Slavná rocková hvězda Marianne (Tilda Swinton) tráví poklidnou dovolenou na slunečném ostrově v Itálii se svým partnerem Paulem (Matthias Schoenaerts). Idyla je narušena nečekaným příjezdem jejího starého přítele Harryho (Ralph Fiennes) a jeho okouzlující dcery Penelope (Dakota Johnson). Radost z příjemného setkání se pomalu mění v atmosféru plnou skrytých vášní, nedůvěry, podezírání a žárlivosti... (Bioscop)

blondboss

Opäť raz jedna nepodarená verzia slušného originálu, ktorému nesiahala ani po členky. Tuto nefungovalo takmer nič a dokonca ani hlavné postavy neboli kastingovo vybrané najšťastnejšie. Kostra príbehu síce ostala, ale remakeovo to bolo až príliš stupídne zostrihané a pozmenené. Podľa mňa zbytočný film. 40 % ()

pollstro

Na první pohled je A Bigger Splash tradičním sexuálně laděným, nemravným letním filmem plný lásky a slunečných paprsků. Navíc obohacen o psychologickou rovinou kolem milostného trojúhelníku a staro-novou vyhaslou lásku. Důležité je nenechat se zmást touto povrchovou filmovou vrstvou tvořenou rozpáleným slunečným mořským počasím malebného Italského ostrova a nádherného rozpáleného prostředí bazénu, který je každodenním pozorovatelem veškerých vášnivých situací, krásných těl a tváří. Ničím nerušící, letní, prostý a spokojený život hluboce zamilovaného páru, který prochází společným zotavením, na ostrově Pantelleria, je v náhlém okamžiku ukončen příchodem bezchybného Ralpha Finnese a jeho zázračnou, energeticky neutuchající postavou, která s sebou přináší nejen o jednoho člena výpravy navíc v podobě nově nalezené záhadné dcery, náramně připomínající Lolitu, ale taktéž nečekaný a osudový sled událostí. Film, který je nutno číst mezi řádky a věnovat pozornost nepatrným, ale za to hlubokým detailům, které paralelně běží s celým příběhem a na pozadí tvoří neverbální druh narativního způsobu vyprávění, viz například metafora hada, neustále přítomný a stupňující se příliv imigrantů z Afriky, kteří se pomalu stávají snadným řešením každodenních situací, a dále chování cizinců v jiných částech Evropy a reakce místních, kterou využívá režisér a směje se každému, kdo ji považuje za skutečnou. Podmanivá režie Luca Guadagnina je prezentace plná svěžích vizuálních prvků, které mají svoji specifickou, osobní a jedinečnou filmovou atmosféru, obrovský smysl pro detail a vytříbenou kinematografii, připomínající období těch největších filmových klasických umělců minulého století. Stylové emocionální, psychicky postavené a pomalu plynoucí drama, jehož bazén lehce připomíná slavný Sunset Boulevard. Swinton a její působivý mlčenlivý výkon, při kterém bez použití slova vytváří podmanivou postavu rockové hvězdy. "We're all obscene. Everyone's obscene. That's the whole fucking point. We see it and we love each other anyway." ()

DonBraso

Herci nejsou všechno. Bohužel tento film na nich rozhodně stojí a vcelku nějakým zvláštním zadáním má tento film dvě hodiny, který tomu vůbec nesvědčí. Je to celé poznat, že režisér neudělal zápletku půl na půl a tak hodinu a půl se čachtáme v bazénu a koukáme pohledy na protějšky v sice zajímavém kabátku, ale je to hrozně dlouho. Jakmile se stane neštěstí, film pomalu přejde do režimu italské komedie či lépe řečeno až korejským žargonem, kdy místní policajti jsou spíše karikatury k ničemu. Bohužel žádné překvapení se zde nekoná. Film je chladný, ale jestli se vzdáleně chtěl držet filmu Bazén, tak mu rozhodně chybí dost. Malinko se bojím, že Luca Guadagnino chce točit novou verzi Scarface. To jestli bude točit takhle nebojácně přes drama, tak to se máme na co těšit. ()

angeline

Doporučuji nic si předem nečíst, moc se v tom nevrtat a pak si budete moci užít výlet do Itálie se skvělým hereckým obsazením. ()

Anetulicek

Odpudivá a zároveň niečím zaujímavá Tilda Swintonn, veľa toho "slovom" nezahrala, naproti tomu Ralph Fiennes bol neuveriteľne ukecaný, až by mu pár monológov mohli ubrať. Zvyšné osadenstvo veľa vody nenamútilo, aj keď pokusy tam boli, hlavne pri vyvrcholení filmu. Taká nesilená oddychovka, ale len za 3*. ()

allegria

Vysoké hodnocení dávám za výběr herců, úžasnou krajinu, kde se děj odehrává a skvělou hudbu. Jinak nic moc :-) ()

kockodan odpad!

