děti ovšem zdaleka nedosahují výšin mentální kapacity virtuálních dětí Mortensenových. Teoreticky jsou mi sice podobné postoje a sociální experimenty sympatické a oněm lidem většinou dobře rozumím a chápu je, jen výsledek oněch experimentů asi často bývá na hony vzdálený původním plánům a idejím. Jinak film je chvílemi drama, chvílemi groteska či sociální satira, chvílemi komedie, většinou naštěstí komedie černá a chytrá. Já osobně bych ovšem uvítal, kdyby skončil ca o dvacet minut dřív, tedy s oholeným Mortenssenem u ohně. Ten závěr s ukrytými dětmi, pohřbem matky a sluníčkovým, idylickým, laskavě hřejivým epilogem v chaloupce, mi k předešlému nevážně vážnému a filosofujícímu ději příliš neseděl." ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Pro komiksové fandy obrovská zrada. Příležitostný řidič autobusu a rodič na plný úvazek Viggo totiž žádnými nadpřirozenými schopnostmi neoplývá, tedy snad kromě té, že absolutně kašle na dnešní konzumní společnost a po svém vychovává svých 6 dětí. Zda-li s jeho výchovou bude divák souhlasit či nikoliv, záleží čistě na úhlu pohledu každého z nás. Příjemný film k zamyšlení. 75% ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Velice dobře napsaná a natočená "vážná komedie", která dokáže oslovit několika chytrými myšlenkami, vykouzlit úsměv několika absurdními situacemi a dotknout se několika prožitými emocemi. Já jsem klidně pro, aby se s dětmi jednalo více upřímně, otevřeně a neskrývala se před nimi krutost a pravá tvář světa. Mrzí mě, že film nezkouší být více realistický, přeci jen citace listiny základních práv a svobod v 8 letech je trochu moc. Zdá se to jako detail, ale právě kdyby se film držel reality, mohli by se z něj lidé více přiučit... 7/10 ()

Galerie (44)

Zajímavosti (25)

  • Úvodní scéna se natáčela v Národním parku Severní Kaskády v americkém státě Washington. Při meditaci lze na pozadí zahlédnout horu Mount Shuksan. (HellFire)
  • Když se George MacKay dozvěděl, že vyhrál konkurz na roli Boa, trávil 3–4 hodiny denně praktikováním jógy, aby zvládl všechny obtížné pozice (ásany). Později prozradil, že tahle část natáčení byla pro něj nejobtížnější. (HellFire)
  • Všech šest herců, kteří si zahráli děti Bena (Viggo Mortensena) a Leslie (Trin Miller), muselo svým podpisem slíbit, že během natáčení nebudou nosit na plac elektronická zařízení a omezí konzumaci průmyslově vyráběných potravin a cukru. (HellFire)

Související novinky

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes

23.05.2016

V neděli skončil 69. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který přinesl mnoha tvůrcům různá ocenění za jejich tvůrčí činnost v oblasti filmu. Patronem tohoto ročníku stal francouzský… (více)

Reklama

Reklama