Slavná rocková hvězda Marianne (Tilda Swinton) tráví poklidnou dovolenou na slunečném ostrově v Itálii se svým partnerem Paulem (Matthias Schoenaerts). Idyla je narušena nečekaným příjezdem jejího starého přítele Harryho (Ralph Fiennes) a jeho okouzlující dcery Penelope (Dakota Johnson). Radost z příjemného setkání se pomalu mění v atmosféru plnou skrytých vášní, nedůvěry, podezírání a žárlivosti... (Bioscop)

F.W.Colqhoun

[To randomly pissing Fiennes] Harry, come on, that's a grave. / Yeah, well, Europe is a grave. Derayův Bazén je dobrý, pomalu hořící film. Není divu, že je takový i remake Luca Guadagnino. Překvapí ale, jak moc je jiný, když se oproti předloze změnilo tak málo. Ve středomořské rezidenci, která připomíná spíš dům z Goddardova Pohrdání než tu z Derayova originálu, se setkávají čtyři osoby, jejichž vzájemný poměr neumožňuje užívat dovolenou v žádoucí pohodě. Rozpory vedou po několika liniích: pohlaví, věku, společenského statusu, touhy, naturelu, majetku, profese. Favorita si může divák vyvolit jen bude-li nespravedlivý, přesto akcelerace pudí přinejmenším jednoho kamsi ven... Mnohé dialogy (prý) pocházejí přímo z předlohy, optika remaku ale opouští příležitostně uzavřenost kvadratury a naznačuje sympaticky, že postavy řeší tzv. problémy prvního světa, snad aby nebyly ohrožovány čímsi palčivějším. Vítaná skoro neznatelná nadstavba: Několikeré mihnutí se kdesi poblíž se vylodivších migrantů- Mile starosvětský filmový zážitek by nebyl v této minimální konstelaci možný bez solidních herců, z nichž by nejníže stála Dakota Johnson, kdyby frekventovaně nesubstituovala charisma a omezené možnosti postavy nahotou, a nejvýše živelně nesnesitelný Ralph Fiennes, obstarávající 90% monologů i dialogů a tanečními čísly mistrně karikující Micka Jaggera. Zvláštní nutkání pustit si film ještě jednou. ()

DannyBoy80

Tak tento film byl vcelku o ničem a hrozně se to táhlo. Herecky to bylo ok, až na tu mladou pitku. Nicméně 2 ze 4 hlavních rolí byl naprosto nepříjemné persony. Film se strašně vleče téměř celou dobu a ani ten závěr to nezachrání, to je taková z nouze ctnost. ()

fredisek

Pozérství se nakonec překulí do dramatu takže ok. Klasický letní film, který má dramatické ambice, přitom chce zůstat pěkný na pohled. Dojem kazí kostrbatost vztahů mezi postavami, film neplyne, skáče, nevysvětluje, maximálně naznačuje. Pokusy o komediální scény v postavě Harryho vyznívají jako úplná fraška. Mnohem lepší bylo Mé jméno je láska. Oslněni sluncem je exportní záležitost, kde i ten, koho příběh nezajímá, bude chrochtat blahem nad italskými reáliemi. Film vlastně v mnohém připomíná Allenovy turistické filmy z Evropy. ()

janeke

Tak tu mali autori taký úžasný materiál: Swinton a Fiennes ako starnúci, no ešte vždy horkokrvní rockeri (btw tancujúci Fiennes, to bola samostatne funkčná lahôdka :)) Potom krásni mladí, no záhadní ľudia Dakota a Matthias. Z toho namiešaný koktejl v bazéne v slnečnom Taliansku, to mohla byť paráda. Ale nebola. Zdalo sa mi, že režisér akoby utopil potenciál v neustriehnutej neurčitosti a nedopovedanosti. A pritom, on to predsa vie urobiť perfektne - napríklad v Io sono l'amore - tam sa tiché, krásne zábery a nedopovedaná kompilkovanosť postáv dokonale dopĺňali. ()