Absolutně nudná, nepřekonatelně pretentious sračka!!! Dodnes se stydím za to, že jsem vydžel skoro až do půle. Hnus! ()

Kozlowski8

Krásná, klidná, romantická dovolená na italském ostrově, pak nečekaný příjezd bývalého přítele a jeho dcery - a pohodová atmosféra je fuč... Snímek Luca Guadagnina láká ke shlédnutí prostředím sluncem zalitého ostrova a hlavně hvězdnou hereckou sestavou. Prostředí je skutečně úžasné a Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts a především Ralph Fiennes, který si to očividně velmi užívá (jeho Harry je zralý na přesdržku hned když se objeví) hrají výborně. (Kromě Dakoty Johnson, která je spíš do počtu). Horší je to s příběhem, který je chvílemi nudný a nedokáže silněji vtáhnout. Nezachrání to ani dramatické finále. Slabý průměr. 55 %. ()

Ironhead

Postava Ralpha Fiennese mi tu přišla tak moc otravná a protivná, že jsem to po půlhodině vypnul. Takže raději ani nehodnotím. ()

wolvik29

Pekné scenérie, Tilda bez hlasu, veľa nahoty, minimum deja, veľa nudy a wtf záver. Nič viac mi tento film neponúkol. Žánre Krimi a Mysteriózny sa tohto filmu ani len nedotkli, dávajú len falošnú nádej potenciálnemu divákovi. Nevidím zmysel tohto filmu. ()

Kamil111

Z Bazénu si to vzalo akorát základní dějové schéma, ani ne linii, a celkově představuje zklamání. Nevyrovnané, místy výborné, ale většinou jakoby režisér nevěděl, co s tím, případně se rozhodl exhibovat. ()

tata22

No, na Bazén to nemělo ani náhodou. Nicméně vynikající herecké výkony, zejména 3 hlavních postav udělali svoje. Jen to mladé děvče (Dakota Johnson) se moc nepovedlo, nebylo ani sexy ani uvěřitelné. Škoda, že také nevybrali někoho více charismatického a živelnjěšího. Možná to bylo i scénářem, že jí nedali prostor. Takhle to vyznělo celkem plytce. Ale úplný propadák to nebyl, dalo se to dokoukat, i když ten konec byl tak nějak navíc. Kdyby hlavní hrdina odjel bylo by to asi stejné jako že byl zabit. Nic to na vyznění filmu nezměnilo a na rozdíl od skvělého Bazénu to nemělo ten očekávaný efekt... ()

Jankocour odpad!

Pseudointelektuálská moralistická sračka s přehrávajícími nesympatickými herci, kterým se nedá uvěřit vůbec nic. Kontrast osudů dekadentních hrdinů s utrpením imigrantů v povrchním závěru je k zblití. Francouzskému originálu nesahá po kotníky. ()

lu1

SPOILER Musím souhlasit s komentářem kleopatry, casting se vážně nepovedl a to mám Tildu jinak opravdu ráda. Sexy mi nepřišla ani jedna z žen a Fiennese jsem měla chuť zabít už tak 15 min od okamžiku, kdy se objevil. Přesto se mi ten film nakonec docela líbil, možní díky skvělé hudbě. ()

Belugia

Do filmu sa treba poriadne "ponoriť". Nečítať komentáre a nechať to plávať, vpíjať sa do duše. Vnímať charakter postáv a čítať medzi riadkami. Kto to zvládne, dá aspoň **** ()

omega_SK

Mimoriadne škaredá tá ohyďa v hlavnej postave. Tú vychrtlinu ešte tak do úlohy dákej smrtky, ale ako nahotinku brrrrrr TFUJ hnus ... hneď prejdú akékoľvek erotické myšlienky ... ani kamión viagry nepomôže. ()

M4RT1NEK

Tak za mě pecka! Tohle mě moc překvapilo. Hlavní postava celý film skoro nemluví, až na pár zachraptění! Co se týče místa natáčení, ani jsem nevěděl, že nějaká Pantelleria vůbec existuje. Navíc až na ten deštivý den sluníčko zahřívá celý film, až se člověku chce k moři. Taky Dakota Johnson podle mě už v žádném filmu, kde nebude nahá hrát nebude :D Myslím, že evropský film jde čím dál tím více nahoru! Jen tak dále... ()