Thomas_xxxxx

Len pár dní pred zhliadnutím tohto filmu som zhodou okolností videl originál film Bazén z roku 1969 a keďže to je doslovný remake, tak tomu iné hodnotenie ako pôvodnému filmu dať nemôžem. Čo, resp. kto, mi hlavne nesedel v tomto filme bola Tilda Swinton. Príde mi strašne nesympatická a dosť škaredá a vôbec do takéhoto druhu filmu mi nepasuje postava s takým výzorom. V Bazéne boli aspoň obidve hlavné ženské postavy sympatické. V remaku zas môžem vyzdvihnúť kameru, a to hlavne pomalšie a detailnejšie zábery z blízka. Dodávalo to takú tajomnú a záhadnú atmosféru. ()

BOURQUE

K tomu sa hovorí, že má všetko a nedokáže to využiť. Herecký „štvorec“ je zaujímavý a dostatočne kvalitný, ale jednoducho ich hra nefunguje tak, akoby mala. Film, na ktorý sa pozerá ťažko. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Pat_rick_fan

Máloktorý súčasný režisér má takú emocionálnu inteligenciu ako Guadagnino. Émocie v jeho filmoch vynikajú skrze neverbálnu komunikáciu, takže sa niekedy veľmi ťažko čítajú, nie to ešte chápu. Bigger Splash nie je síce veľké terno, ale ani šliapnutie vedľa a má v sebe veľa nedopovedaného, nad čím som musel po dopozeraní podumať a stojí za pozretie. ()

tranquill

"Snažil jsem se ho zachránit, opravdu, snažil jsem se!" Já jsem se taky snažil být k filmu přívětivý, ale původní drama bylo průměrné a tento "remake" podprůměrný. ()

caba

Po půlhodině jsem to vzdala.Přítel Harry-Ralph Fiennes-byl tak střelenej ,že bych ho určitě vyprovodila ven.Nevydržela jsem to ,možná jsem neměla svůj den na takový film.Hodnocení není závratné,tak nemám výčitky. ()

mira.l

Jedna * dílem za docela koukatelné prostředí a dílem za Dakotu. To byly tak nějak jediné dvě koukáníhodné věci, protože Ralph Fiennes byl se svojí ukecaností fakt na pěst (asi dostal, co si zasloužil:) ) a na Tildu Swinton se fakt koukat nedá. Dvě hodiny čekání na nějaký děj byly fakt dost. ()

elimS

20% - komentář 20ti slovy: A co tím jako chtěli říct? O čem to bylo? Partička kecá u bazénu, žerou a ukazují kozy a šulínky. Tilda = brrrr. ()

jprmusic

Na rovinu - jediné co si zapamatuju z tohohle filmu, je naprosto nesnesitelný Fiennes - nevím, jestli se v reálu může někdo chovat takhle debilně, ale mě to otrávilo celej film ....... ()

nula87

Dost povrchní, a hlavně mě to do příběhu moc nevtáhlo. Měl jsem z toho pocit, jako z "béčkového" Woody Allena, a to je dost málo. 40% ()

PlysovyMacko

Vsetky styri hlavne postavy su tu hole, asi kvoli teplu, mne to prislo samoucelne. Ralph v netypickej role hyperaktivneho producenta, a o Dakote som si cely cas myslela , ze by potrebovala preplieskat a dockala som sa. Atmosfera letnej dovolenky, pohody a nicnerobenia. ()

Pajela

Průměr. Film na dlouha sobotni odpoledne, nenadchne, neurazí. V čem jsem se ale ujistila, ze Dakota nebude muj salek čaje. Myslela jsem, ze mi vadila v 50 odstínech jen skrz ten film, ktery byl sam o sobe přiblblý. A ono ne. Srala me i tu. Výrazem, mluvou, vším.. Ale miláčci Tilda a Ralph mi to vykompenzovali, takze cajk :-D ()

shaacul

Film plný slunce, moře, lidí v lehkých letních šatech, košilích, plavkách i bez plavek. V podstatě se ale jedná o komorní divadelní drama pro čtyři herce. Nejvíc mě asi překvapil Fiennes, hrál postavu nejvíce vzdálenou tomu na co jsme u něj zvyklí, ale popral se s ní výborně. Festivalová záležitost. ()